PDA

Zobacz pełną wersję : Moja pierwsza tkana: czy GIRASOL dobry będzie na jesienno-zimową porę?



art-butik
15-09-2010, 23:14
Proszę o opinię i pomoc bardziej doświadczone mamy.
Moją pierwszą i jedyną chustą jest na razie elastyczna NATI i bardzo się sprawdziła, ale chyba nadszedł czas na coś innego. Widziałam piękną chustę Girasol tęczowy i chyba się zakochałam, to moje kolory, ale nie wiem czy jest to odpowiednia chusta na nadchodzącą porę jesienno-zimową? Dodam, że zależy mi na chuście miękkiej, z którą nie będę miała problemów z zawiązywaniem, będzie miała mały węzeł i dużo możliwości różnych wiązań. Wiem, że chyba długość przy tych opcjach wiązania jest podstawą, ale z tego co gdzieś wyczytałam to chusta ma 4,6 m. Ile jest możliwości wiązań przy takiej długości? Czy bardziej opłaca się kupić taką nową chustę (czy jest ona wtedy sztywna?) czy używaną? Czy dobrze będzie mi nosić moją ponad 7 kg i jak będzie coraz cięższa, czy jest wygodna w noszeniu? Mam trochę problemów z kręgosłupem, chociaż tylko 164 cm wzrostu. Będę wdzięczna za pomoc.

milorzab
16-09-2010, 09:20
Myślę, że dobry.
To uniwersalna chusta i zawiążesz wszystko: z przodu, z boku, na plecach. Nosi - normalnie. Spokojnie w niej poniesiesz starsze dziecko.
Chusta piękna, raczej miękka. Nawet nowa szybko będzie mięciutka.

pati291
16-09-2010, 09:23
Z doświadczenia napiszę, że dobrze zawiązana chusta sporo kg poniesie.
Ostatnio bardzo starannie przykładam się do wiązania mojego dwulatka i prawie wcale nie czuję tego mojego slodkiego ciężaru na plecach:) W girasolku też go noszę i jest dobrze.

Suzi
16-09-2010, 09:25
Mam Girasola Donau od tygodnia i jestem zachwycona. Na razie po jednym praniu i jednym prasowaniu więc pewnie jeszcze zmięknie. Staś waży 8100 i póki co wygoda noszenia w Girasolu jest taka sama jak w Storchenwiege, który słynie ze swej nośności.

kachna_zg
16-09-2010, 09:29
Ja tam moje 13 kg noszę w girasolu i nie narzekam :) Mąż zresztą też nie bo to on raczej ostatnimi czasy nosi jak dziecko chce do przodu ;) u mnie póki co zostały mu plecy :D

art-butik
16-09-2010, 11:05
O to super, chyba zakup mi się nowy szykuje. A te kolory w Koktajlu ogrodowym chciałoby się zjeść.
Jak rozumiem girasole są jednej długości, nie ma rozmiarów jak w innych?

kachna_zg
16-09-2010, 11:07
mają różne długości:) 4,2; 4,6; 5,2 :)

art-butik
16-09-2010, 16:47
Ups, a którą wybrać najlepiej??? Przy 164 cm??? A M przy 176 musiałby mieć drugą?

Sroka
16-09-2010, 16:56
ja mam 166cm i rozm 42 i z girasola 4,6m zawiaze wszystko lacznie z zawiazaniem mezusia (180cm 95kg), choc tu juz nie wszystkie wiazania i czasem na koniuszki :)
wszystko zalezy od tego jakie wiazania preferujesz. Jak nosisz w kangurku albo prostym plecaczku to ci 4,6m nie potrzebna ale jak w kieszonce to juz tak

art-butik
17-09-2010, 00:05
Ja właściwie tylko w elastycznej noszę w kieszonce, nie mam doświadczenia z innymi wiązaniami, więc właściwie nie wiem jakie 'będę' preferować, dlatego chciałabym kupić taką na której mogłabym dużo wiązań przećwiczyć. A co jak chusta jest za długą i się majta, można skracać???

Mayka1981
17-09-2010, 00:11
majtanie się jest cool :D ja lubię jak mi coś powiewa... zresztą zawsze można się dodatkowo w pasie okręcic jakby co no albo na inne wiązania z czasem kupić coś krótszego... :D

4.6 Ci wystarczy na wszystko i po ziemi nic się nie powinno walać, ja też z 4.6 spokojnie kieszonkę wiążąc teraz z ponad 5m chusty robię plecak prostu z kokardą u pasa i jestem zadowolona :)

No i kto powiedział, że na 1 chuście się skończy? :)

Suzi
17-09-2010, 09:28
Ja mam 1,77 chusta 4,6 ale "górę" mam szczupłą i nawet przy kieszonce ogony dość długie ale fredzlaste, piękne :-) Przy 2x i złej pogodzie ostatnio zrobiłam Prezesowi z ogonów osłonkę na nogi :-)

art-butik
18-09-2010, 14:36
Ja noszę rozmiar S i raczej nie lubię jak mi się coś między nogami majta. Czy przy 164 cm wzrostu może lepsza będzie 4,2 długości, czy wtedy też wszystkie wiązania wywiąże?

LittleMonster
18-09-2010, 16:51
Spotkaj się z nami (wątek "Pruszków i okolice") lub w innej grupie chustomam - są różne spotkania w Wawie, i takie chustowo-towarzyskie, i odpłatne warsztaty. Wypróbuj długość 4,6 i 4,2 i wtedy kupisz.