PDA

Zobacz pełną wersję : Ergonomik dla Maleństwa jaki?



Kot.w.paski
14-10-2010, 16:43
Dzieć mi się w chuście strasznie buntuje.:frown Manduca dla mnie za droga, ale gdzieś w grudniu najpoźniej chciałabym się przenieść na ergonomika.:ninja: Mała będzie miala 5-6 miesięcy. Nada się coś dla niej?:confused:Szyje może jakaś Forumka dla takich maluszków?Pomóżcie proszę...

ovejablanca
14-10-2010, 16:54
No manduca tylko mi do głowy przychodzi, niestety? A jakaś używka w dobrej cenie? Ostatnio była na allegrowie fajna za 250 zł.

rosass
14-10-2010, 18:02
A probowaliscie innych wiazan? czy tylko jednego? w jakich momentach mala sie denerwuje?
a moze w kolkowej??
Skad jestes? czy masz mozliwosc skonsultowania zkims wiazan???
jesli juz ergonomik to najlepiej manduca lub ergobaby ( takie moje zdanie, subiektywne)

Kot.w.paski
14-10-2010, 18:16
Wkurza się po ok 15 minutach po zawiązaniu kieszonki.2x nienawidzi, kółkową mam, ale boli mnie ramię od noszenia. Karola chce wyprostować nóżki, strasznie się wyrywa, potem zazwyczaj zasypia. Ale te kilka minut mega nerwów bardzo mnie stresują. Jestem spod Wrocławia i byłam już na kursie wiązania i na konsultacjach. Myślę,że już dociągam jak trzeba, ale Mała i tak się wkurza.:frown:frown

ovejablanca
14-10-2010, 19:31
a próbowałaś już jakieś ergo? bo się możesz wykosztować a efekt będzie taki jak w chuście :(

petisu
14-10-2010, 19:36
A to nie jest tak, ze się poprostu wkurza przed uśnięciem? Moje dziecię tak miało.

Kot.w.paski
14-10-2010, 20:04
A to nie jest tak, ze się poprostu wkurza przed uśnięciem? Moje dziecię tak miało.

Tak?Kurcze, nie pomyślałam o tym. Wcześniej tak nie było. A to mija?

anqa
14-10-2010, 21:43
poza manduca calyx ma majtki dla malucha
edit: nie zauważyłam kwestii ceny :(

edit2: moja dokładnie tak samo robiła przed snem - i zmiana na nosidło ani MT nic nie dała - po prostu wkurza się że zasypia stąd takie zachowanie....teraz nie robi - bo nie śpi :(

natala
14-10-2010, 22:41
A to nie jest tak, ze się poprostu wkurza przed uśnięciem? Moje dziecię tak miało.

moje tez tak ma...

pomijam cene - ja mam bondolino, fajne jest dla malutka...

gouraanga
14-10-2010, 23:15
u nas też był ryk przed zaśnięciem.
przeszło. młody przesiadł się na plecy i woli świat podziwiać niż spać :)

petisu
15-10-2010, 00:00
Tak?Kurcze, nie pomyślałam o tym. Wcześniej tak nie było. A to mija?
Kiedyś na pewno. :)

Kot.w.paski
15-10-2010, 08:30
Dziękuję Wam wszystkim:)
Póki co i tak jedziemy na kieszonce. Ergonomika kupię na pewno, ale jeszcze poczekam :)

mama-igi-tata
15-10-2010, 11:14
przepraszam, ze się wtrącę - jeśli malucha do nosidła, to do ergo i z wkładką? a jak to się ma do żaby?

jul
15-10-2010, 11:55
Dla małego malucha są robione marsupi. Mam, ale na razie jeszcze nie korzystam - mały też się irytuje w chuście przed zaśnięciem (a czasem długo nam na to zaśnięcie przychodzi czekać), znacznie bardziej, niż robiła to jego siostra, ale nie sądzę, że zmiana na nosidło może tu cokolwiek zmienić. W naszym przypadku może wiązanie w kołyskę by pomogło (moje maleństwo woli być noszone w poziomie :omg:), ale jakoś mnie nie przekonuje, bałabym się o bioderka.

A, w zaśnięciu w chuście pomaga smoczek, którego w innych sytuacjach dźdź raczej odmawia.

Jazzoo
15-10-2010, 12:08
Jezeli chcesz kupic nosidlo to radze przymierzyc przed kupnem.
Nosidlo od nosidla sie rozni i zeby tobie bylo wygodnie. :)

Mi np. Patapum i Ergo nie pasowalo, ale Beco jest super. :)

Kot.w.paski
15-10-2010, 14:18
Dziękuję!
Dzisiaj pierwszy raz nie plakała, ale ponosiłam ją najpierw w domku. :) Szkoda tylko, że spała godzinkę i tyle ;)

Winoroslinka
15-10-2010, 14:22
to ja tez potwierdze: moja (nie zawsze ale czesto) potrafi sie wściekać przed zasnieciem. Wyglada to tak jakby chciala wyjsc z chusty, za chwile śpi jak anioł. Nie trzymam jej siłą ale za chwile usypia. No tak bywa..

Jazzoo
15-10-2010, 14:50
to ja tez potwierdze: moja (nie zawsze ale czesto) potrafi sie wściekać przed zasnieciem. Wyglada to tak jakby chciala wyjsc z chusty, za chwile śpi jak anioł. Nie trzymam jej siłą ale za chwile usypia. No tak bywa..

Tez potwierdzam. :) U nas tak samo bywa.

tamyszka
15-10-2010, 17:58
u nas manduca się sprawdza
super jest
cena spora ale może ktoś sie zgodzi sprzedać na raty
jak masz możliwość przymierzyć,porównac to jeszcze lepiej

covu
18-10-2010, 19:10
My też mamy wścieki przed spaniem.

I niepopularnie powiem, że mi Manduca średnio leży. Wolę tuli :)

petisu
18-10-2010, 19:21
przepraszam, ze się wtrącę - jeśli malucha do nosidła, to do ergo i z wkładką? a jak to się ma do żaby?
Jeśli się nie mylę, to NOWA wkładka Ergo zapewnia żabę (jakąś).

mama-igi-tata
18-10-2010, 19:23
Ignac jak był młodszy i często spał w chuście to też robił sceny przed zaśnięciem. na początku nie wiedziałam o co chodzi, ale Rafał podpowiedział "przeczekaj, idź dalej, zaraz zaśnie" i rzeczywiście. nie wiem skąd taka mądrośc u mojego męża, ale zdaża mu się :) zaczynałam głaskanie po pupie, nie zwracałam uwagi na pręzenie sie i krzyki, nuciłam i pewnie szłam. myslę, że może czasami to chciał dydka na chwilkę przed zaśnięciem, ale jeśli wiedziałąm, że nie jest głodny tylko potrzebna jest przytulanka to nie wdawałam się w wyjmowanie piersi itp. to trwało moment i dziecka spało.

czy w innych sytuacjach maluch też ci płacze w chuście jakoś niepokojąco?

mama-igi-tata
18-10-2010, 19:25
Jeśli się nie mylę, to NOWA wkładka Ergo zapewnia żabę (jakąś).

Dziękuje już wgłębiłąm się w temnat iw iem więcej. twardo namawiam rodziców maluszków na chusty. jeden sukces zaliczony. zobaczymy jak to się potoczy jak dostaną chuste do rąk :)

Kot.w.paski
28-10-2010, 10:38
Mała dalej płacze przed zaśnięciem, ale potem śpi tylko pół godziny i znowu się pręży. Najbardziej martwi mnie, że się ode mnie strasznie odpycha i przez to luzuje mi się chusta. Jak mam na sobie polar to nie mam się jak podociągać.
Manduca ma na stronie, że jest dla takich Maluszków. Co Wy na to?

maa821
28-10-2010, 10:45
Wiem też, że Beco ma wkładkę dla maluszków. Z niej nie korzystałam, ale Beco ogólnie polecam. Mam nawet na sprzedaż jakbyś była zainteresowana:)

Kot.w.paski
28-10-2010, 10:48
Widziałam, ale nie mój kolor :) A jakie Maluszki nosilaś? W jakim wieku?

petisu
28-10-2010, 11:26
Mała dalej płacze przed zaśnięciem, ale potem śpi tylko pół godziny i znowu się pręży. Najbardziej martwi mnie, że się ode mnie strasznie odpycha i przez to luzuje mi się chusta. Jak mam na sobie polar to nie mam się jak podociągać.
Manduca ma na stronie, że jest dla takich Maluszków. Co Wy na to?
Jeśli chodzi o nosidła z wkładkami, to radzę najpierw przymierzyć i zobaczyć jak dziecko jest ułożone. Dzieci w tym wieku ogromnie się różnią wymiarami, więc nie ma pewności, że wszystko będzie pasować.

wrapsodia
28-10-2010, 12:49
Potwierdze to co przedniczki. Jeżeli upierasz się na nosidło, najpierw pożycz, poprzymierzaj różnych. Wygoda w nosidle zależy zarówno od Twojej budowy ciała, jak i budowy ciała dziecka. Nie ma nosidła idealnego. Z tego co mi wiadomo mniejszy panel ma marsupi. Też nie wiadomo, czy problem zniknie w nosidle. Może tkwi zupełnie gdzie indziej? Zadne nosidło nie jest dla maluszków, które jeszcze nie siedzą,. Manduce ma wiele osób, pożycz i zobacz jak dziecko się w niej układa. Jeśli byłaś na konsultacjach i warsztatach powinnas wiedziec jakie jest prawidlowe ułożenie i sama ocenić. Ja zawyczaj rodzicowi, który jest pewny że wiąże dobrze, próbował kilku wiązań, jest po konsultacjach z doradcą, a problem nadal istnieje i powtarza się o różnych porach dnia, niezaleznie czy dziecko jest zmeczone czy wyspane, sugeruje konsultacje z fizjoterapetą - niech sprawdzi czy dziecko prawidłowo się rozwija, może ma problemy z napięciem mięśniowym albo integracją sensoryczną, ale to tylko lekarz moze sprawdzić.

Kot.w.paski
28-10-2010, 13:08
Nie upieram się:) Tak sobie tylko głośno myślę. Z fizjoterapeutą mieliśmy spotkanie- generalnie jest wszystko ok. Będę jeszcze próbować innych wiązań, chociaż w kieszonce najlepiej jestem podociągana. Tylko jak Mała odpycha się ode mnie, to wlaśnie nie mam wtedy prawidłowego C.

maa821
28-10-2010, 13:32
ja w Beco nosiłam starszego już dziecia - tak gdzies od 10 miesiąca.

Pat
31-05-2011, 19:19
Temat mocno odgrzewany, ale dzisiaj dopiero zobaczyłam w necie nosidła Ergobaby i o ile całość wygląda ok, o tyle nie mogę zrozumieć, czemu ta dziwna wkładka dla noworodków jest zabudowana z każdej strony, czyli również od strony brzucha, dość grubym materiałem z wypełnieniem. Przecież w noszeniu takich szkrabów chodzi m.in. o bliskość matki i dziecka, o kontakt fizyczny, słuchanie bicia serca itd. Jak się ma do tego wkładka z wypełnieniem? A może ja źle interpretuję zdjęcie w nagłówku, na którym widać, że maluch opiera główkę o coś grubego i miękkiego? http://www.ergobabycarriers.com/babycarriers/category/infant_insert/ - zdjęcie na górze pierwsze z lewej

Ma któraś z Was to nosidło z wkładką? Jak to się sprawdza?

CABabies
02-06-2011, 21:51
Moja kolezanka nosila z ta wkladka i sobie chwalila, ale ten wklad to taki spiworek prawie i na lato raczej sie nie nadaje bo za cieply.




Temat mocno odgrzewany, ale dzisiaj dopiero zobaczyłam w necie nosidła Ergobaby i o ile całość wygląda ok, o tyle nie mogę zrozumieć, czemu ta dziwna wkładka dla noworodków jest zabudowana z każdej strony, czyli również od strony brzucha, dość grubym materiałem z wypełnieniem. Przecież w noszeniu takich szkrabów chodzi m.in. o bliskość matki i dziecka, o kontakt fizyczny, słuchanie bicia serca itd. Jak się ma do tego wkładka z wypełnieniem? A może ja źle interpretuję zdjęcie w nagłówku, na którym widać, że maluch opiera główkę o coś grubego i miękkiego? http://www.ergobabycarriers.com/babycarriers/category/infant_insert/ - zdjęcie na górze pierwsze z lewej

Ma któraś z Was to nosidło z wkładką? Jak to się sprawdza?