PDA

Zobacz pełną wersję : calyx czy manduca???



yena
01-08-2008, 09:28
Trafiłam na używanego calyxa ze smokiem, czyli takiego, jaki podoba mi się naj, naj.

Linda
01-08-2008, 09:40
Oba nosidla sa fajnie, oba testowalam, ale w koncu mam calyxa.
czy to ten calyx na babywearing swap? Bo bo widizalam, jest cudny i jest to 'new standard'. Z calyxem jest tak, ze powinien byc bardzo dobrze dobrany do budowy osoby noszacej. Dla mnie old standard byl za duzy, new standard moge nosic ja, mam 169 cm, 66 kg i 80D biust. Maz, 176 wzrostu 90 kg tez nosi w tym nosidle. Manduca ma regulowane siedzisko, calyx nie ma, calyx ma chyba szerszy panel.

yena
01-08-2008, 09:48
Dzięki Ci Linda :) :) :) To ten :) Spać od wczoraj nie mogę, bo sama widzisz, że wybór nie jest łatwy... Najlepiej mieć jedno i drugie, ale w tej chwili nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek. Napiszę do właścicieliki pytanie o kapturek, bo coś mi się zdaje, że ona ma wersję bez niego.
A z drugiej strony te smoki... Ach Linda, zarażaczko okrutna :) po co ja czytałam Twojego posta o calyxach i teraz cierpię katusze :wink:

Linda
01-08-2008, 10:05
Kapturek kosztuje bodajze 11 dolarow, wiec to zaden wydatek. Gdybys kupila ten calyx i bym wam nie przypadl, to wiem na bank, ze Kasia vel Czteryszczescia (teraz z moim nosidlem jest w gorach) baardzo chce calyx. Jej maz tak zachwalal, ale mi nie udalo sie przed wyjazdem dla nich kupic..

yena
01-08-2008, 10:54
Przekonałaś mnie Linda :D I na męża podziałały Twoje argumenty, bo mi przesłał krótkie "to kup". A mnie dwa razy powtarzać nie trzeba :lol: Mam nadzieję, że calyx jest jeszcze dostępny i będzie tak samo wygodny jak i jest piękny. A jak nam nie podejdzie, to dam znać. Ja jestem niska (161 cm), więc standard może być dla mnie nieco za duży. Zobaczymy.
Dziękuję Ci bardzo :)

Linda
01-08-2008, 11:15
A ile wazysz, mozna spytac? Bo w takim razie moze 'petite' bylby lepszy? Patrzylas na rozmiarowke na stronie MBD? Jezeli jestes drobna i niezbyt wysoka, to pasy naramienne w 'new standard' moga byc za dlugie :cry:

yena
01-08-2008, 13:26
Na szczęście drobna nie jestem :lol: Teraz noszę topy w rozmiarze 10 - 12, bo mam ciągle nadwagę po ciąży, a zwykle 8 - 10.

Linda
01-08-2008, 13:33
Super, ciesze sie :) Jak juz dostaniesz, to koniecznie zamiesc fotki.

acha dodam jeszcze, ze do calyx dziecko wsadza sie inaczej niz do innych nosidel (moze z wyjatkiem beco butterfly). Najpierw pakujesz dziecko, potem trzymajac za pasy naramienne na plecy, potem pas biodrowy. Jest jeszcze regulacja trzystopniowa pasa na klatce piersiowej. Musisz wyprobowac jak bedzie ci najwygodniej. W calyxie dziecko wyzej siedzi niz np w APLX. Ze wszystkich nosidlek, ktore probowalam, dopasowanie calyxa zajelo mi najwiecej czasu, ale juz dopasowany jest boski :)

yena
01-08-2008, 23:34
Oby mój też był boski, bo już klepnięty :) Zawracałam dziewczynom głowę manducą, a tu smok spadł mi z nieba ;) Myślę, ze żałowałabym, gdyby pozwoliła mu pójść w inne ręce, bo jaka jest szansa, że znowu by się gdzieś trafiły? A nowe jednak sporo kosztuje, biorąc pod uwagę, że byłby to zakup w ciemno.

Dzięki Linda za pomoc w podjęciu decyzji. Pewnie będę Cię jeszcze męczyć, jak dojdzie i wtedy ze zrozumieniem przeczytam Twojego ostatniego posta, bo póki co brzmi magicznie ;)

yena
27-08-2008, 17:27
A jednak calyx :) Znalazł się na poczcie po ponad 3 tygodniach!!!!!!!!!!! A w zasadzie sama go znalazłam, bo na pocztę nie ma co liczyć.

Teraz muszę rozpracować, jak to cudo się zakłada. A mój calyx na sucho wygląda tak:

http://img392.imageshack.us/img392/3057/p1110131nt3.jpg (http://imageshack.us)
http://img392.imageshack.us/img392/3057/p1110131nt3.f18cf50556.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=392&i=p1110131nt3.jpg)

Linda
27-08-2008, 18:10
uFF. dobrze ze sie znalazl...

poszukam wieczorkiem na TBW instrukcji do calyxa. Sliczny jest :lol:

yena
27-08-2008, 19:23
No dobrze, bardzo dobrze, bo to jest wzór, który wybrałabym, gdybym kupowała nowe. Bardzo mi się podoba. Szkoda tylko, że smoka jest więcej od spodu...
Znalazłam instrukcje na ich stronie i filmy na youtube. Zaraz będziemy próbować.

Linda, a czy mogłabyś napisać jak je pierzesz? Czy jak wrzucę do pralki na pranie ręczne 30 stopni to przeżyje?

Linda
27-08-2008, 20:04
Ja do tej pory tylko raz pralam, wlasnie na programie delicate/hand wash, nie wiem czy taki ma twoja pralka, to program 30 stopni.. Pozapinaj tylko klamerki, jezeli masz woreczek do prania bielizny z takiej siateczki, to mozesz nosidlo do tego woreczka wrzucic.

Wg mnie calyx jest super wygodny, ale opanowanie takiego dopiecia, ustawienia, aby bylo wygodnie zajmuje troche czasu. Na pasku z przodu, laczacym pasy naramienne masz 3 stopniowa regulacje, dopasuj tak, aby bylo wam wygodnie. Zakladajac nosidlo, pasy naramienne poluzuj, a potem z dzieckiem na plecach poruszaj sie, aby dziecko miec jak najwyzej. Potem te pasy dociagaj, na koncu pas biodrowy. Ja tak robie i tak nam jest wygodnie :wink: Powodzenia!

yena
27-08-2008, 21:35
Dzięki za radę :) Rzeczywiście nie jest łatwo. Muszę się dokładnie wczytać w instrukcję i obiecuję, że Cię jeszcze pomęczę :wink: Mam nadzieję, że wybaczysz :D