PDA

Zobacz pełną wersję : jak długo w manduce



gosma
14-10-2010, 14:08
dawno mnie nie było, więc witam się pięknie i poproszę o podpowiedź, jak długomożna nosić w manduce maluchy. Wiem że jest granica wagowa ale co z wzrostem dziecka. U nas się trochę zakurzyła, bo panna z tych wszędobylskich ma już dwa lata i 94cm. Ostatnio zabraliśmy manducę w góry i przydała się bardzo ale zdecydowanie brakowało już materiału pod kolankami i miałam wrażenie że na pleckach też za nisko - co prawda panna po 10min zasnęła snem kamiennym nie narzekając na niewygody ale czas chyba na zmianę.
co polecacie dla takich większych na wycieczki - chodzi mi o nosidło bo chustę kochałam krótko zanim manduca od Hexi nie przyjechała...mam szyć na rozstaw nóżek? Z góry dzięki

Jasnie Pani :)
14-10-2010, 14:12
u gosi nubik chyba sa gotowe maxi na wieksze dzieci, ale mozesz tez zamowic u ktorej kolwiek szyjacej na rozstaw dolow podkolanowych.

hexi
14-10-2010, 14:14
:hello::hello::hello::mrgreen:
ciesze sie ze sie manduca dobrze spisala :)

ja szylam :)
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=10127&highlight=

gosma
14-10-2010, 14:22
o nubiku myślałam pocichutku.
Hexi :) bardzo bardzo się spisała, dużo zwiedziła i wynosiła nie tylko naszą małą, była na gościnnych występach z dwójką innych maluchów, teraz czeka na wypranie i poleży jakieś 8 miesięcy a potem znowu do pracy. Czekamy na następnego malucha :)

hexi
14-10-2010, 14:27
aaaale fajnie :mrgreen: - gratulacje :kiss: :)

gosma
14-10-2010, 14:41
dzięki :) fajny też wasz nubik, dobrze leży. Ja jakoś nie mogłam małej już wpasować porządnie w manducę. Wydaje mi się że miała za nisko głowę, nie wiem czy pas już jej nie dźwiga i spada za nisko. Ale twarz miała między Małża łopatkami, panel sięgał jej w połowie ramion i efekt był taki że cały czas odchylała głowę do tyłu. Jak zasnęła to zapięłam kapturek i było si ale gdyby miała tak zwiedzać to bolała by ją szyja.

Hexi jak ostatni raz pisałyśmy to kupowałaś tunikę ciążową :) a tutaj Pan Jeremi zaraz roczek będzie świętował - oj dawno mnie nie było.

hexi
14-10-2010, 14:54
imo- po prostu wyrosla :) my tez kolo 2 urodzin zmienialismy na nubigo :)
i tak, oj tak, nawet nie wiem kiedy ten czas uciekl.... a moj maly chrabaszcz juz chodzic zaczyna:omg: :roll::lol:

gosma
14-10-2010, 14:56
oj to okroągłych kantów życzę :)

Kot.w.paski
14-10-2010, 15:42
Przepraszam za OT, ale czy można na forum uszyć manduce?

wrapsodia
14-10-2010, 15:58
Panel najlepiej jak sięga u starszaka pod same paszki, jeśli lubi chodzić z rękami na zewnątrz, szerokość tak do 2/3 uda ujdzie, najlepiej prawie do podkolanek. Jezeli uwazasz że pomimo rozsunięcia panela w manduce jest ona za mała, najlepiej uszyć coś pod wymiar na wzrost. Możesz też upolować używane nosidło dla starszaka, jeśli wymiary mniej więcej się zgadzają. Na forach zagranicznych wiem ze sporo osób kupuje ergonomiki w wersji toddler ale tu na forum też parę razy widziałam. Mozesz zapodać wątek w dziale kupie. MT czy na klamry to kwestia gustu. Fajnie jak pasy są dobrze wypełnione, bo inaczej będą się pod wpływem ciężaru wrzynać. Wydaje mi się że firma Gabi wprowadza właśnie na rynek nosidło dla starszych dzieci które na moje oko miało długi panel, na pewno dłuższy niz w manduce, ale najlepiej u źródła zapytać o wymiary. Dziewczyny z wątku krakowskiego wiem że miały okazje testować je na sesji zdjęciowej, to może się wypowiedzą. Manduci nikt szyje ale nubigo jest chyba wzorowane na manduce.

Kasia.234
14-10-2010, 16:00
Przepraszam za OT, ale czy można na forum uszyć manduce?

Manduce nie, ale nosidło miękkie na wymiar dziecka jak najbardziej :)

baba-iga
09-11-2010, 11:36
czyli podsumowując z opisu Gosmy wynika i z waszych komentarzy, że manduca na jej 2-letnią córeczkę o wzroście 94cm jest już za mała - dopytuję, bo zbieram sobie info o manduce, na którą strasznie się napaliłam. Mój synek ma dopiero 3 miesiące, no ale wydatek na Manducę jest spory więc chcę mieć pewność, że mi posłuży jakiś czas. :)

grimma
09-11-2010, 11:43
nosilam prawie 4 latka.bylo mu wygodnie i domagal sie wiecej i wiecej
ale 4latek jest w 25 centylu wagowo i wzrostowo

hexi
09-11-2010, 11:47
z mojego doswiadczenia wynika ze manduca jest wygodna do, mniej wiecej, 95-100cm wzrostu (wszystko imo zalezy od dlugoscinog )
potem juz nosidla z serii toddler lub szyte na wymiar
ja jestem zwolenniczka rodzimeg rekodziela wiec polecam nubigo lub doux doux :)

baba-iga
09-11-2010, 12:01
rękodzielnicze nosidła są przepiękne, jak fragment naszej garderoby. Ale na Manduce decyduję się, bo chcę żeby mąż również zaangażował się w noszenie.
Moją córę nosiłam w chustach a mąż nie gdyż ręce mu opadały kiedy widział cały rytuał motania. Manduca ma sportowy styl - myślę, że bedzie pasowała i mnie i mężowi i do wszystkiego, są po prostu uniwersalne, no i ma same pozytywne opinie. Jeszcze do tego zauważyłam, że dobrze się sprzedają jako używane.

aniakom
10-11-2010, 09:11
Manduca to bardzo fajne nosidło, ale ja też ok. 2,5 roku zmieniłam na większe - mnie (tzn. Zosi) brakowało na szerokości, bo ona zawsze w nosidłach ma ręce na zewnątrz, a do pach jej sięgała.