PDA

Zobacz pełną wersję : wkładka polarowa



mala_ma
08-10-2010, 12:55
Od prawie trzech tygodni mam juz kogo pieluchowac :D Doswiadczenie w wielo mam po starszym synku, ale wtedy nic o tym nie czytalam i nie słyszalam, tylko sama stwierdzilam ze tak bedzie dla niego lepiej. Pieluchowalam go po swojemu ;) tzn pewnie troche prehistorycznie bo stosowalam tetre + zwykła ceratke. Nie słyszaam o zadnych otulaczach itd Ale suma summarum jestem zadowolona, a i synek wczesnie (2 latka) zaczał korzystac z nocnika.
Teraz dla malutkiej kupiłam na probe pieluszke z kieszonka (chyba to sie tak nazywa) Naughty baby, wkładam do niej poskładana w pasek tetre. Czytałam na forum, że można włożyć jeszcze polarową wkładke - i tu mam pytanie czy polar, jako jednak tkanina sztuczna nie jest niezdrowa dla dziecka?

poza tym ta pieluszka którą zakupiłam ma taką straszną gumę z tyłu, boję się ze będzie gniotła małą, mogli dac jakąś płaską i szeroką gumkę jak już :/ a nie taki gruby cienki sznurek. Myślę, że ją wypruję, myślicie ze to dobry pomysł?

sheana
08-10-2010, 20:28
W Nb nie musisz już polaru, wnętrze jej jest polarowe.
Polarki, miklopolarki, welurki syntetyczne mają za zadanie trzymać wilgoć z dala od pupy.
Niezdrowość - masa dzieci nie narzeka i lubi, bo mokro przeszkadza. U nas polarkowe uczulają i jedziemy na naturalnych.

Jak gumkę wyprujesz, to nie bęzie pieluszka dobrze trzymać się na pupie. Sprzedaj Naughty Baby i pokombinuj z innymi pieluszkami ;)

margonik
09-10-2010, 00:17
Dokładnie, jak napisała Sheana, NB nie potrzebują już polarkowej wkładki, bo mają polarek. Zobacz, jak sie u Was polar sprawdza, bo u nas podobnie jak u Sheany się nie sprawdził. Po wszelkich polarkowych wkładkach suchości mamy odparzoną pupę. Natomiast mokra pielucha jakoś nie przeszkadza mojemu dziecku.
Też kupiłam kilka sztuk NB, ale u nas sie nie sprawdziły - po pierwsze przez polarek, a po drugie przez odciskające sie gumeczki.

mama-japonka
09-10-2010, 21:44
Wkładka polarowa świetnie sprawdza się np. do tetry, a dodatkowa zaleta, że możesz ją włożyć lub nie - jak chcesz mieć (tzn. żeby dziecko miało :-) naturalnie przy pupie. Sporo pieluszek z kieszonką jest całkowicie sztucznych (100% poliester - PUL i wkłady z mikrofibry), ja polecam jednak trochę bawełny, bambusa, konopii - zwłaszcza, że kieszonki często sprawdzają się dopiero od ok. 4-5 miesiąca.

Pondo
14-10-2010, 16:39
U nas, jak Balbi była malutka, polarek się nie sprawdzał, bo jednak to sztuczny materiał.
Sprawdzała się tetra, i bambusowe formowane plus otulacze.
Dodatkowo jeśli dobrzez rozumiałam, to Dzieć nr Dwa jest młodziutki:) Pieluszki typu NaugghtyBaby -czyli kieszonki ,ze mają w opisie, od urodzenia, wg mojego doświadczenia zaczynają dobzre spełaniać swoje funkcie od około 4,5kg

Blanka_1982
17-10-2010, 01:35
Najlepsze rozwiązanie na początek to otulacz+tetra+polarek lub papierki. My na noc używamy jeszcze formowanek, do nich też zakładam polarek