PDA

Zobacz pełną wersję : Wpadlam na dobre :)



tulipowna
07-12-2007, 21:49
wczoraj byla u mnie tesciowa - przyszla pokazac, jakie zakupy zrobila przed swietami. jednym z zakupow byl obrus - grubo tkany, zakardowy - robiony na stary w piekne roze. a ja.. pewnie sie domyslacie chwycilam ten obrus i mowie: o! zakard! moznaby bylo w nim dziecko nosic! :)) tez tak macie, ze patrzycie na rozne tkaniny okiem chustowym?

martu
07-12-2007, 21:55
diabli nadali donkaczkę na naszych wrześniówkach prawda tulipowna? :lol: Ja tak miałam na samym początku jak nie wiedziałam jaka kupić,że mi się śniły:)

hanti
07-12-2007, 21:57
pewnie każdą szmatę jaką dorwę, zaraz naciągam, sprawdzam jak pracuje :oops: mój mąż mówi już na mnie "szmaciarka" :lol:

tulipowna
07-12-2007, 22:31
caly czas podgladam komis chustowy, czy cosik moze kupic. nawet na ebayu niemieckim bylam, ale przeciez nie bede sie z donkaczka przebijac nie? :) naprawde ciesze sie, ze wciagam sie w temat chust. no i oczywiscie snia mi sie po nocach! wlasnie wzory indio mi sie snily, ze ogladalam te chusty - byly ich cale sterty - piekny sen, ale sie zmeczylam :) poza tym tesc mi przywiozl kiedys z zanzibaru kawal materialu, ktorym sie masajowie otulaja - niestety jest za cienki, zeby motac, ale to tylko moja ocena - moze fachowczynie by na to inaczej spojrzaly :)

marta
07-12-2007, 23:19
A co ja mam powiedzieć :roll: pół szafy zawalone materiałami, które kupiłam do testowania. Dosłownie każdy kawałek szmaty mnie pociąga :D

tulipowna
07-12-2007, 23:37
u ciebie stosy materialow, to sie nie zmarnuja :) gdyby nie malutki maks, to juz bym zaczela po lumpeksach latac w poszukiwaniu szmat, moze jakas nieswiadoma matka oddala swoja chuste na lumpy :) :) :)

marta
07-12-2007, 23:40
Nie zmarnuje, w wolnych chwilach przerabiam toto na obrusy i ścierki, obdzieliłam całą rodzinę. I jeszcze na pościel dla dzieci. Same korzyści :D

DonKaczka
08-12-2007, 00:07
alez sie licytujcie, tylko uprzedzcie ze cos chcecie, zebym wam ceny nie podbila :)

w komisie mam na dzis:
katja 2
lisa 2
indio blau 2 frędzle
indio braunnatur 4
lisa 4
jan 4
indio blau 4
ellipsen 4
katja 5
julian 5
indio cz/b 5
jakob 5
jan 5
iris 5
tobi 5
indio len 5
anna 4,6
anna 4,1
laura 6
martin 6
till 6
jonas 6
katja 6 nówka
indio rubin 6
indio blau/weiss 6
nino 6 hellblau
lana 4,8 star
indio koralle 6
inka 4,6
nino 6 jeansblau
indio rubin 7
indio hellblau wełna 7


tylko fotki powoli robie i nie wszytskie jeszcze przyszly
bedzie z czego wybierac, w weekend mam czas zeby podlubac

martu
08-12-2007, 00:31
czy Ty się donkaczka dobrze czujesz? :shock: hmmm a może mogłabyś zamieszkac obok mnie to bym sobie macała ,testowała i macała i testowała :bduh:

DonKaczka
08-12-2007, 00:47
całkiem dobrze :)
lubie macać oglądać, a każda z tych chust pewnie szybko znajdzie dom, bo szukam tych w dobrym stanie i za dobrą cenę, więc mam fun a chustomaniaczki okazje do zakupów :)

swoich mam 20 hehe

tulipowna
08-12-2007, 00:52
matko boska, jak ja bym sie znalazla w poblizu takiego stosu chust, to na pewno potrzebowalabym fachowej psychiatrycznej pomocy :)

Kasia
08-12-2007, 01:46
hehehehehe :)
Donkaczka, rozumiem, calkowicie Cie rozumiem :) tyle ze masz te przewage, ze jakby nie patrzec chustowke mala masz...wiec i wytlumaczenie dla takiego przerobu.

Ja swoj stosik zostawilam z premedytacja w Pl, bo nie mam miejsca. I co?
I gucio, 3 tyg po powrocie mam kolejnych nabytkow 10 sztuk ;) pocieszam sie, ze przeciez "od tego producenta nie mialam" albo "no przeciez tylko 2 sa wiazane" ;)

a listonosz sie smieje, gdy mnie widzi na ulicy ;)


---------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

Vega
08-12-2007, 08:04
Donkaczka bądź kochaną kobietą i przywieź to wszystko do Polski - wpadnę i oczy nacieszę :) (ten indio jeansblau mnie kusi....) ech... to jest nieuleczalne... tylko patrzę na Tymka i tak sobie myślę: "chłopie tylko nie rośnij za szybko, żeby mamusia mogła Cię długo nosić ) :lol:

mart
08-12-2007, 10:05
DonKaczko, a elipsen masz czerowną czy czarną? I za ile? W dobrym stanie?
I czego nie da się zawiązać z rozmiaru 4? Mam teraz storcha 4,6m i przy 2x zostają mi spore ogony - 170 wzrostu, bez jakiejś specjalnej nadwagi.

DonKaczka
08-12-2007, 11:26
elisa sie wlasnie sprzedala, czerwona jest
Marta, obejrzysz fotki moze cos innego CI wpadnie w oko
krotkiej anny storcza nie chcesz?


oczywiscie, ze wszystkie przywioze :) musze powiedziec, ze na zywo duzo fajniejsze sa chusty, ilekroc cos nowego pomacam jestem milo zaskoczona, bo na fotkach nie widac faktur i ogolnego wrazenia jakie daje tkanina

mart
08-12-2007, 15:58
DonKaczka, obejrzałam sobie wszystkie kolorki didka, storcha i lilików - i najbardziej mam smaka na czarne elipsy albo jima. Podba mi się też Hopp cape town, no ale hoppa nie chcę. Elipsy "łyknął" mój m. że bardziej męskie. Teraz mam ulli więc kolorowe paski na razie nie. Chyba że jakieś szaro-beżowo-bure.... 8)) Niebieskie i zielone - odpadają.
acha, i indio odpadają wszystkie - nie rozumiem miłości do nich, hehehe....:wink:
uff..... wyszło, że jakaś wymagająca jestem :D :D :D :D

Ruda
08-12-2007, 20:35
alez sie licytujcie, tylko uprzedzcie ze cos chcecie, zebym wam ceny nie podbila :)

w komisie mam na dzis:
katja 2
lisa 2
indio blau 2 frędzle
indio braunnatur 4
lisa 4
jan 4
indio blau 4
ellipsen 4
katja 5
julian 5
indio cz/b 5
jakob 5
jan 5
iris 5
tobi 5
indio len 5
anna 4,6
anna 4,1
laura 6
martin 6
till 6
jonas 6
katja 6 nówka
indio rubin 6
indio blau/weiss 6
nino 6 hellblau
lana 4,8 star
indio koralle 6
inka 4,6
nino 6 jeansblau
indio rubin 7
indio hellblau wełna 7


tylko fotki powoli robie i nie wszytskie jeszcze przyszly
bedzie z czego wybierac, w weekend mam czas zeby podlubac

juz myslalam, ze bede sie wieczorem nudzic, a tu prosze: zajecie samo mi w rece wpadlo:) musze poszukac sobie wszystkie te kolorki i pamiec cwiczyc :)

anaga
10-12-2007, 13:50
mart - jest nowy kolor ellipsen http://www.didymos.de/bilder/muster-gr/ ... le/469.jpg (http://www.didymos.de/bilder/muster-gr/sondermodelle/469.jpg)
coraz bardziej taki wzor mi sie podoba :D

DonKaczka
10-12-2007, 14:07
one za zywo sa jeszcze ladniejsze, lagune tez widzialam, sliczna
tu wam pokaze fakture, tylko to czerwona jak widac :)

http://www.dziupla.eu.org/blog/IMG_0290.jpg
http://www.dziupla.eu.org/blog/IMG_0287.jpg
http://www.dziupla.eu.org/blog/IMG_0285.jpg

anaga
10-12-2007, 14:16
sliczna :o
DonKaczko a masz gdzies jakies zdjecia Millefiori?

DonKaczka
10-12-2007, 14:38
bardzo mi przykro, ciagle dojrzewam do zakupu
ale pstrykam detale wszytskich chust, zrobie jakas galerie, bo sie przyda pewnie

marinella
23-01-2008, 02:40
matko boska, jak ja bym sie znalazla w poblizu takiego stosu chust, to na pewno potrzebowalabym fachowej psychiatrycznej pomocy :)

ja sie nie znajduję a już głupieję
zabnujecie mnie bo czytam i juz widze kolejne chusty które MUSZĘ mieć
chłop mnie z domu wyrzuci :hide: