PDA

Zobacz pełną wersję : Muśliny IV a muśliny Kikko



Olapio
18-09-2010, 19:21
Różnica w cenie znaczna a jak z jakością?
Miał ktoś może te i te?

ph78
18-09-2010, 20:11
my testujemy oba + disanę od równo roku.
każdy jest inny, ale jakość porównywalna.

Olapio
18-09-2010, 20:38
a ktore najmilsze?

Wiewiórka
18-09-2010, 20:53
napisz coś o Disanie, bo jestem ciekawa, jak chłonie i czy milusia

martita
18-09-2010, 21:39
ja mam disany - baaardzo fajne!
jak je dostalam to of kors byl szok...bo to jak sztywna firanka...masakra...
ale po ktoryms tam praniu pieknie zmiekla...ladnie chlonie...mieciutka...milutka taka...
i powiem szczerze, ze jak mam - flanele, tetre zwykla, bambusowe i te musliny to one sa najlepsze...

Mag
19-09-2010, 17:40
Olu,przeniosę wątek w recenzje:)
tam ostatnio poprzenosiłam wątki porównawcze,żeby nie poginęły kiedyś.

Olapio
19-09-2010, 18:13
jasne :)

ph78
19-09-2010, 19:58
Disanę lubię najbardziej - miękka, super chłonna i maltka = zgrabna na pupie.
Imse Vimse są na moją małą pupcię za wielkie (nawet 75g).

margeritta
19-09-2010, 22:07
Ja mam jedne i drugie, bez porównania, Kikko bliżej do zwykłej tetry, Jakości IV nie dorastają do pięt :-)
Jak Kikko to tylko bambuski! prefold też mnie nie zachwycił

Qania
23-09-2010, 10:07
Mam muśliny IV, Kikko i Lenya. Pierwsze wrażenia przed wypraniem - najbardziej miękkie są IV, potem Kikko, Lenya były twarde jak wykrochmalona ścierka kuchenna - trochę mnie to przeraziło. Po wypraniu - IV i Lenya bardzo podobne jeśli chodzi o miękkość i splot - czyli bardzo milutkie ;-) Kikko też niczego sobie, ale splot rzadszy i minimalnie twardsze, ale za to dwa razy tańsze ;-) Po pierwszym praniu żadne nie straciły kształtu. Kikko są bielsze niż IV i Lenya. Jeśli Kikko rzeczywiście nie są bielone chlorem jak pisze producent, to wg mnie warto je kupić - są dużo tańsze niż IV. Na razie maluszek w brzuszku, więc nie wiem jak z chłonnością i wytrzymałością przy dłuższym użytkowaniu.
Mam też prefoldy Kikko rozmiar S- są przyjemniejsze w dotyku niż muśliny i nie tak białe.
Najbardziej zawiodły mnie prefoldy tetro - są szorstkie nawet po wypraniu, no ale może z czasem zyskają na miękkości. Za to formowanki tetro bardzo fajne.
To tyle na razie ;-)

margeritta
23-09-2010, 10:23
Qania jak popierzesz trochę Kikko to miękkie zostaną tylko IV.
To prawda Kikko są bielsze co mnie osobiście nie zachwyca.