PDA

Zobacz pełną wersję : ...



słoneczny_blask
11-09-2010, 20:52
...

słoneczny_blask
11-09-2010, 21:44
Nikt nic nie ma, żeby dziewczynę uspokoić że może nosić spokojnie?

agnesjan
11-09-2010, 21:47
też jestem ciekawa tych autorytetów polecających chusty:) wiem jedno-jak byliśmy u ortopedy dziecicego na badaniu bioderek z malą, to nam nakazał nosić ją dokładnie tak jak w chuście (zapomniałam spytać o chusty-taka byłam szczęśliwa, że jednak z bioderkami ma ok, że wyleciałm jak najszybcije z gabinetu:))-na małego koalę:) i nie przejmować się gadaniem, ze kręgosłup się skręci i pokrzywi, bo jak to ujął "to mit!":) tak więc noszę i wiem, że dokładnie tak mam nakazane od ortopedy, z tym, że wygodniej w chuście niż na rękach:) kręgosłup nie boli tak i ręce wolne:)

słoneczny_blask
11-09-2010, 22:54
Ja wiem, że to zdrowo, ale chciałabym to podlinkować koleżance z podpisem jakiegoś autorytetu.

anqa
11-09-2010, 22:59
mi poleciała - moja neurolog (dyrektor dużego ośrodka, babka z wielkim doświadczeniem i autorytetem), fizjoterapeuta i ortopeda :D
Przy zdrowym dziecku chusta nie stanowi żadnego problemu - oczywiście jeśli jest odpowiednio zawiązana.
ps: odnośnie mojej neurolog - zawsze jak przychodzę to woła mamy z korytarza żeby zobaczyły jaka super rodzina do niej przyszła - nie dość że się chustuje to i pieluchuje wielo :)
a jak już ostatnio zobaczyła że młoda odpieluchowana ( jakieś 2 m-ce temu byliśmy) to dopiero szczęka jej opadła - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu....aż recepcjonistki zawołała żeby przyszły zobaczyć .... hihi ;)

słoneczny_blask
12-09-2010, 07:41
A imię i nazwisko tej lekarki można podać?
Może jak widzą poprawnewiezanie,to polecają, ale jak ktoś pyta, czy można, to polecić nie mogą, gdyż nie mogą odpowiadać za umiejętności motania.

Olik
12-09-2010, 08:18
też jestem ciekawa tych autorytetów polecających chusty:) wiem jedno-jak byliśmy u ortopedy dziecicego na badaniu bioderek z malą, to nam nakazał nosić ją dokładnie tak jak w chuście (zapomniałam spytać o chusty-taka byłam szczęśliwa, że jednak z bioderkami ma ok, że wyleciałm jak najszybcije z gabinetu:))-na małego koalę:) i nie przejmować się gadaniem, ze kręgosłup się skręci i pokrzywi, bo jak to ujął "to mit!":) tak więc noszę i wiem, że dokładnie tak mam nakazane od ortopedy, z tym, że wygodniej w chuście niż na rękach:) kręgosłup nie boli tak i ręce wolne:)

Miałam identyczną sytuacje: dr Sieliwończyk (?) z Gdańska kazał nam nosić dziecko dokładnie jak w chuście, bo Nela miała przykurcz udka. Nie spytałam wtedy o chustę, ale już wiedziałam jak się w niej nosi dziecko, więc od razu skojarzyłam. Tylko że ten lekarz (ortopeda) to ponoć jest zwolennikiem chust.

charlie
14-09-2010, 12:13
Hmmm... Nie wiem czy Paweł Zawitkowski jest dla Ciebie autorytetem, ale jako fizjoterapeuta poleca noszenie w chustach. Gdzieś widziałam nawet filmiki jak pokazywał wkładanie i wyjmowanie dziecka z chusty Bebe Lulu i raczej nie było to siedzace dziecko.

joleczka
14-09-2010, 12:22
Zawitkowski to nie bo on o 3 miesiąa nie poleca pionizowania

Mika
14-09-2010, 12:43
tu mozna cosik znaleźć http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=18174&page=1

słoneczny_blask
14-09-2010, 16:33
Zawitkowski to nie bo on o 3 miesiąa nie poleca pionizowaniaDziecko ma 2 miesiące, więc wcale nie tak długo.

glo
14-09-2010, 18:08
a położna z forum gazeta.pl się nada? jest wystarczającym autorytetem? nazywa się Monika Staszewska i poleca chusty większości mam.
mój Stasiek był przez kilka miesięcy pod opieką rehabilitantów i jakoś nikt z nich na chusty nie psioczył, wręcz uważali, że bliskość i rytm kroków noszącej osoby to doskonała stymulacja rozwoju. dla mnie tacy, co odradzają noszenie, to średnie autorytety - raczej po prostu brak im wiedzy, więc odradzają.

jamamajka
14-09-2010, 18:48
Zawitkowski też ostatnio się nawrócił i już nie ma tak restrykcyjnego podejścia do pionizowania niemowląt. No i ma tę niewątpliwą zaletę, że jest autorytetem i "zwierzem medialnym" w jednym, dzięki czemu zna go większość mam.
To dzięki niemu noszę :)

Olapio
14-09-2010, 18:50
fizjoterapeutka Michała poleca chusty i uzywa ich w terapii :)

morepig
14-09-2010, 19:07
Zawitkowski to nie bo on o 3 miesiąa nie poleca pionizowania

raczej- on nie, bo co 3 miesiące zmienia zdanie czy poleca pionizowanie czy nie.
polecam http://rehababy.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=104&Itemid=10

Bonita
14-09-2010, 20:17
Ja jestem położną :twisted: polecam wszystkim mamom chusty, nadam się na autorytet? ;) ;)

słoneczny_blask
14-09-2010, 20:47
Mamy tu tez położnąnoszacąwworku na dziecko, wiec trochę psuje autorytet :(

Bonita
14-09-2010, 22:25
Mamy tu tez położnąnoszacąwworku na dziecko
A kto to taki, bo się nie orientuję?

słoneczny_blask
14-09-2010, 22:33
Nie na forum.