PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie natyry ciut technicznej :)



pchliczek
02-08-2008, 21:45
Staram się by moja córeczka nie była ubierana w jednorazówki mam jednak bardzo mało pieluszek (dokładnie trzy) bo na razie nie stać mnie na więcej, do tego używam tetry i otulacza.
Mam takie szczęście, że mała robi kupkę raz na kilka dni ale jak już robi to ciężko mi sobie samej poradzić z wymianą tak, by przy okazji niczego nie pobrudzić. Pal sześć jeszcze w domu ale nie wyobrażam sobie jak z taką wielorazówką dać sobie radę gdy się np jest na spacerze lub w jakimś miejscu poza domem.
Jak sobie radzicie gdy dziecko zrobi kupkę? Jednorazówka wiadomo - pampers się zwija z zawartością, wyrzuca a pupę przeciera chusteczkami ale przy wielorazowej nie dość, że nie potrafię porządnie zwinąć pieluchy to jeszcze dochodzi włożenie jej do czegoś a tu dziecko trzeba wytrzeć i jakoś zapanować nad sytuacją. Może problem banalny ale podpowiedzcie mi jak sprawnie sobie poradzić.

Mag
03-08-2008, 00:39
używasz papierków? wtedy tylko papierek się wyrzuca do torebki i to do kosza po przebraniu.

scharon
03-08-2008, 07:24
Na wyjscia zawsze urzywam dodatkowo papierkow ,w razie wpadki -papierek z zawartoscia do woreczka i do kosza,a pielucha w jednorazowke .

kobra
03-08-2008, 18:24
papierki :?:
mozecie podac jakis link, prosze

Mag
04-08-2008, 00:46
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=17&id=139&ec=0

kobra
04-08-2008, 04:14
Magda dzieki piekne za link :D

jak papierki beda sie nazywaly po angielsku? wie ktos?

natala
04-08-2008, 12:43
Magda dzieki piekne za link :D

jak papierki beda sie nazywaly po angielsku? wie ktos?

nappy liners

jedyne na co trzeba uwazac, to to, ze sa dwa rodzaje - jedne dla dzieci wylacznie piersiowych/butelkowych (te sa na ogol w rolkach) i drugie - jak sie zaczyna podawac oprocz mleka inne jedzonko...

pchliczek
04-08-2008, 23:49
ja papierki mam ale jakoś mnie martwi, że po jednym siknięciu papierek mokry przylega do skóry

kobra
06-08-2008, 01:52
tylko sie upewniam, to sa te papierki o ktorych piszecie?
http://ababyconnection.com/index.php?ma ... cts_id=361 (http://ababyconnection.com/index.php?main_page=product_info&products_id=361)

Mag
06-08-2008, 10:40
jes ofkors :lol:
fajny dalmatyńczyk na stronce-poniżej lajnersów

małpa
06-08-2008, 20:51
kurcze nie wiedziałam że są dwa rodzaje papierków
pchliczek przewijanie po kupce to faktycznie czasem problem młody robi juz zbite kupki ale jak był na piersi to te kupki "rozlewały" sie wszędzie...łącznie z ubraniem...
napewno trzeba wszystko przygotować wcześniej rozłożyć worek na pieluche żeby łatwo było ją tam wsadzić przygotować chusteczki nawet sobie kilka wyjąć (ja czasami jak wyciągałam pieluche spod pupy to kładłam tam chusteczke żeby przewijaka nie ubrudzić)
nie wiem jak to jeszcze usprawnić...
wydaje mi sie ze papierki szybko "wysychaja" i nie sa tak strasznie mokre żeby się przyklejać ale może mi sie tylko tak wydaje ale nigdy nie zaobserwowałam przy przewijaniu zeby byl przyklejony;) a ułatwiają życie bardzo :D

wanderluster
06-08-2008, 22:58
A jakie masz pieluchy?

Jeśli kieszonki, albo formowane, to najlepiej czyścić dziecko, obracając je na boczki... Widziałaś może, jaką instrukcję (co prawda do pampersów) daje Zawitkowski? U mnie się to sprawdza i w wielorazówkach.

Odpinam pieluchę, "blokuję" nóżki przedramieniem i ściągam przednią część pieluchy, kładę pod pupą - wtedy ta brudna część się nie wyleje i nie ubrudzę się nią przy dalszych manewrach. Wycieram, co jest do wytarcia z przodu i obracam małego na boczek. Po obróceniu zawijam jedną (prawą albo lewą) część pieluchy i zapinam ją na rzepa na przedniej stronie pieluszki. Wycieram pupę, łatwo dostępną, kiedy dziecko jest na boku. Potem podobnie z drugą stroną.

Ten sposób sprawdził nam się w wózku i na kolanach, na kocykach w gościach tym bardziej.