PDA

Zobacz pełną wersję : Close Parent (nowe)



mamuśka
19-09-2010, 13:05
Próbował ktoś? Na razie są tylko w dużym zestawie w ekomaluch.pl.
Ponoć są wytrzymalsze, chłonniejsze i jeszcze szybciej schną...

Ciekawią mnie... ale nie piszę się na spróbowanie od razu 10 szt ;-) tym bardziej, że cena też jest "nowa" ;-)

ktosikowa
19-09-2010, 13:22
A ja wczoraj oglądałam i zastanawiałam sie dlaczego jeden zestaw 10 sztuk kosztuje ponad 700zł a drugi 500 :D
No to juz wiem.

Guest
19-09-2010, 13:25
no i kurczę jak sa większe w pasie niz poprzednie to byłoby się o co pokusić
bo nie wiem jak mają starczac do 16 jak dla mojej córeczki 13 kg są za wąskie w pasie
ni i te wkłady to chyba mikrofibra co??

mamuśka
19-09-2010, 14:26
O to właśnie mnie najbardziej interesuje: jakie są rozmiarowo?

Raczej to mikrofibra, bo jest napisane, że szybciej schnie. Ale jest też dodane w opisie, że są chłonniejsze...

ekomummy
18-10-2010, 16:57
Wrzuciłam 1 pieluszkę do testów :)

http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=43467

goralka
29-10-2010, 22:42
Zakończyliśmy testowanie, więc kilka słów od nas :)
Jako że zaczynam dopiero pieluszkowanie, pewnie na wiele spraw nie zwróciłam uwagi, ale to kolejne "testerki" dopiszą :lol:
Pierwsze wrażenie jak otworzyłam kopertę - "o rany, jaka paskudna pieluszka" :hide: kolor brudny żółty... :twisted: no nie dla mnie. Jakoś większych nadziei z nią nie wiązałam, tym bardziej że koleżanki mówiły, że rzepy są beee. Ale po upraniu okazało się, że pieluszka schnie migusiem (wieczorem prane, rano suchutkie), wkładki są miluśkie. Zakładałam ją Adasiowi nawet na noc - nic nie przeciekła, rewelacja. Rzepy jednak nie są takie złe :thumbs up:

Ogólnie duuuuży plus! :applause:
Do stosiku na pewno dołączy na stałe :cool:

tonya
07-12-2010, 10:51
Ta pieluszka według mnie zmieniła się bardzo na plus - przede wszystkim jest inny pul w otulaczu który się już z zewnątrz się nie kulkuje w praniu - poprzednia wersja już po pierwszym praniu pokrywała się kulkami na otulaczu, co wyglądało niezbyt estetycznie - głównie z tego względu poprzednio z niej zrezygnowałam, bo mi się to po prostu nie podobało

bardzo fajny materiał mają też wkładki - zamiast gładkiej bawełny taka jakby siateczka no i wkładki schną naprawdę bardzo szybko

ogólnie pieluszka ma nadal cechy bardzo szybko schnącej pieluchy z pula jest też bardzo zgrabna na pupie
plusem jest też to, że można używać samego otulacza po wypięciu wkładek, a jeśli chodzi o chłonność to jest raczej standardowa - superchłonną bym jej nie nazwała :wink:

minusy: kolory kremowe, ja jednak wolę żywsze kolory pieluszek oraz rzepy - niestety z rzepami się nie lubimy, po pierwsze trzeba pamiętać żeby zapiąć/zabezpieczyć przed praniem bo wszystkiego się czepiają i pokrywają się różnymi nitkami, po drugie niestety szarzeją

ogólnie pielucha ma u mnie ocenę bardzo dobrą z minusem ;)


bardzo dziękuję za możliwość testowania pieluszki

mgosia
13-12-2010, 09:33
W porównaniu ze starą CP nowa wypada zdecydowanie na plus.
Po pierwsze i najważniejsze otulacz. Akurat mnie mechacenie specjalnie nie przeszkadzało, ale ten nowy jest jakby bardziej miękki. No po prostu fajniejszy:)
Wkładki mikrofibrowe fajne pokryte chyba coolmaxem suchutkie po siknięciu (z wierzchu) (tu nie mam porównania, bo mam tylko bambusową CP
Ogólnie pieluszka bardzo zgrabna, nie tworzy odwłoczka fajnie się rozkłada.
rzepy w końcu się nie kleją przy praniu do całego otulacza, tylko tam, gdzie mają się kleić.
Kolorek jak to kolorek, nie powalił mnie jakoś bardzo (jestem raczej fanką "wesołych" pieluszek)

ogólnie ocena bardzo dobra :)


bardzo dziękuję za możliwość testowania pieluszki :)

Pentla
21-02-2011, 12:46
W ciągu testowego tygodnia zdążyłam użyć pieluszkę tylko 2 razy. I 2 razy były przecieki. Raz, wszystko zupełnie przemoczone, raz, mimo prawie suchych wkładek, mokre gumki. (nie wiem czy testowa pieluszka nie miała po drodze jakiegoś wypadku???)

+
Ogólnie, nowa wersja jest chyba większa od starej. Na moim 13 kilowcu leży ok. (Starą wersję używałam ostatnio latem i już była na styk).
Leży zgrabnie.
Otulacz się nie kulkuje.
Wkładki schną szybko.

-
Przekombinowano, moim zdaniem, z dwiema warstwami pulu. Otulacz jest trochę gruby.
Coolmax na wkładkach wcale nie daje uczucia suchości.
Nie wiem po co to minkee od spodu wkładek.

ekomummy
01-03-2011, 18:10
W ciągu testowego tygodnia zdążyłam użyć pieluszkę tylko 2 razy. I 2 razy były przecieki. Raz, wszystko zupełnie przemoczone, raz, mimo prawie suchych wkładek, mokre gumki. (nie wiem czy testowa pieluszka nie miała po drodze jakiegoś wypadku???)

+
Ogólnie, nowa wersja jest chyba większa od starej. Na moim 13 kilowcu leży ok. (Starą wersję używałam ostatnio latem i już była na styk).
Leży zgrabnie.
Otulacz się nie kulkuje.
Wkładki schną szybko.

-
Przekombinowano, moim zdaniem, z dwiema warstwami pulu. Otulacz jest trochę gruby.
Coolmax na wkładkach wcale nie daje uczucia suchości.
Nie wiem po co to minkee od spodu wkładek.

Pentla,
Jezeli jeszcze nie nadalas pieluszki to daj znac. Pieluszka prawdopodobnie miała wpadkę i jest zatluszczona. Bede prosila o zwrot. Minkee od spodu jest dla zwiekszenia chłoności. W obu rodzajach pieluszki Close Parent nie ma uczucia suchości. W coolmaxie w porównaniu do bambusa jest "bardziej sucho" ale nie jest to zupełne uczucie suchości takie jakie daje mikropolar. Jeżeli komuś zależy na poczuciu suchości to trzeba dołożyć wkładkę "sucha pielucha".
Dzięki za recenzje i test.

Pentla
01-03-2011, 18:28
No właśnie, głupia ją wysłałam, zamiast do Ciebie napisać:hide:

Zazuza
15-03-2011, 14:49
W porównaniu ze starą CP nowa wypada zdecydowanie na plus.
Po pierwsze i najważniejsze otulacz. Akurat mnie mechacenie specjalnie nie przeszkadzało, ale ten nowy jest jakby bardziej miękki. No po prostu fajniejszy:)
Wkładki mikrofibrowe fajne pokryte chyba coolmaxem suchutkie po siknięciu (z wierzchu) (tu nie mam porównania, bo mam tylko bambusową CP
Ogólnie pieluszka bardzo zgrabna, nie tworzy odwłoczka fajnie się rozkłada.
rzepy w końcu się nie kleją przy praniu do całego otulacza, tylko tam, gdzie mają się kleić.
Kolorek jak to kolorek, nie powalił mnie jakoś bardzo (jestem raczej fanką "wesołych" pieluszek)

ogólnie ocena bardzo dobra :)


bardzo dziękuję za możliwość testowania pieluszki :)

ja nie mam porownania do starej
ale podpisuje sie pod postem
dodam tylko ze ze wzgledu na kupy nie lubie wkladek "na wierzchu" jak w IB, ale tu w sumie wkladki oceniam bardzo dobrze

ja tez dziekuje za mozliwosc testow
Zuzia

peluche
15-03-2011, 18:21
ja też testowałam i nie zostawiłam komentarza :hide:

więc pieluszka była bardzo fajna, w porownaniu do starej CP udoskonalona, chyba bardziej dopasowana, chłonna moim zdaniem tak samo. Otulacz jak to w CP i tak się mechaci, ale mi to nie przeszkadza. Generalnie zgadzam się z mgosią.

Dziękuję za możliwość testowania.

ewaibartek
30-03-2011, 19:08
i ja po testach
ogólnie pieluszka ok,nigdy nie miałam do czynienia z CP zaznaczam
na pewno minusem jest to,ze bardzo szybko pieluszka wyglada na eksploatowaną,np te gumki przy rzepach,pare osób testowało,a te gumki juz mocno skulkowane
poza tym ja chyba nie lubie pieluch SIO,takie sa przekombinowane, 2 wkładki,zakładki przy nóżkach, te na plecach i brzuszku, no dla mnie za dużo,chyba wolę proste pieluszki :)
ale ogolnie ocena 4 za mocne rzepy,zgrabna pupę i chłonność,a już na pewno za szybkość schnięcia :)

sara
04-04-2011, 22:03
Po testach:

Plusy za:
- kolorystykę wkładów - żółte, co mnie mniej stresuje niż biel, bo czasem po kupie ciężko doprać
- całkiem fajne te wewnętrzne fałdki przytrzymujące wkłady i niedopuszczające do tego, by zawartość pieluchy wydostała się na zewnątrz
- rzepy - rzeczywiście są mocne, wytrzymałe i ja od tej pieluchy wiem, że lepsze rzepy niż napy

Minusy:
- materiał od środka skulkowaciał
- nie wiem, czy to moje wrażenie czy efekt eksploatacji, czy też ten typ tak ma - ale wydawało mi się, że gumki jakieś takie naciągnięte, jakby mocno zużyte

aser
16-04-2011, 11:05
Ja ma jedną sztukę tej pieluszki i nie jestem z niej zadowolona, na pleckach jest tego wszystkiego za dużo po pierwsze gumka od otulacza po drugie 3 napy od wkładki a najgorsza ta na środku i jeszcze tył od dużej wkładki to wszystko tworzy gruby i sztywny wałek który gniecie.

Plusy tej pieluszki to takie, że wkłady szybko schną i ma zgrabny fason.

panthera
18-05-2011, 17:44
nowa testowa cp:
oprócz tego ze to całkiem wygodna pielucha SIO
to od starej:
zgrabniejsza, bo węższa w kroczku
milszy i miększy PUL
inne rzepki (moim zdanie brzydsze, ale może wytrzymalsze?)
węższe i milsze wkładki.
mniejsz wkładka przypinana tylko na 1 nape nie jak stara wersja na 2, co daje możliwość przypiecia zamiast niej dodatkowego wkładu bambusowego CP (tego składanego) i na drzemkę jest super opcją. wczesniej ta bambusową wielka mozna było przypiać tylko do samego otulacza, a przy rozm L była zbyt krótka :(
jedyny minus w porównaniu do wersji starej - napki na wkładkach są na wierzchu.

jeszcze dodam ze jest to jedna z najszybciej schnących pieluch na rynku :) - rekord 2 godziny od powieszenia (na tarasie na słońcu)

z dodatkowych rzeczy - ta wąskość niestety wyklucza stosowanie V3 jako otulacza - większość formowanek wystaje.
ale na pewno jest wygodniejsza dla młodszych dzieci które uczą się chodzić.

kawiareczka
18-05-2011, 17:49
dziewczyny, a możecie pokazać jak wygląda nowa i stara? bo kupiłam na bazarku CP z bambusem ale pojęcie nie mam czy to nowa czy stara...

panthera
18-05-2011, 20:00
jak z bambusem to chyba stara - nowa chyba tylko w wersji mikrofibrowej.
najprościej odróżnić po ilości nap do przypinania wkładek. w starej na otulaczu z tyłu 3 napy w nowej 2
w starej materiał w środku całkiem inny niż z zewnątrz w nowej bardzo podobny
i jeszcze drobiazg - w starych rzepki na skrzydełkach całkiem owalne w nowej z jednej strony ścięte na prosto.
pomogłam?

kawiareczka
18-05-2011, 20:31
stary, dzięki:) Jutro ją wypróbuję ale wygląda fajnie (poza pulem ale to jak widzę standard).

pasqda
01-06-2011, 21:10
I ja miałam okazję testować nową wersję a nawet ją kupiłam ;)

Jednak ciągle jestem fanką starej wersji.

Otulacz moim zdaniem bardziej ceratkowaty, co się akurat mojemu mężowi bardziej podoba.

Mam ją już od jakiegoś czasu i nadal nie widzę dużo różnic, może otulacz troszkę większy. Wkładki z innego materiału i tutaj plus, bo są bardziej chłonne niż te z mikrofibry a schną jeszcze szybciej. Czy pupa nie jest spocona to nie wiem, bo nawet jeśli ja ją zakładam synkowi na tyłek to jakoś nie mam okazji mu ją zdjąć, tzn zdjąć gdy jest mokra ;)

Co najważniejsze w tych pieluszkach to:
są bardzo wąskie w kroku
otulacza nie trzeba prać za każdym siku, tylko w ciągu dnia wystarczą 2 otulacze zakładane na zmianę
szybko schną (nawet bambus)
pul jest bardzo fajny moim zdaniem ładnie oddycha


dzięki za możliwość testowania i kupna pieluszki :)

morla1
24-07-2011, 15:47
Kupiłam ją już dawno jako pierwszą pieluchę, a ze czekałam na maluszka aż się urodzi to zdążyłam dokupić wiele innych kieszonek, dużo ładniejszych od CP. No i tak sobie leżała w szufladzie, taka zwykła, niebieska, no nie podobała mi za bardzo...nawet chciałam ją sprzedać na bazarku jako nówkę, bo ani razu nie była na pupie. Aż w końcu wypróbowałam i szok..to świetna pielucha, schnięcie po prostu poemat, wyciągam prawie suche wkładki z pralki, ale co najważniejsze latem, pupa ma się zdecydowanie lepiej niż po pieluchach z polarem i welurem, w ogóle nie grzeją te wkładki...no i bardzo polubiłam rzepy, bo można idealnie dopasować do brzuszka, z napami czasem jednak jest to trudne, bo albo za słabo sie zapnie albo za mocno. Ogólnie ocena 5/5 dla tej pieluchy.

ekomummy
24-01-2012, 20:37
Witam,
Recenzje na temat pieluszek najnowszej generacji proszę wpisywać tutaj.

http://ekomaluch.pl/pics/sklep_produkty/2736_img3f2_747b7a2a8221d07e49a8749e5e2aefa3.jpg

holica_1630
24-01-2012, 22:17
Miałam przyjemność testować tę pieluszkę jako pierwsza, pierwsze wrażenie po otwarciu koperty, boszee jaka ona piękna :) Zestawienie koloru fioletowego z ciemno szarym - po prostu wspaniałe:)
Posiadam poprzednią wersję Pop In więc mogłam je porównać, pul jest bardziej śliski (plastikowy) niż w pierwszej wersji, ale zapewne nie będzie się tak mechacił. Eleganckie elastyczne wstawki w skrzydełkach są bardzo pomocne. Rzep bardzo mocny, zresztą w starej wersji rzep również jest bardzo solidny. Podstawowy wkład (w testach był udostępniony bambusowy) niewiele się różnił od poprzedniej wersji. Co do innowacyjnego wkałdu nocnego, no cóż do mnie nie przemówił (chociaż kolor ma pięęęękny -mam świra na punkcie odcieni szarości:)) Ale jak uporałam się już z jego zamontowaniem to miałam problem z zapięciem pieluszki, zmniejszyłam ją sobie o jeden rozmiar ponieważmoja córa ma około 7kg wagi i 5 miesięcy skończone. Tył był bardzo nisko tak że widziałam rowek więc podciągnęłam ja do góry i usłyszałam trzask odpinających się napów, które trzymały wkład w tylnej części. Zatem coś tu jest nie dopasowane w kwestii grubości wkładu nocnego (czyli wkład dzienny + nakładka= wkład nocny) w stosunku do rozstawu nap. Chłonność trudno określić podobno bambus nabiera chłonności po około 8 praniach. A jeszcze jedna fajna rzecz to wkład nocny ma dwie opcje, aby przy pupie był bambus lub mikro polar, podoba mi się to rozwiązanie:)

Edit dodaję zdjęcia: modelka Pola 5 miesięcy 7 kg :)

https://lh4.googleusercontent.com/-1faFiCEv6Vc/TyBzXzfo2gI/AAAAAAAAGQc/2x4JcaSEhbI/s720/DSC05909.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-u1jXsz8GAcE/TyBzYzbTa0I/AAAAAAAAGQk/QTl6IADnWBw/s720/DSC05910.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-RJlzCE5hr_w/TyBzaEjmh7I/AAAAAAAAGQs/rmGErRqdenc/s720/DSC05911.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-E_qCrgKNbfQ/TyBzS61y2bI/AAAAAAAAGP0/Ho2LJpS0n4U/s720/DSC05904.JPG

ekomummy
25-01-2012, 01:32
Dziękuje bardzo za recenzję. Zapraszam do obejrzenia video. Na minucie 2.5 można zobaczyć jak dopasować wkład na noc.
http://www.youtube.com/watch?v=8uw_lIPDEIk

Ten mały wkład powinien być na wierzchu. Wkładamy rękę do środka wkładu na noc i "wciągamy" wkład na "najmniejszy" wkład. Nie trzeba go przypinać.

Jeżeli stosujemy jako pieluszkę na noc, to najczęściej musimy zwiększyć rozmiar o 1.

Dzięki bardzo.

jul
25-01-2012, 22:15
Zgapiłam się i nie załapałam na testy, nie mam gdzie macnąć, a teraz już raczej nie będę kupować, ale po tym co poczytałam i pooglądałam na filmiku jeszcze popodpytuję z ciekawości, zwłaszcza, że mam słabość do close parents - jak kupiłam jedną (te starego typu) to natychmiast dokupywałam następne - to były moje drugie pieluchy po flipie i jakichś kieszonkach - i był pełen zachwyt, 4 sztuki bambusowe są w użyciu od roku, najczęściej używane ze wszystkiego (zwłaszcza, że mąż lubi rzepy), tylko do dream dri się nie przekonałam (jak w ogóle do mikrofibry).

Dziś już może takiego zachwytu nie ma, ale może właśnie ten nowy typ po zmianach byłby moją pieluchą doskonałą (tylko przeca nie trzeba mi więcej pieluch!), bo wydaje się, że wszystkie wady zostały poprawione - prosiłabym o poprawkę, jeśli w którymś punkcie coś źle zrozumiałam
- chyba najistotniejsza wada poprzedniego modelu - rozmiar. Przez dłuższy czas byłam blisko zrezygnowania z naszych starych CP, bo zrobiły się przymałe (synek z tych okrąglejszych), ostatecznie młodzieniec wyszczuplał a CP cały czas są w użyciu, ale te rzepy tak na styk - czy te nowe CP są większe?
- ponoć pul cieńszy - poprzedni otulacz trochę sztywnawy (mi nie przeszkadzało, ale znam takich, którym owszem; no i od razu używałam rospiętych bo synek duży, nie wiem jak tamte grubość się sprawdzała przy mniejszych dzieciach), ale bezawaryjny - czy nowy jest porównywalny do flipa, tyle, że z wewnętrzną warstwą?
- niekulkujące się otulacze - znowu - można porównać do flipa albo puli dziewczyn szyjących?
- kolory!!! fiolet pomarańcz :heart: Na początku mi to nie robiło, ale w ostatecznym rozrachunku to nie jest bez znaczenia... Czy będą też wzroki, jak na zalinkowanym filmiku (i czy będą wpływać na cenę)?
- nie do końca rozumiem rozróżnienie minkee - bambusowa - bambus rozumiem, że wkład jest podobny do poprzedniego bambusowego (ten sam materiał? ta sama grubość i chłonność?), a minkee to tyle co dream dri czyli mniej poprzednia mikrofibra, która taka futerkowata była czy coś innego? Jeśli chodzi o wkładkę, to miałabym sugestię dla sklepu żeby zmienić nazewnictwo, bo ja zaczęłam z przyzwyczajenia tego minkee na otulaczu na zewnątrz szukać, ale ze zdjęć mi nic takiego nie wychodzi - edit.: wycofuję - zauważyłam, że to minkee w nazwie pochodzi od producenta a nie od ekoMalucha.
- podoba mi się, że mniejszą wkładkę można schować do środka - mniej spłukiwania po kupie :) (no i system zapięcia - jedna napka mniej, a do prania pewnie można nawet nie odpinać ;))
- nie do końca widzę, czy otulacze mają wewnątrz goły pul, czy jakiś welurek/inny niechłonący materiał syntetyczny, żeby pupa jednak pula nie dotykała?
- no i smutny punkt - cena - to jakie 40% więcej, niż rok temu kosztowały CP starego typu :-( Cena na tyle zniechęcająca, że dla obecnego (dobrze zapieluchowanego) siusianta to chyba już nie kupię, chociaż bardzo kusi (chyba, że się trafi jaka super okazja albo ekstra zniżka ;)), może w przyszłości jak się pojawi kolejny członek rodziny... no i na tyle konkretna, że trudno mi będzie z czystym sumieniem kogoś przymierzającego się do wielo właśnie na te pieluchy namawiać :(

ekomummy
28-01-2012, 22:04
jul,
już staram się odpowiedzieć na pytania :)
-rozmiar, nowe pieluszki są większe, więc pomieszczą większe dzieci. Spróbuję zmierzyc o ile cm np. w pasie przybyło w nowym modelu
-pul jest cieńszy, nie sztywny, lepiej się dopasowuje
-niekulkujący, można porównać do flipa lub dziewczyn szyjących. jest trochę inny ale po prostu już teraz wyjdzie z prania taki sam. Cześć osób bardzo lubiło tamten pul za to, że był taki bardziej materiałowy. Ten nadal zachował coś z tego. nie jest śliski. No i ma wewnętrzną warstwę więc nawet jak stosujemy jako otulacz (po odpięciu wkładek) to ciała dziecka nie dotyka "goły" PUL
-wzorki też będą i mamy nadzieję, że ich cena będzie tylko ciut wyższa. Myślę, że za miesiąc powinny być
-jeżeli chodzi o wkłady to jeden jest bambusowy a drugi z materiału "coolmax" a z drugiej strony materiał minky. Faktycznie może to być trochę mylące.
-otulacz ma wewnątrz materiał, więc nie jest to "goły" PUL
-cena :(, niestety po wzroście VATU o 15%, po wzroście walut (średnio o 20%) i transportu, końcowy rezultat nie jest najlepszy. Jest to jednak pieluszka, którą można używać na wiele sposobów. Jako AIO/SIO, jako sam otualcz no i starczy od 4 kg do 16 kg. Myślę, że cena odsprzedaży będzie również wysoka.

Jeżeli chodzi o cenę to śledźcie facebooka: http://www.facebook.com/pages/Close-Close-Parent/163524230415845?ref=ts .Ciekawa oferta pojawi się we wszystkich sklepach partnerskich.

jul
31-01-2012, 01:47
dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak tylko śledzić facebooka (nie cierpię tego ustrojstwa ;))

holica_1630
04-02-2012, 14:32
dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak tylko śledzić facebooka (nie cierpię tego ustrojstwa ;))

Na FB proszę znalazła, że Pop In najnowszej są również w sklepie internetowym Smyk i są tańsze niż gdzie indziej : http://www.smyk.com/szukaj/swiat-niemowlaka?c=swiat-niemowlaka-artykuly-tekstylne-pieluchy&resultsPP=20&sort=titleAsc&searchCategory=720705&start=21

Tzn przecena jest :)

jul
05-02-2012, 12:49
Na FB proszę znalazła, że Pop In najnowszej są również w sklepie internetowym Smyk i są tańsze niż gdzie indziej : http://www.smyk.com/szukaj/swiat-niemowlaka?c=swiat-niemowlaka-artykuly-tekstylne-pieluchy&resultsPP=20&sort=titleAsc&searchCategory=720705&start=21

Tzn przecena jest :)
nie lubię, ale dośledziłam :ninja: Bardziej mnie kusi ta druga za 1/2 ceny, bo raz, że wypada taniej za jedną, dwa, że daje się zarobić "naszym" sklepikom, a nie molochowi - problemem jest to, że dwóch pieluch to ja już na prawdę nie potrzebuję :duh: Może ktoś chętny na 1?

Agna
07-02-2012, 00:53
Dzięki za możliwość przetestowania takiej fajnej pielutki :)
Pierwsze wrażenie - super i urody wielkiej. Używałyśmy głównie na noc. Na pierwszą noc ten nocny wkład owinęłam na wszystko w środku i nie zrobiło to większej różnicy od prawidłowej instalacji :-) Pieluszka spokojnie wytrzymuje nockę i nie jest do końca przesikana. Zmieściłaby sporo więcej. Przy prawie 10 miesięcznej Zosi używałyśmy zmiejszony o jedną napkę. Nawet ze wszystkimi wkładkami. Elegancko na biodrach, ale wszystko przykryte co trzeba. Elegancki otulacz, od wewnątrz welur, nie widać nap. Na welurze zbierają się kłaczki od prania, które nie chcą się dać strzepać. Wkład bambusowy dość długo schnie, ale to chyba normalne. Prawie wszystko super-hiper. Prawie, bo po założeniu pieluchy na noc, zastanawiałam się, czy kręgosłup małej nie ucierpi.... Pielucha jest gruba od samej gumki. Robi bardzo duży "uskok" między plecami i pupą. Chociaż w kroku bardzo zgrabna. W dzień nie robi to różnicy, bo dzieć nie leży, ale na noc to mi się bardzo nie podobało... Nie lubię się też z rzepami, bo twarde, ale przyznaję, że trzymały dobrze i w pralce też się nie rozkleiły.
Jestem pod wrażeniem chłonności, ale na noc nie chciałabym jej zakładać na dłuższą metę. Rewelacja na dłuższe wyjścia, gdzie nie ma jak przewinąć.
Jeszcze raz dzięki za możliwość testowania :)

jul
11-02-2012, 02:09
Spróbuję zmierzyc o ile cm np. w pasie przybyło w nowym modelu

udało się może? :ninja: albo może zdjęcie porównawcze, np starej CP rozłożonej na nowej...

kitekno
13-02-2012, 19:49
CP to moje ulubione pieluszki, sa super funkcjonalne, bardzo szybko schną i sa bardzo wygodne w uzytkowaniu.
Od tych pieluszek właściwie zaczynalam wielopieluchowanie- mialam poprzednią wersę i musialam z niej zrezygnować niestety bo otulacz byl za mały gdy młody miał 9 miesięcy - strasznie go obciskał..
Ta wersją pieluszki jestem prawie zachwycona :), otulacz jest duzy, z innego zupełnie materiału, mięciutkiego, ładnie układającego się (poprzedni był grubszy, sztywniejszy i strasznie wygladał po pewnym czasie, bo się kulkował). Dużo lepsze są tez same wkłady, mięciukie i chyba większe od poprzednich - ale chyba są cieńsze, takie mam wrażenie.
Wkładka na noc, też jest cieńsza od poprzedniej wersji ale wieksza.
Jesli chodzi o mojego malucha 20 m i 13,5 kg nie da się zapiąc na nim wkładu dziennego z nocną wkładką :-( (jest za grubo po prostu) więc stosowaliśmy w nocy, w otulacz wkładkę na noc z małą wkladką dodatkową. NIE wystarczało do rana niestety :(
I zgadzam się z poprzedniczką - na noc ze wszystkimi wkładami nie nadaje się bo jest za grubo - kręgosłup maluicha jest dla mnie ważniejszy.
Gumka z tyłu rzeczywiście mogłaby być lużniejsza bo tworzy się straszny "uskok" i pielucha tworzy kokon na pupie :(
W dzień wkład dzienny świetnie się sprawdza. Pieluszka bardzo szybko schnie, otulacz rzeczywiście prawie suchy wyjęty z pralki.
Wielki minus - cena tej pieluszki !!! Denewująca jest też wewnętrzna warstwa materiału w otulaczu, podejrzewam że w niedługom czasie zacznie się mocniej mechacić - na razie czepiają się do nie wszelkie pyłki materiałowe, nitki itp.

W skrócie: Dobra pielucha na dłuższe wyjścia z maluchem - gdzie można szybko wymienić wkład i maszerować dalej.

XjustynaX
20-02-2012, 16:06
Mamy te pieluszki od ponad dwóch tygodni, wersje bambusowa i minky. Czy jestem zadowolona- trudno powiedziec.
Myśle że pieluszki lepiej wygladają niż sie sprawują. Ladnego dizajny nie można im odmówic. Ja skusiłam się na te pieluszki ze wzgledu na odpinane wkłady i na to jak rozwiązany jest system przy nózkach. Miałam nadzieje ze będę mieć dwie super pieluszki które nie będą mi przeciekać przy nóżkach po wiekszym siku, tak jak na przykład chinki. Myliłam się. Chociażby dzisiaj mała się obudziła, poszło siusku i zrobił się bodziak mokry przy nóżkach( pul byl mokry).
Wydaje mi się ze to może być kwestia tych wkładów. Bambusowe wyglądają normalnie, ale te w wersji minky to już jak dla mnie zupełnie przekombinowane. Po co pchać tkanine minky na wkłady to ja tego nie rozumiem. I tu myśle że zrobili to po to aby pieluszka nie tylko wyglądała ladnie na zewnątrz ale także w środku.
Dużym plusem jest ich wielkość. Co prawda nie wyobrażam sobie zkaładac ich na noworodka, ale na pewno starczą do 16 kg. Optymalny rozmiar w kroku, ilośc napek też super, kolor bomba.
W sumie to nie wiem czy być zadowoloną czy nie. Myśle ze bardziej są one zrobione do cieszenia oczu mamy niż do skutecznego lapania siusków czy kupek. I jeszcze jedno. Chcialam je wykorzystac jako otulacz, ale nigdy mi sie to nie udaje, bo pieluszka jest w srodku mokra i przy nózkach.

Dopisuje po znacznym czasie użytkowania.
Wreszcie nauczyłam się tych pieluszek:) Już nie ma przecieków, być może były one spowodowane złym zakładaniem. Wydaje mi się że trochę stały się bardziej miekkie niż na początku. Swietne jako otulacz. Chociaż mój mąż nie przepada za nimi bo gubi się w tych wkładach.

kitten27
19-03-2012, 22:57
Ja mam i CP i nowej generacji i starej więc mam dobre porównanie.
1. nowe sie nie mechacą
2. moim zdaniem nowe wkłady minky są super. Spłukiwanie z nich kupy trwa 2 sekundy.
3. świetne rozwiązanie z napem do wkładów- można mniejszy dać od pupy, pod spód albo obrócić. Na prawdę fajne rozwiązanie.
4. Otulacz ślicznie wygląda ale troche dłużej schnie niż stara generacja.
5. otulacz często wykorzystuję do tetry- świetnie się w środku trzyma.

Używam CP od 1,5 m-ca i nigdy nie miałam przecieku.
Ogólnie CP są fajne i bardzo latwe w użytkowaniu. Mój ukochany jak nie ma czystych CP to nie bardzo chce zmieniać pieluszki bo mówi, że się gubi- a CP to i owszem bardzo chętnie :wink:

mama_maleństwa
20-03-2012, 22:36
czy do nowej generacji da radę wpiąć starą wkładkę bambusową?

tonka antonka
22-03-2012, 22:01
Dziękuję za możliwość testowania pieluszki. :)
Jej wygląd tak mnie zachwycił, że postanowiłam sprawdzić jaka jest w użytkowaniu. I cieszę się, że udało mi się załapać na testy bo niestety jestem nią bardzo rozczarowana. :? Testerem był mój 10-kg synek. Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu Close Pop In z koperty - piękna, ale jakaś taka napchana...gdzie tu zmieścić jeszcze tyle kochanego ciałka.:baby: Okazało się, że jest to możliwe, ale przy użyciu wkładu nocnego ledwie się dopięła i "zjechała" bardzo nisko z tyłu. Gdyby nie to, że mały wkład był złożony na pół z przodu pewnie nie dałabym rady jej zapiąć. Niestety pielucha nie sprawdziła się w nocy.... Przeciekła. :frown Po wypraniu postanowiłam dać jej szansę używając ją jako otulacz do tetry. Nie było źle, nie przeciekł, ale przy siedzeniu rzep ocierał synka w brzuszek. Z plusów jakie zauważyłam to podoba mi się dodatkowa gumka przy nóżkach, dzięki temu ładnie się układa w tym miejscu. Poza tym dość szybko schnie. Podsumowując, raczej nie kupiłabym tej pieluchy do naszego stosiku, mimo naprawdę oryginalnego designu jak dla mnie jest trochę przekombinowana i nie najlepiej się dopasowuje.

mama_maleństwa
29-03-2012, 12:30
Dodam swoje 3 grosze... ;-) Nie wiem dlaczego zrozumiałam,że pieluszki nowej generacji są większe i pasują na dziecie dla których stara wersja była maława. Porównałam sobie jedną i drugą i wychodzi na to, że to praktycznie to samo:
https://lh3.googleusercontent.com/-pCuYJCbv0-w/T3Q3tKu2zpI/AAAAAAAAA18/syrLaDpmyO8/s912/IMG_0217.JPG

Z tyłu:
https://lh3.googleusercontent.com/-T2zdD76yQd0/T3Q3nqvkU4I/AAAAAAAAA10/QSpIsu1mZzM/s912/IMG_0214.JPG
W nowej jedynie gumka jest bardziej elastyczna.
Przód:
https://lh5.googleusercontent.com/-RjR5E2fQrPU/T3Q3m-LN_xI/AAAAAAAAA1o/BV2IR6OQHo0/s912/IMG_0216.JPG
Tu faktycznie jest odrobinę więcej materiału, ale różnica jest kosmetyczna. Szerszy jest za to rzep na przodzie. Ale nie dłuższy!

I jeszcze jedna wada nowszej wersji. Mała wkładka ma dwie warstwy bambusa, a nie trzy jak stara wersja. Obszycie wkładek jest trochę lepsze, bo nie ma takich dużych zgrubień materiału jak w starych wkładkach. Nowe są jakby poszerzone, ale cieńsze, mam nadzieje,że będą dzięki temu szybciej schły.
Ogólnie pieluszka ma swoje wady, ale dopóki jest to jedyna, która daje radę bez przecieku,nawet gdy córcia śpi 12h ciągiem, to nie przestaniemy się lubić:mrgreen:

bansza
29-03-2012, 14:37
Dziękuję za możliwość testowania. Powiem, że mimo wysokiej dla mnie ceny ( nawet w promocji) bardzo poważnie rozważam zakup tej pieluszki.
Pierwsze wrażanie rewelacyjne, bo widać dobrą jakość wykonania i mięciutki pul ;)
Testowałam na moim półtorarocznym synku o masie prawie 12kg. Pieluszka spokojnie wytrzymuje noc i jeszcze trochę mogłaby przyjąć. Bez dodatkowego wkłady dosyć ładnie leży, ale z nim pupa już wielgaśna. Po zasikaniu wkładu, reszta spokojnie może służyć jako otulacz - jeden z lepszych z jakimi miałam do czynienia ;) Otulacz schnie dosyć szybko, wkładki jak na bambus też przyzwoicie ;) Naprawdę polecam!

annia
21-04-2012, 01:11
Dziękuję za możliwość testowania! Pieluszka testowana na nocki, na 10-kilowej dwulatce. Po wpięciu wszystkich wkładów zapinałam na największym rozmiarze.

Plusy:
+ bardzo chłonna, trzyma na murbeton całą noc
+ super patent z podwójnymi falbankami przy udach, daje pewność nieprzeciekania tamtędy
+ otulacz wewnątrz obszyty, miłe dla skóry
+ bardzo fajnie leży, co w kontekście tak mocno wypchanej nocnej pieluchy było dla mnie zaskoczeniem (jak wyciągnęłam ją z koperty, to się głowiłam, czy to wszystko się w ogóle dopnie).

Minusy:
- nie przepadam za rzepami, na dłuższą metę bałabym się o ich trwałość
- jak dla mnie, to PUL strasznie skrzypi (jak mi się młoda rzucała przez sen, to słyszałam skrzypu-skrzypu ;) )
- wygląd wkładek... No własnie. Ja jestem taką trochę przewrażliwioną estetką i lubię mieć proste, schludne, eleganckie, równe pieluchy. A te wkładki są potarmoszone, sfaflunione, zwijają się - no jak szmaty wyglądają... Szczególnie ta nocna dopinka z tą gumką wszystą w środku (po co w ogóle ta gumka jest?). Dobrze, że ich spod otulacza nie widać.

Cena rzeczywiście miażdży, ale to już chyba niestety standard. :(

ekomummy
24-04-2012, 23:04
czy do nowej generacji da radę wpiąć starą wkładkę bambusową?

Już odpowiadam na pytanie. Niestety wkładki z poprzedniej generacji nie będą pasowały. Zmieniło się trochę ustawienie napów.

chioma
27-04-2012, 00:03
Ogólnie pieluszka ma swoje wady, ale dopóki jest to jedyna, która daje radę bez przecieku,nawet gdy córcia śpi 12h ciągiem, to nie przestaniemy się lubić:mrgreen:

Gdzie daja takie dzieci?:omg:

OLSIA
28-04-2012, 16:28
Dodam swoje 3 grosze... ;-) Nie wiem dlaczego zrozumiałam,że pieluszki nowej generacji są większe i pasują na dziecie dla których stara wersja była maława. Porównałam sobie jedną i drugą i wychodzi na to, że to praktycznie to samo:
https://lh3.googleusercontent.com/-pCuYJCbv0-w/T3Q3tKu2zpI/AAAAAAAAA18/syrLaDpmyO8/s912/IMG_0217.JPG

Z tyłu:
https://lh3.googleusercontent.com/-T2zdD76yQd0/T3Q3nqvkU4I/AAAAAAAAA10/QSpIsu1mZzM/s912/IMG_0214.JPG
W nowej jedynie gumka jest bardziej elastyczna.
Przód:
https://lh5.googleusercontent.com/-RjR5E2fQrPU/T3Q3m-LN_xI/AAAAAAAAA1o/BV2IR6OQHo0/s912/IMG_0216.JPG
Tu faktycznie jest odrobinę więcej materiału, ale różnica jest kosmetyczna. Szerszy jest za to rzep na przodzie. Ale nie dłuższy!

I jeszcze jedna wada nowszej wersji. Mała wkładka ma dwie warstwy bambusa, a nie trzy jak stara wersja. Obszycie wkładek jest trochę lepsze, bo nie ma takich dużych zgrubień materiału jak w starych wkładkach. Nowe są jakby poszerzone, ale cieńsze, mam nadzieje,że będą dzięki temu szybciej schły.
Ogólnie pieluszka ma swoje wady, ale dopóki jest to jedyna, która daje radę bez przecieku,nawet gdy córcia śpi 12h ciągiem, to nie przestaniemy się lubić:mrgreen:

potwierdzam wytrzymałość nocna ... Choć nie jest bez wad .. To i tak jest Rewelacja

sylviontko
16-05-2012, 21:38
I ja w końcu parę słów od siebie dodam.
Otulacz milszy niż w starej wersji, ale moje dziecie nie znosi weluru syntetycznego. Wydaje się większy i gumki nie odciskały się na udkach.
Jeśli chodzi o wkładki to przeżyłam szok - za tę cenę oczekiwałam lepszego bambusa, bo ten cieniutki jak pergamin i bałabym się używać intensywnie aby napki się nie powyrywały jak to miało u mnie miejsce w poprzednim modelu. I jak poprzedniczka pisała - malutka szmatka przypięta do większej.
Aby "ubrać" wkład nocny trzeba było cierpliwości - i tak nigdy do końca nie udało mi się go ładnie ułożyć. I po co te gumki na tym wkładzie?
Nockę pielucha wytrzymała spokojnie, ale nie wiem, czy przy pijącym w nocy dziecku da radę - moje nie piją.
Jak dla mnie cena za wysoka, bo mam wrażenie, że płaci się za bajerki, które nie do końca są potrzebne - mikropolar w otulaczu, zakładki, które zawsze mi się gdzies podwijały i musiałam upychać

W sumie pieluszka ładna, zgrabna, PUL miły, gumki przy nóżkach lepsze, nie przeciekła ani razu, ale za tę cenę bym nie kupiła.

Dziękuję za możliwość testowania

jul
16-05-2012, 22:32
niby nie potrzebowałam nowych pieluch, ale skusiłam się jakiś czas temu na promocję druga za 50%, po czasie użytkowania do moich wniosków/pytań sprzed posiadania pieluszki mogę dodać jeszcze że:
- o ile stare CP były takie pancerne, te są znacznie miększe, elastyczniejsze, ładniej się układają
- może nie jest większa, od CP starego typu, ale materiał, zwłaszcza na skrzydełkach, jest bardziej elastyczny od tego ze starego typu, więc łatwiej go naciągnąć - łatwiej mi się zapina na sporawym brzuszku mojego 20-o miesięczniaka, niż te starego typu
- wkładki są cieńsze - cały czas mam poczucie, że starsze są chłonniejsze (ale one przecie są pancerne i grubaśne), jakieś takie solidniejsze były (ta szmatkowatość, o których piszą dziewczyny), ale przecieku jak na razie nie odnotowałam (nawet kiedy synek przeszedł na tryb 4 giga siuśki w ciągu dnia) -> może mniej niż poprzednie, ale nadal są całkiem chłonne (w jednym i drugim wypadku piszę o bambusie)
- na plus mniejsza ilość napek - 4 dla wpięcie dużej wkładki + jedna dla doczepienia małej (poprzednio 5+2)
- rzeczywiście fajne jest, że mniejsza wkładka jest pod spodem, a nie na wierzchu
- cieńsza (w porównaniu ze starą wersją) gumka w dużej wkładce na pleckach - chyba w ogóle mogłoby jej nie być, ale zawsze plus, że jest jej mniej, podobnie plus za obszycie wkładów overlockiem dzięki czemu są one cieńsze
- nie zauważyłam, co zdarzało się przy starszych CP, żeby otulacz zaginał się do środka i rzep szorował po brzuszku - nie potrafię powiedzieć, czy to rpzez zmiany (np. dzięki miększemu pulowi), czy akurat fartem się nie zdarzyło/nie pamiętam żeby się zdarzyło
- jagodowy śliczny, pomarańczowy mnie zawiódł - jest bardziej marchewkowy, niż pomarańcz jak wywnioskowałam ze zdjęcia, choć po jakimś czasie go polubiłam, też jest ładny ;)
- od środka otulacza - jak w poprzednich, jest welur, chyba miększy, a na środku jest jeszcze polarek - czy ze względów estetycznych, czy ma jakieś specjalne zadanie, nie wymyśliłam.

Generalnie na plus, lubię je.

Pat
19-05-2012, 12:22
Dzisiaj Miłosz ma na pupie pierwszy raz nową CP (małpki na zielonym tle :)). Pieluszka śliczna. Mamy zakupione dwa rodzaje wkładów - bambusowe oraz coolmax+minky. Dopiero teraz doczytałam, że fajnie jest włożyć mniejszą wkładkę pod spód i to w sumie dobry patent - ja zostawiłam na razie mniejszą na wierzchu.

Plusy:
- wygląd :D,
- rzepy, dzięki którym szybko się pieluszkę zakłada,
- wymienne wkłady mocowane z dwóch stron otulacza + możliwość ich obracania względem siebie dzięki napowi na "tasiemce", który łączy oba wkłady (nie wiem, czy zrozumiale się wyrażam ;)), ok, zdjęcie:

http://images41.fotosik.pl/1528/aca57a3901da5bd0.jpg

- chłonność (dot. wkładów minky) - podwójny wkład spokojnie wytrzymał 3h z kawałkiem na dworze, co mnie satysfakcjonuje,
- kolorowe wkłady (bambusowe) - u nas akurat zielone.

Minusy:
- hmm, pieluszka sprawia wrażenie ciut sztywnej,
- gumki odciskają nam się na nóżkach,
- przy dwóch wkładach w pieluszce jest dość ciasno - chyba nocnego już nie kupię,
- gdy dziecko siedzi, rzepy ocierają się nam o nóżki i zauważyłam już drobne zaczerwienienia - może coś źle zakładam? Spróbowałam wyciągnąć więcej tkaniny spod rzepów i zobaczymy, czy pomoże,
- zakładka przy otulaczu, pod którą wkłada się wkład, mogłaby być jednak z bardziej naturalnego materiału.

Pieluszkę testowałam na 18-miesięczniaku. Waga ok. 12 kg.

Aktualizacja po prawie 2 tygodniach używania pieluszki: sztywna... Zero przecieków dzięki porządnym gumkom, ale coś za coś - mało delikatna ta pieluszka. No i ciężko w niej upchać grubsze wkłady.

zapominajka
31-05-2012, 20:44
Dzięki za testowanie.
Chciałam się zachwycić i się nie udało.
Główna wada jest mała.
Młodemu ( 10 msc, 12 kg typ pulpecik) wchodziła na pupę tylko z najmniejszą wkładką. Jak założyłam coś więcej to wszędzie się wrzynała.
Oprócz tego jest mało delikatna w dotyki i nam sztywne rzepy nie odpowiadają, choć trzymają.
O chłonność przy jednej wkładce na jeden sik (i tak co sik zmieniamy, więc ok).
Bambus, polar bardzo milutkie i szybko schnące.
Ładna, ale nie aż tak, żeby wygrywać z wzorzystymi pieluchami.

Szkoda:-(

spadłamznieba
01-06-2012, 11:37
Jakiś czas temu zakupiłam kilka CP nowej generacji i jestem z nich bardzo zadowolona.

Bardzo lubię CP stare i te nowe. Nie wiem jak jest z wkładką na noc bo jej nie mam, raczej jej nie zakupię bo moje dziecko od 9-10 miesiąca nie sika w nocy i nie ma nawet zakładanej pieluchy. Chociaż miałam ochotę kiedyś kupić na wypróbowanie natomiast sprzedawane były wtedy w 3paku (nie wiem jak jest teraz). Widziałam natomiast CP we wzorki-śliczne ale już chyba ich nie zakupię bo pełna szuflada pieluch, a mój 17 miesięczniak zużywa max 1-2 pieluszki dziennie.
Przy następnym na pewno zakupie te we wzorki, chyba że będzie już kolejna nowa generacja.;)

Minusem dla mnie w CP (nowa generacja, stare i dream dri) jest to że wkłady nie są kompatybilne ze sobą, a szkoda.

Ogólnie wygląd pieluszek bardzo elegancki no i rewelacja te skrzydełka przy nóżkach.

Wkłady mam bambusowe w nowej gen. i mam wrażenie, że są mniej chłonne niż te poprzednie.

reniuszek
09-06-2012, 00:01
my mamy closea nowej generacji-malpki. co mnie drazni .... z tylu na materiale ktory dotyka plecow jest rzep, ktory upierdliwie drapie(??????) .... poza tym jest dosc sztywny, ale za to pieknie uklada sie na pupie. skrzydelka przy nozkach to rzeczywiscie rewelacja, dzieki nim nie mamy na nozkach odciskow i wszystko ladnie trzyma sie w srodku. kupilam rowniez wklad nocny, ale.... bede go uzywac z closem w krytycznych sytuacjach . w polaczeniu z wkladem, ktory posiada dwie czesci kieszonka jest niewyobrazalnie wielka ! musialam powiekszyc rozmiar by nie uszkodzic klejnotow mojego synka. wklad nocny nakladam na zwykly wklad mikropolarowy i wkladam do otulacza bumegeniusowego i swietnie sie ta opcja sprawdza pod wzgledem chlonnosci oraz wizualnie( nie jest to grubasny zestaw oraz nie obciska mocno pupy) odnosze tez wrazenie , ze kieszonka jest dosc malawa... maksymalnie do 12-13 kg przy szczuplym dzieciatku. Maksiu wazy ledwo ponad szesc ale ma dosc duzy brzuszek i czuje ze nie na dlugo nam starczy ta kieszonka .

jul
09-06-2012, 00:18
reniuszku - ja tylko informacyjnie się czepnę, bo patrząc na wiek Twojego synka wnioskuję, że jeszcze sporo pieluszkowych zakupów przed Tobą, może się przyda - kieszonka to rodzaj pieluszki, która jest uszyta z 2 warstw - zewnętrznej z nieprzemakalnego pula i wewnętrznej z jakiegoś innego materiału (np. polar, welur syntetyczny), do powstałej między tymi dwoma warstwami kieszeni wsuwa się wkład chłonny.

My używamy nadal CP (synek, 22 m-ce, ma pewnie pod 13 kg, b. dawno nie ważony) - dzięki elastyczności nowa wersja jeszcze wchodzi, podczas gdy starsza, która nieco na ścisk przeszła najbardziej kryzysowy moment przed szczupleniem (a synek był wtedy tak koło 90-tego centyla), powinna w końcu odejść do lamusa.

reniuszek
09-06-2012, 03:05
jul tak ja sie pomylilam - przepraszam to co my mamy to sio a ja z biegu caly otulacz nazwalam kieszonka :) bede musiala poobserwowac ta pieluszke, ale moze ja robie cos zle ? moze powinnam ustawic wiekszy rozmiar ? i o co chodzi z tym rzepkiem nad pupa ? :( maks ma ogromna czerwona plame od tego :( ? http://i48.tinypic.com/14tnb6w.jpg

Pat
09-06-2012, 17:02
Też mnie denerwuje ten rzep i dodatkowo PUL przy skórze dziecka, zarówno od strony brzuszka, jak i plecków.

jul
10-06-2012, 10:28
reniuszku - ależ nie ma za co przepraszać, to było informacyjne ;)

to jest tzw ślepy rzep - do niego się przypina rzepy, żeby w czasie prania czegoś nie pozaciagały - u nas nigdy ten rzep żadnej krzywdy dziecku nie robił, ale jeśli macie z tym problem, to pewnie można go odpruć (a rzepy spinać ze sobą i prać w woreczku).

Pat - od brzuszka i plecków jest nie pul, a poliester - pul to laminat, widać go od spodu tych zakładek. Dla mnie w CP po flipie było super pozytywne właśnie to, że skóra dziecka nigdzie do pula nie dotyka, dzięki zakładkom łatwiej włożyć do otulacza inną niewpinaną pieluszkę, zakładki dzięki temu, że są tak zrobione nie nasiąkają (jak w weehuggersach, tam są bawełniane chyba), kupa nie ucieka na plecy, wkład z przodu nie moczy ubranka (co ponoć czasem się zdarza w itti bitti, choć u nas chyba nigdy się*nie trafiło) - więc ma swoje zalety, choć nie będę przekonywać do tego rozwiązania na siłę - sama z kolei nie lubię laminatu przy skórze dziecka (jak np we flipie), choć ileś dziewczyn tłumaczy, że dzieci ich się nigdy nie skarżyły, żadnych zaczerwienień ani nic.

reniuszek
10-06-2012, 17:50
jul dzieki :) i chyba odprujemy to to ! , bo i tak pierzemy z rzepkami pospinanymi do siebie i wlasnie w woreczku, ze wzgledu na to, ze rozne cuda w tej pralce, ktore moglyby sie poprzyczepiac :)
co do laminatu to prawda - nic nie dotyka :) dotyka tylko material , ktory wydaje sie sztywny i szorstki ,ale przy przylozeniu do skory jest naprawde milutki i mieciutki :) uzywam czesto cp jako otulacza, bo narazie mamy jeden wklad (czekamy na wieksze zakupy:D:D) i wkladam tam duzo roznosci chlonnych :) podoba mi sie, ze od dolu zabezpieczone sa dodatkowa warstwa polarku w miejscach najbardziej narazonych na przesiakanie, udalo nam sie nawet kilkakrotnie zmieniac wklad tego samego cp , a on pozostal suchutki i pachnacy :) - wiec za to plus ogromny.
co do otulacza flipa ... w moim laminat nie dotyka pupy ....hmmm ?

jul
10-06-2012, 18:17
co do otulacza flipa ... w moim laminat nie dotyka pupy ....hmmm ?

wydaje mi się, że jak kładę prosty wkład, to po bokach z tyłu laminat trochę wystaje - ale jak już pisałam może jestem trochę przewrażliwiona na punkcie gumowopodobnych rzeczy dotykających pupy/ud, bo mam w pamięci jak we wczesnym dzieciństwie siadywałam w króciutkich spodniach na skajowej kanapie w "maluchu" i to trochę bolało ;)

przy okazji i wracając do tematu - pewną wadą starszego CP jest właśnie ten ślepy rzep - o ile te do zapinania działają poprawnie od półtora roku, o tyle ten w pewnym momencie się wytarł, nie potrafię powiedzieć, czy ten w nowej wersji jest inny i rokuje na dłuższe życie :)

reniuszek
10-06-2012, 20:18
wydaje mi się, że jak kładę prosty wkład, to po bokach z tyłu laminat trochę wystaje - ale jak już pisałam może jestem trochę przewrażliwiona na punkcie gumowopodobnych rzeczy dotykających pupy/ud,


a moze kawalek wycietego cienkiego polarku podlozyc pomiedzy pupe a ten odstajacy laminat ?
u nas wyglada to tak ze rozchodzi sie ta zakladka na boki i ladnie przylega ta warstwa co trzeba, a poki co upychalam tylko tetre do flipa :)

mamaUlki
15-06-2012, 18:55
Mam pytanie :) Od ilu kilo ta pieluszka realnie się nada? I czy maluszek nie ma wyżej pupy niż główki? Zastanawiam się nad kupnem do mojej wyprawki noworodkowej :)

Pat
15-06-2012, 20:42
[B]Pat - od brzuszka i plecków jest nie pul, a poliester - pul to laminat, widać go od spodu tych zakładek. Dla mnie w CP po flipie było super pozytywne właśnie to, że skóra dziecka nigdzie do pula nie dotyka, dzięki zakładkom łatwiej włożyć do otulacza inną niewpinaną pieluszkę, zakładki dzięki temu, że są tak zrobione nie nasiąkają (jak w weehuggersach, tam są bawełniane chyba), kupa nie ucieka na plecy, wkład z przodu nie moczy ubranka (co ponoć czasem się zdarza w itti bitti, choć u nas chyba nigdy się*nie trafiło) - więc ma swoje zalety, choć nie będę przekonywać do tego rozwiązania na siłę - sama z kolei nie lubię laminatu przy skórze dziecka (jak np we flipie), choć ileś dziewczyn tłumaczy, że dzieci ich się nigdy nie skarżyły, żadnych zaczerwienień ani nic.

Technicznie masz oczywiście rację :) Rzeczywiście do brzuszka przylega nie PUL, ale materiał wierzchni. Zbyt uprościłam swoją wypowiedź, ale chyba wiadomo, o co chodzi :) Gdy ściągam Małemu pieluszkę, mam wrażenie, że ta zakładka jest wilgotna, a tego nie lubię. Przyznaję jednak, że lepsze to niż goły PUL jak np. we Flipie.

Zakładki są fajne, ale... wolałabym je chociażby z mikropolaru.

alinoe
27-06-2012, 22:32
Mam pytanie :) Od ilu kilo ta pieluszka realnie się nada? I czy maluszek nie ma wyżej pupy niż główki? Zastanawiam się nad kupnem do mojej wyprawki noworodkowej :)
Dla noworodka nie bardzo.Jest duża i sztywna przez pas rzepa na brzuszku. Maluszkowi będzie znacznie ograniczać ruchy. Strasznie byłam nimi rozczarowana z tego powodu. Teraz kiedy Jasiek podrósł uważam, że są super. Gdyby jeszcze małpiszon mały nie rozpinał sobie rzepów :roll:

Pat
27-06-2012, 22:45
A ja się nie przekonałam i... sprzedałam... Decyzję podjęłam po tym, jak Miłosz, po kilku dniach chodzenia w samych mięciutkich formowankach i kieszonkach szału dostał, gdy założyłam mu CP. Co się, biedak, namęczył, żeby to zdjąć! ;)

reniuszek
28-06-2012, 11:04
wczoraj rowniez doszlam do wniosku ze odstawiam cp na pozniej . zbyt ograniczaja ruchy i sa dosc sztywne przy brzuszku i plecach. zdecydowanie lepiej u nas sie sprawdzaja otulacze z roznego rodzaju wkladami i mikropolarkiem przy pupie.

tintirinka
12-07-2012, 18:35
Bardzo dziękuję za możliwość testowania :)

testujący: syn 9 miesięcy, prawie 11 kg

Na pierwszy rzut: pieluszka piękna, wykonana bardzo starannie, taka dopracowana w szczegółach. Gumeczki podwójne przy nóżkach - świetne. Kolorystyka - idealna. Kolor wkładów szary bardzo fajny, chociaż na początku myślałam że taki niedoprany:) Syn i na dzień i na noc miał ją na największym rozmiarze. Na dzień sprawdziła się super. Bardzo dobrze układa się na pupie, rzepy dobrze trzymają - chociaż również miałam wrażenie że pas z rzepami jest sztywny i wrzyna się małemu w brzuszek. Młody wyglądał w niej bardzo fajnie. Po przygotowaniu pieluszki na noc - z nocnym wkładem - myślałam, że nam się nie uda jej założyć!!! Udało się, ale było ciężko. Młody w nocy śpi na boku i tylko dlatego zostawiłam go w niej. Ogromna pielucha, niewygodna, pas bardzo sztywny i odstający- ufff... powinien wyróść z tego pulpeciarstwa, ale na razie to nie dla niego. Co prawda wytrzymała całą noc i nie przeciekła. Myślę, że jak Młody wyszczupleje to się sprawdzi. Wkładka nocna mi się nie podobała - taka poskręcana jakaś. Fajny pomysł z dopinaną wkładką. W ogóle podobało mi się dużo bajerów wizualnie, natomiast w użytkowaniu sprawdzają mi się najprostsze pieluszki. Tylni pasek na rzepy nieprzyjemny dla skóry i twarde rzepy. Nie podobała mi się też ta falbanka z tyłu pod którą chowają się wkładki. Jak dla mnie pieluszka piękna i zgrabna na dzień, aczkolwiek za droga. Czas schnięcia nawet ok, ale nie zależy mi na czasie i na to nie zwracam uwagi. Podoba mi się, że można prać w 60 stopniach. To by było dla mnie duże ułatwienie, bo teraz piorę osobno otulacze, kieszonki - w 40 stopniach, a wkłady i formowanki w 60. czyli zawsze dwa pojemniki na pranie i dwa osobne prania.
Posdumowywując, gdybym miała kasy dużo kupiłabym na pewno, bo mozna jej używać na wiele sposobów. Jednak jak mam wybór mieć 20 np chinek za 600 zł albo 20 close in pop za 1500 to wybiorę tańsze. Może skusiłabym się na jedną lub dwie sztuki - tak żeby mieć i się z nich cieszyć :)
W każdym razie dziękuję jeszcze raz za możliwość testowania :)

astro
19-08-2012, 22:14
Dziękuję za możliwość testowania! :lol:
Pieluszka testowana 7,5 miesięcznym synu waga +/- 8 kg.

Plusy:
- elegancki otulacz, piękna kolorystyka
- pielucha bardzo chłonna, trzyma na murbeton przy dłuższych wyjściach
- fajne z podwójne falbanki przy udach, brak przecieków
- bardzo szybko schnie
- rzepy, dzięki którym szybko zakłada się pieluszkę

Minusy:
- największy minus - cena pieluszki
- rzepy, są zarówno plusem jak i minusem - mój Smok jest na tyle mobilny że szybko radził sobie z rzepami, a poza tym są mega sztywne i coś co mnie wkurza w rzepach łapią wszytko pomimo zapięcia,
- gumki odciskały się na nóżkach,
- przy dwóch wkładach w pieluszce jest dość ciasno, a nocny (jedynie w ramach sprawdzenia) zapinałam na największym rozmiarze
- ktoś już wcześniej wspominał wygląd wkładek- zauważył to nawet mąż, jak wieszał pranie pytał co to za szmatki, wkładka bambusowa mega cienka i wszystko takie jakby bardzo delikatne
- i ważny dla mnie minus związany z wyglądem pieluszki na testującym mega wielka pupca, raczkujące dziecko i wielki kolorowy odwłok :twisted:
pomimo iż testujący się nie skarżył, moje rodzicielskie odczucia estetyczne zostały poruszone:?

Dziękuję raz jaszcze za możliwość testowania.

dominika1980
22-11-2012, 10:38
Od ponad roku uzywawam wielorazowek. Synek BARDZO ruchliwy. Najpierw mialam same kieszonki na napy, obecnie zmieniam na formowanki nz rzepy i Pop-ins.
Po 3 tygodniowej walce i probowania wszystkiego co mialam pod reka (i takze pozyczonego!), Pop-in bambusowa z wkladem na noc uratowaly mnie od jednorazowek. Jest to jedyna pielucha ktora nie przecieka przez 12 godzin snu u mojego 20 miesiecznego synka ktory wierci sie nawet w trakcie snu... i spi TYLKO na brzuszku.
Wedlug mnie to CUD.
(o i po drodze sie takze dowiedzialam, ze stara wersja tez nie cieknie ;), tylko ze nowe ladniejsze...)

Pat
24-11-2012, 16:51
Chyba szczupły Twój synek?...

avelaa
30-11-2012, 15:47
W moim przypadku CP nowej generacji to też jedyna pieluszka, która nie przecieka przy nóżkach i o dziwo najmniej ze wszystkich odciska się na udkach :| Przetestowałam dziesiątki pieluch i gdyby nie ona to chyba powróciłabym do jednorazówek. Miałam już dość ciągłego sprawdzania na zakupach czy na spacerze czy spodenki nie są mokre. Czy ktoś wie, czy wkłady ze starej generacji będą pasowały do nowej?

kamilam
30-11-2012, 17:23
Tam wcześniej pisało że nie pasują że jest inny rozstaw napek ale sobie poczytaj bo nie mam tej pieluszki żeby sprawdzić :)

avelaa
03-12-2012, 12:47
Tam wcześniej pisało że nie pasują że jest inny rozstaw napek ale sobie poczytaj bo nie mam tej pieluszki żeby sprawdzić :)

Szkoda :( Ale dzięki za info :)

ela84
03-01-2013, 15:36
Czytam recenzje i widzę, że nowa gerneracja niekoniecznie poprawiła problemy starej. Te wkłady są za wąskie, a dwa łącznie za grube, przez co pielucha moim zdaniem jest niewygodna i dość szybko przecieka.

angr
26-01-2013, 12:30
Ja kupiłam te pieluszki w sumie nie czytając recenzji tutaj. Kupiłam, bo chciałam sprawdzić coś nowego, do tej pory miałam pieluszki po starszych córach. Moje pierwsze wrażenia - piękna, delikatna, miła w dotyku, byłam zachwycona. Zaczęłam używać, synek raczej szczupły choć długi. No i w sumie byłam i jestem z nich zadowolona, nie przeciekają, pupa zgrabna (bo ja lubię takie większe), nie odciskają się, rzep nie wpija się w brzuszek. Używałam jako pieluszkę i jako otulacz, i w obu przypadkach spisała się bardzo dobrze. Podoba mi się spieranie kupy, jak się zdarzy do pieluchy, trwa to szybko i nie trzeba dopierać, sama się spłukuje, rewelacja. Ogólnie jestem bardzo zadowolona.

Dafnia
09-02-2013, 17:11
Mam wersję bambusową - dobrze się dopasowuje do dziecka (2.5mca, troszkę ponad 6kg). Podobają mi się podwójne gumki przy nóżkach, dzięki czemu łatwiej mi wykorzystać zewnętrzną część jako otulacz do czegokoliwek innego.
Pieluszka nie przecieka, zgrabnie leży, nie odciska się. Fajnie że rzepy nie są białe tylko szare (nie zszarzeją, hihi)
Wkłady schną długo (bambus) ale są przyjemne w dotyku, chłonne. Przy odrobinie szczęścia można użyć zewnętrznej części pieluszki ponownie (u nas mleczne kupki :rolleye: )
Teraz zamówiłam jeszcze jedną bambusową i jedną szybkoschnącą ;-))
Więc polecam.

edit: teraz synek ma 6miesięcy i waży prawie 9kg - gumki niestety się odciskają, polecam raczej dla drobnieszego dziecka a nie takiego z 75centyla :D

Podlasianka
09-02-2013, 19:08
Jestem zakochana w pop-inach! Moja córa przesypia w niej całe noce, nic nie cieknie, nie odciska się na fałdowatych nóżkach i pupci. Według mnie to najlepsza pieluszka dla śpiochów i śpioszków :)

_agata89
09-02-2013, 21:18
my uwielbiamy cp nowej generacji :) mamy wyszystkie 4 pieluszki we wzorki i kochamy za :małą ,zgrabną pupe, bardzo chłonne wkłady, zero przecieków, niezawodność, pięknie się układają przy nóżkach i generalnie dla nas same plusy :)

kamilam
11-02-2013, 16:57
Ja mam jedną taką pielusię i jest dużo fajniejsza od poprzedniej wersji, pul jest miękki i elastyczny, rzepy są kolorowe więc nie złapią tak koloru w praniu jak białe, ładnie sie dopasowuje i układa na pupie mogłyby być ciut bardziej chłonne wkłady mam bambusowe ale są dość cienkie

Martulec
17-02-2013, 23:13
A ja mam wzorzystą pieluchę CP (turkusowe żółwie) i dokupiłam do niej wkład (niby że też Nowa Generacja) - i niestety napy z wkładu nie pasują do pieluchy.... inna średnica, nie da się wpiąć :(

_agata89
19-02-2013, 21:12
A ja mam wzorzystą pieluchę CP (turkusowe żółwie) i dokupiłam do niej wkład (niby że też Nowa Generacja) - i niestety napy z wkładu nie pasują do pieluchy.... inna średnica, nie da się wpiąć :(

tak myślę, że może sklep się "pomylił" i wysłał np starą wersję ? bo ja kupowałam osobno w ekomaluchu taki jak podlinkowałaś i pasuje mi do żółtwi i sów i tej całej serii ...

Podlasianka
19-02-2013, 22:33
A ja mam wzorzystą pieluchę CP (turkusowe żółwie) i dokupiłam do niej wkład (niby że też Nowa Generacja) - i niestety napy z wkładu nie pasują do pieluchy.... inna średnica, nie da się wpiąć :(

Koniecznie sprawdź, czy te wkłady to na pewno do pop-iów są! Można się łatwo pomylić, bo są dwa rodzaje wkładów, jedne i drugie nowej generacji, tylko, że jedne z nich są do pieluszek z poprzedniej wersji (booster o ile mnie pamięć nie myli) i tam jest inny rozstaw nap.

kamilam
19-02-2013, 22:41
napki w starej i nowej wersji różnią sie też rodzajem w tej starej wersji są inne jakby większe. Rozstaw też się różni.

Martulec
19-02-2013, 23:09
Koniecznie sprawdź, czy te wkłady to na pewno do pop-iów są! Można się łatwo pomylić, bo są dwa rodzaje wkładów, jedne i drugie nowej generacji, tylko, że jedne z nich są do pieluszek z poprzedniej wersji (booster o ile mnie pamięć nie myli) i tam jest inny rozstaw nap.
no właśnie napisałam do Ekomalucha żeby mi to sprawdzili. Bo nie ma jednoznacznej informacji na stronie

onka
03-10-2013, 11:26
Bardzo fajne pieluszki. Trochę bajeranckie można powiedzieć, ale u nas się sprawdzają i to najważniejsze. Plusem dla mnie jest to, że są spore. Mam duże dziecko i wszystkie onesizy muszę już rozpinać na maksa na długość, a CP jeszcze ostatnie napki mam spięte. Chłoną dużo, znacznie więcej niż standardowe "chińskie" wkładki. Mam wrażenie, że nawet więcej niż wkładki mikrofibrowe fuzzy bunz, które dla mnie dotąd wygrywały. Muszę jeszcze spróbować wkładek minkee, bo na razie tylko bambus w użyciu.
Kolejną przewagą nad kieszonkami jest to, że dziecko brudzi wkładki. Otulacz nawet przy kupie, jeśli nie oberwie, to może być dalej w użyciu z nową wkładką. Gumki przy wkładkach często łapią ładnie nieczystości.
Minusem może być tylny panel na rzepy, jednak nie zauważyłam, żeby obcierał on mi dziecko. Przedni rzep też czasem styka się z brzuszkiem, ale też jakoś obtarć nie ma.

Podsumowując. Używamy pieluch od jakiś 2 tygodni i na razie poważnych wad nie odkryłam. Cena regularna pieluszki może powalić na kolana, ale jak się dobrze poszuka, to da radę kupić taniej nowe bądź używane :)

multimama
03-10-2013, 19:09
onka a próbowałaś wkładać do tego otulacza coś oprócz oryginalnych wkładek, np. prefold albo tetrę? Jestem ciekawa czy ten otulacz sprawdzi się również w formie z prefoldem... Zakup nowych wkładek to też spory wydatek a używane bardzo rzadko są w obiegu ;)

onka
03-10-2013, 19:32
Nie próbowałam ale jutro włożę zwykłe bambusowe wkłady i dam znać. Myślę, że powinien dać radę, a co więcej nie ma on pula na wierzchu więc może się w tej roli fajnie sprawdzić.

NEMO
04-10-2013, 10:21
ja wkładałam bambusową wkładkę lollipop i wkład do flipa. Trzyma ok. Ale mam problem z odzierającym rzepem. W miejscu przyszycia taśmy do przyczepiania rzepów zawija się pieluszka i obdziera brzuszek mojego synka. Wczoraj byłam tak wkurzona, że postanowiłam wystawić je wszystkie na bazarku, ale dam im jeszcze szansę, bo trzymają super i są piękne. Macie jakiś sposób na te rzepy?

len_a
04-10-2013, 10:37
A ja miałąm starą i nową wersję i mam mieszane uczucia.. Stara mi się podobała, ale była mało elastyczna i ciut maława na moją 9kg panienkę:/ ale miała taki milusi materiałek w środku. Z kolei nowa już jakby większa, albo bardziej elastyczna i fanie się dopasowywała, ale środek był inny i na falbankach przy nóżkach jest hmm chyba pul i się robi mokry:/ także obie sprzedałam, choć w sumie najgorsze nie były bo trzymały super :D no i ja często używałam z prefoldami, wkłądami czy nawet tetrą i było super :)

onka
17-10-2013, 16:42
Po dłuższym używaniu pieluszek dalej mi się podobają. Używam ich zarówno z oryginalnymi wkładami, jak i wszelakimi innymi. Jako otulacze trzymają super. Nie mieliśmy jeszcze żadnych przecieków. Obcierania o rzep dalej nie zauważyłam. Czasami jak nie postaram się przy zakładaniu, trochę na nóżkach są odciski. Dziecko jednak nie narzeka ;) Próbowałam też nocny wkład bambusowy. Niestety pieluszka z podstawowym i dodatkowym wkładem jest ogromna. Założyłam, ale zaraz zdjęłam, jednak tutaj wole formowanki. Teraz nocnego wkładu używam jako alternatywnej wkładki na dzień i bardzo fajnie chłonie.

aga.gwa
13-11-2013, 04:07
Skuszona pozytywnymi recenzjami i promocją nabyłam 2 pieluszki z bambusem i coolmaxem i nie rozumiem zachwytow nad nią. Jedyny pozytyw to ze nie ma przecieków, trzyma na mur beton. Za to jest strasznie pancerna, sztywna a największy minus za gumki na plecach. Gruba mocno pomarszczona guma w otulaczu i bardzo zwinięty wkład (zwłaszcza w bambusie) plus napy i jeszcze usztywnie w postaci paska do mocowania rzepu w praniu sprawia ze jest niewygodna dla leżącego dziecka. I lamowka przy nozkach przy zmniejszonym rozmiarze dosłownie wbija sie w udka tak jest sztywna. I na brzuszku zawsze odstaje, gdybym chciała mocniej dopiąć to guma na plecach byłaby nie do zniesienia.
Wersja z coolmaxem lepsza- równie chłonna a szybko schnie i jest milsza

Dafnia
30-12-2013, 16:07
Aga.gwa - popieram jest to raczej niewygodna pielucha, lamowki są beznadziejnie! Teraz synek ma rok i dopiero jako-tako nie gniotą.
Dostałam od koleżanki starą wersję i jest o niebo lepsza- miękką i miła a wkłady grubsze! Nie rozumiem po co 'ulepszali' :-D

Kreska
24-01-2014, 10:58
napiszcie prosze czy te pieluchy farbuja na poczatku? mam bordowe żolwie. nie chcialabym wyciagnac wszystkich pieluch rozowych po praniu ;)

Dafnia
24-01-2014, 10:59
napiszcie prosze czy te pieluchy farbuja na poczatku? mam bordowe żolwie. nie chcialabym wyciagnac wszystkich pieluch rozowych po praniu ;)

Ja mam niebieskie żółwie i nie farbowaly :-)

chudzinkaa
25-09-2014, 21:29
mamru
(...) A zdradź proszę, co sprawia, że te nowe CP są takie super? U nas te poprzednie zalegają na dnie póki co.

Agis
26-09-2014, 08:49
mamru
Piękna szuflada! A zdradź proszę, co sprawia, że te nowe CP są takie super? U nas te poprzednie zalegają na dnie póki co.

Podpinam się pod pytanie. One różnią się czymś więcej niż wzorkami od wcześniejszej "nowej generacji" ? Mam jagodową i póki co leży, wkurzają mnie te ślepe rzepy na plecach oraz to że jak zmniejszy się rozmiar ( u mnie póki co na S) to tam z przodu robi się grubo i nie wygodnie dla dziecka. Ja je lubię dopiero dla chodzącego szkraba, choć teraz jak mała już się rusza, nie leży ciągle muszę zacząć zakładać.

mamru
26-09-2014, 11:47
poprzedniej wersji nie lubiłam, wkurzały mnie rzepy. w tych te rzepy lepsze od poprzednich. Co do zapinania to ja po protu w każdej pieluszce wyjęłam tę część do zapinania i nie mechaci się żaden pul. Bardzo mi się podobają, używam i na nocki i na dzień. W dzień z muślinkami, w nocy wkładki mikrofibrowe. Jeszcze mnie nie zwiodły. No i te falbanki przy nóżkach, nie ma szans, że coś wyleci, nawet mleczne kupki ;)

chudzinkaa
26-09-2014, 14:51
poprzedniej wersji nie lubiłam, wkurzały mnie rzepy. w tych te rzepy lepsze od poprzednich. Co do zapinania to ja po protu w każdej pieluszce wyjęłam tę część do zapinania i nie mechaci się żaden pul. Bardzo mi się podobają, używam i na nocki i na dzień. W dzień z muślinkami, w nocy wkładki mikrofibrowe. Jeszcze mnie nie zwiodły. No i te falbanki przy nóżkach, nie ma szans, że coś wyleci, nawet mleczne kupki ;)

Przepraszam, ale jeszcze podpytam. :) Tylko te rzepy "na plecach" wkurzały, czy generalnie jakoś najnowsze lepsze są? ;) Ja w sumie też nie przepadam za poprzednimi CP, bo wydają mi się takie mało oddychające, aczkolwiek szczelne bardzo. U nas głównie wełna, właśnie muszę też swój stosik wkleić. :)

Kreska
26-09-2014, 14:56
pierwsza rzecz ktorą zrobilam z cp to bylo wyprucie tego idiotycznego rzepa ktory obcieral plecy...
nie jest to moja ulubiona pieluszka, bo jednak w porownaniu do innych (aio totsbots, kieszonki babyjungle czy smartlove) jest sztywna i jakas taka gruba. ale prawda jest taka ze nigdy nie przeciekla. co innym sie zdarza.

Nata
26-09-2014, 18:59
na plecach w V2 nie ma tego rzepa! zakładki otulacza sa zakonczine gymeczka, już nie sa takie luxne, wkąłdy sa szersze, V2 z wzorem sa bardziej miękkie i gymki maja delikantiejsze i chyba sa trochę węższe.rzep chowa się w pulu do prania. jak dla mnie zdecydowanie na plus.oczywiscie, porównując do nappime,milivi,babyetty ro pieluszka jest sztywniejsza, pul raczje jak w bg.

qmpeela
26-09-2014, 20:39
Miałam okazje oglądać v2 a jedynke po lifcie mam w domu. Wnioski takie, dwójka jest miększa, zakładki to super pomysł, duza regulacja rozmiarowa bo spokojnie moja dość pokaźna dwulatka nosi i nic jej nie odgniata, wiec i dwojka byłaby dobra. Ogólnie to gdybym miała coś dokupować to były by to v2. Plus za możliwość włożenia tetry/wkładów/ prefoldow i uzywnia jak otulacza.
(...)

ema
27-09-2014, 09:08
U nas kluczowy jest brak przecieków. Nigdy w cp ich nie mieliśmy.
Możliwość wszechstronnego użycia pieluch też fajna.

Pat
27-09-2014, 09:21
A v2 to od kiedy są na rynku?

spinek
27-09-2014, 09:26
A v2 to od kiedy są na rynku?
2012? pewna nie jestem


Chociaż :lol: kto wie-> http://community.babycentre.co.uk/post/a10358365/close_parent_pop-ins_v2_v3
może do nas dotarły co najmniej "po czasie";)


celujmy w 2011;)

Pat
27-09-2014, 09:35
Ok, bo ja chyba w 2012 ich próbowałam i chciałam się upewnić, że mowa o tych samych. Nam się nie sprawdziły zupełnie. Sztywne i małe.

spinek
27-09-2014, 09:38
Ok, bo ja chyba w 2012 ich próbowałam i chciałam się upewnić, że mowa o tych samych. Nam się nie sprawdziły zupełnie. Sztywne i małe.

tak, ja tez ich próbowałam w 2012, ale dziewczyny piszą teraz, że jakieś zmiany zostały wprowadzone.

Pat
27-09-2014, 09:44
tak, ja tez ich próbowałam w 2012, ale dziewczyny piszą teraz, że jakieś zmiany zostały wprowadzone.
Aha, czyli wydanie II poprawione ;)

mamru
27-09-2014, 10:54
Wrzucam jak obiecalam, środek cp v2
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/27/8df72c4cdd12b327417bf3a741012f0e.jpg

Rzepy można schować
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/27/b4122575f7deee429a48f786148cc84f.jpg

Ale ja wyciągam bo to jest dla mnie wygodniejsze
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/27/2368728da7c8bbaee533ef5d930fd732.jpg

I jeszcze rewelacyjne falbanki przy nóżkach, nic nie ma szans wylecieć

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/27/6ead8b73636dd35c2be573f64b6e6fbb.jpg

Ogólnie jestem zachwycona otulaczem. Uszyty z dwóch warstw, jedna z pulu , druga to mikropolar. Dla maluszkow ten pul może się wydawac grubszy. No i mocowanie wkladu na dwie malutkie napki na plecach, nie mam już tego problemu jak w groVia że są duże napy które imo dla leżącego dziecka się nie nadają.

NEMO
27-09-2014, 11:13
Tak jak pisała Nata w V2 pul ze wzorkami (4 wzorki) jest miękki i super się nosi. Mam też v2 jednokolorowe i szału nie ma, są sztywne i odciskują się gumki na boku w pasie i nóżkach, ta więc ja v2 jednokolorowych nie polecam, we wzorki jak najbardziej tak. Wkładam do nich wkłady grovi i sprawdzają się super. W wakacje na wyjeździe wkładałam do v2 jednorazowe wkłady grovii i cały wyjazd tak się pieluchowaliśmy.

Pat
27-09-2014, 11:22
Hehe, te pieluchy się chyba albo kocha, albo nienawidzi ;) Ja miałam zielone małpki dla 1,5-roczniaka i szybko się pozbyłam. Sam Miłosz to ściągał. Teraz bym nawet za darmo nie chciała ;) Ale fajnie, że Wam się sprawdzają :) No i fajnie, że jest taki duży wybór pieluch na rynku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tfu! Dla dziecka ;)

mamru
27-09-2014, 11:25
Pat ja też małpki wyrzuciłam, nie znosiłam tych pieluch i do tej podeszłam sceptycznie, a tu miła niespodzianka. No uszyte b. przemyślanie. Wreszcie!- można by rzec ;)

Nata
27-09-2014, 14:30
zielone małpki to nie V2.

qmpeela
27-09-2014, 14:33
Wlasnie właśnie malpki to nowa genercacja, ale nie v2. I do v2 im.kawalek. Przynajmniej do tej miękkości pulu, chyba ze pul sztywnieje po praniu? Nowa w sklepie v2 tylko macałam.
Tapatalk.

suskha
17-10-2014, 09:47
Troche sie zmartwiłam bo kupiłam własnie dwie małpki i żółwie. Uzywane ale w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam sie tylko od ilu kilogramów beda pasować na moje drugie dziecko. Bo na to ze od 3-4 kg to nawet nie licze. Jak to było u was?

Dafnia
17-10-2014, 10:06
Troche sie zmartwiłam bo kupiłam własnie dwie małpki i żółwie. Uzywane ale w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam sie tylko od ilu kilogramów beda pasować na moje drugie dziecko. Bo na to ze od 3-4 kg to nawet nie licze. Jak to było u was?
U nas tak dobrze to pasowały koło roku dopiero :-) tak z 9-10kg. Wcześniej jakoś uciskaly albo przeciekały... a dziecko było pulchne dopóki nie zaczęło chodzić. Teraz na dwulatku (małym) są świetne - więc uzbroj się w cierpliwość.

karolciaczika
06-04-2015, 09:15
a wkłady do wersji v1 i v2 są takie same? bo z tej najstarszej wersji to wiem że nie pasuja....ale ostatnio kupiłam uzywane niby od v2(ale tak patrząc na strone producenta to wyglądają jak od v1)no i pasują do v2

NEMO
06-04-2015, 13:09
Kształtem pasują ale wpięcie z tyłu mają inne, v1 ma napy a v2 ma zatrzaski jak spięcie wkładu z boosterem.

karolciaczika
06-04-2015, 13:33
Kształtem pasują ale wpięcie z tyłu mają inne, v1 ma napy a v2 ma zatrzaski jak spięcie wkładu z boosterem.

już się przyjrzałam i jednak mam wkłady v2:) bo z tymi małymi napkami(zatrzaskami własnie)

ania mania
23-04-2015, 05:19
Dziewczyny, a do czego można porównać grubość pula w nowych CP z wzorami? Jest miękki jak w bg czy grovii cz grubszy jak blueberry?

Agis
23-04-2015, 11:58
Dziewczyny, a do czego można porównać grubość pula w nowych CP z wzorami? Jest miękki jak w bg czy grovii cz grubszy jak blueberry?

Co prawda mam tylko CP i Grovię, ale dla mnie grubość pula w obu jest porównywalna. Może nawet w CP jest ciut delikatniejszy.

ania mania
23-04-2015, 14:33
O to super, dzięki

olalen
30-07-2015, 00:15
kupiłam 5 sztuk i wrażenia takie sobie. Jako otulacze są ok., pul jest fajny, nie za gruby, chociaż nie wiem po co są aż dwie warstwy? Rzepy są mocne, ale szybko się niszczą, a mam je od ok. miesiąca (od nowości u mnie) i prane w woreczkach...

clatite
28-09-2015, 22:52
A ja sobie kupiłam chyba v1 (kolor, gładkie, bez ślepego rzepa na plecach) z wkładami minky/coolmax. Jeszcze na pupie nie były bo czekam na pupę :) ale powiem szczerze nie rozumiem tych wkładów. Zakładacie to na pupę od strony minky czy coolmax? Bo coolmax nie izoluje od wilgoci, to już bardziej minky chyba, ale czy te wkałdy w ogóle są chłonne skoro z dwóch stron mają tkaniny które nie chłoną tylko izolują??? Kiedyś miałam te najstarsze z bambusami i te były super chłonne, w połączeniu z tym grubym PULem NIGDY nie przeciekły - ani w dzień ani w nocy.

Nata
31-10-2015, 19:00
w empiku jest teraz promocja i wzorkowe pop-in V2 sa za 79,99.

Agis
31-10-2015, 19:16
A ja sobie kupiłam chyba v1 (kolor, gładkie, bez ślepego rzepa na plecach) z wkładami minky/coolmax. Jeszcze na pupie nie były bo czekam na pupę :) ale powiem szczerze nie rozumiem tych wkładów. Zakładacie to na pupę od strony minky czy coolmax? Bo coolmax nie izoluje od wilgoci, to już bardziej minky chyba, ale czy te wkałdy w ogóle są chłonne skoro z dwóch stron mają tkaniny które nie chłoną tylko izolują??? Kiedyś miałam te najstarsze z bambusami i te były super chłonne, w połączeniu z tym grubym PULem NIGDY nie przeciekły - ani w dzień ani w nocy.

Minky chłonie, nie jak bambus ale jednak, a coolmaks daje uczucie suchości przy niewielkim siknięciu.

biedroneczka1
02-11-2015, 21:42
Mamy 2 stare i kilka wkladow. Podoba mi sie ten system, bo dzieki temu, ze wklady nie sa bezposrednio na otulaczu udaje sie czasem "uratowac" otulacz i tylko wlozyc nowy wklad. Coolmax od strony pupy, tez sie jakis czas zastanawialam, jednak ulozenie napek pozwala sie domyslic.
Nie podoba mi sie rodzaj PULu, twardy, rzep tez.
Za to jedna mamy piekna z malpkami, do tego zarowiascie zielony wklad - za ta zielonosc ja lubie.

Gaja78
17-11-2015, 02:26
Po moim doswiadczeniu wizualno-dotykowym, bo nie odwazylam sie zalozyc tej pieluchy mojemu prawie 2 latkowi, chcialam napsac, ze ta pielucha to nieporozumienie. Mialam wzorkowe v2 (hipcie, lewki, roboty, laleczki) i to ponoc mialo byc super miekie w porownaniu do starych CP. ?????!!! :omg: no moze mialo, bo nie jest ani troche.
Pieluszkuje od noworodka, przewinelo sie nam sporo marek, takze tych niedostepnych w PL i szczerze przyznam, ze tak sztywny, ceratowato, podwojny pul mialam w reku raz, jak zagranica kupilam BestBottom (marka z USA).
Masakra! Do tego te gumki w otulaczu. W pachwinach, na plecach....tak jak napisalam, moje dziecko ma prawie 2 lata, nie lezy na pleckach, moze ze spi, juz chodzi/biega, ale nie mialabym sumienia mu tego zalozyc na tyleczek.

mako
11-05-2018, 10:45
te nowe one size są bardzo duże, zdecydowanie do chodzenia pieluszka, albo do raczkowanio-foczkowania, ciekawee jak trzyma, bo u nas jeszcze wszystko trzyma :) ale wrażenie bardzo przyjemne robią, pul fajny bo matowy,funkcjonują bardziej jak aio, mimo odpinanych wkładów, taka pieluszka do zabrania na spacer, zamiast gatek, bezpiecznie chroni pupkę pewnie np. w piaskownicy. po praniu miękną. noworodkowe są zupełnie inne, dużo delikatniejsze, a otulacz jest cieniutkim otulaczem.