PDA

Zobacz pełną wersję : MT Pentelka



Wika
30-08-2010, 12:44
Było gdzieś o elastykach od niej, a teraz mam pytanie o jej 'MT", choć do końca nim nie jest, bo nie ma wiązanych pasów, tylko na klamry.
http://allegro.pl/pentelka-nosidelko-mei-tai-ciemna-czerwien-i1208374054.html
Czy ktoś ma? A jak nie, to może specjalistki tak na oko ocenią?
Z wyglądu ładny, jak pisałam na maila pentelce o pasy, to pisała, ze wypełniane. Hmmm, rzymierzam sie do kupna "czegoś" i nie wiem juz sama. Wiem tylko, ze tanie musi być :)

aga_o
30-08-2010, 19:45
Czy nikt nie testował tego nosidła? Nie wierzę...

Mayka1981
30-08-2010, 21:17
Czy nikt nie testował tego nosidła? Nie wierzę...

Ano, takie to już forum, że chustonoszki albo kupią już sprawdzone albo same sobie uszyją sobie wedle swojego gustu :) Albo zamówią u współforumek...

Możecie spróbować, zapytałabym tylko pani co to za klamry - czy jakieś lepsiejsze z atestem czy zwykłe jak do plecaków szkolnych, bo w sumie o te klamry bym się bała jeżeli już o cokolwiek...
Mnie się nie podobają pasy bo moim zdaniem przy takim zapinaniu mogą się w żebra wpijać - ale może to tylko moje wrażenie...
BTW ta pani sporo szyje :P

Karusek
30-08-2010, 21:36
wydaje mi się, że to jest nowość w ofercie pentelki (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę). Może dlatego nikt nic nie wie na ten temat?

Basinda
11-12-2010, 17:38
Ostatnio na gazetowym kawałku szmaty było ogłoszenie o testach i dostałam nosidło na tydzień.
Wcześniej nosiłam tylko w Natce wiązanej ale pierwsze wrażenie ok.

Pasy są wypełnione dość dobrze ale nie gąbką tylko (takim czymś do ocieplania) przynajmniej tak czuję przez materiał. Pasy solidnie wszyte. Klamry dobrze trzymają (nie pytałam o atesty), nie wiem na ile wytrzymałe są te klamry, moja młoda ma 9kilo ale myślę tu o czasie urzytkowania .... czy po roku ciągłego odpinania i zapinania nadal będą tak trzymać. Nosiłam ja i mąż. Regulacja długości pasów ok, ciężko dociągnąć ale trzymają dobrze nic się nie luzuje podczas chodzenia. Jedyny minus jak dla mnie to za mały/za cienki zagłówek i młoda głowę do tyłu odchylała.

Teraz mam Mt woolloomooloo i bez porównania :) kupiłam używane zimowe i wypełnienie pasów i zagłówek super.

Co do pentelki to z ekonomicznego punktu widzenia chyba kuszące... gdyby było tradycyjne wiązane kupiłabym bez zastanowienia :)

zuzia06
07-05-2011, 20:27
Podnoszę temat, może ktoś jeszcze ma wyrobione zdanie na temat tych nosideł. Szukam czegoś niedrogiego.

patikoz
05-07-2011, 12:09
też bym się chętnie jeszcze czegoś więcej na ten temat dowiedziała...

Balbina200384
06-07-2011, 18:36
Ja mam to MT, kupilam niedawno i plusy: fajnie wykonane, cena :), ładne, latwe zapinanie na klamre
minusy: za mala regulacja pasow (dla mnie sa zbyt dlugie i nie mam jak ich skrócic, a jakas drobinka nie jestem-dziec mi wisi-musze podwijac panel biodrowy), klamry-mam nadzieje ze beda wytrzymywac, trosze sie luzuje pod ciezarem dociagnietego dziecka.aha... no i ten zaglowek, faktycznie malo sztywnyi niski i mala mi odchyla za mocno glowke.
Ja nie nosze na dlugich dystansach.

patikoz
07-07-2011, 12:22
Dzięki za odpowiedź, ja wolałam nie ryzykować i kupiłam inne już:) i czekam niecierpliwie na przesyłkę:)

Balbina200384
07-07-2011, 13:05
powiem tak: gdyby nie to ze troche zal mi kasy teraz jak mam juz to nosidło, to drugi raz bym go nie kupila, tylko dolozylabym troche i kupila inne.

dankin-82
07-07-2011, 20:11
właśnie byłam ciekawa tej regulacji i faktu czy dziecko da się wyżej podciągnąc

i jeszcze te klamry mnie ciut zaniepokoiły, raczej nie powinno nic się luzowac

Wika
24-08-2011, 13:38
i ja potwierdzam z tymi pasami, za mała regulacja, trzeba krzyżować z przodu

Atorianna
27-02-2013, 12:33
podnosze temat.

cena ich MT nadal kuszaca

czy ostatnio ktoras z Was kupowala/ uzywala MT od Pentelki? moze wprowadzili jakies zmiany? ktos cos? czy jednak warto troche wiecej wydac i kupic od mam szyjacych czy od innej firmy?

amefa
31-03-2013, 21:35
Jakis czas temu przegladalam oferty na Tablicy. Zauwazylam ogloszenie "MT Pentelka" w naprawde niskiej cenie, wiec szybciutko umowilam sie ze sprzedajacym na wysylke, zeby mi nikt okazji sprzed nosa nie sprzatnal :ninja: Wieczorem sobie siadlam do kompa poszukac opinii o tymze nosidle i dopiero wtedy dowiedzialam sie, ze nie jest to prawdziwe MT, tylko wersja z klamrami...
Ale nosidlo juz bylo w drodze, wiec trudno ;-)

Wykonane jest wedlug mnie dobrze. Nie ogladalam na zywo innych nosidel, ale to wydaje sie byc ok. Pasy sie nie wpijaja.
Nie wiem dokladnie, co jest nie tak z tym nosidlem, ze jest mi niewygodnie. Synek wazy 9 kg, przez jakies pol godziny jest dobrze, potem boli mnie dol brzucha. Moze to "wina" przebytego pol roku wczesniej cc?
W kazdym razie dolny pas musze podwinac. Ostatnio sprobowalam wrzucic Mlodego na plecy i pas biodrowy rowniez musialam miec podwiniety, pasy naramienne skrzyzowane z przodu, a dziec i tak wisial. Co nie znaczy ze Mu sie nie podobalo! ;-)

EDIT: Dzis bylam na spacerze z tymze nosidlem. Po jakichs 100metrach zauwazylam, ze dziec stopniowo sie obniza i zaczyna wisiec-klamry nie trzymaja paskow niestety... Troche to uciazliwe, bo nie daje rady diaciagnac pasow z dzieckiem w nosidle. IMO lepiej by bylo, gdyby bylo to zwykle, wiazane MT

marcia331
29-05-2013, 18:21
Poszukiwalam nosidla dla synka, ale nie chcialam wydawac duzej kasy tym bardziej ze on jest z tych zywych ktorzy nie usiedza spokojnie w miejscu i obawialam sie ze moze sie nie sprawdzic. Pojechalam do pentelki przymierzyc jej nosidlo. Pierwsze wrazenie calkiem dobre, dzieciak zadowolony wiec kupilam. Problem w tym ze w sklepie przymierzalam je na kurtke. Jak wrocilam do domu i chcialam wyprobowac nosidelko w cienkich ciuchach okazalo sie ze przy moich 52kg i szczuplej budowie pasy sa zdecydowanie za luzne i synek mi wisial. Bylo niewygodnie i jemu i mnie. Wiec dzisiaj spakowalam nosidlo i oddalam do sklepu. Na szczescie w ciagu 10 dni mozna oddac. Niby pani w sklepie stwierdzila ze moga wprowadzic poprawki za darmo, skrocic pasy i co sie tam chce, ale jakos mnie to nie przekonalo. Pojechalam do sklepu chustowego i wypozyczylam sobie Tule do testow. Powiem jedno - komfort noszenia bez porownania lepszy. Wszystko mozna dociagnac, dopasowac idealnie, nic nie wisi. Jednak w tym wypadku drozsza cena oznacza po prostu jakosc. Klamry Pentelki rzeczywiscie plecakowe, bez zabezpieczen i nie mozna ich regulowac na sobie. Jesli ktos potrzebuje taniego nosidla na krotkie wypady do osiedlowego sklepu to sie nada, pod warunkiem ze nie bedzie to tak szczupla osoba jak ja. W przeciwnym razie niestety nie polecam.

amefa
31-05-2013, 09:53
Poszukiwalam nosidla dla synka, ale nie chcialam wydawac duzej kasy tym bardziej ze on jest z tych zywych ktorzy nie usiedza spokojnie w miejscu i obawialam sie ze moze sie nie sprawdzic. Pojechalam do pentelki przymierzyc jej nosidlo. Pierwsze wrazenie calkiem dobre, dzieciak zadowolony wiec kupilam. Problem w tym ze w sklepie przymierzalam je na kurtke. Jak wrocilam do domu i chcialam wyprobowac nosidelko w cienkich ciuchach okazalo sie ze przy moich 52kg i szczuplej budowie pasy sa zdecydowanie za luzne i synek mi wisial. Bylo niewygodnie i jemu i mnie. Wiec dzisiaj spakowalam nosidlo i oddalam do sklepu. Na szczescie w ciagu 10 dni mozna oddac. Niby pani w sklepie stwierdzila ze moga wprowadzic poprawki za darmo, skrocic pasy i co sie tam chce, ale jakos mnie to nie przekonalo. Pojechalam do sklepu chustowego i wypozyczylam sobie Tule do testow. Powiem jedno - komfort noszenia bez porownania lepszy. Wszystko mozna dociagnac, dopasowac idealnie, nic nie wisi. Jednak w tym wypadku drozsza cena oznacza po prostu jakosc. Klamry Pentelki rzeczywiscie plecakowe, bez zabezpieczen i nie mozna ich regulowac na sobie. Jesli ktos potrzebuje taniego nosidla na krotkie wypady do osiedlowego sklepu to sie nada, pod warunkiem ze nie bedzie to tak szczupla osoba jak ja. W przeciwnym razie niestety nie polecam.

A Tula ma zabezpieczenia na klamrach? Pytam, bo mam oba nosidła i klamry wydają mi się takie same.