PDA

Zobacz pełną wersję : Poznańscy celebryci w chustach!!!



djdag
10-10-2010, 12:07
Podczas, gdy chustowe poznańskie mamy bawiły w Ecotropicanie, poznańscy celebryci, którzy bardzo chcieli, ale nie mogli przyjść, postanowili się z nami solidaryzować w mieście. Zresztą zobaczcie same :)

Stary Marych - fikcyjna postać literacka stworzona przez Juliusza Kubla w książkach "Blubry Starego Marycha", stanowiąca symbol gwary poznańskiej. Uczczona pomnikiem przy ulicy Półwiejskiej w Poznaniu.

http://lh3.ggpht.com/_7tNhMf6YwbI/TLGPb4JiVBI/AAAAAAAADIQ/C0Zw1eVItkA/marych1.JPG

http://lh3.ggpht.com/_7tNhMf6YwbI/TLGPctPngVI/AAAAAAAADIU/bQvu7HJYf2U/marych2.JPG

Latarnik - "Gdy zmrok zapadał, na ulicach krążyli latarnicy, zapalając gazowe lampy.
Po nich zjawiał się stróż nocny, opiekun pijanych i wybawca roztargnionych, którzy zapomnieli kluczy od bram" Maria Wicherkiewicz "Najmilsze miasto" w "Poznańskie wspominki. Starzy poznaniacy opowiadają"

http://lh4.ggpht.com/_7tNhMf6YwbI/TLGPYP5ScWI/AAAAAAAADIA/IyJSBLlYLsw/s512/DSC_0090.JPG

http://lh6.ggpht.com/_7tNhMf6YwbI/TLGPZ5jtrvI/AAAAAAAADIE/sgDYBKtxb8s/s512/DSC_0105.JPG

Abakany - monumentalne rzeźby autorstwa Magdaleny Abakanowicz, stoją w poznańskim parku Cytadela.

http://lh6.ggpht.com/_7tNhMf6YwbI/TLGPbLtMLpI/AAAAAAAADIM/jbIE4QFhBz8/abakan2.JPG

http://lh5.ggpht.com/_7tNhMf6YwbI/TLGPaf1GVdI/AAAAAAAADII/jufWEM5kI2U/abakan1.JPG

opisy z Wikipedii

Luthienna
10-10-2010, 12:10
cudnie, a pomniki jakie ożywione się stały i kolorowe :)

na wiązaniach sie nie znam, ale jakoś dziwnie ta pierwsza lalka wyglada...

aliona
10-10-2010, 12:12
:applause:
abakany najlepsze,
świetny pomysł :thumbs up:

djdag
10-10-2010, 12:13
no wiem, ale Stary Marych jest jakiś taki duży i sztywny i jeszcze nie opanował dobrze wiązań :) Grunt, że nosi i szerzy ideę, a my go będziemy dalej szkolić :)

djdag
10-10-2010, 12:16
aha, chciałabym dodać, że zdjęcia są autorstwa naszej martajotki, a dzielnie jej asystowała truscaffka.

hexi
10-10-2010, 12:18
:applause::applause::applause:
abakany suer!
wogole pomysl swietny
az sie rozmarzylam - taki happening - w tym samym momencie zachustowane pomniki w calej polsce :mrgreen:
edit:a w czym latarnik nosi? bardzo to ladne :) girasol?

truscaffka
10-10-2010, 12:18
cudnie, a pomniki jakie ożywione się stały i kolorowe :)

na wiązaniach sie nie znam, ale jakoś dziwnie ta pierwsza lalka wyglada...

Ty przynajmniej widzisz, że to lalka...jak robiono te zdjęcia w wakacje, to przechodnei myśleli, ze my zywe dziecko przywiązujemy :D

Nymphadora
10-10-2010, 12:19
Suuuuper! :)

Ananke
10-10-2010, 12:19
Jaka piekna chusta na latarniku! To Girasol jakis?

djdag
10-10-2010, 12:21
:applause::applause::applause:
abakany suer!
wogole pomysl swietny
az sie rozmarzylam - taki happening - w tym samym momencie zachustowane pomniki w calej polsce :mrgreen:
edit:a w czym latarnik nosi? bardzo to ladne :) girasol?

może za rok się uda...
to girasol, jakiś exclusive Marty

czukczynska
10-10-2010, 12:21
Rewelacja :)

Gavagai
10-10-2010, 12:24
A!:szok:
Jestem zachwycona! Przesuperaśny pomysł!
Może posłużą te fotki, do jakiś plakatów promujących! Mnie chwyciły za serce, jakom całym sercem Poznanianka:love:

Luthienna
10-10-2010, 12:32
czy przechodnie wzywali Straż Miejską? hihihihi Próbowali Wam wyrywać zniewolone niemowlęta? :)

Powtórzę się - cudnie to wygląda. Postanowiłam sąsiadce rzeźbę w ogródku przystroić ( tylko wiązać nie umiem, ale podszkolę się :) )

truscaffka
10-10-2010, 12:34
dziewczyny - ta hcusta na latarniku to limitowany girasol kakaowiec martyjotki :) ale ten najchłodniejszy hcyba jaki był...na zywo prezentuje sie jeszcze lepiej :)

hexi - czemu nie, za rok się wszystkie miasta mogą skrzyknać i zrobić to razem :)...z resztą, pomysł nie jest super oryginalny - bo na węgrzech hcyba dwa lata temu tak zrobili...tak mi sie coś kojarzy...

vilemon
10-10-2010, 12:41
Genialny pomysł!!! Dziewczyny gratulacje :)

W Łodzi też jest sporo pomników na Piotrkowskiej. Ciekawe jak Tuwim wyglądałby z dzieciem w chuście? :)

truscaffka
10-10-2010, 12:44
A!:szok:
Jestem zachwycona! Przesuperaśny pomysł!
Może posłużą te fotki, do jakiś plakatów promujących! Mnie chwyciły za serce, jakom całym sercem Poznanianka:love:

gavagai - ale Marych był już na naszym banerze na dniach NGO 11 września, na których przecież byłaś...a baner nie do przeoczenia, bo wysoki na 2 metry :) i wielki Marych na nim :D

Gavagai
10-10-2010, 12:47
rzeczywiście, nawet go poprawiałam, bo się przewracał:D Ale ten Gazownik jest taki... troskliwy i ci Nierozpoznani... No chwytają za serce;-) Całą serię plakatów promujących!

truscaffka
10-10-2010, 12:48
czy przechodnie wzywali Straż Miejską? hihihihi Próbowali Wam wyrywać zniewolone niemowlęta? :)

Powtórzę się - cudnie to wygląda. Postanowiłam sąsiadce rzeźbę w ogródku przystroić ( tylko wiązać nie umiem, ale podszkolę się :) )

luthienna - Miasto było powiadomione - tak na wszelki wypadek :)
Pozat ym - te pomniki nie są zabytkami, więc nie widnieją w żadnym rejestrze jako podelgajace szczególnej ochronie...

A w ogóle nasza idea była taka, żeby nawiązać tą akcja do nazwy naszego stowarzyszenia, czyli "Poznań w chuscie"...Wiążąc pomniki, Poznań rzeczywiscie w tej chuscie jest :)
Cieszę się, że sie Wam podoba :)

Meta
10-10-2010, 14:59
Dziewczyny, gratuluję pomysłu, bo naprawdę jest przedni - a zachustowani tacy klimatyczni!!

sachmed
10-10-2010, 17:24
Zarówno ja jak i moj M jesteśmy pod wrażeniem:)) SUPER!!
M najbardziej Abakany się podobały a mi Marych - teraaz jak będę go codziennie oglądać przed pracą to ten obraz będę miała przed oczami:)
Gratulacje pomysłu:)

pomidore
10-10-2010, 17:42
Ale pomysł! Rewelacja:thumbs up:, nieźle ten Poznań zamotałyście ;)

truscaffka
10-10-2010, 18:11
rozważałyśmy też zachustwoanie Bamberki, co być mieć jedna zachustowana kobietę-pomnik, ale obawiałyśmy, że podczas motanai któraś z nas wleci do tej studni pod nią :)

magnus
10-10-2010, 18:18
Świetny pomysł! Gratulacje!

djdag
10-10-2010, 18:19
Ale pomysł! Rewelacja:thumbs up:, nieźle ten Poznań zamotałyście ;)

pomysłów to my mamy jeszcze wiele, tylko za mało hmm... zasobów ludzkich do realizacji wszystkiego, ale co się odwlecze...

czukczynska
10-10-2010, 18:21
rozważałyśmy też zachustwoanie Bamberki, co być mieć jedna zachustowana kobietę-pomnik, ale obawiałyśmy, że podczas motanai któraś z nas wleci do tej studni pod nią :)

Tez bym się bała :)

Gavagai
10-10-2010, 18:27
Proponuję jeszcze Prozerpinę;)

aniam123
10-10-2010, 18:28
no wiem, ale Stary Marych jest jakiś taki duży i sztywny i jeszcze nie opanował dobrze wiązań :) Grunt, że nosi i szerzy ideę, a my go będziemy dalej szkolić :)

no jasne wszak "wprawa czyni mistrza" :-)

sylabelle
10-10-2010, 18:44
Proponuję jeszcze Prozerpinę;)

A co to za pomnik i gdzie? Bo jakoś nie kojarzę... :ninja: ale ja mało ze sztuką na co dzień obcuję, więc może dlatego :hide:

Gavagai
10-10-2010, 18:49
fontanna Prozerpiny, pod Ratuszem:)
To od razu, siła rozpędu, rycerza na Pręgierzu:P

anmuszka
10-10-2010, 19:15
Ale super pomysł! gratulacje!

Kate
10-10-2010, 19:43
genialny pomysl, cudowna inicjatywa!!! gratulcje

pati291
10-10-2010, 20:34
Gratuluję pomysłu:D Naprawdę świetna akcja. Podziwiam za pomysł:)

sylwiado
10-10-2010, 20:37
Świetny pomysł, gratuluję dziewczyny :) :) :).
Dla mnie rządzi Latarnik!

A jakby w przyszłości zasobów ludzkich brakowało to służę swoją osobą.

truscaffka
10-10-2010, 20:39
Świetny pomysł, gratuluję dziewczyny :) :) :).
Dla mnie rządzi Latarnik!

A jakby w przyszłości zasobów ludzkich brakowało to służę swoją osobą.

Dzięki Sylwia, będziemy pamiętać!! :)

annya
10-10-2010, 20:44
Super, pomysł pierwsza klasa!!!
Hmm, może i my popapugujemy w przyszłym roku?
Chustonobel dla pomysłodawcy!!
:):):)

Karusek
10-10-2010, 20:45
fajny pomysł, jak oni się ożywili ;)

olka
10-10-2010, 20:45
No, rewelacyjny pomysł! Tylko te Abakany tak trochę straszne, co? Bez głów, a z dziećmi na plecach (brrrr). Chociaż i niejeden rodzic nieraz traci głowę dla swoich dzieci ;p Może to taka przenośnia, co?

truscaffka
10-10-2010, 20:52
Super, pomysł pierwsza klasa!!!
Hmm, może i my popapugujemy w przyszłym roku?
Chustonobel dla pomysłodawcy!!
:):):)

a prosze bardzo !! już hexi pare postów wyżej pisała, ze można by zrobić taka ogólnopolska akcję zachustowanych pomników :) Poznań sie chetnei z resztą chusto-kraju swym pomysłem podzieli :)

kasia wska
10-10-2010, 21:13
:lool:
gratulacje - rewelacja!

cynthia
10-10-2010, 21:15
dziewczyny ten pomysł był zupełnie odjazdowy :) stalismy przy tym wyswietlaczu w ecotropicanie i nie mogliśmy sie napatrzyć :)

eduardaS
10-10-2010, 21:16
genialne! bomba! akcję koniecznie trzeba rozszerzyć na całą Polskę ;)

truscaffka
10-10-2010, 21:37
dziewczyny ten pomysł był zupełnie odjazdowy :) stalismy przy tym wyswietlaczu w ecotropicanie i nie mogliśmy sie napatrzyć :)

o rety, cynthia - a która to Ty? ja stałam w wejsciu i wręczałam numerki...taka na czarno -turkusowo ubrana... Byłaś w chuscie? Moze twey Cie skojarzę...

djdag
10-10-2010, 21:38
Cynthia dredy ma, prawda?

truscaffka
10-10-2010, 21:39
Cynthia dredy ma, prawda?

no jesli cynthia to KAVUKA, to tak, to ona jest :)

forgetit
10-10-2010, 21:44
Prześwietny pomysł! Brawa Poznanianki!

brikola
10-10-2010, 22:42
mistrz pomysł!!!

Efunia
11-10-2010, 02:29
chylimy czoła za ideę :thumbs up:
my już tu kombinujemy, jak nasze krasnale zamotać :ninja:

pszczoła
11-10-2010, 04:22
Ale super!!! My chcieliśmy Kopernika zachustować w tym roku, ale za późno pomysł nam wpadł i nie zdążyliśmy:))))
Czyli w przyszłym roku ogólnopolska akcja:)

truscaffka
11-10-2010, 09:11
Ale super!!! My chcieliśmy Kopernika zachustować w tym roku, ale za późno pomysł nam wpadł i nie zdążyliśmy:))))
Czyli w przyszłym roku ogólnopolska akcja:)

koniecznie!!

pszczoła, a do Ciebie to ja jeszcze jakies pw napiszę...z pokłonami za ten Wasz spot, i z paroma pytaniami na przyszłość :ninja:...Wy to dopiero poszaleliście w tym Toruniu - jestem pod mega wrażeniem!

Tylko się jakoś ogarnę z naszym tygodniem noszenia, co by mieć umysł jasny, czysty i klarowny...:twisted:

mucha
11-10-2010, 20:15
super to wygląda!
też miałem podobny pomysł - w trakcie kręcenia drugiego teledysku zachustowaliśmy na chwilę nimfę wodną ale te ujęcia wyszły słabo.
Na marginesie dodam, że pomniki powinni częściej myć :)

martita
11-10-2010, 21:28
o jak supeeer :):):)
idac na spacer chustowy w wawie, gdy uslyszalam, ze 'chustujemy zygmunta' - to sie zastanawialam, jak chca wejsc na kolumne, a tu chodzilo o otoczenie pomnika chusto-kregiem...
ale...zachustowanie zygmunta tez by bylo faaajne ;)

i_n_a
11-10-2010, 21:32
no dobra, przyznaję, byłam sceptyczna, jeśli chodzi o ten pomysł, ale efekt fajny :)

Gratuluję!

martajotka
12-10-2010, 11:13
Jaka piekna chusta na latarniku! To Girasol jakis?

to Kakaowiec. Wersja turkus. Zeszłoroczny limitek Girasola :).
Pieknie się wiąże i nosi. Nawet na pomnikach !

sylvetta
12-10-2010, 22:06
Dobra - to juz nawet betony noszą, a mucha sie z wózkiem buje.......Niezłe jajca:)

mucha
12-10-2010, 22:19
Dobra - to juz nawet betony noszą, a mucha sie z wózkiem buje.......Niezłe jajca:)
z betonem i wózkami to ja mam tyle wspólnego, że wciąż trafiam na wózko-beton
PS
ostrzę już pióro

Fiona
12-10-2010, 22:25
super fotki!!! świetny pomysł!!!!
brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reni
12-10-2010, 22:27
niezłe z was aparatki

Suzi
13-10-2010, 09:59
Świetny pomysł, gratuluję :-)
Ciekawe jak by wyglądała nasza Syrenka jako matka nosząca? Jakoś innych kandydatów nie widzę... Warszawskie pomniki w większości wysooooko na cokołach i takie nieprzystępne...

omulka
13-10-2010, 10:47
W Warszawie z te bardziej znane pomniki to faktycznie na cokołach, ale coś się znajdzie:
- tak jak napisałaś - Syrenka
- pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej - wszystkich 5 muzyków można zamotać w plecaczki
- pomniki Siłacza na Starówce
- ławeczka Jana Nowaka Jeziorańskiego (Śródmieście)
- stolik Agnieszki Osieckiej (Saska Kępa)
- Wieczny Student na Uniwersytecie Warszawskim (o ile nie jest przyrośnięty plecami do ławeczki, wtedy mogłyby być problemy techniczne z zamotaniem)
- rzeźba Przekupki na Mariensztacie

aż szkoda, że nie da się zamotać rzeźby "Macierzyństwo" z Parku Traugutta, piękna jest i temat pasuje.
To co, za rok ruszamy chustować?

A Poznaniankom medal za pomysł, wyszło pięknie!!!

cynthia
14-10-2010, 11:48
OT:

no jesli cynthia to KAVUKA, to tak, to ona jest :)

tak tak cynthia to KaVuKa :D

martajotka
14-10-2010, 14:47
nam niestety nie pozwolono zachustować Bamberki, która byłaby w chuście jeszcze piękniejsza. Cóż, zabytek. Może jak się zmieni osoba w UM ;).

są jeszcze dalsze plany chustowe w tym względzie.

Agnen
14-10-2010, 14:50
w przyszłym roku trzeba włączyć pomniki na starym rynku. Będzie dość ekstremalnie, ale może zasłonimy chustą gorszącą pupę Apolla :P ]:->

gingerr
16-10-2010, 07:06
W Warszawie z te bardziej znane pomniki to faktycznie na cokołach, ale coś się znajdzie:
- tak jak napisałaś - Syrenka
- pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej - wszystkich 5 muzyków można zamotać w plecaczki


Omaterdeju, jakem Warszawianka i Prażanka wyemigrowana, ależ to by był pięęęęęękny widok, cała kapela zachustowana!

:-D

Suzi
16-10-2010, 18:28
a w Gazecie wyczytałam, że przy Parku Traugutta stawiają 4 Abakany. Może się nadadzą :-)

omulka
18-10-2010, 22:54
Omaterdeju, jakem Warszawianka i Prażanka wyemigrowana, ależ to by był pięęęęęękny widok, cała kapela zachustowana!

:-D

A jakby tak pomnik "Czterech Śpiących"? (tzn. zachustować tych czterech na dole, nie tłum na cokole)
Chusty zasłoniłyby broń, a oni mają tak pochylone głowy, jakby sprawdzali, czy zawiązali chustę na dobrej wysokości i czy mogą pocałować dziecko w czółko :)

Make peace not war!!!!

truscaffka
18-10-2010, 23:09
A jakby tak pomnik "Czterech Śpiących"? (tzn. zachustować tych czterech na dole, nie tłum na cokole)
Chusty zasłoniłyby broń, a oni mają tak pochylone głowy, jakby sprawdzali, czy zawiązali chustę na dobrej wysokości i czy mogą pocałować dziecko w czółko :)

Make peace not war!!!!

ja tam jednak myslę, że jakbyście tak zachustowali Syrenkę...i Nike...i Chopina do kolekcji - to byłaby jazda dopiero :)

omulka
18-10-2010, 23:59
Chopina razem z wierzbą? Potrzebna byłaby długa chusta, jak znajdę taką 15-metrową, to może coś da się zrobić :lol:

Nike - cokół trochę trudny do pokonania, ale jak zacznę ćwiczyć wchodzenie na drzewa, to za rok może się uda!

A może zachustować palmę w Alejach Jerozolimskich? Z każdego liścia zwisałaby inna chusta, taka inna prezentacja stosiku :)