PDA

Zobacz pełną wersję : pomozcie prosze- jestem zakrecona :)



kobra
03-08-2008, 19:11
chce przerzucic sie na wielorazowki,ale im wiecej o tym czytam tym glupsza jestem :D Maly ma juz 9,5 miesiaca, wiem,ze troche pozno sie na to zdecydowalam :oops: ale lepiej pozno niz wcale :)

Mam sto pytan do :D

otulacze:
-jaki rodzaj jest najlepszy (sklaniam sie ku kieszonce, ale czy na pewno jest najlatwiejsza w uzyciu?)
- jaki material?
-czy powinnam kupic inny na noc i na dzien i inny na wyjscia?
-jak czesto musze je prac?
- ile powinnam ich miec?
-czy otulacze rosnace z dzieckiem sa dobre?
- jakie sa Wasze absolutnie najbardziej ulubione?


wklady:
-jaki material jest najlepszy, czyli ktory najmniej odparza pupe i jest bardzo chlonny?
-ile ich kupic,zebym nie musiala prac czescie niz co 2-3 dni?
-jakie wklady uzywac na wyjscia?
- jak czesto musze je zmieniac? po kazdym siusiu?

uff, mam nadzieje,ze Wam sie bedzie chcialo na moja litanie odpisac, bo przez moj brak zdecydowania odkladam ciagle zakupy :roll:

mart
03-08-2008, 19:28
a napisz coś więcej o Waszym stylu życia - czy raczej stacjonarnie, czy regularnie gdzieś jeździcie, czy próbujesz wysadzać/nocnikować, czy budżet ma znaczenie etc.

kobra
03-08-2008, 20:13
budzet raczej nie ma znaczenia, zalezy mi na dobrej jakosci

Jezdzimy dosyc czesto tu i tam,ale raczej nie na dlugo, 3-4 godziny, dlugie wyprawy zdarzaja sie rzadko

mart
03-08-2008, 20:29
a jeszcze: chcesz kupować w pl czy w stanach (hhe, głupie pytanie, w stanach będzie na maxa taniej...)

żeby prać co 2-3 dni potrzebujesz wg mnie 20-30sztuk pieluch
żeby wyjeżdżać i mieć spokojne noce potrzebujesz pieluch kieszonkowych + ew. dodatkowych wkładek do środka kieszonki
żeby nie utrudniać sobie życia potrzebujesz pieluchy typu "one-size" (dotyczy kieszonek i formowanych) i tylko otulacze (2-4 sztuki w aktualnym rozmiarze)
żeby nie zapierać po kupkach potrzebujesz papierki - wkładki jednorazowe do wyrzucenia do wc lub uprania, jeśli tylko mokre

i wg mnie nie powinnaś kupować całego kompletu na raz. popróbuj - kup kilka różnych formowanych i ze 2 otulacze na próbę, po jednej kieszonce z kilku rodzajów - i zobacz co Ci najbardziej pasuje. to jest trochę jak z chustami - nie ma jednej dobrej odpowiedzi.
jak coś Ci podpasuje - dokup więcej.
a tych co nie pasują tak bardzo i tak pewnie będziesz używać, więc nie jest to wyrzucona kasa.

jeszcze jedno - na pewno nie warto mieć tylko kieszonek z PUL w komplecie - w duże upały i przy obserwacji kiedy dziecko siusia one nie pomagają. u nas teraz w lato fajnie w domu sprawdza się zwykła tetra albo pojedyncze wkładki bawełniane + otulacz wełniany w formie szortów. (kupki łapiemy w nocnik)

natala
03-08-2008, 20:41
to ja tak troche o naszych doswiadczeniach, moze sie przyda...

my uzywamy kieszonki - to nie sa otulacze, tylko rodzaj pieluchy - warstwa nieprzepuszczalna, warstwa trzymajaca wilgoc z dala od skory (polarek albo inny material), miedzy to wklada sie wkladke - mikrowlokno, konopie lub bambus. my mamy tylko one size - rosna razem z malym, wiec jest taniej :). otulacze mam kupione dwa, ale tu juz jest rozmiarowka, jak maly bedzie wiekszy to sprobuje tetra+otulacz (zeby szybciej zalapal o co chodzi z nocnikiem - wlasnie - wada kiesoznek - dziecko nie laczy czynu - sikania - z efektem - mokro).

ja mam rozne - najlepiej kupic po jednej z roznych i sprobowac, ktore pasuja a ktore nie (i te zawsze mozna 'puscic w drugi obieg' :) ). 20 sztuk sprawia, ze pranie robie co 2 dni (ja mam 22, bo dwie nam sie nie sprawdzily - szybko przemakaja, wiec sa zapasowe - jak trzeba np. pol godziny przed kapaniem cos zalozyc...)

moj number one - to amerykanskie tiny tush elite - zaluje, ze tak pozno je odkrylam i mam tylko dwie... fajny polarek w srodku, bardzo duza regulacja (one sie chyba dadza zmniejszyc najbardziej ze wszystkich), jedyna wada (ktora jest tez zaleta) - sa waskie w kroku - to powoduje, ze sa malo 'odwlokowate (to zaleta), ale nie kazda wkladka do nich pasuje... lubie tez BumGenius - zwlaszcza na noc, w wersji wkladka z mikrowlokna+bambusowy dodatek i P'tits Dessous - te trzy moge z czystym sumieniem polecac, innne ktore mam - juz tak sobie...
kieszonki zmienia sie co 2-3 godziny (no, chyba, ze jest grubsza sprawa). moj dziec przestal sie w nich odparzac (chyba, ze zjem cos, na co jest uczulony).
ja sie zaopatrzylam w nieprzemakalny worek i biore wielorazowki na wyjsca tez (choc zawsze jakas jednorazowka w nim tez jest, tak na wszelki wypadek).

a o pieluchach formowanych i innych wynalazkach to Ci pewnie tez ktos napisze, na takich sie nie znam...

pasquda
03-08-2008, 21:06
A jak zdobyłaś tiny tush elite ?zamawiałaś z USA czy w Londynie można kupić?

mart
03-08-2008, 21:18
kobra, a poczytałaś słowniczek pieluchowy na ekobaby albo tu na forum?
no i może masz w okolicy sklep gdzie możesz te cuda pomacać - zawsze na żywo jest łatwiej złapać o co chodzi i potem pytania są precyzyjniejsze.

generalnie opcje są trzy:

pielucha formowana (bawełna, konopie, bambus) + ew. wkładka (materiaj jak formowana - kombinacje dowlne) + papierek + otulacz na zewnątrz (wełna lub PUL, rzepy lub zatrzaski)

pielucha kieszonkowa - między PUL a polar (tak jest w bumgenius i ptit's dessous) wkładki z mikrowłókna + ew. dodatkowe wg potrzeb, mogą być z innych materiałów

pielucha kompaktowa (all-in-one, AIO) - wszystko w jednym (warstwa zewnętrzna typu PUL z wszytymi warstwami chłonnymi + ew. dodatkowe wkładki od formowanych + ew.papierek. schną najdłużej, chyba że mają jakąś przemyślną konstrukcję.

moje ulubione:
formowana motherease one size + wkładki (identyczna pielucha to one life i popolini one size)
formowana na rzepy imse vimse flanelowa
kieszonka ptit's dessous
otulacz wełniany storchenkinder.

nie lubię:
pieluch formowanych frotowych
pieluch zawiązywanych (mam super chłonne i wygodne storchenkinder ale miłość mi do nich wróci jak wymyślę jak je przerobić coby tych troczków nie miały)
otulaczy na rzepy (u dziecka które potrafi go odpiąć)

natala
03-08-2008, 21:25
A jak zdobyłaś tiny tush elite ?zamawiałaś z USA czy w Londynie można kupić?

to pewnie pytanie do mnie :)

w Londynie oczywiscie, ze Stanow to cla i VAT-y trzeba placic :roll: dokladniej ze strony www.kittykins.co.uk (http://www.kittykins.co.uk) (a tu powinien byc link bezposrednio do nich http://www.kittykins.co.uk/cloth-nappies/type/6/ )

kobra
03-08-2008, 22:11
a jeszcze: chcesz kupować w pl czy w stanach (hhe, głupie pytanie, w stanach będzie na maxa taniej...)



Bede kupowac w Stanach. Skoro tu jest tak duzo taniej to jak chcecie mozemy jakos zorganizowac stad zamowienia dla Was, ja pomoge. Poza tym moja mama chyba niedlugo przyleci i moglaby troche towaru zabrac :)

Poszperam na necie jeszcze raz, juz teraz bede wiedziala czego szukac. Tu jest o tyle fajnie,ze mozna wszystko zwracac, jak mi sie jakis otulacz nie spodoba to polece na poczte i odesle :D

mart
03-08-2008, 22:18
Skoro tu jest tak duzo taniej to jak chcecie mozemy jakos zorganizowac stad zamowienia dla Was, ja pomoge. Poza tym moja mama chyba niedlugo przyleci i moglaby troche towaru zabrac :)

no tylko to trochę mało legalne się robi wtedy. szkodliwość społeczna znikoma ale jednak....

kobra
03-08-2008, 22:44
Skoro tu jest tak duzo taniej to jak chcecie mozemy jakos zorganizowac stad zamowienia dla Was, ja pomoge. Poza tym moja mama chyba niedlugo przyleci i moglaby troche towaru zabrac :)

no tylko to trochę mało legalne się robi wtedy. szkodliwość społeczna znikoma ale jednak....

mart nie bylyby to przeciez jakies oszalamiajace ilosci, ot po prostu wysylanie paczek znajomym w Polsce, normalna rzecz i nic nielegalnego chyba w tym nie ma, dopoki nie robie tego w ilosciach hurtowych. Gdybys zamowila bezposrednio do Polski to byloby OK,ale jak zamowienie przyjdzie do mnie i ja posle dalej to juz nie jest? :confused:

poza tym nie zamierzam na tym zarabiac, taka po prostu propozycja z mojej strony, dla mnie zaden problem :)

pasquda
04-08-2008, 18:17
Myslę, że P'tits Dessous beda idealne, zwłaszcza dla Mamy i 9 miesięcznego malca, którzy sa początkujący;) System zapinania na napy jest bardzo wygodny i zakłada sie taka peiluche zupełnie jak jednorazówkę. Do środka mozna napakować tyle wkładów, ile się chce. Pieluchy te sa ładne i kolorowe, więc przy obecnej pogodzie maluch może zasuwać ubrany tylko w nią.Jedyneym minusem dla mnie jest cena, dlatego tez nie posiadam oszałamiającej kolekcji tych pieluch:(

swebe
04-08-2008, 22:24
w pd jest jeden slaby punkt - zbyt latwo odpinajace sie zatrzaski regulujace wielkosc pieluchy.
pozatym to super miekkie i fajne pieluchy. jednak polecam :lol:

natala
05-08-2008, 00:39
w pd jest jeden slaby punkt - zbyt latwo odpinajace sie zatrzaski regulujace wielkosc pieluchy.
pozatym to super miekkie i fajne pieluchy. jednak polecam :lol:

a to prawda, niestety. jest na to rada - polecona przez producenta i sie sprawdzila, wiec pisze - trzeba troszke rozszerzyc tez zatrzask, ktory wystaje i ma takie dwie szczelinki - on sie czasem zmniejsza podczas produkcji. troche pomaga...

pasquda
06-08-2008, 11:17
Ojej, mi się to jeszcze nie przytrafiło.