PDA

Zobacz pełną wersję : Pieluszki wielorazowe a prawidłowe chodzenie



margolcia1006
23-08-2010, 10:43
Dziewczyny mam pewien dylemat i mam nadzieję że tutaj rozwiejecie moje wątpliwości :confused:

Zauważyłam, że kiedy moja córcia ma na sobie pieluszke wielorazową to bardzo szeroko rozstawia nóżki. Trochę przypomina to chód kaczki :roll: Pierwotnie myślałam że tak ma być (bo np. przy szerzej rozstawionych nóżkach lepiej wychwycić równowagę) ale jak jej zdejmę pieluszkę to już chodzi normalnie.
No i teraz zaczęłam się martwić czy przez te szerokie pieluchy w kroku nie wyrobi sobie złego nawyku chodzenia? Może macie jakąś wiedzę na ten temat? :roll:
Jak to jest u Waszych skarbów?

erithacus
23-08-2010, 10:51
99, jeśli nie 100% osób z mojego pokolenia wychowanych jest na wielo. Sama sobie odpowiedz na swoje pytanie ;)

monikaluk
23-08-2010, 11:11
była jakiś czas temu z moim synkiem na kontroli (profilaktycznie bo ma przewrażliwionych rodziców) u ortopedy-rehabilitanta (to nie jest lekarz, ale mgr po rehabilitacji) i powiedział, że by jak dziecko zacznie więcej chodzić to kupować mu o rozmiar mniejsze pieluszki, nie mówiłam mu wtedy o wielo ale to samo się odnosi do nich, mam kilka różnych rodzajów pieluch i zdecydowanie preferuję te węższe do chodzenia, a szersze na sen i ewentualnie spacer. min z tego względu zrezygnowałam z dużych formowanek i otulacza. ale jestem lekko/średnio zwichnięta więc jest duża szansa że przesadzam.

Mamamaria
23-08-2010, 11:24
jak byłam z Nikodemem mniej więcej rocznym w CZD w pampersie - a problemem było, ze dziwnie ustawia nogi jak siedzi , a przy raczkowaniu mu się rozjeżdżają dowiedziałam się, że w jednorazówce napełnionej, przypominającej bułę dziecko nie ma szans na prawidłowy rozwój-należy zmienić po każdy siknięciu. A ja się cieszyłam, ze znalazłam pieluchy, ktore nieuczulają dziecka. I tak szybko wróciliśmy na wielo,a rehabilitacja okazała się zbędna.

Mayka1981
23-08-2010, 12:18
99, jeśli nie 100% osób z mojego pokolenia wychowanych jest na wielo. Sama sobie odpowiedz na swoje pytanie ;)
Otóż to :)

Inna sprawa - może ją te pieluszki po prostu ocierają albo drażnią? Może kup jakieś węższe w kroku albo zakładając zwróć uwagę na ułożenie pieluszki?

erithacus
23-08-2010, 12:33
Może kup jakieś węższe w kroku albo zakładając zwróć uwagę na ułożenie pieluszki?
O właśnie. Po założeniu pieluszki trzeba ją tak jakby ściągnąć w kroku, żeby krawędzie weszły w pachwiny. I to powinno się robić nie tylko z wielo, ale też z pampersami.

margolcia1006
23-08-2010, 14:03
Niektóre pieluszki da się "ściągnąć" w kroku a niektóre nie za bardzo :roll: Najlepiej dogadujemy się pod tym względem z IB :lol: najgorzej z tanimi minkee :frownPoza tym moja córcia to chuderlak - waży niespełna 8 kg a ma prawie 11 miesięcy :roll:

Malina
23-08-2010, 17:12
Moja chodzi tak samo w pieluchach jak i bez, czyli jescze dosc szeroko, ale w prownaniu z poczatkami to juz znacznie blizej stawia nogi. A mam naprawde waskie w kroku wielo. Z tym, ze mloda dopiero chodzi od miesiaca, inne dzieci poczatkujace, ktore ja widzialam, chodza tak samo;)

margolcia1006
23-08-2010, 17:28
Malina a które pieluszki są wąskie w kroku oprócz IB? :rolleyes:

monikaluk
23-08-2010, 17:39
z tych co ja mam to FB i BG sa porównywalne do IB

erithacus
23-08-2010, 22:04
IB są wąskie ale sztywne. Wszystkie pozostałe kieszonki (no, może poza Wonderoosem) maja podobną szerokość i jeśli włoży się do środka jedną wkładkę z mikrofibry, to bardzo łatwo je właśnie zwęzić w kroku, bo są miękkie. Ja wolę dać do środka jedną wkładkę i częściej przebierać, niż pakować za dużo między nogi. Na dzień oczywiście. Ale w nocy mój i tak śpi z rozkraczonymi nogami, więc mogę napakować więcej i mu nie przeszkadza. :)

filipinka
23-08-2010, 23:07
Malina a które pieluszki są wąskie w kroku oprócz IB? :rolleyes:

ja nie malina, ale wg mnie waskie w kroku sa jeszcze mini lale i bambooty. a jesli chodzi o minky to chyba cushie tushies, porownujac je oczywiscie to innych "minkowych" pieluszek