PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wychować dziecko ekologicznie - zaraz w TV



Budzik
24-09-2010, 09:20
Za chwilę w DDTVN będzie materiał pt "Jak wychować dziecko ekologicznie", z Reni Jusis, która, jak wiemy, chustuje :-)

rzufik
24-09-2010, 09:26
przerwałam dzieciom stacyjkowo :P
czy juz było???

zagatka
24-09-2010, 09:28
O 10.10 będzie.

pati291
24-09-2010, 09:30
O 10.10:)

rzufik
24-09-2010, 09:36
łe to wracam na mini mini, przynajmniej siądą na tyłkach na minute

AMK
24-09-2010, 09:52
bardzo jestem ciekawa co powiedzą i czy wielo będzie :ninja:
bo eko-dziecko w pampersie to jakoś nie bardzo :mrgreen:

Budzik
24-09-2010, 10:13
Ekstra, będzie cały cykl - co czwartek :-) I chwali chusty! Mówi teraz o orzechach piorących.

Gavagai
24-09-2010, 10:14
:szok: teeeeej, ona "nasza" jest :D
I tak po prostu wystrzeliła z tym "nie szczepieniem":omg:
I to ma byc cykliczne, te spotkania EKO!

tysia
24-09-2010, 10:15
No brawo dla DDTVN!
I dla Reni oczywiście też :)

rzufik
24-09-2010, 10:17
super!!!
nareszcie ktos znany i lubiany się za to wziął :) moze jeszcze wiecej ludzi się zainteresuje ekoświrstwem ;)
brawo reni!!! :mighty:

zagatka
24-09-2010, 10:18
Reni no ujawnij się, przecież wiemy, że tu jesteś:)
Tylko orzechy do prania pieluch to chyba nie bardzo?

pati291
24-09-2010, 10:18
Jeżeli Reni Jusis będzie to prowadzić i w podobnym tonie to wróżę duży sukces:)

AMK
24-09-2010, 10:19
fajnie było
brawa dla RENI :thumbs up:

marza
24-09-2010, 10:20
Super!
Tak naturalnie i z pasją :D

rybka
24-09-2010, 10:23
Git:) Podobało mi się bardzo. I Prokop który zazwyczaj szydzi z "jazd" prawie nie był dopuszczony do głosu bo Reni bardzo rzeczowo mówiła. Cieszę się bardzo na cały cykl:)

pati291
24-09-2010, 10:23
Widziałyście minę Propopa jak o kołyskach czy innych bujaczkach mówiła?;)

Budzik
24-09-2010, 10:25
A u kogo Reni była w spr. pieluch i orzechów? Czy to nie była nasza ex-forumka La Loba?

ane
24-09-2010, 10:25
bardzo pozytywny materiał :)
bez zadęcia, naturalnie. pokazane, że bycie ekomamą jest proste i fajne.
i wiecie, mam wrażenie, że Reni tu jest :D

ane
24-09-2010, 10:26
A u kogo Reni była w spr. pieluch i orzechów? Czy to nie była nasza ex-forumka LaLoba?

no właśnie La Loba :)

rybka
24-09-2010, 10:27
Widziałyście minę Propopa jak o kołyskach czy innych bujaczkach mówiła?;)
bo teraz będzie przeciwwaga. cykl Urbańskiego o gadżetach dla dzieci mnie po prostu rozwala. Cykl Reni pozwoli przyszłym rodzicom zobaczyć różnicę.

ph78
24-09-2010, 10:31
I co? Zdajcie relację niecierpliwym nietelewizynym eko mamom, które nie mogą się doczekać wersji online ;)

Edit: O, dzięki :D

pati291
24-09-2010, 10:34
Po co mi gadżety jak mi dzieciaczki pół godziny bawią się klamerkami do bielizny;)

Podoba mi się jeszcze jak Reni mówiła o rodzicielstwie bliskości. Pewnie miała dużo wątpliwości przed pokazaniem w tv swojego synka w chuście. W końcu do tej pory chroniła go przed mediami. A jednak zdecydowała się go zaprezentować w chuście:) Samo mówienie mogło nie mieć takiego efektu:)

pati291
24-09-2010, 10:37
I co? Zdajcie relację niecierpliwym nietelewizynym eko mamom, które nie mogą się doczekać wersji online ;)

Krótko, konkretnie, merytorycznie, sensownie, przedstawione z widoczną pasją i przekonaniem:) Czekam na kolejne odcinki z niecierpliwością. Ciekawe kto będzie prowadził i czy ktoś z forum zaistnieje medialnie:ninja::D

reni
24-09-2010, 10:47
dzięki dziewczyny:thumbs up::lol:

martex
24-09-2010, 10:52
bardzo fajna akcja i bardzo dobrze ze w DDTVN, wielkie brawa dla Reni - mysle ze byla bardzo przekonywujaca

Guest
24-09-2010, 12:03
idę poszukac czy już jest w archiwum

Olapio
24-09-2010, 12:10
to mowiła o pieluchach w koncu?

martita
24-09-2010, 12:16
mi sie podobalo...ale dzieki temu ze wiedzialam o czym ona mowi, to bylo dla mnie wszytsko konkretne i proste,,..
a,kle gdybym byla zielona w temacie...to...no kurcze ale na 10minut rzucenie hasel o pieluchach, chustacgh, organicznych warzywach, gotowaniu z nie przetworzonej zywnosci, rodzicielstwie bliskosci, nieszczepieniu, medycynie naturalnej, i jeszcze orzechach i wymiankach to...spooorooo...
i dobrze ze bedzie cykl, bo to rozloza jakos i spokojnie wszytsko sie wyjasni a nie zasypie informacjami tak jak troche teraz wyszlo...

rybka
24-09-2010, 12:19
No własnie :) Rzuciła mnóstwo haseł i teraz pewnie w każdym odcinku cyklu będzie poruszała jedną kwestię. Dobre posunięcie zachęciła do oglądania, wzbudziła ciekawość.

kamuszyca
24-09-2010, 12:25
a ja przegapiłam, czekam na wersję online.
ta Reni to fajna babka musi być. nasza reni też jest fajna :D (a w macaniu chust na czas nie ma sobie równych)

Budzik
24-09-2010, 12:35
na 10minut rzucenie hasel o pieluchach, chustacgh, organicznych warzywach, gotowaniu z nie przetworzonej zywnosci, rodzicielstwie bliskosci, nieszczepieniu, medycynie naturalnej, i jeszcze orzechach i wymiankach to...spooorooo...


Bo to chyba tylko taki "pilot" cyklu był, o wszystkim w szczegółach będzie w kolejnych odcinkach. Nie mogła przecież szerzej powiedzieć o wszystkim w tych 10 minutach, prawda?

martita
24-09-2010, 12:42
dlatego pisze, ze dobrze ze bedzien caly cykl - gdzie beda po kolei wszytsko tlumaczyc ;)

tonya
24-09-2010, 12:44
byo o praniu w orzechach a pieluszki wielo leżały sobie na stole - zauważyłam tetro i sckoon w gruchy - no i w reportażu wystąpiła nasza forumowa koleżanka ;)

dokebu
24-09-2010, 13:07
I jak zwykle przegapiłam, szef wpadł i mnie zagadał :( dziewczyny poratujcie jakimś linkiem on-line!!

Genowefa
24-09-2010, 13:25
przegapiłam, buu
mam nadzieję, że będzie można zobaczyć na stronie DDTVN :)

reni
24-09-2010, 15:00
a ja przegapiłam, czekam na wersję online.
ta Reni to fajna babka musi być. nasza reni też jest fajna :D (a w macaniu chust na czas nie ma sobie równych)

dzięki że ktoś mnie zauważył w tym mega poważnym wątku

busia
24-09-2010, 15:24
czekam z nadzieją, aż zamieszczą na stronie ddtvn

eesti
24-09-2010, 16:44
http://dziendobrytvn.plejada.pl/28,37812,wideo,,202961,reni_jusis_jest_ekologiczna _mama,aktualnosci_detal.html już jest :)

jussttyna
24-09-2010, 17:05
fajnie, że dzięki tv więcej rodziców się dowie o chustach :) Bardzo fajna akcja! Oby więcej takich było!

Olapio
24-09-2010, 17:08
brawo dla Reni i brawo dla Tomka! jestem pod wrazeniem ze jakis tata swoje pierwsze dziecko nosił w chuscie w pierwszej dobie zycia :D

glo
24-09-2010, 17:42
podjarałam się :)
wysłałam linki mężowi, bo siedzi w pracy. odpisał "a ta z pieluchami to pewnie z forum, co?"
:D

La Loba
24-09-2010, 19:10
tak, ta z pieluchami, to ja, :D
tu się wszystkiego dowiedziałam, nauczyłam, nie wiedziałam, że to widać na twarzy. a może używam nieświadomie jakiegoś tutejszego slangu? :roll::lol:

karolibu
24-09-2010, 19:19
coś wspaniałego oglądałam z zapartym tchem i ten głos Reni i iskra w oku i jak powtarzała że jest DUMNA!!! i nieszczepienie i chusta normalnie coś pięknego i w DDtvn pokazane cudnie i co czwartek oczywiście przed telewizorem koniecznie będę siedzieć

asiorek
24-09-2010, 19:33
Podobało mi się, jak powiedziała, że nie jest eko fanatyczką, tylko eko ją fascynuje!

Guest
24-09-2010, 19:48
no cóż jestem pod wrażeniem osoby Reni
LoLoba jak ją wkręciłaś to szacun oby tak dalej :)

La Loba
24-09-2010, 19:55
Dzięki!
Reni od razu była ekologiczna, nie chcę, zeby teraz było, że to JA i dzięki mnie i tak dalej. Nauczyłam ją wiązać elastyka, opowiedziałam o Rodzicielstwie Bliskości. Ale Reni i tak by do tego doszła, ze mną czy beze mnie.

n2605
24-09-2010, 20:02
LaLoba brawo! No i Reni brawo! Podobał mi się fragment o ubrankach "przechodnich", że fajnie jest kogoś wyposażyć w ciuszki po swoim maleństwie :) I chyba spróbuję tych orzechów, bo póki co uległam tylko mydłu marsylskiemu :oops:

ph78
24-09-2010, 20:16
reni jest bosska! Świetny program, genialny pomysł na cały cykl - chyba polubię telewizję :)

Sol
24-09-2010, 20:29
Bravo DDTVN - nareszcie jakieś fajne tematy ;) bravo Reni! Wstyd się przyznać, ale gwiazdy kojarzyły mi się z totalnym konsumpcjonizmem i gadżetami a tutaj takie zaskoczenie :)
Zmotywowała mnie do tych orzechów , chociaz na forum już mi się obiły o oczy.Teraz poczytam o nich konkretniej.

słoneczny_blask
24-09-2010, 20:31
Łeeeee. Tak krótko? Więcej, więcej, więcej!

fastyna
24-09-2010, 20:39
fajnie, że nie skonczy się na jednym odcinku tylko będzie więcej :)

sylvana
24-09-2010, 21:13
Bardzo mi się podoba pomysł całego cyklu. Mam nadzieję, że do każdego będzie link, gdzie będzie go sobie można obejrzeć.

kamuszyca
24-09-2010, 21:20
obejrzałam i bardzo mi się podobało, Reni tak naturalnie i ciepło o tym wszystkim opowiada. a Prokop, początkowo sceptyczny i po swojemu prześmiewczy, już po chwili słuchał zauroczony ;) oczywiście opowiedziane krótko i po łebkach, ale jak na wprowadzenie do cyklu to wyszło bardzo fajnie.

ledunia
24-09-2010, 21:26
Zaraz oglądam, ale chciałam tylko, że rozmawiałam z przyjaciółką (dzieci z pieluch i chust jej wyrosły zanim udało mi się ją wciągnąć) i ona mnie o te orzechy zapytuje, bo widziała. A ja... nic nie wiem. Sama jakoś się nie wkręciłam (jeszcze). A jest z niej ekofanka i aż dziw, że nie odkryła wielo i chust. Młodsze ma 3 lata. Dopóki w tv nie zobaczyła to nie zainteresowało ją to - choć wspominałam.
Myślę, że wiele osób się tematem zainteresuje i tabuny nowych koleżanek zaraz będziemy na forum gościć (i znowu trzeba będzie większy serwer i przenosiny se se se). Teraz, jak pokazali na tvn i jeszcze Reni a na dodatek cały cykl - to modne normalnie będzie ;)

lati
24-09-2010, 23:07
My też byliśmy zachwyceni Reni... :lol:

Liv
25-09-2010, 00:00
ale super! jak pozytywnie i ciepło mówiła o swoim rodzicielstwie, tak wiarygodnie, coś niesamowitego.

gouraanga
25-09-2010, 00:40
rany julek! jaka fajna babka :D
dokładnie, wszystko takie naturalne i proste zarazem, super!

Biedronka
25-09-2010, 08:07
Fajnie program się zapowiada :)
Czekam na kolejne odcinki ....mimo że TV w domu niemam ale na lapcioku sobie oglądne :P
i
...bardzo ładna kieszonka Reni ;)
gratuluje !

Kanga
25-09-2010, 09:15
śliczna kieszonka. i ciekawa zajawka.. wreszcie coś, co nie będzie młócką i kolejnym poradnikiem jak przewijać :)

mucha
25-09-2010, 11:31
nareszcie. Z góry widać, że to będzie dobry cykl bo widać, że wybrano osobę, która nie "występuje w roli" tylko "jest". Na marginesie dodam, że to wszystko co usłyszałem kojarzy mi się z czymś oczywistym, normalnym i zwykłym - nigdy nie pomyślałem o sobie, że jestem eko-tatą (bardziej już mi pasuje określenie "świadomy").


tak, ta z pieluchami, to ja, :D
tu się wszystkiego dowiedziałam, nauczyłam, nie wiedziałam, że to widać na twarzy. a może używam nieświadomie jakiegoś tutejszego slangu? :roll::lol:
La Loba - zamiast tańczyć z gwiazdami wracaj na forum bo ludzie tęsknią za tobą i twoim ciętym/miłym/ciekawym/radykalnym/... pisaniem.

AMK
25-09-2010, 11:36
mnie się najbardziej podobała uwaga o tym, że wszystkie grająco-ruszające się gadżety są sztuczne, zimne i bezduszne - ot całe sedno !!!

kubutkowa
25-09-2010, 13:44
mnie chyba najbardziej urzekło ciepło bijące od Reni. Rzeczywiście, jak to ktoś już napisał, wydaje się ,że ona jest eko a nie jedynie wpasowuje się w rolę.

gosia2809
25-09-2010, 23:33
o jaaa a ja założyłam ten sam wątek o reni (chyba w tym samym czasie co tutaj;) ) i patrze nie ma odzewu troszkę się zasmuciłam że nikogo to nie interesuje, zwłaszcza, że Reni faktycznie jak "nasza", ale teraz czytam i ufff jednak wiecie o tym;)
a swoją drogą, też od razu do S. dzwoniłam i mu opowiadałam, jak to pokazują w tvn wszystko to co my staramy się wprowadzać do naszego domu:D miło...że więcej ludzi będzie miło szanse to poznać, a ciepło reni aż biło przez telewizor

ekomummy
26-09-2010, 11:57
My tez wlasnie obejrzelismy w internecie. Naprawdę fajnie, ze bedzie taki cykl. Z Reni bije cieplo i szczerosc. Przedstawia to w bardzo naturalny sposob.

Dla obejrzenia tego cyklu zapragnęłam telewizora :).

La Loba
27-09-2010, 16:36
"La Loba - zamiast tańczyć z gwiazdami wracaj na forum bo ludzie tęsknią za tobą i twoim ciętym/miłym/ciekawym/radykalnym/... pisaniem."

Teraz piszę na www.rodzicielstwobliskosci.pl .

skrzywka
27-09-2010, 21:55
bardzo fajny program :) mnie raczej pieluchami nie zarazi bo za leniwa jestem, ale super, że o orzechach mówi, bo póki co to orzechy bardziej dziwią nasze rodziny niż chusta :D i większych dziwolągów z nas robią :D a tak, może ktoś zobaczy i już nie będzie myślał, że tylko my daliśmy się na to "nabrać" :)

hildegarda
28-09-2010, 12:33
Oglądałam dzis DD TVN, i odniosłam wrażenie, że Prokop po wizycie Reni zmienił front! A mianowicie Urbański pokazywał dziś te wszystkie kołyski, bujaki, leżaczki, które same bujają i grają, a Prokop stwierdził, że jemu się to nie podoba, że dziecko trzeba przytulać, że rodzica nic nie zastąpi. Od razu mi sie micha zaśmiała:D
Czy któraś z Was też to zauważyła?

skrzywka
28-09-2010, 17:28
Czy któraś z Was też to zauważyła?
taaaaak :) cały czas mówił ze mu się to nie podoba zdecydowanie :) chociaz mi by się czasem taka chuśtawka przydala :)

dorulka
28-09-2010, 17:31
Ja tam nie demonizuję huśtawek, bujaczków, leżaczków, byleby tylko dziecka nie trzymać w tym godzinami. Jasne, przytulanie i noszenie przede wszystkim, ale egoistycznie dawałam sobie prawo do samotnego (nooo, samotnego w kabinie:-), bo łazienka dzielona z potworem) 5-minutowego prysznica:-)

pati291
28-09-2010, 17:37
Zauważyłam:D Od razu pomyślałam, że chyba z Reni dłużej rozmawiał;)

tysia
28-09-2010, 17:54
Ja też byłam w przyjemnym szoku :)
I teksty że nic nie zastąpi kołysania taty...i o Reni wspomniał, i o chustach...
Nawet Urbański mówił że on też o chustach i nosidłach coś przygotował...no zobaczymy co...

Ciekawe co się takiego zadziało w TVN-ie że się "nawrócili"? :)

Edit: A ja bujak mam i czasem używałam jak Adaś był mały. Teraz sam już wchodzi, schodzi z niego i lubi się bujać :)

pati291
28-09-2010, 18:07
Nawet Urbański mówił że on też o chustach i nosidłach coś przygotował...no zobaczymy co...

Oby nie o wisiadłach. To pierwsze co przyszło mi na myśl jak o nosidłach powiedział.

tysia
28-09-2010, 18:15
Oby nie o wisiadłach. To pierwsze co przyszło mi na myśl jak o nosidłach powiedział.
Mi też...ale dajmy mu szanse ;)

rybka
28-09-2010, 18:21
jeśli ktoś nie widział (jak ja) http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,37939,news,,1,,dlaczego_warto_kupic_dziecku_kol yske,aktualnosci_detal.html#autoplay

fastyna
28-09-2010, 19:57
Prokop rzeczywiście minę miał nieciekawą jak na to wszystko patrzył...

Stella
29-09-2010, 13:54
dzięki dziewczyny:thumbs up::lol:


:lol::lol::lol:

mamka_klamka
29-09-2010, 14:30
Analogowe wychowanie dzieci. Dobre hasło :D

Winoroslinka
29-09-2010, 14:38
a mnie to jakos wcale nie ruszyło. Chyba jestem nieliczna.. Ale nie rusza mnie ekologiczne jedzenie, pieluchy wielo, za to rusza przytulanie noszenie kołysanie :) Jak sobie pomysle ze nie mam czaus ugotowac nawet prostego obiazdu na zasadzie makaronu z czymś tam, to obiadki typu kasza z warzywami etc. to dla mnie kosmos. Mam dwie godz. dziennie dla dziecka, gotować dla nas eko nie będę kosztem niej.. Na eko trzeba mieć troche czasu

martita
29-09-2010, 14:52
a mnie to jakos wcale nie ruszyło. Chyba jestem nieliczna.. Ale nie rusza mnie ekologiczne jedzenie, pieluchy wielo, za to rusza przytulanie noszenie kołysanie :) Jak sobie pomysle ze nie mam czaus ugotowac nawet prostego obiazdu na zasadzie makaronu z czymś tam, to obiadki typu kasza z warzywami etc. to dla mnie kosmos. Mam dwie godz. dziennie dla dziecka, gotować dla nas eko nie będę kosztem niej.. Na eko trzeba mieć troche czasu

no i tu masz sporo racji...
ale 'kazdy mredal ma dwie strony' - wiec nie z wszystkim tak jest...
ja myslalam ze pranie raz na 2/3 dni to kosmos...tak odnosnie do pieluch-ale mnajac dziecko/dzieci to jest swietny patent na oproznianie regularnie kosza na pranie, przez co mniejszy bajzel jesdt!
co do gotowania...no z tym roznie u nas jest ale-akurat kasza to najszybsze co wymyslono...ja zagotowuje rano kasze-w tym czasie biore prysznic, potem garnek zakrywam, owijham recznikiem i...pod koldre :) i kolo poludnia mam ciepla wyrosnieta kasze0-wystarczy tylko warzywa na parze czy jakos udyuszone-wersja fast, to mrozonki (ja robie sama...ale mozna kupic...tylko te bez tluszczu-czyli same warzywa a nie warzywa na opatelnie...)
sprzatanie ekologiczne no to podobnie jak kazde inne :):):)
segregacja smieci-to mysle zaden problem...i wiecej czasyu, zachodu nie wymaga...ino dodatkowego kubelka ;)
jedyne co dla mnbie trwa dlugo to...wymianki :):):)
chyba ze nie poluje sie na cos gdzies, tylko po prostu z rodzina i znajomymi zyje sie pozyczajac, oddajac...
mysle ze to kwestia primo: organizacji, a secundo: nastawienia - i to drugie chyba ma wiekszy wplyw...

Winoroslinka
29-09-2010, 14:59
no i tu masz sporo racji...
ale 'kazdy mredal ma dwie strony' - wiec nie z wszystkim tak jest...
ja myslalam ze pranie raz na 2/3 dni to kosmos...tak odnosnie do pieluch-ale mnajac dziecko/dzieci to jest swietny patent na oproznianie regularnie kosza na pranie, przez co mniejszy bajzel jesdt!
co do gotowania...no z tym roznie u nas jest ale-akurat kasza to najszybsze co wymyslono...ja zagotowuje rano kasze-w tym czasie biore prysznic, potem garnek zakrywam, owijham recznikiem i...pod koldre :) i kolo poludnia mam ciepla wyrosnieta kasze0-wystarczy tylko warzywa na parze czy jakos udyuszone-wersja fast, to mrozonki (ja robie sama...ale mozna kupic...tylko te bez tluszczu-czyli same warzywa a nie warzywa na opatelnie...)
sprzatanie ekologiczne no to podobnie jak kazde inne :):):)
segregacja smieci-to mysle zaden problem...i wiecej czasyu, zachodu nie wymaga...ino dodatkowego kubelka ;)
jedyne co dla mnbie trwa dlugo to...wymianki :):):)
chyba ze nie poluje sie na cos gdzies, tylko po prostu z rodzina i znajomymi zyje sie pozyczajac, oddajac...
mysle ze to kwestia primo: organizacji, a secundo: nastawienia - i to drugie chyba ma wiekszy wplyw...

no to u mnie jest tak: bez dodatkowego prania niania wstawia pranie prawie każdego dnia. Jak przegapimy to sie piętrzy.
Gotowanie kaszy - fakt, proste, ale ja w ogóle nie gotuję bo nie mam kiedy.Rano jestem sama, musze siebie wyszykowac do pracy i małą (nie do pracy :) - uważac na nią a jednoczesnie spedzic z nią chociaż 10 min bez biegania ubierania itd.
Wieczorem jak mała juz śpi, szykuje rzeczy na jutro, sprzątam, prasuję i nie siadając na czterech literach ide spać ok. 11 zeby wstać tuż po 5. Do pracy pędem czas wyliczony, nie ma mowy na zakupy po drodze, z powrotem to samo. Wracam o 18, godzina dla małej i kąpanie i zasypianie. Zakupy jakiekolwiek czy załatwienie czegokolwiek tylko w weekend, albo urlop, bo szkoda mi tej JEDNEJ godziny po południu jaką mam dla mojej córki.
Ja więc bede eko tylko w zakresie chusty, rezygnuje z innych aspektów na rzecz marnej godziny dla mojej córeczki.

martita
29-09-2010, 15:15
Winoroslinka-wspolczuje takiego tempa zycia :(
i Twoj wybor - cora a nie tam cos, eko czy nie, rozumiem, i popeiram!!!

a tak wracajac do kwestii tego materiaku o gadzetach Urbanskiego to...ja bym tego goscia nie demonizowala, ani prokopa nad nmiebiosa unosila...
odnosze wrazanie, ze Prokop ma idea-fix opieki nad maluchem, a za to Urbanski-jak i Wellman w tle-odnosi sie do zwyklej codziennosci...ze czasem mama no musi czy to do kibelka czy do kuchenki, i wtedy te sprzety sa mysle pomocne...choc zyc sie bez nich da-wiadomo...ale bez pradu, biezacej wody czy internetu tez sie da ;) trzeba byc realista i czerpac korzysci z cywilizacji, ale nie zachlystywac sie nia!

Anais
29-09-2010, 17:39
ja tam mam huśtawkę na baterie i bardzo sobie chwale, uważam, że to był jeden z lepszych moich zakupów dzieciowych. Młody bardzo lubi się w niej bujać, ale to się ma nijak do noszenia w chuście, bo czasem w chuście się denerwuje, a huśtawka jest wtedy ok, a czasem odwrotnie, huśtawkę be, a mama i chusta TAAAK! Uważam, że jest super, tylko trzeba mądrze używać, nie zamiast tulenia i kochania, tylko oprócz. :D

Liv
30-09-2010, 10:18
a dziś już było?

Budzik
30-09-2010, 10:19
Jeszcze nie, czekam. Będzie o tym, jak być eko-mamą już w ciąży.

kamuszyca
30-09-2010, 10:19
zaraz będzie, o 10.25

tysia
30-09-2010, 10:21
Już czekam :)
Adaś śpi więc w spokoju obejrzę :)

Reni już po przerwie...

Liv
30-09-2010, 10:21
będzie po przerwie, zaraz!

edit - się spóźniłam, na Was zawsze można liczyć :D

fastyna
30-09-2010, 10:44
a u mnie TV nie działa... no nic, obejrzę później w necie :)

Genowefa
30-09-2010, 11:19
nie wiedziałam, że zmienili prowadzącego :/ ....

tysia
30-09-2010, 11:30
Dziś jakoś nie wyszło...rozmowa o wszystkim i o niczym...haos był...i oczywiście Pieńkowska dziwiąca się na każde słowo :roll:

pati291
30-09-2010, 11:36
Nie podobało mi się.
Wszystko tak jakoś źle przekazane.

rafandynka
30-09-2010, 12:44
No i po raz kolejny sprawdziła się zasada: mów o byle czym byle przekonywująco. Niestety przekonywująco nie było, w dodatku o byle czym (czyli o wszystkim i niczym). Może następnym razem... No i ta reklama Bobo Vity zaraz po mnie rozwaliła.

Magdailena
30-09-2010, 13:03
Dziś jakoś nie wyszło...rozmowa o wszystkim i o niczym...haos był...i oczywiście Pieńkowska dziwiąca się na każde słowo :roll:

Alez ma do tego prawo. Nie można mieć pretensji, ejsli ktos pierwszy raz słyszy o praktykach, o których mówiono...

tysia
30-09-2010, 15:38
A na forum jak wrze...odbiór raczej - negatywny ;)

Anais
30-09-2010, 16:30
oj... rzeczywiście chaosu dużo, nie przemyślały Panie tego o czym chcą powiedzieć...:roll: przyznam się, że gdybym nie była w temacie, to po takim krótkim wywiadzie bym się co najwyżej w głowę popukała i pomyślała, że nawiedzone jakieś te babki. :bduh:
Jestem za promowaniem eko-rodzicielstwa, ale chyba nie warto zaczynać o najwyższych szczebli wtajemniczenia jak mycie mlekiem matki, bo dla przeciętnego odbiorcy to jest abstrakcja. Można było rozwinąć ładnie temat z zabawkami ze zwykłych przedmiotów, albo o reagowaniu na dziecięcy płacz, albo o wymianach/kupnie używanych ubranek. A tak to wyszło o wszystkim i o niczym :roll:

equidna
30-09-2010, 17:30
ponieważ temat się zdublował, to podrzucę link jeszcze tu
http://dziendobrytvn.plejada.pl/28,38037,news,,1,,reni_jusis_o_ekologicznym_rodzic ielstwie,aktualnosci_detal.html#autoplay
dla tych co przegapili :)

kammik
30-09-2010, 18:46
Ej, marudzicie, fajnie było. Co prawda kąpiele w mleku bym sobie darowała ;) ale całość sympatyczne. A Pieńkowska całe życie ma zdziwioną minę, to co się dziwić :)

skrzywka
30-09-2010, 18:55
dla mnie dzisiejszy program nie umywał się do poprzedniego. nie miał tej zdrowej iskry, a w zamian tchnęło nawiedzeniem nieco

morepig
30-09-2010, 19:18
dla mnie dzisiejszy program nie umywał się do poprzedniego. nie miał tej zdrowej iskry, a w zamian tchnęło nawiedzeniem nieco

ha ha ha :D bo dziecisawazne jest mocno eko nawiedzone :) i tego się można było spodziewać. za mocne do sniadaniówki imo, ale o chustach kiedys tez tak było a teraz, mimo ze mowi sie to samo, to juz ma to inny wydzwiek. sie zmienia, oby w dobrym kierunku.
poza tym to tez zalezy od prowadzacego, pienkowska to powinna siedziec w domu na tych swoich milionach i nie wkurzac ludzi pojawianiem sie w dd tvn :D

AMK
30-09-2010, 19:31
, pienkowska to powinna siedziec w domu na tych swoich milionach i nie wkurzac ludzi pojawianiem sie w dd tvn :D

zgadzam się w całej rozciągłości :D

też jestem zdania, że pierwszym wejściem ujęła za serca i porwała tłum, dzisiaj już średnio ale nie ma co marudzić, ważne, że mówią o ważnych sprawach :mrgreen:

noszę w chuście, używam wielo, nie jem mięsa i bosze broń nie jestem eko
nigdy tak o sobie nie myślałam i nigdy tak nie pomyślę

śmieci nie segreguję, bo i po co? i tak zawartość wszystkich kubłów ląduje w jednej śmieciarce :roll:

Luthienna
30-09-2010, 19:33
to nasza smieciarka jakas zaawansowana jest, bo ma przegrody na pace i operator stara się trafić do odpowiedniego boksu odpowiednim pojemnikiem ( mam widok z okna to wiem :) )

espejo
30-09-2010, 20:06
Nie ląduje w jednej:) u nas specjalne samochody oprozniają pojemniki z segregacją

rebelka
30-09-2010, 20:13
śmieci nie segreguję, bo i po co? i tak zawartość wszystkich kubłów ląduje w jednej śmieciarce :roll:

Nawet jeśli lądują w jednej śmieciarce to każda gmina ma obowiązek ponownego sortowania śmieci i się z tego wywiązuje bo kary z MOŚ są tak wysokie, że żadna gmina na nie sobie pozwolić nie może. A wywożone są jedną śmieciarą często ze wględów ekonomicznych, mniej kursów albo po prostu brakuje aut.

gouraanga
30-09-2010, 21:41
Nawet jeśli lądują w jednej śmieciarce to każda gmina ma obowiązek ponownego sortowania śmieci i się z tego wywiązuje bo kary z MOŚ są tak wysokie, że żadna gmina na nie sobie pozwolić nie może. A wywożone są jedną śmieciarą często ze wględów ekonomicznych, mniej kursów albo po prostu brakuje aut.

dokładnie, wszystko jedzie do sortowni i panie/panowie przy taśmie przebierają co trza.
kiedyś się przewijał wątek ekologiczny i była o tym mowa.

ph78
30-09-2010, 21:50
To ja dopiszę w temacie - w moim odczuciu trochę przesadziłyście z krytyką! Faktycznie, brakło tej iskry, która epatowała z pierwszego odcinka, pasji i pozytywnej energii... reni sprawiała wrażenie nieobecnej, ze wzrokiem utkwionym gdzieś z boku...
Natomiast Alicja bardzo spokojna, opanowana, doświadczona mama! Tylko faktycznie z tym kąpaniem w mleku matki na koniec niezręcznie wyszło - nie w tym momencie, i nijak do pytania o korzyści z ekomacierzyństwa.
Trzymam kciuki za kolene odcinki!

jul
30-09-2010, 22:11
Właśnie trafiłam na wątek, obejrzałam materiały. Może to czepiactwo, no i nie w kwestii eko (sama zbyt eko nie jestem), ale w pierwszym mocno mnie poruszyło, że dziecko jedzie w trasę w foteliku z opuszczonym pałąkiem - a przecie pałąk jest b. istotnym elementem bezpieczeństwa fotelika. Niestety ludzie nie czytają instrukcji i nawet nie wiedzą, że główną funkcją pałąka nie jest przenoszenie i przyczepianie budki.

Przy kąpieli w mleku widać było, że Reni stara się uciec z tematu i ma wściekłą minę jak jednak zaraz wrócił... Zapewne z powodów o których pisałyście wcześniej.

A cała rzecz trudna do "sprzedania", żeby nie pokazać się jako oszołom. Ot, np. orzechy - nie można przesadzić z chwaleniem i wysuwać na sztandary, bo jednak działają słabiej niż proszek. Chyba lepiej przekonywać, albo przynajmniej na równi, do octu, sody etc, w które przy okazji trzeba mniej (pieniędzy i wysiłku, bo łatwo kupić) zainwestować żeby spróbować. Pieluszki (do których sama wciąż nie jestem przekonana) - na zarzut, że trzeba prać (gotować, prasować) etc, odpowiedzieć że wcale nie bo są prawie jak jednorazówki - no to sorry, czym się różnią? Jak wynaleźli samoczyszczące się wielo to już mnie nie trzeba przekonywać!

Coś mi się widzi, że Reni bez wsparcia poradziłaby sobie lepiej. Powodzenia!

ps. pochwalę się - moja córeczka (rok i osiem m-cy), która uwielbia wyrzucać śmieci, sama z siebie obserwując co gdzie wrzucamy też segreguje - zazwyczaj trafia (albo prawie trafia).

mucha
01-10-2010, 08:13
ogólnie wcale nie tak źle jak piszecie, chaos może i był ale kontrolowany.
Za to tekst o tym, że te złe podręczniki o tresowaniu dzieci piszą mężczyźni był poniżej wszelkich standardów. By być dobrym rodzicem trzeba zrozumieć, że tata i mama są teamem i są tak samo zdolni najlepszej opieki nad dzieckiem.

Olapio
01-10-2010, 08:21
Właśnie trafiłam na wątek, obejrzałam materiały. Może to czepiactwo, no i nie w kwestii eko (sama zbyt eko nie jestem), ale w pierwszym mocno mnie poruszyło, że dziecko jedzie w trasę w foteliku z opuszczonym pałąkiem - a przecie pałąk jest b. istotnym elementem bezpieczeństwa fotelika. Niestety ludzie nie czytają instrukcji i nawet nie wiedzą, że główną funkcją pałąka nie jest przenoszenie i przyczepianie budki.

Cały czas wozilam Michala z opuszczonym palakiem w foteliku.Mozesz mi napisac cos dokladniejszego o tym. Bo ja naprawde nie wiedzialam ze ma byc podniesiony :( Nigdy o tym nie slyszalam

edit: I faktycznie jest o tym w instrukcji, na samym koncu w dziale regulacja uchwytu do przenoszenia, nawet tego nie czytalam bo uchwyt reguluje sie banalnie :( ale mam wyzuty sumienia teraz...

Winoroslinka
01-10-2010, 09:00
o rany ale wstyd, ja tez ten pałąk opuszczam...:hide: nie wiem gdzie mam instrukcje, Ola powiesz o co chodzi?

Olapio
01-10-2010, 09:02
ja mam w instrukcji wpisane tylko ze palak ma byc w pozycji pionowej, jak do przenoszenia dziecka
bez wytlumaczenia dlaczego

Dharma
01-10-2010, 09:03
Cały czas wozilam Michala z opuszczonym palakiem w foteliku.Mozesz mi napisac cos dokladniejszego o tym. Bo ja naprawde nie wiedzialam ze ma byc podniesiony :( Nigdy o tym nie slyszalam

edit: I faktycznie jest o tym w instrukcji, na samym koncu w dziale regulacja uchwytu do przenoszenia, nawet tego nie czytalam bo uchwyt reguluje sie banalnie :( ale mam wyzuty sumienia teraz...



No to ja też się zawstydzam, bo niemal zawsze opuszczam, pałąk... :/ Instrukcji do fotelika nie mam, bo jestesmy jego drugimi uzytkownikami.

pati291
01-10-2010, 09:09
Dziewczyny to zależy od modelu fotelika.U mnie pałąk/rączka w trakcie jazdy musi być ułożona poziomo. Jest nawet malunek z boku. Samochodzik, który pojawia się w całości jak rączka jest w poziomie.

martita
01-10-2010, 09:13
a wlasnie, wlasnie...to co mucha pisze - zapomnialam wpisac...
te poradniki autorstwa mezczyzn z dopitnym podkresleniem...eeeh...o co com'n? bo ja nie wiem serio...
jedynie to doktor spock mi przycxhodzi do glowy...ale on - wcale nie taki glupi byl...i zakladal tresury dzieci...

Dr.Obinka
01-10-2010, 10:30
IMO nie było źle, ale jak już wcześniej pisaliście - mleko do pielęgnacji to dla mnie też za duży hardcore jak na zapoznanie z tematem. Reni wyraźnie uciekała od tego tematu. W sumie nie było o konkretnych korzyściach dla dziecka. Reni sama radzi sobie lepiej, naprowadzała rozmowę na właściwe tory.

Budzik
01-10-2010, 11:29
Co do tego pałąka, to IMO chodzi o to, że w razie wypadku, jeśli fotelik wyląduje na oparciu kanapy, to nie wepchnie buzi dziecka w to oparcie, tylko pałąk będzie zabezpieczeniem, jak klatka bezpieczeństwa w samochodach terenowych - w razie dachowania głowa kierowcy nie ląduje na ziemi tylko samochód opiera się o tę klatkę, tak jak fotelik oprze się pałąkiem o oparcie kanapy. Dziecko się nie przydusi w razie np. dłuższego oczekiwania na pomoc. Zawsze woziłam dzieci z pałąkiem do góry, dla mnie to było dośc oczywiste.

Co do programu - to ten odcinek wyglądał jak dedykowany portalowi "Dzieci są ważne", być może Reni jest w niego bardzo zaangażowana i czuła że chce podziękować czy spopularyzować portal i właściwie o nim było. Poza tym bardzo mnie drażni przyklejanie sobie etykietki "ekomama" i powtarzanie tego trylion razy w każdym zdaniu. Ja używałam pieluch wielo, prałam w orzechach, gotowałam dzieciom w domu, dzieci nosiły używane ubranka, nosiłam w chuście, nawet dom mam ekologiczny, ale nigdy tak o sobie nie mówię. Jakoś nie mam takiej potrzeby.

Magdailena
01-10-2010, 14:30
ogólnie wcale nie tak źle jak piszecie, chaos może i był ale kontrolowany.
Za to tekst o tym, że te złe podręczniki o tresowaniu dzieci piszą mężczyźni był poniżej wszelkich standardów. By być dobrym rodzicem trzeba zrozumieć, że tata i mama są teamem i są tak samo zdolni najlepszej opieki nad dzieckiem.


Tak, to było głupstwo: dodam, że np. Janusz Korczak i np. Hubertus von Schoenebeck to raczej nei autorzy podreczników do tersowania dziecka, za to Tracy Hogg juz tresurkę (niewielką, bo niewielką) wprowadza. Podziął na męskie i kobiecie podreczniki jest po prostu debilnym uproszczeniem. Same sobie panie strzeliły w piętkę.
Tekst ponizej pasa, jak i cały ten tvn-owski cykl.
Ja nie mianuję sie ekomamą, ale sądzę, że pokazywanie tej ładnej idei w spłaszczajacej wszystko do obrazka i reklamy proszków do prania tv, jest dla tej samej idei uwłaczajace.

kamuszyca
01-10-2010, 14:58
Za to tekst o tym, że te złe podręczniki o tresowaniu dzieci piszą mężczyźni był poniżej wszelkich standardów. By być dobrym rodzicem trzeba zrozumieć, że tata i mama są teamem i są tak samo zdolni najlepszej opieki nad dzieckiem.

moim zdaniem Reni chodziło po prostu o zestawienie intuicja mamy vs poradniki. to, że pisane przez facetów, miało tylko podkreślić ich nieprzydatność ;). nie sądzę, aby miała na myśli dyskredytowanie facetów jako rodziców. chodziło jej bardziej o podkreślenie, żeby mama kierowała się intuicją a nie leciała od razu do książek, bo często sa pisane przez osoby, dla których matczyna intuicja to jak bajka o żelaznym wilku.
zgadzam się, że zabrzmiało to niefortunnie i zostawiło trochę złe wrażenie.

glo
01-10-2010, 15:27
moim zdaniem Reni chodziło po prostu o zestawienie intuicja mamy vs poradniki. to, że pisane przez facetów, miało tylko podkreślić ich nieprzydatność ;). nie sądzę, aby miała na myśli dyskredytowanie facetów jako rodziców. chodziło jej bardziej o podkreślenie, żeby mama kierowała się intuicją a nie leciała od razu do książek, bo często sa pisane przez osoby, dla których matczyna intuicja to jak bajka o żelaznym wilku.
zgadzam się, że zabrzmiało to niefortunnie i zostawiło trochę złe wrażenie.

akurat się zgodzę z tym (że się wetnę w małżeński dialog), tylko szkoda, że ten odcinek był taki właśnie - że trzeba się było domyślać, o co chodzi. tzn. ja i pewnie całe to forum nie, bo siedzimy w temacie, ale przecież ten program ma przekonać rodziców, którzy nie siedzą w temacie - więc po co ciągle ta dziewczyna gadała, że kąpiel w mleku matki to nie jest nie wiadomo co, że nie chodzi wcale o wannę mleka itp. - a w sumie chyba nie powiedziała ile tego mleka ma być i jak je stosować.
z podręcznikami też - nie padło nazwisko, tytuł, a mogłyby coś skrytykować konstruktywnie.
ja jestem tym odcinkiem trochę rozczarowana, bo wydaje mi się, że on nie zachęcił czy nie podkręcił osób sceptycznych, za mało było konkretów i takich zwykłych życiowych porad. No i bardzo mi się nie podobało, jak zakończyli - nagle, kończymy, teraz będzie to i to. Niemal w pół zdania. I moje zarzuty są bardziej do tvn-u, że nie kontroluje swoich prowadzących - ma być osobny odcinek o pieluchach, a tu Kantereit wcina nage z wielkimi oczami "bo wy też zdaje się używacie tych zwykłych pieluch" (wy szczególnie zaakcentowane ;))

kamuszyca
01-10-2010, 15:46
akurat się zgodzę z tym (że się wetnę w małżeński dialog), tylko szkoda, że ten odcinek był taki właśnie - że trzeba się było domyślać, o co chodzi. tzn. ja i pewnie całe to forum nie, bo siedzimy w temacie, ale przecież ten program ma przekonać rodziców, którzy nie siedzą w temacie - więc po co ciągle ta dziewczyna gadała, że kąpiel w mleku matki to nie jest nie wiadomo co, że nie chodzi wcale o wannę mleka itp. - a w sumie chyba nie powiedziała ile tego mleka ma być i jak je stosować.
z podręcznikami też - nie padło nazwisko, tytuł, a mogłyby coś skrytykować konstruktywnie.
ja jestem tym odcinkiem trochę rozczarowana, bo wydaje mi się, że on nie zachęcił czy nie podkręcił osób sceptycznych, za mało było konkretów i takich zwykłych życiowych porad. No i bardzo mi się nie podobało, jak zakończyli - nagle, kończymy, teraz będzie to i to. Niemal w pół zdania. I moje zarzuty są bardziej do tvn-u, że nie kontroluje swoich prowadzących - ma być osobny odcinek o pieluchach, a tu Kantereit wcina nage z wielkimi oczami "bo wy też zdaje się używacie tych zwykłych pieluch" (wy szczególnie zaakcentowane ;))

ja też byłam zawiedziona tym odcinkiem. i po Reni też widziałam pewne zakłopotanie, że nie wyszło tak, jakby chciała. bo całą rozmowę ustawiła ta kąpiel w mleku matki, czyli ekologiczna wyższa szkoła jazdy ;) i wyszło na to, że ekomamy to takie trochę dziwaczki i oszołomki. zresztą słowo "ekomama" niepotrzebnie szufladkuje, wskazuje, że są "normalne" mamy i ekomamy. i te ekomamy odrzucają cywilizację, a ekodzieci ekomam bawią się tylko gałęziami i poduszkami, biedaki... ale to wina ddtvn, prowadzący nieprzygotowani, 5 minut rozmowy i skakanie z tematu na temat, wszystko po łebkach. szkoda. może następne odcinki wypadną lepiej.

Anais
01-10-2010, 18:00
w przyszłym tygodniu ma być o chustach i ergo vs. wisiadła. Zobaczymy, mam nadzieję, że będzie konkretnie i na temat :)

jul
01-10-2010, 22:42
Z postawionym pałąkiem w foteliku chodzi właśnie o to, o czym pisała Budzik - stworzenie "klatki", która osłoni dziecko w razie wypadku - jak fotelik będzie leciał do tyłu, to dziecko się nie zderzy z oparciem kanapy.

Żeby nie było - ja też nie czytałam instrukcji, choć poprzedni właściciel fotelika nam ją przekazał - zdałam się na męża, który jest dość wrażliwy na punkcie bezpieczeństwa w samochodzie.

morepig
02-10-2010, 00:21
Co do programu - to ten odcinek wyglądał jak dedykowany portalowi "Dzieci są ważne", być może Reni jest w niego bardzo zaangażowana i czuła że chce podziękować czy spopularyzować portal i właściwie o nim było. Poza tym bardzo mnie drażni przyklejanie sobie etykietki "ekomama" i powtarzanie tego trylion razy w każdym zdaniu. Ja używałam pieluch wielo, prałam w orzechach, gotowałam dzieciom w domu, dzieci nosiły używane ubranka, nosiłam w chuście, nawet dom mam ekologiczny, ale nigdy tak o sobie nie mówię. Jakoś nie mam takiej potrzeby.

ja też nie i już się boje jak będziecie o mnie pisały :P jak będzie o BLW w DD tvn :P

taka łatka eko-mama to nei do końca fajne, bo potem człowiek nie może wejść do mcdonalda w spokoju (a skąd wytrzasnąć ich zabaweczkę z szreczątkiem w chuście? :D) itp itd

ale z drugiej strony przecież Reni nei może powiedzieć o sobie 'po prostu normalna' bo wyszloby że cała reszta establiszmentu jest psychiczna... mimo że może i jest :D vide wątek sylwetty o mam talent..

co do promocji dziecisawazne- watpie zeby to o to Reni chodziło, ale nie znam innego portalu ani innej mamy która szła by jak burza jak Alicja :)

Budzik
07-10-2010, 10:58
Oglądał ktoś dziś? Bo ja przegapiłam. Było coś ciekawego?

rzufik
07-10-2010, 11:00
Oglądał ktoś dziś? Bo ja przegapiłam. Było coś ciekawego?
dzis nie było

tysia
07-10-2010, 11:01
Nic nie było.

Liv
07-10-2010, 11:57
no właśnie, dlaczego nic nie było?

ledunia
07-10-2010, 12:05
A już się wściekałam, że przegapiłam. Coś mówili dlaczego nie było. Będzie jutro?
A może zdjęli temat... hi hi?

rybka
07-10-2010, 12:23
MOże stwierdzili, ze trzy dni pod rząd to za dużo o chustach ;)

Agut
07-10-2010, 12:34
ooo poszlo info na FB ze dzis nie bedzie http://www.facebook.com/#!/pages/EKO-MAMA/150203381682232 ale ja oczywiscie dopiero teraz zobaczylam...
uchh szkoda.... a miala byc dzis Ania.... (annamamaaleksa)

Budzik
07-10-2010, 16:01
Oooo.... ale co to znaczy

EKO MAMA (http://www.facebook.com/pages/EKO-MAMA/150203381682232) Odwołano nam czwartkowy program o chustach,

?? Że cały cykl zdjęli czy tylko w ten czwartek nie było?

sylvana
07-10-2010, 16:21
Dziś nie było, ale wczoraj o chustach było. Była dziewczyna w studio i Zawitkowski był. Niestety nie wiem, co to była za dziewczyna bo mało Was znam (a wielka to szkoda), pewnie jest też na tym forum. Miała chustę chyba czarno białą w pawie (przynajmniej tak z daleka wyglądała). Nie mogłam się za bardzo skupić na oglądaniu bo akurat wywiad przeprowadzałam, ale słyszałam, jak Z chwalił chusty i mówił o ich dobrym wpływie na bioderka, czy coś w tym stylu.
Bardzo się cieszę, że w końcu coś mogłam zobaczyć w ddtvn:applause::applause::applause:

czuppi
07-10-2010, 17:48
ja też myślałam, że przegapiłam...

rybka
07-10-2010, 18:06
Dziś nie było, ale wczoraj o chustach było. Była dziewczyna w studio i Zawitkowski był. Niestety nie wiem, co to była za dziewczyna bo mało Was znam (a wielka to szkoda), pewnie jest też na tym forum. Miała chustę chyba czarno białą w pawie (przynajmniej tak z daleka wyglądała). Nie mogłam się za bardzo skupić na oglądaniu bo akurat wywiad przeprowadzałam, ale słyszałam, jak Z chwalił chusty i mówił o ich dobrym wpływie na bioderka, czy coś w tym stylu.
Bardzo się cieszę, że w końcu coś mogłam zobaczyć w ddtvn:applause::applause::applause:

Sylwuś :) Było wczoraj o tym :) http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=42492&p=870415

fastyna
14-10-2010, 09:29
za chwilę Reni będzie mówiła o pieluszkach :)

czuppi
14-10-2010, 10:35
znowu przegapiłam :(

tysia
21-10-2010, 11:01
A dzisiaj chyba nie było...albo przegapiłam...

Liv
21-10-2010, 11:09
chyba nie było, może to co dwa tygodnie?

fastyna
21-10-2010, 11:27
na fb było że w tym tygodniu nie będzie Reni, bo gdzieś wyjechała

czuppi
21-10-2010, 17:29
a za tydzień ma być o niejadkach, morepig będziesz tam?

tysia
28-10-2010, 10:25
Zaraz ma być o alternatywnym sposobie żywienia niemowląt.

espejo
28-10-2010, 10:26
Ha! tez patrzę - jest ktos znajomy?

odynka
28-10-2010, 10:28
o BLW jest - Marta nasza jest;)

Budzik
28-10-2010, 10:33
ja też nie i już się boje jak będziecie o mnie pisały :P jak będzie o BLW w DD tvn :P



No i było super :-) Ale filmik IMO tendencyjny, zwłaszcza to pobojowisko po uczcie ;-).

calineczka
28-10-2010, 10:35
widziałam! fajnie Dziewczyny! fajnie wyszło morepig!!!

filmu nie widziałam

mi.
28-10-2010, 10:37
same znajome twarze :D
filmik... taki sobie... ;)
rozmowa - super :) nawet Jola dała radę :P

roni21
28-10-2010, 10:44
pieknie bylo!
ale filmik troche zniechecajacy...

IwontaG
28-10-2010, 10:50
Dla kogoś kto ma wątpliwości czy stosować BLW filmik był zniechęcający, chociaż dziewczyny fajnie mówiły.

odynka
28-10-2010, 10:56
maaało:P szczególnie Marty mi mało było i chyba była mega zestresowana;) co Marta?:D

pati291
28-10-2010, 10:57
Fajnie wyszło:)
Nawet pani Pieńkowska dzisiaj nieźle wypadła;)

pati291
28-10-2010, 10:58
maaało:P szczególnie Marty mi mało było i chyba była mega zestresowana;) co Marta?:D

Myślę, że to przez to, że maluszek spał:)

roni21
28-10-2010, 10:59
zgadzam sie, dziewczyny wypadly fantastycznie
tylko troche Marty malo
ale wygladalas Marto cudownie
pamietam Twoje wczesniejsze kiedystam zdjecia i teraz wygladasz kwitnaco (ot taka prywata, ale musialam napisac)

Kaś
28-10-2010, 10:59
Marty za mało zgadzam się, a filmik dla niezdecydowanych rzeczywiście niezbyt zachęcający, chociaż może argumenty słowne je przekonają :-)

tysia
28-10-2010, 11:06
Film tendencyjny bardzo :ninja:

Ale rozmowa fajna :thumbs up:

gouraanga
28-10-2010, 11:19
linkę poproszę. koniecznie :)

odynka
28-10-2010, 11:22
ano do filmu powinni taką muzę jak w horrorach podłożyć przy tych momentach skupionych na bałaganie;)

dorcik81
28-10-2010, 13:04
widziałam :) film taki sobie ale rozmowa suuuupeeer:) brawo:)

saaudade
28-10-2010, 14:00
ktoś podrzuci linka pliz?

sylabelle
28-10-2010, 14:05
też widziałam i ma podobne refleksje jak dziewczyny - filmik nie jakiś beznadziejny, ale mógł być lepszy (te dziewczyny wypowiadające się to jakieś od nas, bo nie kojarzę???). Natomiast w studio Reni się rozkręciła, a morepig trochę nie mogła dojść do głosu ;) choć też nie bardzo chyba "walczyłaś", co?
Dziś jeszcze ma być o BLW o 14.55 w "Między kuchnią a salonem" (na żywo) z udziałem Reni, ale nie wiem czy morepig też będzie?

skrzywka
28-10-2010, 23:13
http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,39379,news,,1,,maluch_je_to__co_chce,aktualnosc i_detal.html#autoplay

edit: coś mi nie działa ...
edit2: ok, w explorerze przynajmniej filmik poszedł....teksańska masakra normalnie!!!! Dajcie żyć dziewczyny, po tym filmiku w życiu bym się na coś takiego nie zdecydowała. Muzykę do tego podłożyli też tendencyjną. Oglądając ten filmik większość ludzi pierwszy raz słyszących o tej metodzie pomyśli na bank: te matki nienormalne jakieś są... oooooo Dżizas beznadziejnie to zrobili....

Liv
29-10-2010, 00:39
Marta, super! mało Cię! :D

a z filmikiem to pojechali...

morepig
29-10-2010, 18:25
hej :)
dzięki. filmik mnie się podobał :D ale ja przyzwyczajona do bałaganu, powiedzmy.

co do rozmowy- Reni, zestresowana poprzednimi tygodniami z Jolą która była niemiła, stwierdziła chyba że bedzie gadac gadac gadac żeby jej nie dać dojść do głosu :)
no i Czak spiący też niestety trochę przeszkodził.. :(

ma może któraś z Was nagrane "między kuchnią a salonem'? bo fajne było, tylko też Reni trajkotała. ale ona tak ma :)

czuppi
29-10-2010, 19:15
fakt nawijała jak lekko obłąkana ;) ale fajnie wyszło :thumbs up:
Ja niestety nie mam nagrania

Budzik
02-11-2010, 15:51
http://www.edziecko.pl/rodzice/1,102740,8540920,Kapie_dziecko_w_mleku_z_wlasnej_p iersi___pomysly_gwiazd,,ga.html
:D

Budzik
04-11-2010, 11:25
Dziś o chustach :-) Kto to jest ten pan?

tysia
04-11-2010, 11:26
Doradca chustowy :)
W podpisie był odnośnik do strony tuliluli.pl jeśli dobrze widziałam :)

mi.
04-11-2010, 11:26
faaaaajnie :)
bardzo udane!

Liv
04-11-2010, 11:27
chyba mąż LaLoby :)

widziałam, było super, ważne, że odnieśli się do bezpieczeństwa, bardzo fajnie zostało wytłumaczone, że chusty nie mają złego wpływu na kręgosłup dziecka,

tonya
04-11-2010, 11:28
fajnie że Prokop dał się zamotać :mrgreen:

pati291
04-11-2010, 11:29
Bardzo lubię ten cykl:)

tysia
04-11-2010, 11:32
Bardzo lubię ten cykl:)
A mnie zaczyna denerwować że każda rozmowa trwa najwyżej 5 minut. W tym czasie niewiele można powiedzieć.
Wiem że to tylko zasygnalizowanie tematyki, ale powinni robić mniej tematów a dłużej, bo ja poprostu czuję niedosyt :ninja:

pati291
04-11-2010, 11:43
Niestety taka formuła programu.
Dobrze, że coraz więcej i częściej mówią o chustach:)

skybear
04-11-2010, 11:46
fajnie.
szkoda ,że tak krótko.

dorcik81
04-11-2010, 12:14
zdecydowanie za krótko...szkoda,bo cykl bardzo fajny:) i zamotany Prokop:) (czyżby w Jima)

tonya
04-11-2010, 12:58
mi to wyglądało na storcha leo bordeaux a towarzysz (czy to był mąż LaLoby?) był w Annie

ale mogę się mylić bo tylko jednym okiem na tvn lookałam

Olapio
04-11-2010, 13:00
Jim to byl na 100%

tonya
04-11-2010, 13:02
możliwe Olapio :D jakoś ostatnio wszystko mi się z leo bordeaux kojarzy :mrgreen: chyba mi ta chusta chodzi po głowie :lool:

czuppi
04-11-2010, 15:23
a w "między kuchnią a salonem" coś będzie?

czuppi
04-11-2010, 15:28
znalazłam na fb, że też ma być o chustach :)

Gertruda
04-11-2010, 15:33
Właśnie obejrzałam filmik...i o ile wywiad bardzo był fajny to ten filmik...zniechęcający.

czuppi
17-11-2010, 17:03
jutro o 10.40 będzie o naturalnych sposobach podnoszenia odporności :)

Nastka55
17-11-2010, 21:00
na tvn?

Kaś
17-11-2010, 22:14
I jak było coś ciekawego??

czuppi
18-11-2010, 12:32
przegapiłam :( wyszłam po warzywka dla Miłka i zapomniałam :duh: Wiecie czy będzie coś jeszcze przed 15h między kuchnią a salonem?

dorcik81
18-11-2010, 23:09
miało być o gotowaniu wzmacniającym odporność...
kto oglądał? (my się rysowaniem zajęłyśmy)

sylwiado
19-11-2010, 02:11
Link do ddtvn:
http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,40318,news,,1,,reni_jusis_o_odpornosci_u_dzieci ,aktualnosci_detal.html#autoplay

Agnieszka
19-11-2010, 12:38
No masaż stópek jest rewelacyjny, najlepsze, że córka sama się go domagała, a ja masowałam intuicyjnie - a dopiero po jakimś czasie doczytałam, jakie to dobre :)

Nastka55
19-11-2010, 13:58
hehe ja tez przegapiłam jak zwykle ;)

Budzik
19-11-2010, 16:32
Link do ddtvn:
http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,40318,news,,1,,reni_jusis_o_odpornosci_u_dzieci ,aktualnosci_detal.html#autoplay
Dzięki za linka, bo też nie widziałam w telewizorni. Bardzo fajnie, rzeczowo, spokojnie. Super, że poruszyły temat baniek, jestem ich fanką :D

dorulka
19-11-2010, 16:35
Bańki to świetna rzecz na początku lub już pod koniec leczenia (np zapalenia płuc).