PDA

Zobacz pełną wersję : kĂłłkowa - indio czy babylonia?



mysza
15-08-2008, 19:49
moze ktoras z Was ma porownanie - jakies znaczace roznice obiektywne czy to tylko i wylacznie sprawa gustu?

bede wdzieczna za jakies uwagi bo oppamame sprzedalam a indio uzywanego trafic jak pisalycie ciezko, moze z babylonia latwiej bedzie :wink:

pinaska
15-08-2008, 20:57
wprawdzie nie mam indio kółkowego
lecz kółkową babylonie i teraz nosze w pozyczonym kółkowym lilku (czy tez neobulle??? - manon)

różnica między indio a babylonią odczujesz najpierw w materiale - bb cienka jest bardzo , a indio przypuszczam, że jak indio wiązane - troszkę grubsze :)

jak zamawiasz kółową didka to możesz sobie wybrać sposób szycia ramienia - polecam :) (jest już wątek gdzieś na ten temat :D) - imho ramię bb nie jest najwygodniejsze, za dużo zakładek.

lilek jest lepiej pod tym względem rozwiązany i kółka ma aluminowe (bb ma metalowe)

ja się zastanawiam nad kupieniem używanej wiązanki w jakieś ofercie (promocji, hehe ) i poproszeniem o uszycie ramienia według wskazówek Oppy (bezkonkurencyjne dla mnie ramię)

pinaska
15-08-2008, 20:59
acha, co nie oznacza, że nie polecam bb :)
jakby nie patrzeć jest skośnokrzyżowa i nosi lepiej niż najlepsza zwykła bawełenka (len też dobrze mi nosił, no ale wyglądał...... no źle wyglądał :()

petisu
15-08-2008, 21:02
Indio limitowane bardzo cienkie jest, a z takich też szyją kółkowe.

pinaska
15-08-2008, 21:05
Indio limitowane bardzo cienkie jest, a z takich też szyją kółkowe.

ale chyba nie cieńsze niż bb?

agatkie
15-08-2008, 22:24
To ja też mam kilka pytań:
- jaka jest różnica między kółkami metalowymi a aluminiowymi? i dlaczego te drugie są lepsze?\
- do ilu kg można nosić dziecko w kółkowej Babylonii i do ilu w innych (jakoś najbliższa memu sercu jest BB, ale boję się, że moje kochane prawie 14kg już jest za ciężkie...)
- Tak sobie też pomyślałam o tym co pisałyście, że ramię w BB jest niefortunne nieco. Czy w takim razie nie opłacałoby mi się np. kupić najkrótszej chusty BB u Vegi i do tego kółka a poprosić którąś z szyjących mam o zrobienie dobrego ramienia? Tak sobie gdybam :)

pinaska
15-08-2008, 22:39
To ja też mam kilka pytań:
- jaka jest różnica między kółkami metalowymi a aluminiowymi? i dlaczego te drugie są lepsze?\

metalowe są cięższe (bo metalowe :))
aluminiowe są w różnych rozmiarach i kolorkach (ale może metalowe też, choć nie widziałam :roll: )
mnie materiał łatwiej chodzi na aluminiowych kółkach (nie ślizga się tak łatwo)



- do ilu kg można nosić dziecko w kółkowej Babylonii i do ilu w innych (jakoś najbliższa memu sercu jest BB, ale boję się, że moje kochane prawie 14kg już jest za ciężkie...)

jak w wiązance skośnokrzyżowej - materiał i dla 5 latka odpowiedni (o ile się zechce zamotać :))
gdzieś na forum był wątek o kółkowej, która "pękła", ale to chyba dotyczyło sposobu wszycia ramienia, poszedł szew, a nie materiał


- Tak sobie też pomyślałam o tym co pisałyście, że ramię w BB jest niefortunne nieco. Czy w takim razie nie opłacałoby mi się np. kupić najkrótszej chusty BB u Vegi i do tego kółka a poprosić którąś z szyjących mam o zrobienie dobrego ramienia? Tak sobie gdybam :)

można, choć cenowo to chyba trochę nietego (koszt kółek i szycia)
możesz z kimś kupić długą chustę (powyżej 5 m) i ją ciachnąć na dwie kółkowe i jeszcze może zostanie cosik na panel do podega :D

ale dobre ramię to rzecz względna - jedni lubią z zakładkami, inni bez
może możesz przymierzyć i takie i takie?

pinaska
15-08-2008, 22:46
przeczytałam to, co Ci agatkie napisałam
i weszłam na stronę chustomanii, a tam stoi:

"Są mniej przydatne przy noszeniu dzieci o większej wadze, bo obciążają tylko ramię noszącego (trzeba zwracać uwagę na dopuszczalną wagę przewidzianą przez producenta - mogą się znacznie różnić!)"

więc korekta: w instrukcji bb piszą, że nawet pięciolatek może być noszony w ich kółkowej (nie ma limitu wagowego) :roll:

agatkie
15-08-2008, 22:59
Właśnie obawiam się tego, że zwykła bawełna czy len nie wytrzymają naprężenia pod ciężarem dziecka, dlatego chcę zainwestować raczej w skośnokrzyżową. Jeśli BB jest do 5 lat to myślę, że tu już szybciej mój kręgosłup nie wytrzyma niż chusta.

Może w takim razie jednak rzeczywiście lepiej kupić gotową choćby dlatego, ze jednak firma na pewno odpowiada za przeszycia, że pod tym ciężarem nic nie powinno się rozpruć, prawda?

pinaska
15-08-2008, 23:02
Właśnie obawiam się tego, że zwykła bawełna czy len nie wytrzymają naprężenia pod ciężarem dziecka, dlatego chcę zainwestować raczej w skośnokrzyżową. Jeśli BB jest do 5 lat to myślę, że tu już szybciej mój kręgosłup nie wytrzyma niż chusta.

Może w takim razie jednak rzeczywiście lepiej kupić gotową choćby dlatego, ze jednak firma na pewno odpowiada za przeszycia, że pod tym ciężarem nic nie powinno się rozpruć, prawda?

tak
na własnoręcznie szyte kółkowe nie ma gwarancji producenta

btw oświećcie mnie, ale gwarancji nie ma też na chusty farbowane własnoręcznie, prawda?(o ile to Chiara nie jest :))

zielanka
15-08-2008, 23:50
Ja mam właśnie BB i nosi się bardzo dobrze. Faktycznie jest cieniutka i miękka. Ramię, jak dla mnie ok - jak rozłożę w wachlarzyk to spoko się ciężar rozkłada. W sumie, mogę Ci ją sprzedać, bo zamarzyła mi się kolejna wiązanka (uzależnienie? :D ). Jak jesteś zainteresowana - pisz na priv. :D

mysza
16-08-2008, 09:46
ale mi namieszalyscie :wink:
generalnie podsumowujac jesli dobrze zrozumialam:
- babylonia jest ciensza (bo ja mam na oku indio natur)
- babylonia ma metalowe kolka (to mi juz nie pasuje)
- babylonia ma mniej wygodne ramie

zielanka z ciekawosci napisze (interesuje mnie kolor i cena oczywiscie) no ale to indio natur (jak jeszcze dzis na fotke petisu trafilam ech...... cudo)
chyba musialabym najpierw przymierzyc sie w bb

pinaska
17-08-2008, 13:56
jejku jejku, wprowadzam następną korektę do swojego posta o babylonii :(

otóż BB sling ma kółka ALUMINIOWE (tak stoi na ich stronie!!!)
http://www.babylonia.be/product.php?mai ... 4&lang=ENG (http://www.babylonia.be/product.php?main_id=29&sub_id=34&lang=ENG)
"Two aluminium slings allow easy adjustment, which makes the BB-sling very comfortable and easy to use from birth up to 3 to 4 years."

wygląda na to, że nie wiem o czym piszę,
przepraszam :oops:

więc kółka nie są metalowe
jednak rozmiar M (jak to w innym poście uświadomiła Magda) a nie L (który mógłby być wygodniejszy)

mysza
17-08-2008, 14:42
a ja w sumei tez moglam sprawdzic :wink:
tez dotarlam do tego posta o kolkach, wogole tamten temat o rodzajach ramienia jest interesujacy

agatkie
17-08-2008, 19:43
Hm.. przecież błędu nie ma.

pinaska
17-08-2008, 20:01
[quote="agatkie":25qczctf]Hm.. przecież błędu nie ma.

Vega
17-08-2008, 21:17
No to spieszę z pomocą - część firm używa kółek aluminowych marki SlingRing - są śliczne, leciusieńkie i mają rozmiary M i L
Kółka w Babylonii są również aluminiowe ale inne - z wyglądu przypominają zwykłe metalowe bo nie mają takiej powłoczki jaką mają SlingRingsy, są po prostu srebrne.
Niestety farba na SlingRingsach może się uszkodzić, wg mnie są zbyt śliskie przez co trzeba dociągać chustę częściej.
Rozmiar L jest już dla mnie totalnie niewygodny bo robi nam się strasznie duża odległość między ramieniem chusty a tą częścią którą dociągamy - czyli mamy dodatkowe 9 cm odległości między "górą" a "dołem" chusty!
W przypadku kółek średnich jest to 6,5 cm.

Nie musimy za każdym razem zdejmować całej chusty z kółek - wystarczy ją poluzować - zdejmujemy z kółek tylko do prania i ten jeden raz po praniu można poświęcić na prawidłowe założenie materiału na kółka a komfort używania jest większy przy rozmiarze M.

Kółka mają wylądować na wysokości wgłębienia pod obojczykiem. To całkiem mała przestrzeń :) na pewno mniejsza niż 9 cm - czyli siłą rzeczy kółka L będą zbyt wysoko i będą się wpijać górną częścią w obojczyk - lub zbyt nisko a wtedy chusta będzie się źle układać na dziecku.

Jeśli chcecie szyć chustę to wybierajcie raczej rozmiar M - L stosowałabym tylko przy no sew z grubych chust tkanych, bo tu faktycznie jest problem z przewleczeniem obu końców chusty.

pinaska
17-08-2008, 22:22
Vega, Ty mnie po prostu zadziwiasz.....
dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Ja jednak zawsze rozplatam kółkową z kółek
wydaje mi się, że wtedy mniej się materiał w tym samym miejscu przeciera, chusta się rozprostowuje

lemonka
17-08-2008, 22:41
Vega, dzięki za wyjesnienia. Kamien z serca! Jednak zdecyduję sie na kółkową z tych nowych Babylonii. Czekamy do jesieni :)

Mag
17-08-2008, 22:44
ja też rozplatam :lol:
i jednak wolę L-ki,więc Kaśka,wybacz jak z lekka sprofanuję szmatkę na dniach 8)) :D
a właśnie a propos kółek,to mi się ten jakby nalot na aluminium w babyloniach naprawdę podoba 8)) lubię takie drobiażdżki :D

lemonka
17-08-2008, 22:46
O rany, jaki nalot??? Ja juz z Wami nie mogę ;)

Vega
17-08-2008, 23:29
hmm.... chyba wiem o co Magdzie chodzi :) jutro zrobię w dziennym świetle zbliżenie na te kółka to sama zobaczysz :) to nie jest nalot - to taka faktura tych kółek :D

Mag
17-08-2008, 23:31
a ja podejrzewałam silikonową otoczkę-żona budowlańca :evil: :evil: do diaska :lol:

lemonka
17-08-2008, 23:32
Ufff... faktura może być :) Nie ma potrzeby robienia zdjęć jak dla mnie :) I tak sie czaję na Pineapple :love:

agatkie
17-08-2008, 23:34
A ja mimo wszystko waham się miedzy papryczką a passion fruit i chciałabym którąś z nich przygarnąć....

Mag
17-08-2008, 23:41
ja Ci wybiorę,chcesz? :evil:

agatkie
17-08-2008, 23:42
a którą byś wybrała? z tych dwóch.

Mag
17-08-2008, 23:46
passion
miałam papryczkę w rękach
i passion jednak :D

agatkie
17-08-2008, 23:50
To może masz passion i chcesz się go pozbyć? 8)) naiwnie pytam :twisted:

Mag
17-08-2008, 23:51
nie mam :lol:

slawka
17-08-2008, 23:54
[quote="pinaska"]wprawdzie nie mam indio kółkowego
lecz kółkową babylonie i teraz nosze w pozyczonym kółkowym lilku (czy tez neobulle??? - manon)

Wcześniej Lilki nazywały się Lilibulle, a teraz nazywają się po zmianie nazwy Noebulle. Pinaska, nosisz jeszcze w Lillku Lilibulle manon zielony ;)

My obecnie się nosimy w pożyczonej babyloni. Muszę powiedzieć, że jednak wolę swojego lilka.

Nata
18-08-2008, 08:48
JA mam BB slinga. Najpierw papryczke, a teraz strawberry.
Jeśli chodzi o ten "nalot" na kółkach, to wydaje mi sie,że to moze patyna, takie trochę zmatownienie po wypraniu chusty.

petisu
18-08-2008, 12:03
Jesli kolka sa alunimiowe, nie powlekane, to aluminium sie utlenia, czyli nalot bedzie tlenkiem glinu. Gdyby sie komus jednak nie podobalo, to ednak nie radze go szorowac ;) dzieki tej powloce gin-aluminium nie jest reaktywny i zupenie bezpieczny. Mozecie go nawet wygapac w stezonym kwasie solnym i nic mu nie bedzie.

Vega
18-08-2008, 12:59
Nie popadajmy w paranoję proszę... Babylonia nie wypuściła na rynek chust z kółkami aluminiowymi bez zabezpieczenia :/

petisu
18-08-2008, 13:01
Halo! Czytasz moja droga co pisze? Naisalam tylko, zeby nikomu nie przyszlo do glowy czyms JAKICHKOLWIEK kolek aluminiowych szorowac/rysowac, bo to malo bezpieczne przy dzieciaczkach.
Nie zauwazylam, zebym wygadywala jakies heresje tudziez Cie atakowala, wiec oddychaj gleboko i naprawde nie doszukuj sie drugiego dna czy zlych intencji.

Vega
18-08-2008, 13:13
Halo, Petisu - czy Ty czytasz co ja piszę? Gdzie wg Ciebie odniosłam się do Twojego postu... ?
Raczej nigdzie - szczególnie, że to, że piszesz bez polskich znaków i czytanie tego jest dość uciążliwe, pomijając błędy... Pisałam do dziewczyn, które się zastanawiały z czego są kółka w chustach Babylonii.
A teraz zgodnie ze swoją radą poodychaj głęboko i nie doszukuj się drugiego dna...

petisu
18-08-2008, 13:18
Nie mam polskich znakow.
Oddycham calkiem ok. ;)

meimei
18-08-2008, 19:24
to ja tez sie wypowiem :-) mam BB i jest cudna :-) Didki mi baaardzo leza jako wiazanki, a BB jako kolkowa sie sprawdza rewelacyjnie. mam kokoska, a jeszcze mi sie passion marzy :-)

Vega
18-08-2008, 21:07
To tutaj proszę porównanie ciemno-szarych Sling Rings.
W chustach BB są albo kółka takie srebrne - lustrzane jak w tej Papaji, albo matowe - takie jak w Coconut.

http://images27.fotosik.pl/266/7a56357818014084.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/2/2b89dd49fd41c218.jpg (http://www.fotosik.pl)