PDA

Zobacz pełną wersję : problem odnośnie wieku dziecka i zakupem chusty



Lora
03-10-2010, 13:18
Moja córka ma prawie 14 miesięcy, a my dalej nie mamy chusty :omg: Naszym środkiem transportu jest wózek, ale młoda nie zawsze da się w niego włożyć. Uwielbia w zasadzie być na rękach..
Moim problemem jest to czy dziecko nie przyzwyczajone do chusty czy czegoś innego będzie w ogóle chciało korzystać z czegoś takiego? Bo w chuście będzie skrępowana, ale jednocześnie będzie "na rękach" przecież.
Jak myślicie? Czy dziecko w takim wieku da się przekonać? Znacie może takie przypadki? I czy warto próbować i tą chustę zakupić?
Marcelina to malutki robaczek :p Ma 70 cm wzrostu i 8 kg, więc niewiele

Mayka1981
03-10-2010, 13:25
O hej, w KK i okolicach są dziewczyny noszące, na pewno posłużą radą:)
no i 9.10 jest spotkanie w Opolu Klubu Kangura, może dałabyś radę przyjechać?
Byś spróbowała na żywo czy panienka zechce czy nie:)
A jak nie chusta to nosidło jakieś - na pewno coś wymyslimy, ale najlepiej na żywo...

I tak - jak lubi być na rękach to powinna polubić chustę/nosidło, a że dziecko gabarytowo nieduże to i dla CIebie nie powinien to być problem :D

zajrzyj tutaj:
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=41613
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=22174&page=20

Karusek
03-10-2010, 13:29
Wiesz co,
byliśmy na wakacjach i po raz pierwszy tam motaliśmy w chustę naszą dwulatkę. Baliśmy się mocno, że nic z tego nie będzie, bo ona jest baaardzo samodzielna i baaaardzo samobieżna. Okazało się, że chusta jest dla niej super wynalazkiem! Chodziliśmy tak kilometr na plażę, a wychodząc z plaży ona od razu się ustawiała, że chce do chusty! Kompletnie nas tym zaskoczyła. Więc może warto spróbować :)
Życzę powodzenia

ostroszyc
03-10-2010, 13:33
Dziewczynka w tym wieku nie będzie skrępowana chustą :) będzie miała swobodę ruchu rączkami i głową, nóżki od kolan w dół też mają ruch. Jeśli lubi być noszona to myślę że jej się spodoba, może masz możliwość pożyczyć chustę albo nosidło i spróbować?

ewullah
03-10-2010, 15:43
umów się na spotkanie kk. spróbujesz na żywo a dziewczyny coś fajnego doradzą.

Cobra
03-10-2010, 22:39
dobrze dziewczyny radzą - przymierzysz i wybierzecie coś razem. W końcu jest tyle możliwości: chusta tkana, kółkowa, MT, ergonomik, onbuhino, podek.... na pewno coś jest akurat dla was :D

Lora
03-10-2010, 23:14
Babki, jesteście kochane! Bez wątpienia ;-)
Mayka1981 ja bardzo chętnie, ale musiałabym wybrać się z mężem. Pytałam, ale mówi, że musi być w pracy w ten dzień :frown A w mieście żadnych dziewczyn noszących w chustach nie widziałam.. Chyba jest ich tu jak na lekarstwo, a szkoda.
Co do reszty porad: bardzo chcę czegoś spróbować, bo czasem nawet i w domu Marcelina nie daje mi spokoju :eek:
Generalnie najbardziej mi się podoba chusta tkana, ale o podobanie tu chyba nie chodzi. Może najprostsza w obsłudze nie jest, ale można ją zamotać na sobie na kilka różnych sposobów w zależności od chciejstw dziecka czy rodzica, więc to byłoby akurat dla mnie ;-)
Poczytałam i to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie. Inną rzeczą jest nauczenie się motania i wkładania w "to" dziecka..
Swego czasu miałam do czynienia z nosidłem, a raczej wisiadłem, jak to nazywacie. To była chyba najgorsza męka! Dziecko latało w tym jak chciało, bo chude "to to", a mnie bolały plecy :frown Więcej chyba dodawać nie trzeba..