PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Szukaj umie...



rzezuchama
24-09-2010, 23:06
...znajdować frazę w JEDNYM wątku?
...znajdować frazę w JEDNYM dziale?
... jednym podforum?

Chodzi mi o to, że np. szukam czegoś co może być tylko w np. ciąży i porodzie, ale szukaj wywala mi całe forum i szukaj tatka latka...
Albo chciałabym znaleźć coś w jednym wątku, który ma już ponad 30 stron i to samo, a wiem, że pojawiło sie w tym jedyn wątku w jednym/dwóch postach, tylko nie mam czasu i chęci przeszukiwać 30 stron?

A może jestem ograniczona i nie zauważyłam jakiegoś magicznego przycisku?

aurora
24-09-2010, 23:09
Jak klikniesz "zaawansowane wyszukiwanie", to poszukaj w prawym górym rogu "szukaj inaczej". Zaraz pod bannerem Maminka.

kubutkowa
24-09-2010, 23:09
musisz wejsc w opcje zaawansowane i wtedy chyba mozesz skierowac szukaja na jeden dzial.

OT zamowilam ksiazeczki dla Tocha ;-)

Cobra
25-09-2010, 00:34
podpinam się - czy szukaj umie znaleźć wyraz w każdej odmianie? w sensie coś w rodzaju "chust*" jako chusta, chustę, chustom etc. jednocześnie?

Meta
25-09-2010, 00:44
podpinam się - czy szukaj umie znaleźć wyraz w każdej odmianie? w sensie coś w rodzaju "chust*" jako chusta, chustę, chustom etc. jednocześnie?

Wpisz coś takiego w Szukaju i sprawdź :poke:

kubutkowa
25-09-2010, 00:58
Wpisz coś takiego w Szukaju i sprawdź :poke:
Meta, ale jesteś złośliwa ;-)
A ty jeszcze na nogach?

Meta
25-09-2010, 09:02
Meta, ale jesteś złośliwa ;-)
A ty jeszcze na nogach?

No jak zapytałaś to już prawie nie byłam - ale znów jestem (od jakichś 2 godzin...) :lol:

No złośliwa jestem bo wpisać w szukaju np "cobr*" jest szybsze niż zapytanie, czy się tak da :poke:

Cobra
25-09-2010, 09:03
no że z gwiazdką nie działa to wiem, dlatego pytam. Widocznie nie zrozumiałaś mojego zapytania. Miałam na myśli, że tak jak pytajnik czy gwiazdka zastępują w innych programach dowolny ciąg znaków, tak nie wiem jakiego znaku użyć tutaj, żeby ten sam efekt osiągnąć.

Meta
25-09-2010, 09:07
Cobro, nie wiem, po jakim czasie wygasa link do zapytania w wyszukiwarce, ale sprawdź sobie to: http://forum.chusty.info/forum/search.php?searchid=1269744 (Inne wyszukiwanie, kryteria: cobr*, szukaj na forum Wszyscy o wszystkim, pokaż jako Posty)

Cobra
25-09-2010, 09:14
Cobro, nie wiem, po jakim czasie wygasa link do zapytania w wyszukiwarce, ale sprawdź sobie to: http://forum.chusty.info/forum/search.php?searchid=1269744 (Inne wyszukiwanie, kryteria: cobr*, szukaj na forum Wszyscy o wszystkim, pokaż jako Posty)

oki, tylko to jakoś nie do końca działa. Wpisałam dla testu słowo, które powinno dać kilka stron wyników, czyli indi* od indio :D i zaznaczyłam, ze szukam postów. Spodziewając się zalewu wyników już chciałam wstać zrobić kawę a tu szukaj wypluł mi tylko jeden wynik :cryy: no i nadal nie rozumiem dlaczego

Meta
25-09-2010, 09:35
Ale że jak?
http://forum.chusty.info/forum/search.php?searchid=1269864 - tyle mam wyników na to "indi*" pokazywane jako posty

A co do dziwacznego działania naszego Szukaja, to ostatnio się poprawił (m.in. te gwiazdki W KOŃCU zaczęły działać), ale i tak daleko mu do tego cuda, które mieliśmy we wcześniejszej wersji forum :(

rzezuchama
25-09-2010, 15:21
Jak klikniesz "zaawansowane wyszukiwanie", to poszukaj w prawym górym rogu "szukaj inaczej". Zaraz pod bannerem Maminka.
Dziękuję! O to cho!
:hey:

Cobra
25-09-2010, 21:39
Ale że jak?
http://forum.chusty.info/forum/search.php?searchid=1269864 - tyle mam wyników na to "indi*" pokazywane jako posty

A co do dziwacznego działania naszego Szukaja, to ostatnio się poprawił (m.in. te gwiazdki W KOŃCU zaczęły działać), ale i tak daleko mu do tego cuda, które mieliśmy we wcześniejszej wersji forum :(


oj to ja już nie rozumiem. To znaczy że dostajemy różne wyniki na to samo zapytanie? :bduh: przecież to nie powinno tak działać (chociaż tłumaczy dlaczego czasami dziewczyny nie mogly czegoś znaleźć

Amparo
25-09-2010, 21:47
U mnie wyrzuca cztery posty, z czego trzy w tym wątku, w którym właśnie piszemy...

Cobra
25-09-2010, 21:59
U mnie wyrzuca cztery posty, z czego trzy w tym wątku, w którym właśnie piszemy...

no tak, a dlaczego nie wyrzuca nic na przykład z bazarku? bo ja nie wierzę, że tam nie ma ani jednego postu o indio :ninja:

busia
25-09-2010, 22:01
mnie się wydaje, że najlepszym szukajem jest Meta, zawsze znajdzie dany temat czy wątek :-)

Meta
25-09-2010, 22:12
Kurcze, napisałam długiego posta i skasowałam zamiast wysłać...

Zalogowałam się na moje konto do zadań specjalnych (0 postów, bez dostępu do limitowanych podfor :lol:) i na zapytanie "indi*" dostałam tylko 2 wyniki :roll: Kiedy o to samo pytam z tego konta - pokazuje mi sie wieeeele wyników, nawet nie chce mi się sprawdzać, na ile stron...
Nie wiem, o co w tym chodzi, dlaczego Szukaj robi takie rozróżnienia, jest rasistą czy co :roll:
Fakt, jeśli ktoś nie ma dostępu do MNK czy galerii, wtedy Szukaj nie pokaże tej osobie wyników z tych działów - ale cała reszta? :omg:
Trzeba chyba poprosić 3oko, żeby jakąś wiwisekcję zrobił Szukajowi, czy coś równie okrutnego :lol:

joleczka
25-09-2010, 22:24
bo szukaj Ciebie się słucha bo się wałka boi :)

Cobra
25-09-2010, 22:28
mnie się wydaje, że najlepszym szukajem jest Meta, zawsze znajdzie dany temat czy wątek :-)

ale nie mozna jej głowy zawracać - a poza tym czasami też bym chciała samodzielnie coś zrobić (oprócz kupy :twisted:)

dopisek: no ale ja mam dostęp i do bazarku i do MNK i do galerii.... ino wyników dla indi* nie mam :cryy:

Meta
25-09-2010, 22:34
bo szukaj Ciebie się słucha bo się wałka boi :)

Haha no prędzej tych koszmarnych lokówek na głowie :lol:

Ale tak BTW muszę zwrócić honor wszystkim, bo do tej pory myślałam sobie "o co chodzi tym dziewczynom, nie chce im się porządnie poszperać szukajem, poustawiać kreteriów wyszukiwania - tylko ciągle i ciągle NIE ZNALAZŁAM..." :hide:

silver
25-09-2010, 22:36
...

Trzeba chyba poprosić 3oko, żeby jakąś wiwisekcję zrobił Szukajowi, czy coś równie okrutnego :lol:

trepanację .

Cobra
25-09-2010, 22:38
no to zamiast wałka na przeprosiny pierogi :D

Meta
25-09-2010, 22:40
Ach pierogi to ja bym zjadła BTW... Z mięskiem albo ruskie :love:

:hide::hide::hide:

Cobra
25-09-2010, 23:24
meta: ja wolę z kapustą i grzybami i nawet wiem gdzie takie pyszne kupić :D

Silver:op: czy przesyłka dotarła cała i bezpieczna?

natala
26-09-2010, 15:40
to ja tylko napisze. ze pare razy szukalam czegos bardzo konkretnego - bo wiedzialam, ze bylo. ale mi sie nie chcialo grzebac po ilus tam stronach dzialu i szukac. i nie znalazlam szukajem a recznie tak...

rzezuchama
26-09-2010, 19:26
Haha no prędzej tych koszmarnych lokówek na głowie :lol:

Ale tak BTW muszę zwrócić honor wszystkim, bo do tej pory myślałam sobie "o co chodzi tym dziewczynom, nie chce im się porządnie poszperać szukajem, poustawiać kreteriów wyszukiwania - tylko ciągle i ciągle NIE ZNALAZŁAM..." :hide:
Meta, takie wyznanie to normalnie na osobny wątek zasługuje :D
Acha, no i ogłoszenie w jakimś biuletynie dla wszystkich modów ;)