PDA

Zobacz pełną wersję : Franiszki



Anik801
11-08-2010, 19:01
Nie wiem czy tak można wklejać-nie chcę być posądzona o reklamę;)
http://www.franiszki.pl/

Ja najpierw zakupiłam jedną,ale moim zdaniem była za mała(no malutka była)i dostałam potem większą.Ciekawa jestem jak jest z tymi materiałami w środku,bo duży wybór jest.Ktoś już kupował je?

mamuśka
11-08-2010, 20:32
No i jak się sprawdza? Jaką kieszonkę zamówiłaś, w sensie jaki materiał oprócz PULa?
Napisałam maila do "wytwórczyni" ale może szybciej zaspokoisz moją ciekawość - Ile kosztują?

AMK
11-08-2010, 21:10
na jej stronie masz odpowiedź:
Pieluszki szyję z tkanin znajdujących sie w mojej ofercie.Są typu kieszonka i składają się z warstwy zewnętrznej i wewnętrznej.
Tkanina zewnętrzna to PUL drukowany lub jednokolorowy.
Tkanina wewnętrzna to do wyboru;
-frotka bambusowa
-dryliner (tzw. sucha pieluszka)
-coolmax
-polar
Na Państwa życzenie uszyję pieluszkę w każdej dowolnej konfiguracji tkanin z rzepami lub napami.

joleczka
11-08-2010, 21:24
pieluszki były na all u tej sprzedającej http://allegro.pl/show_user.php?uid=3710677 po bodajże 35 zł (ale głowy nie dam) bez wkładek

Anik801
11-08-2010, 23:20
większa kosztuje 37zł.(35to najmniejszy roz.)Ja mam wersję bambus 60%,bawełna 20%,poliester 20%.Pieluszka fajna-tylko troszkę dłużej schnie niż kieszonki pul(w środku polarek). No i mam na rzepy,a jednak wolę na napy.Wzięłabym jakąś inną kombinację teraz,ale nie wiem jaką.Kupiłam na allegro i dostałam dziś na pocztę link do tej strony.A mam jeszcze wkłady konopne od tej pani i suchą pieluszkę(ale ta sucha mi nie podeszła).

mi.
11-08-2010, 23:25
ja właśnie koresponduję ;)
żałuję jednak, że nie ma onesize-ów... bo m/l są od 10,5 kg... a my tu mamy niecałe 9. :(

mam info, że duża z polarkiem 36, a z coolmaxem 30 :ninja:
(s/m 34 i 28)

Anik801
11-08-2010, 23:52
Ja też pisałam do tej pani,że one size byłyby najlepsze,ale jej zdaniem nie:( Może jednak jak więcej osób będzie chciało one size to zacznie takowe szyć.Ten rozmiar s-m(3-10kg.)który zakupiłam to maleństwo było-moim zdaniem 10kg.nie da się w to wsadzić.Ten drugi M-L(10-16kg.)to akurat super na mojego 7kilowca-ale wątpię że będzie dobry na 16kg.Nie wiem dlaczego uważa,że one size to zbyt duży kompromis.

mi.
11-08-2010, 23:53
;)

Anik801
12-08-2010, 00:00
Możliwe;) Mi tam nie uśmiecha się kupować ciągle nowego rozmiaru-tym bardziej że nie są aż tak tanie 37zł.(bez wkładu)to chyba nie jest mało.Nie wiem jak wyglądają z napami.Jakby były one size to bym kupiła wiecej a tak skuszę się chyba tylko jeszcze na jedną.Zreszta powoli przechodzę z kieszonek na tetrę i otulacz więc zapasów nie będę robić.A Pani bardzo miła,bo trochę z nią powymieniałam poglądów na temat tej pieluchy co ją kupiłam.

mi.
12-08-2010, 00:03
cenne to co piszesz o rozmiarze :)
to ja zamówię Lkę. zobaczymy co z tego wyniknie.

Anik801
12-08-2010, 00:16
Ja kupowałam z allegro-to były początki.Może teraz te rozmiary jakoś bardziej zbliżone do normalności.Choć ja jak będę kupowała to nie zaryzykuję s-m.Wolę mieć większą niż za małą-naprawdę ciężko mi było dopiąć tą s-m(a mój synek tłusty nie jest).No może z jednym wkładem z mikrofibry dopięłaby się bez problemu.Mój waży teraz 7kg.i ta większa mi odpowiada.

mamuśka
12-08-2010, 12:16
Właśnie boję się "nieznanych" rozmiarówek... moja córka ma ok. 10 kg. a np. Stretchies Tots Bots (te do 16 kg) są na nią idealnie na styk... Taką ma budowę: grubiutkie nóżki i okrągły brzuszek, chociaż może dziecko od 12 miesiąca rośnie "inaczej" i te pieluszki to uwzględniają...

Czyli rozmiarówka pieluszek tej Pani jest dosyć mała?

mamuśka
12-08-2010, 12:23
Właśnie odebrałam maila od pani Kasprzak - pieluszka z jednokolorowego PUL z dryliner L 27 zł., a z konopią 30 zł. Wkład konopny 15 zł. To chyba nie wychodzi tak najdrożej... a i podobno te pieluszki to "biodrówki" (coś jak IB) więc może dlatego wydają się małe... Chyba się skuszę na taką z materiałem coolmax...

Iwka
12-08-2010, 12:32
IMO to bardzo tanio - materiały są wściekle drogie, wiem, bo szyję z tych samych :) A cena taka jak chińskich. Gdyby nie to, że lubię szyć i mam frajdę, że córce własne pieluchy zakładam, to bym kupiła i się nie bawiła. Tylko że to nie sklep, ciekawe, jak z podatkami...

Anik801
12-08-2010, 12:37
To rzeczywiście tani z jednokolorowego.Ja mam małpki to roz.l 37zł.Jak wypróbujesz coolmax daj znać,bo jak jednokolor kosztuje 27 to też się skuszę.

mi.
12-08-2010, 19:39
można zamówić onesize'y :) +2pln

miracle
13-08-2010, 16:03
A do której ze znanych pieluszek ,szanowne koleżanki by je porównały?????????<może można prosić właścicielki o pomierzenie..pliss!!!!!!!!>

mamuśka
13-08-2010, 17:19
Zamówiłam 1 kieszonkę PUL+ coolmax i 1 formowankę bambusową pomarańczową w słoneczka na zdjęciu materiał wygląda ślicznie ;-) Pani też szyje formowanki, przy czym formowanka z bambusa wychodzi 30 zł. mniejsza, 33 zł. większa). Zamówiłam też wkłady konopne (po 15 zł.) i myjki z bambusa i konopii (są po 3 zł., najtańsze markowe są w sklepach od 5 zł. wzwyż)

Jak już je będę mieć, zdam relację jak się sprawują ;-)

mi.
13-08-2010, 19:37
ja zacznę porównywać w przyszłym tygodniu, bo będą wysłane w poniedziałek :)

mamuśka
13-08-2010, 20:46
mi.,
Jak długo czekałaś?

gata_bonita
13-08-2010, 21:14
Pani też szyje formowanki, przy czym formowanka z bambusa wychodzi 30 zł. mniejsza, 33 zł. większa).
ooo, super. bardzo jestem ciekawa jak się sprawdzą :)

mi.
13-08-2010, 21:35
mi.,
Jak długo czekałaś?

zamówiłam wczoraj, wyjdą w poniedziałek :)

Anik801
13-08-2010, 21:40
Jutro wstawię fotkę mojego(ma 7kg.)w małpkach roz.ten większy.

mTuśka
13-08-2010, 21:58
podobaja mi sie ,juz wczesniej widzialam je na allegro
jak bede mial kaske to zamowie,a te one size to ile?39?

mamuśka
14-08-2010, 09:36
Anik801, nie mogę się doczekać zdjęcia ;-)

marciasone, cena chyba zależy od tego czy chcesz PUL jednokolorowy czy kolorowy. Oraz co w środku - można polar, bambus, konopie, bawełnę, dryliner, coolmax, te tkaniny różnią się trochę cenami. Kieszonka PUL jednokolorowa rozmiarowa z dryliner 27 zł. ( ja płacę nawet 26 zł. bo wybrałam z ciekawości coolmax od środka). Anik801 pisała, że płaciła 36 zł. za kolorowy PUL rozmiarową + bambus. Podobno do onesize + 2 zł.

mi., do mnie mają być wysłane w środę, tak, że muuusisz ;-) zdać relację zaraz jak dostaniesz ;-)

Suzi
14-08-2010, 09:52
też mam mieć w środę małpki :-) a nawet dwie :-) do tego bakteryjki i gwiazdki. Rozmiaz M na napki z frotką bambusową. Dopiero po Waszych postach doczytałam na stronce, że wnętrze można było wybrać. Cóż, następnym razem.

Tyle, że ja fachową oceną nie posłużę bo to nasze pierwsze wielorazowe pieluszki. Dopiero kompletujemy stosik :-)
Ale jak na dzieciu leżą i czy ładne napiszę.

Anik801
14-08-2010, 12:36
http://www.voila.pl/336/vi9hk/?1

fotka-mam nadzieję że się otworzy.

mi.
14-08-2010, 13:04
otwiera się. duża bardzo ta pielucha. takie mam wrażenie...

mamuśka
14-08-2010, 13:18
otwiera się. duża bardzo ta pielucha. takie mam wrażenie...

Eeee tam, po prostu dzidzi małe ;-)

A poważnie to chyba ma sporo wkładu napakowane. Ja się trochę uspokoiłam, że powinny być OK na moją sporą pannicę.

Iwka
14-08-2010, 13:50
rzeczywiście wygląda na spora. ja wolę węższe w kroku. A co tam jest w środku?

miracle
14-08-2010, 16:08
Dzidzia boska!!!!!!!!!!!!!!!

Anik801
14-08-2010, 20:20
W środek wsadziłam jedną pieluchę tetrową(cieniznę)i 2 wkłady z mikrofibry.
A to jest fotka tej mniejszej-jak dla mnie ciasnota i ta napka z boku wbijała się w nogę(ale teraz już podobno napki mniejsze wszywa).Na tej fotce mały ważył 6kg.dla mnie ta pieluszka to jak lalkowa była;) w środku tylko jeden cienki wkład z mokrofibry,bo w wersji bardziej "wypchanej" jakoś ciężko było.
http://www.voila.pl/324/jjb8x/?1
Jak chcecie to mogę jutro zrobić fotkę tej pieluszki(tej większej) z inną kombinacją-z jaką chcecie?

martalicja
14-08-2010, 20:36
Ciekawe pieluszki! Ciekawa cena ;)
Może któraś z Was już widziała na żywo jak wygląda coolmax??? Czy to taka tkanina jak zewnętrzna w Tots Bots Flexi? Bo jeśli tak (na foto wygląda podobnie), to pewnie zamówię sobie ze 2 pieluszki z coolmaxem, ale wewnątrz, bo w TB mnie ten materiał bardzo zaintrygował. Nawet jak pieluszka jest przemoczona, z wierzchu wydaje się sucha, choć to formowanka przecież. :)

mTuśka
14-08-2010, 20:40
jasne ze chcemy ;)
a te napki takie duze sa czy takie wrazenie tylko robia ?:)

Anik801
14-08-2010, 21:03
jasne ze chcemy ;)
a te napki takie duze sa czy takie wrazenie tylko robia ?:)
no właśnie takie wielkie były!Jak to zobaczyłam po otwarciu paczki to rozczarowanie,że raz pieluszka mała,a dwa to te napy.Jednak Pani,która szyje praktycznie od razu z tych nap zrezygnowała(tak mi napisała)i teraz mają być już takie normalnej wielkości.W dodatku napy duże i od razu się zepsuły-po zmniejszeniu pieluch jedna została w drugiej-a zmniejszałam ją żeby zobaczyć tą całkowitą miniaturkę.Ale Pani uczciwa i przysłała mi nową pieluszkę(w ogóle bez napek zmiejszających,bo takowych mi nie trzeba i większą).
wstawiam fotki tej małej samej i z tą nieszczęsną zepsutą napką.
http://www.voila.pl/480/y2a3w/?1
http://www.voila.pl/483/9fvl2/?1
ale ta co ją mam teraz jest fajna.Tylko ja wolałabym zapinanie na napy.

mTuśka
14-08-2010, 21:17
fajna jest,ui ja tez wole napki
ja bedzie kaska to tez sprobuje :)

Anik801
14-08-2010, 21:24
a tu porównanie tej większej z fuzzi roz.M jak widać małpki większe nie są wcale wielkie. Na jednej fotce małpki leżą na fuzzi,a na drugiej obok siebie.
http://www.voila.pl/071/5pgqw/?1
http://www.voila.pl/072/aaif7/?1
fajne jest to,że z kobitką możesz się dogadać-jaką dokładnie chcesz.Ja też się na jakąś jeszcze pokuszę,tylko nie wiem na jaką;)

mi.
14-08-2010, 23:03
moje już uszyte :)
"zaraz" dostanę fotki!

mamuśka
15-08-2010, 07:18
mi.,
dawaj je! ;-)

Anik801,
to super, że z Panią szyjącą pieluszki można się dogadać. Ja dostałam oczopląsu od tych materiałów, które można sobie wybrać :-) no i cena pieluszek też super! Nie mogę się doczekać tych moich, jak rozmiar będzie ok i będą się dobrze "sprawować" to kupię całą wyprawkę pieluszkową ;-) Trzeba wspierać polską przedsiębiorczość ;-)

martalicja,
ja zamówiłam z coolmaxem. Też jestem ciekawa jak się będzie sprawować bo polar na pupci mojej małej nie za bardzo, a z kolei jest wrażliwa na odczucie wilgoci więc szukam czegoś izolującego. Napiszę jak się sprawdzają.

Suzi
15-08-2010, 11:25
Anik801 - jad długo schnie po praniu?

Anik801
15-08-2010, 18:05
Anik801 - jad długo schnie po praniu?

dłużej niż fuzzi niestety.Zależy też od pogody oczywiście.No,ale wiadomo że polar schnie szybciej niż bambus.

sheana
15-08-2010, 19:35
Też się skusiłam, wysyłka w środę wiec pokazywać będę. :) Będzie kieszoneczka i otulacz. Otulacz może być na Smoka nieco duży jeszcze, ale powoli mi się ciasnawy robi stary więc asekuracyjnie już zakupiłam

margeritta
19-08-2010, 23:37
ja kupiłam sobie pul tej firmy na woreczek i mi przemaka :-(

Suzi
19-08-2010, 23:53
ja kupiłam sobie pul tej firmy na woreczek i mi przemaka :-(
to fatalnie :-(
który wzór?

mi.
20-08-2010, 00:17
ale nie wyprałaś z płynem do płukania przypadkiem?

margeritta
20-08-2010, 21:42
wzór bakterie, nigdy nie piorę z płynem. Jak trzymam pieluszki lekko wilgotne to jest ok ale jak wrzucę jakąś mocno zasikaną i poleży chwilę to zdarzyło się że ubranka w torbie się przemoczyły po kontakcie z workiem :-(

Pentla
20-08-2010, 22:22
ja kupiłam sobie pul tej firmy na woreczek i mi przemaka :-(

Używam puli Muskuta do szycia pieluszek i są bardzo w porządku. Może trafił Ci się jakiś wybrakowany kawałek, albo laminat popękał przy szyciu?

Iwka
20-08-2010, 22:29
Ale to na szwach puszcza, czy materiał przemaka? W to drugie trudno uwierzyć, też mam te pule i są bardzo dobre, może faktycznie jakiś wybrakowany?

margeritta
21-08-2010, 08:36
no może faktycznie wybrakowany bo kupiłam kawałek materiału 50x50 właśnie z myślą o uszyciu woreczka, to chyba jakieś resztki były
w każdym razie przemaka cały, też początkowo myślałam że to szwy puszczają, ale nie, bo mokry jest głównie na środku

Suzi
21-08-2010, 09:11
mam "w drodze" pieluszkę we wzór bakterie... zobaczymy jak sie bedzie sprawować. Proponuję zareklamować bo nieprzemakalnośc to główna funkcjonalnośc tych materiałów!

margeritta
21-08-2010, 11:45
gdyby to była pieluszka to bym reklamowała, worka mi sie nie chce, wszyje sobie od srodka ceratke i bedzie ok

aniam123
22-08-2010, 00:26
Zamówiłam też wkłady konopne (po 15 zł.) i myjki z bambusa i konopii (są po 3 zł., najtańsze markowe są w sklepach od 5 zł. wzwyż)

Jak już je będę mieć, zdam relację jak się sprawują ;-)

Mamuśka a te myjki to jakie, frotkowe są? Starannie obszyte? Zadowolona jesteś?

mamuśka
22-08-2010, 18:16
Zobaczę jak dojdą ;-)

ania
23-08-2010, 08:55
Dziewczyny doradźcie coś, bo zielona w temacie jestem (jeszcze :-). Chyba też się skuszę na te pieluszki, a że będą to nasze pierwsze to jaki wybrac środek pieluchy: polar, coolmax czy dryliner? Co będzie najlepsze (=najsuchsze dla skóry małej)? A wkłady do pieluszek z oferowanych przez sprzedającą, które: 1. konopie-bawełna; 2. bambus-bawełna-poliester-konopie; 3. bambus-bawełna? Chodzi mi tutaj o największą chłonność, a nie koniecznie o czas schnięcia...

mamuśka
24-08-2010, 20:44
Przyszła paczka :-)

Na razie wszystko się suszy po pierwszym praniu więc nie wiem jeszcze jak się będą sprawdzać, ale pierwsze wrażenia wzrokowo-dotykowe ;-) :

Myjki konopne - nie za bardzo, są bardzo cienkie (Pani mnie uprzedzała), natomiast myjki bambusowe - super, taka delikatna frotka.

Pieluszki - pierwsze wrażenie wzrokowe: są rozmiarowo OK, (mam L na 10 kg córę, na którą niektóre pieluszki typu "do 16 kg" są na styk ) myślę, że wystarczą na długo (potwierdzę to jeszcze testami ;-) bo jeszcze nie mierzyłam na małej). Są starannie uszyte, PUL w kieszonce... wygląda jak PUL ;-) W środku ma coolmax - taka delikatna siateczka, podobna do zewnętrznej powłoczki Tots Bots Flexi. Jeśli chodzi o formowankę to mam bambusową, na zewnątrz pomarańczowa w słoneczka, od środka bambusowa frotka kremowa... myślę, że przyszłościowo wybiorę frotkę kremową na obydwie strony. Kremowa jest grubsza od kolorowej (Pani mnie uprzedzała), sprawia wrażenie bardziej naturalnej.

Wkłady konopne - wydają się być cieniutkie i lekkie, pewnie cokolwiek będzie można powiedzieć o ich chłonności dopiero po kilkurazowym użyciu.

Wkłady "sucha pielucha" - wydają się być sztywne i grube ale pewnie cokolwiek będzie można powiedzieć o ich skuteczności po użyciu.

mi.
24-08-2010, 20:57
a ja ciągle czekam i czekam... :(

mamuśka
24-08-2010, 21:06
ania,
bardzo dużo w wyborze "środka" zależy od skóry dziecka. Moja mała jest alergiczką i ma bardzo wrażliwą skórę. Gdy przez dłuższy czas używałam polaru - zaczęła się od niego odparzać (polar jest sztuczny i może "grzać", zwłaszcza w upały). Gdy przeszłam na bambus i/lub tetrę też się zaczęła odparzać (niby naturalne tkaniny, ale wilgoć jest przy skórze).
Myślę, że u mojej córy pewne znaczenie mają "smarowidła", kiedy ją smaruję maścią (przynajmniej co kilka przewinięć) jest lepiej. Ponieważ przy kieszonkach z polarem, dryliner etc. nie wolno "zatłuszczać" pieluszki bo traci chłonność, smaruję małą niewielką ilością kremu kiedy zakładam tetrę/muśliny/ ewentualnie bambus - i piorę je w wyższej tem. żeby wypłukać ewentualne pozostałości maści. A pomiędzy używam kieszonek.
A teraz właśnie będę próbować tajemniczego coolmax ;-)

Chyba nie da się doradzić jakiejś jednej idealnej wersji. Są różne dzieci, są różne oczekiwania mam. Najlepiej chyba trochę potestować tzn. kupić kilka wersji pieluszek, poużywać przez jakiś czas i zdecydować co lepsze...

Suzi
24-08-2010, 21:08
ja też czekam i się pewnie nie doczekam... bo gapa jestem adresu nie podałam i Pani wysłała na adres z konta, który jest ode mnie hen, hen - na Pradze :-(

mamuśka - napisz jak ten coolmax się sprawuje

mamuśka
24-08-2010, 21:14
mi,
a kiedy miałaś wysłane? Do mnie wyszły w czwartek (zamiast obiecanej środy bo trochę namieszałam z tkaninami) no ale już są.

mamuśka
24-08-2010, 21:15
Tak. Pani wysłała na adres z przelewu... u mnie to akurat właściwy.

Mamamaria
24-08-2010, 21:20
ja też czekam... podobno są uszyte i maja być wysłane - ale poprosiłam o zdjęcia i nie dostałam :-(

mamuśka
24-08-2010, 21:26
Qrcze, współczuję bo dla "maniaka pieluchowego" czekanie na nowy nabytek to męka ;-)
Do mnie paczka przyszła listem poleconym, ale nie priorytetem, może to też spowalnia...

Mamamaria
24-08-2010, 21:39
toż ja coby sobie w męce ulżyć poprosiłam o zdjęcia! A tu cisza....

Mamamaria
24-08-2010, 21:41
moje już uszyte :)
"zaraz" dostanę fotki!

mi. - dostałaś fotki?

mi.
24-08-2010, 23:32
dostałam jedną - fatalną :(

rzekomo wyszły w poniedziałek...

Aniamama
24-08-2010, 23:37
ja też czekam na fotki

ania
24-08-2010, 23:58
ania,
Chyba nie da się doradzić jakiejś jednej idealnej wersji. Są różne dzieci, są różne oczekiwania mam. Najlepiej chyba trochę potestować tzn. kupić kilka wersji pieluszek, poużywać przez jakiś czas i zdecydować co lepsze...

Dzięki, właśnie tak zamierzam zrobić i zamówię sobie chyba po jednaj z każdego rodzaju i się zobaczy co w praniu wyjdzie ;-)

mamuśka
25-08-2010, 11:50
Zdjęcia moich 2 pieluch są na stronie franiszki.pl, zakładka "wzory gotowych pieluch". Ale jakość zdjęć fatalna, w rzeczywistości pieluszki są dużo ładniejsze, kolory żywsze.

No i jestem po użyciu kieszonki i formowanki - pierwsze wrażenie i zdziwienie (pozytywne) to pieluszki są za duże! Wiem, że rozm. L z założenia mają być od 10,5 kg. do 16 kg. ale niejeden producent tak podaje, a moją małą ciśnie. Natomiast franiszki są wręcz za duże, ale to OK będą na później.

Kieszonka z coolmax spisała się super, mała nie miała żadnego zaczerwienienia (tak jak w polarze lub mokrej tetrze), nic też nie przemokło (a zasnęła mi w tym na pośniadaniową drzemkę). Coolmax z PUL'em bardzo szybko schnie, wypłukałam pod bierzącą wodą i powiesiłam na świeżym powietrzu, szybko był znów do użycia. Formowanka jest chyba troszkę większa od kieszonki, więc za duża na moją córę, jeśli będę zamawiać więcej to rozm. M lub one size. Bardzo miły bambusek od środka (ten kremowy) no i cała bardzo szybko schnie jak na bambus oczywiście (moje Bamboozle i Bambinex bambusowy jeszcze trochę powiszą na sznurku, a franiszka już zaliczyła ranne siki ;-) )


Wkłady z konopii (trudno mi na razie oceniać chłonność) ale są bardzo przyjemne i jak to konopie, nawet namoczone, sprawiają wrażenie prawie suchych w kontakcie ze skórą (w przeciwieństwie do bambusa, który robi się zimny). Myślę o zamówieniu kilku pieluszek rozm. M lub one size, no i myślę intensywnie czy kieszonki czy formowane ;-) A jak formowane to chyba spróbuję z konopii o ile to ten sam materiał co we wkładach.


edit: moje myjki też są na stronie ;-) w zakładce "inne wyroby" ;-) Polecam bambusowe.

aniam123
25-08-2010, 12:54
Mamuśka dzieki za odpowiedź. Jeśli to milutka frotka to muszę zamówić, bo cena rzeczywiście fajna.
Mam jeszcze pytanie o wkłądy "sucha pielucha" - z czego one są? Czy to jest polar czy coś cieńszego. Dla mnie idealne są wkłady IV tylko strrrrrasznie drogie. Po polarkowych moje dziecko ma pełno potówek i szukam jakiegoś "złotego środka".

mamuśka
25-08-2010, 16:48
To nie jest polar, ten materiał jest dosyć gruby i sztywny (przypomina mi trochę tzw. obrusy nieplamiące ;-) ).

Jeśli mówimy o tym samym - wkłady Imse Vimse takie cieniutkie, prostokątne, w lekkie prążki (też moje ulubione), to napewno ten wkład nie ma z nimi nic wspólnego. Aczkolwiek i tak wolę go od polarkowych (przynajmniej na razie bo użyłam go dopiero 2 razy), bo polarowe bardzo źle działają na skórę mojej córy.

Ciekawa jestem jak by się spełniał coolmax jako wkład sucha pielucha. Po 2 użyciach kieszonki z coolmaxem jestem zadowolona ze stanu skóry małej.

sheana
25-08-2010, 20:39
Moje pieluszki też już u mnie. Na razie nie testowane, bo się wietrzyliśmy i sama tetra była na pasku sumo z rajstopy ;)
Ale - pieluszka slicznie uszyta - mam z frotką w środku, schnie jednak nawet nawet. Mam wkładkę konopną - jejku nigdy nie widziałam tak cieniutkiego wkładu. Jestem ciekawa chłonności, jak będzie ok, to będzie mój zestaw! Malutka pupa to jest to :)

Na stronie można zobaczyć mój otulacz z dodatkową zakładką (wzorowana na Bummis :)) Ale jeszcze potrwa zanim zalożymy, bo wzięłam przyszłościowo M.

Zamówiłam też coolmax do testowania jako wkład sucha pupa. Napiszę co i jak - u mnie polar be, wiec szukam czegoś na tetrę.

EDIT: Pieluszka cudna. Wkład konopny choć cieniutki wytrzymał trzy godziny drzemki. Frotka na wierzchu mokrawa, Smo nie przeszkadzało i nic nie uczuliło! Teraz się pierze. Rozmiarowo jest to pieluszka zgrabna, cieniutka, ale dość duża na noworodka. Rozmiar S/M zapinamy na ostatnie napki, a Młoda ma 5300. Choć jakby włożyć do środka tetrę to byłoby pewnie wypchane bardziej. W tym momencie jest idealna. Gumki miłe, nóżki troskzę odciśnięte, ale bardziej przez to, że w chuście była mocno podociągana.
Jutro test coolmaxa
szersza niż IB:
http://dl.dropbox.com/u/329807/PICT4284.JPG
Środek:
http://dl.dropbox.com/u/329807/PICT4285.JPG
Wkładka:
http://dl.dropbox.com/u/329807/PICT4286.JPG

mamuśka
27-08-2010, 20:31
To nie jest polar, ten materiał jest dosyć gruby i sztywny (przypomina mi trochę tzw. obrusy nieplamiące ;-) ).

Jeśli mówimy o tym samym - wkłady Imse Vimse takie cieniutkie, prostokątne, w lekkie prążki (też moje ulubione), to napewno ten wkład nie ma z nimi nic wspólnego. Aczkolwiek i tak wolę go od polarkowych (przynajmniej na razie bo użyłam go dopiero 2 razy), bo polarowe bardzo źle działają na skórę mojej córy.

Ciekawa jestem jak by się spełniał coolmax jako wkład sucha pielucha. Po 2 użyciach kieszonki z coolmaxem jestem zadowolona ze stanu skóry małej.

Po kilku użyciach i praniach trochę zrewidowałam poglądy nt. wkładu dryliner. W dalszym ciągu daleko mu do Imse Vimse, ale zrobił się dużo miększy/delikatniejszy i przyjemniejszy w dotyku. Mała lepiej na niego reaguje niż na polar, ale chyba nr 1 będzie i tak coolmax.

sheana,

ty masz chyba inny wkład konopny niż ja, brałaś ten na 30x35 czy 15x35?
Ten Twój na zdjęciu przypomina mi materiał z moich myjek (baaardzo cienki, niemal jak papier). Mój wkład do pieluszki jest z podwójnie składanej konopii (jest taka troszkę msiowata w dotyku). Jakie jest ten Twój wkład?

gata_bonita
27-08-2010, 21:16
sheana, a IB jaki masz rozmiar?

sheana
27-08-2010, 22:35
Mam 15 na 35 cm - materiał 70% konopi,30% bawełna - tak jest taki jak koszulki, cienki. -> prosiłam o najcienszy i chłonny :) A Ty które konopie masz?

IB mam M

mamuśka
28-08-2010, 14:42
Ja brałam 30x35, składa się go na pół. I jest z tego drugiego materiału (chyba konopie+bambus+bawełna+poliester). Też jest dosyć cieniutki (ale nie tak bardzo jak ten Twój), nawet chłonny. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego drugiego "koszulowego" (jak go ładnie ochrzciłaś ;-) ) na wkład, ale moja mała ma roczek i sporo sika.

mi.
28-08-2010, 15:25
odebrałam!
1.) gwiazdki z rozmytoturkusowym polarem mnie nie powalają, ale to raczej w wyniku mojej marudności w kwestii barw, bynajmniej nie wykonania (coś mi mówi, że wylądują na bazarku... :ninja:) Jeśli któraś z Was ma ochotę na nieśmiganą jeszcze - dawajcie znaka, zaraz poślę :)
2.) "pawie" z coolmaxem fajne. Ten coolmax (jeśli naprawdę jest suchy przy pupie) znacznie bardziej mnie przekonuje niż polar. Wygląda na na naprawdę elegancko oddychający i porządny.

Jakość szycia - bez zarzutu! Materiały też wyglądają na bardzo porządne - choć polar nie tak fantastyczny jak Yetty. Napki nie są najpiękniejsze, to fakt :( ale może to dlatego, że Tysiula, Yetta i Aloha mnie rozpieściły małymi, zgrabnymi i kolorowymi, a te tu są białe i jakieś nieco większe... (może czas kupić napownicę? :ninja:)

Wkrótce zaczynamy testy, jeśli pawie z coolmaxem się sprawdzą - zamówię z nim kolejne wzory :)

Guest
28-08-2010, 21:34
mi jaki rozmiar i coś poglądowego do zerknięcia wstawisz?

mi.
28-08-2010, 21:41
onesize!
na razie nie mogę nic wstawić, do środy :(

ALE mogę opisać dokładnie.
PUL jest gwiazdkowy, a polar niemalże identyczny z tłem tegoż PULa. Różnica jest doprawdy minimalna. Napki są białe. :)

Guest
28-08-2010, 21:45
jak dla mnie za dużo niebieskości - ch....a no

sheana
28-08-2010, 22:37
mamuśka, to bez porównania. Dwumiesięczniak jednak tak dużo nie siknie ;) Ale kilka godzin przeżyło i podejrzewam, że jeszcze coś by zniosło. Podoba mi się, że cieniutko i chłonnie. Na większe dziecko można ze trzy takie wkładki, a i tak będzie cieniej niż w większości...
mi - czekam na doświadczenia z coolmaxem.
Będe na pewno omawiać jeszcze coś i zastanawiam sie czy testować, czy zostać przy "mojej" frotce

Anik801
29-08-2010, 21:58
Ja też zamówiłam 2 one size(coolmax i dryliner) i otulacz.Jak będą fajne to kupię jeszcze.Co do nap-kurczę miałam nadzieję,że będą już jak należy.

Mamusiaanusia
29-08-2010, 22:53
...no nareszcie doczytałam do końca! To co dziewczyny, kupować?
Mi - czekam na fotki, skusiłaś mnie na wielo, to teraz masz!

sharkah
30-08-2010, 09:10
Sheana - sprawdza się ten coolmax jako sucha pielucha?

Szukam czegoś dobrego dla mojego synka, bo póki co na wielo mamy problemy skórne - mały ma bardzo wrażliwą skórę i musimy smarować, żeby nie było ostrej czerwieni :( chwilowo jesteśmy na jednorazówkach, ale ja tak bardzo polubiłam wielo, że nie chcę już jednorazówek :)

Mamamaria
30-08-2010, 12:00
dostałam dziś swoje i jestem zawiedziona - może ja wybredna jestem, nie wiem, ale zamówiłam formowanki bambusowe na noc, a dostałam kieszonki. Dla mnie formowanka nocna ma jakiś wkład czy coś... Dobrze, że kieszonkę - będę mogła coś włożyć.

bambus 90%,poliamid 10%
http://images49.fotosik.pl/334/13895fc96fc9a919med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/329/f8aac0e69d83ee7cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/329/5049ab8da2f558e4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

bambus 60%,bawełna 20%, poliester 20%
http://images45.fotosik.pl/334/affcf1e33dadb10bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/329/0cb1090353dffbc5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/329/e241fa13b2f0cb3bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

sheana
30-08-2010, 12:42
Jeszcze nie testowałam coolmaxa. Dam znać.

A jak dziewczyny kieszonki z cool? Sprawdza się?

Mamuśka - długo schną te myjki bambusowe? Bo chyba sie przerzucę na mycie młodej wodne i zastanawiam się które zamówić i ile... Które lepiej do buzi, a które do pupy? ;)

Mamamaria - kurcze, niefajnie z tą formowanką :(

mamuśka
30-08-2010, 17:37
Mamamaria
mnie ta pani pytała czy chcę kieszonkę formowankę, czy nie... wybrałam kieszonkę. Trzeba do nich coś dodać np. jakiś wkład bo bez nie wiele wytrzymają (no chyba, że przy maluchu).

Sheana,
Myjki bambusowe są dla mnie super, nie schną zbyt długo. Są dosyć cienkie ale grubsze od np.: Lulu Nature (za 5 zł.) Zamawiam sobie jeszcze 10 szt.
Ja nie polecam tych z konopii (konopie + bawełna, no chyba żeby uszyć z tej drugiej tkaniny konopie+bawełna+poliester+bambus ona jest milutka), Te z samej konopii+bawełna są bardzo cienkie i nie są takie miluśkie w dotyku jak frotka bambusowa. Ponadto są takie trochę... nie wiem jak to określić... ostre w dotyku... chyba rzeczywiście mają dodatek prawdziwych konopii i mam wrażenie, że drobinki konopii mogą trochę... hmm... kłuć.
A może weź sobie po 1 na próbę i zobaczysz.

sheana
30-08-2010, 17:59
Mamuśka, dzięki, to już wiem, bo z tej mam wkładkę. Faktycznie do mycia tak sobie. Będą więc bambuski :)

Sharkah - potestowałam. Na razie raz - 2,5 godziny. Jest miłe i suche. Młoda pupy nie ma zaczerwienionej. Po takim czasie w polarku już było niefajnie. Tetra pod była mokrutka, więc siki były porządne. chyba zadowolona jestem. I teraz mam problem czy sobie kieszonkę z frotką z której jestem zadowolona czy z coolmaxem. A może lepiej jedna taką i jedną taką :D

Mamamaria
30-08-2010, 18:26
mamuśka - mnie też pytała - ale ja przede wszystkim prosiłam o formowankę na noc - może wydziwiam, ale dla mnie formowanka nocna to nie kieszonka. To coś z wkładem jakimś wszytym, a oprócz tego kieszonka dla większego sikacza. Szkoda, że nie dostałam zdjęć, o które prosiłam. Pieluszki są fajne, ale ...

sharkah
30-08-2010, 19:31
Sheana - dzięki za relację z testów :) Zamówię na próbę coś z tym coolmaxem i sprawdzę jak on współpracuje z moim młodym, bo po Waszych testach wynika, że nadaje się ten cool materiał dla wrażliwców :)

A jak długo czekałyście na pieluszki po zamówieniu?

sheana
30-08-2010, 19:54
5 dni :) Błyskawicą było. Zawsze możesz zamówic próbkę tego na kładzenia na pieluche, ja tak zrobiłam. Teraz się waham własnie czy brać z tym pieluszkę, czy pieluszkę nadal z frotką. Frotka fajna, bo też troszkę wilgoci pochłonie, a coolmax nie bardzo. Mnie się to super wydaje do otulaczy, ale mam nadzieję, ze Anik coś jeszcze blizej napisze zanim podejmę decyzję :)

Suzi
30-08-2010, 19:59
Swoje właśnie odebrałam :) Miałam na poczcie tydzień po złożeniu zamówienia. Bedziemy testować jutro pewnie bo dopiero za chwile wyląduja w pralce. Wyglądają OK :)

mamuśka
30-08-2010, 23:47
Próbowałyście dziś wchodzić na stronę franiszki.pl ? Chciałam zajrzeć bo myślałam, że może są nowe wzory pieluszek... a tu nie ma jak, pokazuje się komunikat "strony nie znaleziono" i odesłanie do strony .... CBA ;-) (ale to nie to centralne biuro ;-) , tylko jakiś hosting CBA) Ktoś chyba zrobił kawał pani szyjącej pieluszki.

ania
31-08-2010, 00:34
Ja też zrobiłam zamówionko - na próbę po jednej kieszonce z coolmaxem i drylinerem, do tego wkłady konopie-bawełna i bambus-bawełna-poliester-konopie. Myjki bambusowe oczywiście też, bo pisałyście że fajne :-) Paczka ma wyjść w środę, zobaczymy. Jak dostanę i potestuję to napiszę jakie wrażenia, zwłaszcza że to moje pierwsze pieluchy będą hehehe...
Najbardziej mnie te "suche pieluchy" intrygują (też zamówiłam), czy spełnią swoje zadanie.

mi.
01-09-2010, 00:04
nasz coolmax nie odprowadza wilgoci :(
pupa mokra...

a jak u Was?

ala
01-09-2010, 00:09
nasz coolmax nie odprowadza wilgoci :(
pupa mokra...

a jak u Was?

a ile razy już wyprałaś pieluszkę?

mi.
01-09-2010, 00:18
och! czyli JEST nadzieja???

na razie - standardowe odtłuszczanie w płynie + jedno pranie, takie normalne (NF + 1/2 UrlichaNaturlicha + olejek)

mam prać więcej?
to jak konopie reaguje?
tak? tak?

ala
01-09-2010, 00:33
a nie wiem, tak prorokuje ;)
moj coolmax bedzie w piatek mam nadzieje, to cos powiem. Jednak doświadczenie mowi, ze jednak najbardziej chlonne sa po wielu praniach. Tkaniny są zawsze powleczone czyms tam dla ochrony, moze to dlatego. No i tak na chłopski rozum skoro cool jest w 100% poliestrem to nie powinien wogole przyjmowac wilgoci tylko przekazywac ja dalej, no chyba ze wkładka u Twojego synka już była ekstremalnie mokra????/

Suzi
01-09-2010, 10:01
U nas pierwsza pieluszka z wkładem oryginalnym, po pierwszym praniu na razie duze rozczarowanie czyt. duza plama na materacu... i to po jakis 15 minutach... Chyba przeciekła na szwach? Teraz w uzyciu druga z wkladkami wielokrotnie pranymi. Zobaczymy...

sheana
01-09-2010, 11:06
U mnie coolmax po dwóch praniach użyty jako wkład "sucha pupa" był suchy. Pod spodem tetra mokra.
Ale odkryłam, ze niektóre napki w pieluszce tak sobie działają :(
Wczoraj pieluszka lekko przemokła koło nóżek, ale młoda znów się baaaardzo pospała, więc może dlatego. Zobaczymy

mamuśka
01-09-2010, 15:38
U mnie coolmax utrzymuje suchość... no chyba, że "kapie" z wkładu ;-) to inna sprawa.

Suzi,
nie wiem czy możesz mieć felerny PUL w tej kieszonce, czy może masz dużego sikacza. Moja córa (roczek) sika już bardzo dużo, jak ma mało wkładu/muśliny to potrafi załatwić nawet markowego i zwykle niezawodnego Flipa.

pelasia
08-09-2010, 18:07
a powiedzcie mi, co przypomina w dotyku ten dryliner? on jest taki jakby zamszowy? albo pluszowy? bo zastanawiam się co wybrać jako warstwę wewnętrzną- coolmax czy dryliner

mi.
08-09-2010, 18:35
coolmax to jak to takie siateczkowe wnętrze kurtek gore-texowych. O.
I jednak suche - choć nie tak suche jak polar.

sheana
08-09-2010, 19:05
mi. mój coolmax to siateczka taka. Dryliner hm...taka spoista tkanina, jak mloda zasnie dam fotki, ale zdecydowanie nie siateczka.

Moda zmienila rozmiar i odkrylam, ze napka sie kiepsko zapina :( Przegladnelam otulacz i napki trzymaja, ale nie ma tego "klik" w zapinaniu.

Fotki:
http://dl.dropbox.com/u/329807/Pielu1.JPG
http://dl.dropbox.com/u/329807/Pielu2.JPG
Nie wiem czy widać, bo ciemno i machnęłam jedno z lampą, drugie bez

pelasia
08-09-2010, 20:18
hmm, a tych napek nie można reklamować? przy zamawianiu standardowych (jakiejś firmy) często jest informacja, że jest gwarancja na napki ileś tam miesięcy. może warto napisać do tej babki? w sumie powinno jej zależeć na zadowoleniu klientów, bo podejrzewam, że sporo osób do nie trafia na zasadzie "a bo koleżanka poleciła/ na forum przeczytałam, że fajne pieluchy"

ania
08-09-2010, 20:25
Dryliner nie jest ani pluszowy, ani zamszowy... powiedziałabym, że nawet dosyć sztywnawy w dotyku (mięknie po praniu trochę), nie za gruby, ale jednak grubszy od coolmaxa. U nas sprawdził się wyśmienicie i następne pieluszki to już tylko z drylinerem. Coolmax nie spełnił moich oczekiwań w 100% i pupa nie jest tak sucha jak przy drylinerze.

sheana
08-09-2010, 21:39
pelasia, własnie się zastanawiam. Tylko w sumie nie wiem co - da się wymienić napki? Czy całość. W sumie nie przeszkadza to strasznie, bo są dwie napki po bokach do zapinania i tylko jedna nie działa, ale lepiej mieć działające niż nie ;)

mi.
08-09-2010, 21:42
dryliner taki fajny, powiadacie?
to ja może z nim teraz spróbuję?
bo zaraz planuję zamawiać kolejne Franiszki :)


pelasia, własnie się zastanawiam. Tylko w sumie nie wiem co - da się wymienić napki? Czy całość. W sumie nie przeszkadza to strasznie, bo są dwie napki po bokach do zapinania i tylko jedna nie działa, ale lepiej mieć działające niż nie ;)

ja bym wysłała do przenapowania. nie sądzę, by był jakikolwiek problem :)

sheana
08-09-2010, 21:45
ja bym wysłała do przenapowania. nie sądzę, by był jakikolwiek problem :)
Ha, nie wiedziałam, że się da :) To piszę zaraz, bo mam ochotę domówić sobie myjki i wkłady jeszcze. A pieluszki na razie inne, bo mi się bardzo w pewnym wątku spodobały ;)

Anik801
08-09-2010, 22:58
Moje też już są.Zamówiłam 2 i otulacz.A jeśli chodzi o napki to kurczę ja w tej pierwszej co miałam(malutkie małpki z dużymi napami większymi niż te co są teraz)to napka od razu odleciała.Może coś nie za bardzo z napownicą.Potem miałam i mam małpki z rzepem.Teraz mam z napami,ale dopiero otulacz wypróbowany więc co do 2 nowych to nie wiem.Mam nadzieję,że będą trzymały.

ania
08-09-2010, 23:04
sheana, a jakie wkłady domawiasz? Może coś podpowiesz, bo ja też drugie zamówienie smarować będę, więc może i wkładów kilka...

sheana
08-09-2010, 23:18
Na pewno konopie (te koszulkowe ;) ) 70% i 30% bawełny. Podoba mi się, ze takie cienkie są, a ładnie chłoną. A dalej właśnie sama nie wiem, napisałam z pytaniem o radę, ale może Wy też doradzicie - chciałabym coś bardziej na otulacz niż do kieszonki i chyba bambus? Myślę o tym 70% też. Czy może lepiej bawełnę organiczną?

ania
08-09-2010, 23:41
Ja mam jeszcze wkłady z tej tkaniny konopnej, która jest pierwsza na stronce: bambus 48% bawełna 24% poliester 18% konopie 10%
Jest troszkę grubsza i b. miękka/mięsista od konopie 70% - bawełna 30% i też bardzo ładnie chłonie. No ale na pewno cieńsza jest od wkładów mikrofibrowych.
Dawałam do kieszonek jedną taką i jedną taką jako komplet i było ok, mimo że cieniutko w środku.

mi.
08-09-2010, 23:49
a jakie są ceny wkładów?

sharkah
08-09-2010, 23:54
Ceny wkładów są na stronie franiszki - duży 30x35 - 15 złotych a mały 15x35 - 10 złotych, z tego co pamiętam :)

pelasia
09-09-2010, 00:36
Dryliner nie jest ani pluszowy, ani zamszowy... powiedziałabym, że nawet dosyć sztywnawy w dotyku (mięknie po praniu trochę), nie za gruby, ale jednak grubszy od coolmaxa. U nas sprawdził się wyśmienicie i następne pieluszki to już tylko z drylinerem. Coolmax nie spełnił moich oczekiwań w 100% i pupa nie jest tak sucha jak przy drylinerze.
dzięki, to mi ułatwiło wybór

mamuśka
09-09-2010, 21:37
Ja dostałam właśnie paczkę z pieluszkami one size z napkami w różnych kolorach (te nowsze, mniejsze) i trzymają b. dobrze... aż ciężko się odpina i trzeba to robić ostrożnie, żeby nie uszkodzić PULa. Ale to im chyba dobrze wróży na przyszłość - z czasem się wyrobią, a nie bedą całkiem luźne.

margeritta
21-09-2010, 23:21
Dziewczyny a one-size w tych pieluszkach się sprawdza? Bo ta Pani chyba niechętnie je szyje więc może jest ku temu powód?:ninja:

mi.
21-09-2010, 23:25
ja nie widzę różnicy. :)

mamuśka
22-09-2010, 20:12
Ja mam one size franiszki (i inne pieluszki też) i powiem szczerze, gdyby nie finanse wolałabym rozmiarowe...

Ja jakoś sobie z nimi radzę, ale babci często się rozpinają napki podczas zakładania/naciągania przedniej części pieluszki i nie może sobie z nimi poradzić.
Po drugie zawsze jest ryzyko, że się zużyją/wyrwą itd. Chociaż we franiszkach mi się nie prztrafiło, ale np.: w bambusowej formowanej firmy Bambinex napka mi się urwała i to już ok. miesiąca po zakupie.

Franiszki są na tyle przystępne cenowo, że prędzej mogłabym pomarzyć o rozmiarowych... ale moja mała jest na granicy M i L (M może już krótko posłużyć, L jest jeszcze za duża), dlatego wybrałam one size.

beawit
24-09-2010, 10:22
Dziewczyny, a ja zapytam jeszcze jak szybko szyje ta pani? Czy ma tez jakieś gotowe pieluszki ?
Edit: Czy da radę zmienić tytuł pierwszego posta ?

mi.
24-09-2010, 18:32
szyje w ciągu tygodnia. jak masz farta to od zamówienia do dostarczenia minie tydzień.

moje OS są naprawdę ok. nic mi się nie odpina, nie jest za duże, za małe.
dobrze, że zaraz się skończą tkaniny, których jeszcze nie mam ;)

klusiecka
03-11-2010, 21:57
jak się wam sprawdzaja te pieluszki z coolmaxem? lepszy czy gorszy od mikropolaru??

ania
03-11-2010, 23:09
dla mnie gorszy bo nie dawał 100% suchości, a najlepiej to sprawdził się u nas dryliner

klusiecka
03-11-2010, 23:42
ok, z opisu wynikało, ze coolmax i dryliner to prawie to samo. Ania mogłabyś porównać dryliner do polaru i welurku?

margeritta
04-11-2010, 00:44
dobrze, że zaraz się skończą tkaniny, których jeszcze nie mam ;)
haha, nie wiem czy wiesz że firma wypuściła już nową kolekcję puli :-P

ania
04-11-2010, 15:10
ok, z opisu wynikało, ze coolmax i dryliner to prawie to samo. Ania mogłabyś porównać dryliner do polaru i welurku?

Na poprzedniej stronie w kilku pierwszych postach masz opis drylinera i coolmaxa, o to chodzi?

Vena
10-11-2010, 01:19
Bardzo proszę o opinie użytkowniczek franiszek- co myślicie o zamówieniu kieszonek PUL z warstwą wewnętrzną z tkaniny bambus 48% bawełna 24% poliester 18% konopie 10% ( http://www.franiszki.pl/index.html/tkanina_konopna.html ) ? Na pewno jest chłonna, a czy będzie bardzo dawała poczucie wilgoci przy pupie? Mam nadzieję, że mniej niż frotka bambusowa... Gdyby było mokro, to myślę jeszcze nad położeniem na to w razie potrzeby wkładki "suchej" np. z coolmaxa.
Czytam, że dzieci bywają uczulone na polar -dlatego na wszelki wypadek chcę się zaopatrzyć w wyprawkę pieluchową o bardziej naturalnych wyściółkach.

Czy dobrze kombinuję? Poradźcie, proszę, bo Dzieć w brzuchu jeszcze przez kilka tygodni i jestem totalnym teoretykiem.

Jeszcze jedno: czy one-sizy franiszki mają wystarczającą regulację, żeby je zastosować przy noworodku?

mi.
10-11-2010, 01:29
haha, nie wiem czy wiesz że firma wypuściła już nową kolekcję puli :-P
:duh:

sheana
10-11-2010, 10:15
Vena, ja polecam z taką cienką frotką bambusianą - różne kolorki. Z konopia mam wkładki i taka jest trokze szorstka. Bambus milszy dla skóry. Chyba też bardziej suchy mi się wydaje.
A rozmiarowo - ja fanka rozmiarówek, bo moja córa drobna była, więc te S/M bym brała. Mke uzywamy od niedawna (6,5kgmamy) i najciaśniejsze napki, więc jeszcze posłuży.
Niekoniecznie też musisz mieć dziecko na polar wrażliwe ale dobry pomysł - potestować możesz wkładkę polarową i coolamx na wierzch pieluszki i jak ok, to fajnie, jak nie, sama pieluszka.

KaiDo
10-11-2010, 13:44
Mam pytanie do osób, które zamawiały formowanki - do środka frotka bambusowa jednostronna czy dwustronna? z kieszonką czy bez? i czy ktoś zamawiał formowankę one size? Chciałabym zamówić taką z kolorową tkaniną bambusową na zew. i zastanawiam się co do środka

Vena
11-11-2010, 00:38
Dzięki wielkie za rady, Sheana!
Napisałam do pani franiszkowej długaśny list z pytaniami i czekam na odpowiedź.

A czy zamawiałyście może wkładki laktacyjne franiszkowe? Chciałabym spróbować, jestem bardzo ciekawa opinii użytkowniczek.

mTuśka
11-11-2010, 00:45
Dzięki wielkie za rady, Sheana!
Napisałam do pani franiszkowej długaśny list z pytaniami i czekam na odpowiedź.

A czy zamawiałyście może wkładki laktacyjne franiszkowe? Chciałabym spróbować, jestem bardzo ciekawa opinii użytkowniczek.
no to troche poczekasz :)

smellson
11-11-2010, 22:20
haha, nie wiem czy wiesz że firma wypuściła już nową kolekcję puli :-P
gdzie te nowe pule? na stronie wszystko 'po staremu'

s0nata
11-11-2010, 22:34
Vena, ja nie zamawiałam co prawda od franiszki wkładek laktacyjnych, ale wydaje mi się, że jak tam bambus od środka to Ci będzie hmmm mokrawo w tym miejscu, a to za fajnie nie jest. Polecałabym raczej polar lub choć welur od środka. No i one mają na zdjęciu takie zszycie materiału, nie będzie to uwierać ciut? Może się mylę. W każdym razie ja mam od forumki z polarkiem lub welurkiem i z bambusem chyba bym się nie zdecydowała chociaż naturalny, wolę sucho :-)

Vena
12-11-2010, 14:29
S0nata, dzięki za rady co do wkładek laktacyjnych.
Planuję zamówić wkładki u forumowej Ali, ale też pomyślalam, że warto spróbować franiszkowych.
Zapytałam panią, czy mogłaby dołożyć od ciała jeszcze jedną warstwę "suchą" - odpisala, że może doszyć coolmax i wtedy komplet (PUL, bambus, coolmax) będzie kosztował 10zł.
Co sądzicie o takim składzie i cenie?
No i właśnie -czy lepsze są płaskie, czy wyprofilowane w stożek? Widziałam na wątku Ali, że szyje płaskie. Pani od franiszek pytała, jakie wolę. Proszę, poradźcie, bo jeszcze nie mam doświadczenia i nie wiem.

Proszę też o kolejne porady - pani franiszkowa odpisała na mój list i w związku z tym pojawiło mi się kilka pytań i wątpliwości:

1. Ceny - czy u Was pani trzymała się cen podanych na stronie, czy umawiała się inaczej?
Zdziwiły mnie 2 rzeczy: podała mi w emailu cenę za małe wkładki chłonne 11 zł (na stronie jest 10).
Druga sprawa, to wycena pieluszek - chcę zamowić kieszonki, część z PULem jednokolorowym, część z drukowanym, w środku frotka bambusowa lub tkanina bambusowo-konopna. No i pani wszystkie wycenila mi tak samo - 39 zł. Tymczasem wspominałyście, że z PULem jednokolorowym jest taniej, przykłady tego są też na stronie (no i sam PUL jednokolorowy jako materiał na wymiar jest znacznie tanszy niż drukowany).

Co o tym myślicie? Drążyć temat i negocjować czy zaakceptować emailową wycenę?

2. Rzepy kontra napki -zamówiłam wszystko one-size z napkami, a pani usilnie chce mnie przekonać do rzepów. Czy warto zmieniać? Jak się u Was sprawdzają franiszkowe rzepy?

Bardzo będę wdzięczna za Wasze refleksje.

ania
12-11-2010, 15:57
W moim przypadku ceny w mailach zgadzały się z tymi podanymi na stronie internetowej - może zapytaj po prostu skąd te różnice? Rozwiejesz swoje wątpliwości, a może to po prostu pomyłka...
Rzepów niestety franiszkowych nie miałam i wkładek też nie więc nie pomogę. Napki były zato ok.
A, i u nas lepiej sprawdził się dryliner od coolmaxu, ale o tym już pisałam chyba wcześniej ;-)

s0nata
12-11-2010, 16:00
ja mam jedną formowankę od Franiszki, z tkaniny bambus+bawełna, wkład też z takiej, rozmiar bodajże S/M. Zapinana na rzep, ale używałam dopiero kilka razy, więc nie wiem jak z jego trwałością. Napki też ma , do regulacji rozmiaru. Mnie się dobrze korespondowało, pani chętnie odpisuje, więc pytaj ją śmiało o wszystko. Mnie się z ceną wkładu pomyliła, więc może i Tobie :-) Wkładki lakt mam od Ali właśnie, 9 par i bardzo sobie chwalę, ale porównania nie mam do innych, jak pisałam. Ja z tych co muszą raczej często zmieniać, bo zalewa...

mamuśka
12-11-2010, 16:25
Ja zamawiałam Franiszki ok. pięciu razy i ceny zawsze były OK. Raz Pani policzyła taniej, myślałam, że się pomyliła ale wytłumaczyła mi, że coolmax (brałam z nim pieluszkę) jest tańszy od polara. Podobnie rzepy są tańsze od napek o 1 zł.

Jestem przekonana, że wyższa cena jest wynikiem wyboru różnych tkanin, ewentulanie pomyłki - napewno najlepiej zapytać, bo takie niejasności nie są przyjemne i pozostawiają niesmak.

pelasia
17-11-2010, 10:49
zamówiłam dwie kieszonki one-size z drylinerem
wrażenie ogólne: może być, bez rewelacji
- rozmiar duży- na moją córkę ważącą prawie 12 kg muszę spinać i zmniejszać o rozmiar, co mnie w sumie cieszy, bo starczy na dłużej, ale nie wiem, jak by się to sprawdzało przy drugim, myślę, że na początek byłyby za duże, nawet po zmniejszeniu, bo b. szerokie w kroku
- dryliner - jestem rozczarowana, bo miał dawać wrażenie suchości, a nie daje, zupełnie, mimo to sprawdza się w nocy
- PUL - ja mam wzorzysty, jest dość cienki, co może być zaletą i wadą, zależy co kto lubi, nie przecieka
- regulacja rozmiaru- coś nie do końca działa jak trzeba, jak zepnę, żeby zmniejszyć o rozmiar, to z przodu szew się tak przesuwa, że dryliner jest na wierzchu
- jakość szycia - bez zarzutu, chociaż kieszonki mają jeden mankament - przy wejściu do kieszeni nie ma ani zaszewki, ani np. gumki w drylinerze, przez co ten dryliner ma tendencje do wyłażenia na wierzch

Na razie, dla córki nie planuję powiększania stanu pieluszek, ale może przy drugim dziecku się skuszę na następne franiszki, tyle że wtedy będę np. już pisać, że chcę gumkę w wewnętrznej warstwie przy wejściu do kieszeni.

tra
23-11-2010, 16:25
Ja zamówiłam kieszonke z coolmaxem i otulacz.

Kieszonka super - dobrze uszyta, pul cieniutki, napki dobrze trzymają (takie jak u wszystkich), coolmax cienki i spełnia swoje zadanie, zmiana rozmaru ok - choc wydaje się dziwna na początku bo duży rozstaw rzędów napek, ale przy używaniu naprawdę dobrze działa i zgrabnie wychodzi.

Otulacz od środka wyłożony drylinerem, ładnie uszyty, napki j.w., zmina rozmiaru j.w., jedynie co to gumki są mniej naciągniete niz w kieszonce, co będzie dobre dla "okrąglutkich udeczek" ;).

Na mnie dryliner sprawia takie średnie wrażenie, gdyż dotykając go ma sie takie wrażenie lekkiej wilgotności, w sumie w polarku tez tak jest ale ten jest "chłodniejszy" w dotyku.

Na zamówienie czeka sie ok tygodnia, kontakt naprawde super i jeśli sie ma jakiekolwiek uwagi to spokojnie można pisac i Pani poprawi jak się chce.

aniam123
23-11-2010, 18:00
Napiszcie, jak spisują się te wkładki konopne po dłuższym czasie użytkowania. Chłonne są? Chcę dokupić kilka wkładek ale zależy mi na cienkich i chłonnych (jak wszystkim zresztą)

miracle
23-11-2010, 18:03
Ja własnie dzisiaj dostałam przesyłkę,wkladki potróje bambusowe,wlaśnie się piorą-napiszę pózniej jak się sprawdzają!

klusiecka
24-11-2010, 16:32
Super, szkoda ze nie znałam ich wczesniej. Sa tanie, ładnie odszyte. PUL nie przecieka i sa na napy.A co dla mnie bardzo ważne są rozmiarowe i rozmiary nie są ani zawyżone ani zaniżone.
NA zrazie zamowiłam formowankę i kieszonkę na próbę i napewno zamówię więcej. Jeśli bym miała sie już czegoś czepić to faktu , że są trochę szerokie w kroku ( mozna zamówić węższe)

Blanka_1982
24-11-2010, 20:26
Mam kieszonkę w gwiazdki. Pierwsze wrażenie- jakaś taka....niezbyt. A okazało się, że to bardzo zgrabna pieluszka, ładnie leży i, co najważniejsze, nie przecieka ani nie uciska w plecki:)

sheana
24-11-2010, 22:23
aniam, ja cały czas zadowolona. Ale jakbym brala teraz to te większe, do złożenia. Raz - schnąć będzie szybciej, dwa - te trzy warstwy trzeba po wirowaniu w pralce ułożyć, rozciągnąć, wygładzić i troszkę mnie to denerwuje. Chłonność jednak bez zarzutu.

pelasia
30-11-2010, 15:32
Dziewczyny, które mają kieszonki z drylinerem - daje on uczucie suchości? Bo u mnie w ogóle :-( myślałam, że może po kilku praniach "załapie", ale kilka prań minęło i nic, ten materiał wręcz nasiąka - po nocy jest mokry nawet u góry, przy napkach, no kapie prawie z niego. Nie wiem, czy ja mam jakiś felerny, czy robię z nim coś nie tak? Ale co? Nie zapierałam nigdy mydłem, piorę w płynie Urlich Naturlich, który dobrze się sprawdzał przy kieszonkach z polarem. Niby pupa nie jest po nocy czerwona, ale tak sobie myślę, że jednak fajniej się śpi, jak sucho jest przy pupie.

KaiDo
01-12-2010, 11:19
Ja dostałam niedawno przesyłkę, kieszonka z drylinerem - i tak samo jak piszesz pelasia, materiał był wilgotny, a przy napkach był mokry zupełnie. I to nie po nocy a po 2 godz bodajże. Na razie to był pierwszy raz, zobaczymy jak będzie dalej.

ania
01-12-2010, 12:00
U nas dryliner super się sprawdza, prawie jak polar. Nic nie przemaka. Ciekawe od czego to zależy...
A tak w ogóle to gdzieś już było, że pieluch w płynie się nie pierze? Albo można?

Vena
01-12-2010, 19:09
Nie mogę dziś wejść na stronę franiszki.pl - Wy też?

mi.
01-12-2010, 19:14
U nas dryliner super się sprawdza, prawie jak polar. Nic nie przemaka. Ciekawe od czego to zależy...
A tak w ogóle to gdzieś już było, że pieluch w płynie się nie pierze? Albo można?

się nie pierze w płynie do płukania :)
w połowie nakrętki Urlicha piorę od lipca.

zamówiłam właśnie pieluchę z Drylinerem :) zobaczymy co z tego wyniknie ;)

mTuśka
01-12-2010, 19:43
Nie mogę dziś wejść na stronę franiszki.pl - Wy też?
strona jest w przebudowie ale jest taki adres teraz
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ej4fh_AjU-kJ:franiszki.pl/+FRANISZKI&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

ania
01-12-2010, 22:51
się nie pierze w płynie do płukania :)


No raczej w płynie do płukania to się płucze jak sama nazwa wskazuje i rozum blondynki podpowiada ;-)
A że do pieluch zmiękczających płynów się nie używa to wiem, a chodziło mi o pranie konkretnie, bo płyny do prania często zmiękczacze zawierają. Ale tego płynu co używasz nie znam, więc się nie zarzekam ;-)

hoyabella
02-12-2010, 13:04
do mnie też pare dni temu dotarła przesyłka z franiszkami. Parę kawalków materiału i pieluszka z drylinerem.
Czy wyście też tyle płaciły za przesyłkę???
10 zł!! kiedy poczta policzyła tylko 4,5, bo przesyłka była lekka.Zwykła koperta bąbelkowa na pewno nie kosztowała 5,5. Chyba, że tyle sobie Pani liczy za pójście na pocztę :> Uważam, że to trochę nieuczciwe..

A co do pieluszki:
Ten dryliner bardzo przyjemny w dotyku, taki mięciutki, ale...już po pierwszym praniu nitki zaciągnęły sie w kilku miejscach:/. Wydaje się być bardzo delikatny.. Po zasikaniu nie było czuć mokro bardziej niż w mikropolarze, więc chyba ok...
Pieluszka bardzo starannie odszyta.Krój prawie identyczny jak tanich minkee. W kroku szeroka..i napki blisko górnej krawędzi nabite. Ale leży w porządku. M-L mam na 11 kg dziecia i jeszcze trochę posłuży.

mi.
02-12-2010, 15:11
hoyabello, ja za obydwie płaciłam 5zł. może zapytaj p.Marię o co cho? czyli dryliner delikatny... zobaczymy jak to będzie.

aniu, nie wiem co chciałaś wyrazić... :hmm:

ania
02-12-2010, 23:53
mi, generalnie o płyny do prania a nie do płukania...
Ale jeśli namieszałam za bardzo to wybacz, szpital i choroba małej nie wpływają korzystnie ostatnio na moją psychikę zwłaszcza, że prawdopodobnie mała spędzi tutaj swoje 1-wsze urodziny...

hoyabella
03-12-2010, 10:20
Aniu współczuję...Trzymajcie się dzielnie!!!

A co do p. Marii
napisałam grzecznie, że super materiały i pieluszka, będę polecać, tylko widzę, że podwójnie zapłaciłam za przesyłkę i że liczę, że pójdzie to na konto następnego zamówienia (z uśmiechem), dostałam taka odpowiedź:
"przepraszam ale w koszt przesyłki oprócz tego co policzyła PP jest również koperta około 2 zł ,koszt dowiezienia przesyłki na pocztę i czas temu poświęcony mi po prostu trudno jest wyliczyć co do grosza koszt wysyłki ale tak jest moja cena"
---> w tym wypadku 4,5 naliczyła poczta a 5,5 kosztowała ją koperta i dowiezienie na pocztę...

Edytuje,gdyż pani, po namyśle, zdecydowała się dać mi 3 zł zniżki przy nastepnym zamówieniu.
Czyli można się dogadać, gdy się chce...

mi.
03-12-2010, 10:34
ja kupuję u niej przez Allegro :)

mamuśka
10-12-2010, 16:06
Chciałam się pochwalić w imieniu znajomej. Zamówiła pieluszki franiszki z prośbą zwężenie w kroku (typowe franiszki mają ok. 17 cm., zamówiła ok. 14 cm) i pieluszki są świetne! Wyglądają na pupie jak Itti Bitti ;-)

Jak się przekonałyśmy szerokość pieluszek w kroku ma ogromne znaczenie w przypadku wyjątkowo chudych lub pulchnych nóżek. Przy chudych nóżkach pieluszka powinna być raczej szersza - minimalizuje to wycieki, natomiast w przypadku "kobiecych" udek lepiej sprawdzają się węższe pieluszki - łatwiej założyć i dopasować, a wycieki się nie zdarzają bo udka "utrzymują" pieluszkę we właściwym miejscu. No i raczkujące/chodzące dziecko z pulchnymi nóżkami, ale wąską pieluszką nie chodzi jak kaczka ;-)

beawit
12-12-2010, 20:52
He, nie ona jedna ma takie wysokie koszty wysyłki ... jak czasem patrzę na koszty sprzedających (nie chodzi jedynie o pieluszki) to czuję, ze ktoś chce mnie naciągnąć, bo do ceny towaru trzeba jeszcze doliczyć ukryte koszty w przesyłce.

mi.
12-12-2010, 21:04
dlatego pojawiła się ocena kosztów wysyłki ;)

przyszła moja z drylinerem. muszę przyznać, że chyba nie będę już więcej zamawiać. byłam ciekawa tych nowych tkanin wewnętrznych, ale sam sposób wykonania pozostawia jednak niedosyt.
1) one są jakieś takie inne... ciągnące, lejące... sama nie wiem. może to kwestia PULi,może tych właśnie innych wnętrz.
2) napy są brzydkie i bezpolotowo wpinane.
3) PULe na zdjęciach wyglądają dużo ładniej :( przy sprzedaży internetowej uważam to za nieuczciwość.

aczkolwiek - wydaje mi się, że jeśli dla kogoś ważna jest użyteczność, a nie estetyka - ze względu na ich dość niską cenę jednak polecam :)

mTuśka
12-12-2010, 21:27
dlatego pojawiła się ocena kosztów wysyłki ;)

przyszła moja z drylinerem. muszę przyznać, że chyba nie będę już więcej zamawiać. byłam ciekawa tych nowych tkanin wewnętrznych, ale sam sposób wykonania pozostawia jednak niedosyt.
1) one są jakieś takie inne... ciągnące, lejące... sama nie wiem. może to kwestia PULi,może tych właśnie innych wnętrz.
2) napy są brzydkie i bezpolotowo wpinane.
3) PULe na zdjęciach wyglądają dużo ładniej :( przy sprzedaży internetowej uważam to za nieuczciwość.

aczkolwiek - wydaje mi się, że jeśli dla kogoś ważna jest użyteczność, a nie estetyka - ze względu na ich dość niską cenę jednak polecam :)
a masz jednokolorowego pulu czy we wzorki?
bo mam z jedkolorowego pula to on sie tak rozciaga a ten wielorkolorowy sie nie naciaga wiec to chyba od tego zalezy.
mi to rozciaganie pasuje bo moge fajnie ja dopasowac.
sa ok,nie mialam przecieku ale jakos super zachwycona nie jestem,cena napewno jest duzym plusem.

mi.
12-12-2010, 21:31
mam tylko wzorki - pawie i auta. miałam też gwiazdki, ale już nie mam.

Mag
13-12-2010, 11:30
to teraz ja,bo mam chwilkę:)
mam kieszonki z PULem we wzorki,otulacz z jednokolorowym,mam dryliner i polar,mam napki i konopie:)
aha i pieluchy rozmiarowe,bo onesize nie ma co oceniać czy pasuje czy nie,na jedno dziecko onesize będzie lepszy,na inne gorszy.
PUL w te wzory franiszki jest identyczny jak PUL w te wzory innych firm/handmade,więc zarzuty wobec PULa co do rozciągliwości czy inne wady mozna także skierowac w stronę innych firm.
PUL jednokolorowy jest...zwykły,porównywalny do wonderoosa czy fuzzibunz,nie widzę różnicy,widzialam cieńsze i bardziej uciągliwe PULe.
dryliner jest jak dryliner,coolmax podejrzewam ze zdjęć tak samo,od dawna na rynku są dostępne wkłady z drylinera,kto używał,wie ze oba materiały nie daja uczucia suchości,zresztą polar czy mikropolar tez nie jest pod tym względem idealny niestety.
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=11&id=156&ec=0

na chwilę obecną po kilku praniach w 60stopniach polar nie jest zmechacony,nadal jest miękki i co ważne,gęsty (a dając przykład choćby wonderoosa czy sławnego naughty baby,wiem,że polarek może szybko zmienić się w złachaną cieniznę),zresztą jest też dosyć gruby.
napy są ...hm,normalne,szyte identycznie jak kiedyś szyła Babyetta czyli nie równo nap do napa przypięty,tylko trzeba troszkę naciągnąć.
kieszonki są z klasycznego wzoru szyte,nie przeciekają póki dziecię nie nasika ponad normę;).
rozmiar L trzyma się przedzialu wagowego,jak porządna pielucha.
na pewno są to lepsze kieszonki niż made with love in China;),do których mam posiadając 13-kilowego pieluszkowca sporo zarzutów ostatnio.
dla mnie kieszonki są porównywalne do większości szytych przez forumowy handmade jeśli chodzi o jakość i technikę,trafiłam już kilka razy na buble handmade`owe swoją drogą,te są porządnie odszyte,nic się nie pruje.
zarzuty mam do konopii i formowanek-formowanka od zewnątrz ma falbankę a wewnątrz nie,prawdopodobnie po to,by zachować wąski krok przy jednoczesnym istnieniu falbanki utrzymującej zawartość w środku,jednak jest to dość niewygodne gdy siedzi w środku wkładka,trzeba ją poprawiać.
natomiast material konopny (z info-najgrubszy),to tkanina z zewnątrz konopna,wewnątrz płaska,co oznacza dość niską chlonność,wkładki są z dwóch warstw konopii i formowanka kieszonkowa z polarem też powinna być tak szyta,mimo iż będzie ciut grubsza (za to bardziej chłonna,bo z jednej warstwy prawie wcale nie chłonie).
otulacz z drylinerem wewnątrz-jedyną funkcją drylinera w nim jest ukrywanie lewej strony PULa i dziecku jest przyjemniej,zakladki są przydatne,choć przez nie otulacz dluzej schnie.

Vena
13-12-2010, 13:59
Magda, dzięki za obszerną recenzję. Wkleiłaś link do władki suchej Mother-ease , ale bez komentarza - napisz, proszę, czy ta wkładka Ci się sprawdza? Jest droższa od innych, ale może warto?

Vena
13-12-2010, 14:01
[...]
Jak się przekonałyśmy szerokość pieluszek w kroku ma ogromne znaczenie w przypadku wyjątkowo chudych lub pulchnych nóżek. Przy chudych nóżkach pieluszka powinna być raczej szersza - minimalizuje to wycieki, natomiast w przypadku "kobiecych" udek lepiej sprawdzają się węższe pieluszki - łatwiej założyć i dopasować, a wycieki się nie zdarzają bo udka "utrzymują" pieluszkę we właściwym miejscu. No i raczkujące/chodzące dziecko z pulchnymi nóżkami, ale wąską pieluszką nie chodzi jak kaczka ;-)

Dzięki za te refleksje! Dla mnie bardzo cenne.

mTuśka
13-12-2010, 14:37
co do polaru to jest fajny nie kulkuje i nie szmaci,kupiłam u niej Pul we wzorki polar,a Kasiunia uszyla mi pieluszki.
a na bazarku kupilam jednokolorowa kieszonke z coolmaxem czy drylinerem nie paietam cio to jest i i sie naciage wiec to moze jednak od pula nie zalezy tylko od tego co jest w srodku.
pul ja pul,wiekszosc dziewczyn szyje z nich pieluchy.a pielucha jak pielucha,dobrze uszyta-starannie no przecietne,nic wiecej ani zlego ani dobrego nie moge juz o nich napiasc.

Mag
13-12-2010, 14:48
Magda, dzięki za obszerną recenzję. Wkleiłaś link do władki suchej Mother-ease , ale bez komentarza - napisz, proszę, czy ta wkładka Ci się sprawdza? Jest droższa od innych, ale może warto?
zdecydowanie się nie sprawdza,dlatego wiedziałam,że i tu dryliner też nie będzie dawał uczucia suchości.zachowuje się jak cienki kawałek sztucznej szmatki,czuć wilgoć na pewno.gęsty polar też w pewnym momencie chlupoce;),ale mokry jest jakoś przyjemniejszy.
różnica w obu drylinerach jest taka,że franiszkowy dryliner jest jak dzianina,rozciąga się i tym bardziej jakoś czuć wilgoć,a dryliner mother-ease jest nierozciągliwy i mniej czuć wilgoć,ale to malutkie niuanse,oba nie spełniają swojej roli i dlatego pewnie dryliner jest tańszy niż porządny polar.
aha,polar kolorowy franiszki jest bardziej puchaty,grubszy niż biały,ale różnica jest tycia:),tak czy siak,do polaru nie mam zastrzeżeń.
zresztą odnosząc się do cen,taka moja dygresyjka-kieszonka to okolice 35zeta i da się w tej cenie zarobić jednak dając klientowi dobry polar,dobry PUL i na życzenie wszystko co on chce,a klient może wyjść z tego zadowolony,myślę,że to jest super rozwiązanie jeśli ktoś podchodzi ekonomicznie do pieluch i nie pożąda nowych wzorów:).dla nas na przykład kieszonki tzw. "tanie" z Chin nie istnieją jako wybór,dziecka nie mogę dopiąć w żaden sposob,więc daleko im do onesize do końca pieluchowania wbrew "uczciwym" opisom sprzedawców z allegro-nam brakuje jeszcze pol roku.

mTuśka
13-12-2010, 14:52
a co do tkaniny konopno bambusowej to jest niechłonna?
bo chiałam ja na wkladki do formowanki -kieszonki na noc?
na noc sie nie sprawdzi?
nawed 3 / 4 warsztwy?
jaka ona jest gruga Magdo?
ja mam polar kolorowy .
pogubiałąm sie juz w tych tkaninach? czy im wyższa wartos garamatury ty chłonniejsza tkanina?
bo juz niec nie wiem.
http://www.franiszki.pl/tkaniny_bambusowe.html

Mag
13-12-2010, 15:47
tkanina konopno-bambusowa jest jednostronna,tzn. po jednej stronie są te cale konopie z bambusem a po drugiej osnowa poliestrowa,na formowanke kieszonke nocna to bym dwie warstwy tej tkaniny brala i polar,wkladki mam skladane:
http://www.franiszki.pl/images/p012_1_02.jpg
na pewno brałabym teraz większe i dłuższe,żeby na całą dlugość pieluchy starczyły,bo moje sa za krotkie.no ale nie wiem czy warto-składane nature babies bambusowe kosztują 15zeta,luluu nature konopne wkłady 10zeta.o chłonności za bardzo się nie wypowiem,za rzadko prane,na razie chłoną przeciętnie,myślę że składane (wtedy będzie to kilka warstw) po odpowiedniej ilości prań będą dobre.

mariakasprzak
13-12-2010, 22:38
Jestem autorką pieluch Franiszki i chce podziękować za wszystkie uwagi te miłe i mniej miłe:)Starałam się na bieżąco wprowadzać zmiany żeby pieluszki były jak najlepsze.Wprowadzę również zmiany w nabiciu nap na patka według uwagi Magdy1980 i dołożę po jeszcze jednym napie na patkach żeby lepiej się zapinały.Co do uwag Mi napy nie są brzydkie są ładne i dobrej jakośći takie jak stosuje większość osób szyjących w Polsce podobnie pul jest ładny,delikatny i też większość pieluch z nich jest uszyta.Jest tak,że ten sam pul uszyty z polarem wygląda inaczej niż uszyty z delikatnym i cienkim coolmaxem czy drylinerem.A ,że nabite bez polotu to już sprawa gustu przecież wystarczy napisać jakie kolory i gdzie mają być nabite i wtedy nie ma nieporozumień.Zakładając firmę założyłam ,że chce stworzyć pieluszki ,które będą alternatywą dla bardzo drogich bumgeniusów,woondersów itp a ,które jakością nie będą odbiegać co do tkanin i jakości uszycia.Są to pieluszki dla mam ,które po prostu chcą pieluszkować naturalnie i chcą dobrej jakości pieluszki za niewygórowaną cenę.Proszę zawsze pisać jak ma wyglądać pieluszka a ja taką uszyję wybór tkanin naturalnych i mniej naturalnych jest duży:)

mi.
13-12-2010, 23:39
o!
no, nie wiem... mi ;) coś w napach nie podchodzi :( duże są i jakoś tak... nie wiem...

jeśli chodzi o rozciągliwość PULa, to może rzeczywiście Muksuty tak mają :hmm: nie wiem, bo nie mam chyba więcej muksutowych pieluszek...

a skoro Magda1980 tak bardzo zachwala polar, to może się skuszę :)
tylko ja mam wielką prośbę o jak najbliższe realnemu wyglądowi zdjęcia, bo na zdjęciach one, te PULe, wyglądają inaczej...

heh... i żałuję, że nie poczytałam wcześniej o Drylinerze...

mariakasprzak
14-12-2010, 09:11
Zdjęcia może są o tyle złe,że tak do końca nie oddają nasycenia barw bo są to bardzo żywe i ładne kolory dużo ładniejsze niż na zdjęciach.Napiszę po raz kolejny napy mam standartowe takie jak we wszystkich pieluszkach generalnie, te napy można spiąć z napami woondersa czy bumgeniusa i każdy to może sprawdzić,nie odbiegają ani wielkością ani wyglądem także ciągłe zarzuty o wielkości nap są naprawdę bezpodstawne a wręcz dla mnie szkodliwe bo odpychają potencjalnych chętnych na zakup pieluszek.Co innego uwagi co do wykroju czy jakości wykonania bo tu cennych uwag nigdy nie za dużo bo mogę zawsze skorygować wykrój tak aby pieluszka była jak najlepszej jakośći i funkcjonalności.

mi.
14-12-2010, 12:32
hmm... to ja na razie nic nie będę pisać, bo nastawiona jestem do Franiszek bardzo pro i niejednej Mamie poleciłam, a z tej dyskusji zaczyna wynikać, że jestem ogromnie niezadowolona.

KaiDo
14-12-2010, 13:01
Ja też żałuję, że nie poczytałam wcześniej o drylinerze, bo zupełnie mi się nie sprawdza. Będę jeszcze próbować może z wkładem na górze? Poza tym kieszonka ładnie odszyta, a z formowanki bambusowej jestem bardzo zadowolona. Ceny przystępne, napy ok. A różnice w kolorach - prawie każda pieluszka jaką zamawiałam wyglądała na żywo troszkę inaczej niż na zdjęciach - taki urok kupowania przez internet.

mTuśka
14-12-2010, 13:48
Zdjęcia może są o tyle złe,że tak do końca nie oddają nasycenia barw bo są to bardzo żywe i ładne kolory dużo ładniejsze niż na zdjęciach.Napiszę po raz kolejny napy mam standartowe takie jak we wszystkich pieluszkach generalnie, te napy można spiąć z napami woondersa czy bumgeniusa i każdy to może sprawdzić,nie odbiegają ani wielkością ani wyglądem także ciągłe zarzuty o wielkości nap są naprawdę bezpodstawne a wręcz dla mnie szkodliwe bo odpychają potencjalnych chętnych na zakup pieluszek.Co innego uwagi co do wykroju czy jakości wykonania bo tu cennych uwag nigdy nie za dużo bo mogę zawsze skorygować wykrój tak aby pieluszka była jak najlepszej jakośći i funkcjonalności.
bardzo mi sie niie podoba taka dyskusja.
ja mam zastrzazenia np co do kontaktu z pania,i z niki sie tym nie dziele.
dziwa mnie jakies dygresje i dyskusje.az strach sie odezwac,a Pani wypowiedzi jakby obronie odczytuje jak atak i nie tylko ja.

Mag
14-12-2010, 15:04
ja tego jako atak nie odczytuję,faktycznie pani ma rację co do zarzutów wobec PULa czy nap,wcześniej czytałam ten wątek i jest sporo uwag w tym kierunku a przecież wszystkie mamy handmade korzystają z tych PULi i są chwalone.dlatego głównie się odezwałam,ale...jako była moderatorka w tym dziale;) prosiłabym o nie zabieranie głosu przez producenta pieluch w dziale,w którym jest to zabronione dla producentów i sprzedawców.
na forum jest dział dla producentów i sprzedawców "reklama",tam za odpowiednią opłatą (wcześniej trzeba napisać do adminki Jazzoo) można umieścić dokładne info o swoich produktach:).dyskusja w wątku recenzyjnym,który służy jedynie do wypowiedzi forumowiczów nie zaangażowanych w produkcję i sprzedaż,może toczyć się jedynie pomiędzy tymi forumowiczami.

mariakasprzak
14-12-2010, 17:16
Bardzo przepraszam,że zabrałam głos ale te napy nie dawały mi spać :) nie chciałam nikogo urazić jeżeli tak to bardzo przepraszam.Chciałam tylko wyjaśnić ,że napy nie mogą być złe czy brzydkie bo większość producentów w kraju i zagranicą stosuje je do pieluszek i nikt się na nie generalnie nie skarży.Postarajcie się mnie zrozumieć te strony były otwierane ponad 4500 razy i nieraz pisano do mnie z zapytaniem czy te napy są naprawdę złe:) a siła przekazu takich postów jest naprawdę wielka:)

mi.
14-12-2010, 17:42
skoro magda1980 upomniała i mogę przestać obawiać się kolejnego "naskoku" Producentki - piszę.

pamiętajmy, że w wątku była/jest mowa o napach starych i nowych :)
obejrzałam. nowe rzeczywiście, są bardzo podobne do innych. nie wiem z czego wynikało moje pierwsze wrażenie.
"bezpolotowość" wpinania podtrzymuję. jaki sens ma mieszanie kolorów, jeśli na końcu i tak widać tylko jeden? :hmm: tracą swoją funkcję zdobniczą.

ponaciągałam też inne muksutowe PULe, które mam w domu - tylko te franiszkowe się tak ciągną. pawie bardziej, auta mniej. nie wiem z czego to wynika :(

mgosia
15-12-2010, 15:52
hmm mam pule od pani Marii mam też pule z ekosiec. jak dla mnie jedno i to samo. :) Napy z tego co kojarzę Pani ma z czeskiego, więc też wiadomo co to :)

mi.
15-12-2010, 18:31
moja z drylinerem jest fajna. nic nie przecieka, nie jest sucho jak w polarku, ale nie mokro jak w tetrze :) bałam się, że będzie gorzej ;)

mamuśka
16-12-2010, 20:56
Hmmm, przyjrzałam się pieluszkom pod kątem spostrzeżeń Forumek. I postanowiłam napisać swój "elaborat" ;-) :

Ja uważam, że napy niczym się nie różnią od nap z innych pieluszek (ale mam te "nowe", mniejsze napy. Tych "starych", dużych nie widziałam... i chyba nie zobaczę bo pieluszki już nie są z nimi szyte) - porównywałam do Wonderoo, BG i Bluberry i nie widzę różnicy, natomiast np. w Bambinex formowanych są wg mnie gorsze od wcześniej wymienionych.

Nie mam zastrzeżeń do PUL'a. Jest bardzo delikatny (mięciutki) i cienki, ale jeszcze nigdy mnie, ani mojej znajomej pieluszki nie przeciekły. Myślę, że jeśli spełnia swoje zadanie (nie przecieka) to jego "cienkość" jest zaletą (większa paroprzepuszczalność).
Co do kolorów - dla mnie one w rzeczywistości są dużo ładniejsze niż na zdjęciach, są bardziej nasycone - te jednokolorowe. Natomiast te z wzorkami są chyba używane przez wszystkie osoby szyjące handmade'y - wiele szyjących ma te same wzory, więc to chyba ten sam, zwykły PUL.

Polar w pieluszkach bardzo mi odpowiada. Nie jest zbyt cienki (np. starsza wersja Wonderoo), ale też nie jest tak "mosiężny" jak np. w niektórych pieluszkach handmade kupowanych przeze mnie od niektórych Forumek.

Rzepy (mam węższe) są OK, mocne i trwałe. Są obszyte (nie tak jak we Flexi czy otulaczu Bluberry - ciężko się je odpina), jeden mankament to zabezpieczenia rzepów - są mocowane za blisko rzepu przez co trudno je złączyć w nowych pieluszkach, po kilku praniach to już nie problem. Wystarczyłoby kilka mm odstępu od rzepu - ale jakoś nigdy o tym nie napisałam do szyjącej, nie był to dla mnie większy problem.

Co do wykonania pieluszek, uważam, że "firmówki", ale te z wyższej półki (np. BG) są może bardziej "wygłaskane" tzn. baaardzo dokładnie odszyte i przemyślane, ale jeśli chodzi o funkcjonalność (chłonność, niezawodność) nie widzę żadnej rożnicy. Poza tym co znów działa na korzyść Franiszek i dla mnie osobiście ma ogromne znaczenie - Franiszki można zamówić do indywidualnych potrzeb dziecka (bardzo szczupłe, albo bardzo spore, z chudymi nóżkami, z pulchnymi udkami itd.) Kilka razy mi się zdarzyło, że firmówki, które bardzo mi się podobały i świetnie działały (chłonęły) były za szerokie/wąskie lub za długie/krótkie. Co mi z chłonnych Bamboozli kiedy moja 11 kg córka ledwo się w nich mieści (a producent przeznacza je do 16 kg), co z tego, że BG (starsza wersja) jest zgrabniutka i chłonna gdy na ciałku dziecka są pręgi od gumek, śliczne Itti Bitti Tutto zwróciłam do sklepu bo były za krótkie w stanie (może posłużyłyby z 3 miesiące ale nie dłużej, więc 85 zł./szt. to za duża inwestycja).

Myślę, że dużo zależy od oczekiwań mam. Jesli ktoś ma "żyłkę" kolekcjonerską i bardzo ważna jest dla niego estetyka/różnorodność to się chyba nie zadowoli stosikiem takich pieluszek (ani żadnych innych ;-) , będzie wciąż szukać innych rozwiązań. Natomiast jeśli ktoś traktuje pieluszki utylitarnie to te pieluchy są świetnym sposobem na skompletowanie wystarczającego stosiku do pieluchowania.
Sama przechodziłam rożne etapy przy pieluchowaniu - mnóstwo razy kupowałam pieluszki w różnych sklepach i po od dwóch do kilku tygodni lądowały na Bazarku. Dopiero z czasem (gdy spadło na mnie dużo dodatkowych obowiązków) zaczęlam pieluchy traktować jako "zło konieczne" i wtedy nie zwracałam uwagi na to czy to jest kieszonka BG, AIO Imse Vimse czy formowanka Tots'a tylko zakładałam co leciało... i było już wyprane ;-) tetrę, prefoldy, firmówki, franiszki itd.

Kontakt z szyjącą oceniam pozytywnie. Moje uwagi czy prośby są zawsze uwzględniane (np. wąskie rzepy, węższa pieluszka, różne rodzaje tkanin), czasem Pani zwróci uwagę (w znaczeniu doradzi), że jakiś pomysł może się nie sprawdzić, ale jeśli nadal mam życzenie aby wykonać pieluszkę wg moich wskazówek to jest to przyjmowane i realizowane.

P.S. po wysłaniu tego posta zobaczyłam jaki jest długaśny ;-) ciekawe czy ktoś dotrze do końca ;-)

mTuśka
16-12-2010, 22:37
ja dotarłam,rzeczywiscie esej :)

mariakasprzak
28-12-2010, 12:34
:)

tra
13-01-2011, 20:00
Z synkiem jesteśmy bardzo zadowoleni z użytkowania tych pieluszek i zakupiliśmy kolejne.

W nowych - uwaga napki są symetryczne , jest ich więcej przez co zwiększył się zakres regulacji w pasie, wydłużone zostały do tego trochę skrzydełka.

załączam fotkę:
http://images41.fotosik.pl/523/2aac3c31dda22a29m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2aac3c31dda22a29.html)

I przyznam PUL jest dla mnie identyczny jak w kieszonkach wonderoos V2, jedynie od wewnątrz jest bardziej matowa warstwa laminatu.
Te pieluszki są naprawdę fajne, a Pani bardzo elastycznie podchodzi do wszelkich propozycji - mi np uszyła kieszonko-otulacze :))

Dharma
13-01-2011, 21:01
P.S. po wysłaniu tego posta zobaczyłam jaki jest długaśny ;-) ciekawe czy ktoś dotrze do końca ;-)

ja też dotarłam - fajny post widać, ze wiesz o czym mówisz. Aż się zainteresuję tymi franiszkami .

mamuśka
17-01-2011, 19:39
Pojawiły się franiszki z regulacją na gumeczki (jak Fuzzi Bunz) widziałam je na allegro i na stronie franiszek. Próbował ktoś? Strasznie jestem ciekawa jak się sprawdzają bo regulacja pieluszek na długość (z różnych firm, nie tylko franiszki) na napy jest taka średnia dla mnie - często się rozpinają gdy się zakłada pieluszkę. Chyba się skuszę na próbę ;-)

Vena
20-01-2011, 21:07
[...] mi np uszyła kieszonko-otulacze :))
A co to takiego? Czy możesz opisać :) ?

Vena
20-01-2011, 21:31
Pojawiły się franiszki z regulacją na gumeczki (jak Fuzzi Bunz) widziałam je na allegro i na stronie franiszek. Próbował ktoś? Strasznie jestem ciekawa jak się sprawdzają bo regulacja pieluszek na długość (z różnych firm, nie tylko franiszki) na napy jest taka średnia dla mnie - często się rozpinają gdy się zakłada pieluszkę. Chyba się skuszę na próbę ;-)
Mnie też kusi to rozwiązanie -jeśli ktoś próbował, to bardzo proszę o refleksje.

tra
20-01-2011, 22:35
A co to takiego? Czy możesz opisać :) ?

kieszonka z przednią zakładeczką do wsunięcia wkładu :) - ja tylniej w otulaczach i tak nie używam

Vena
27-01-2011, 16:09
Tra, ciekawy patent :) . Czy za dodatkowe życzenia tego typu płaci się więcej?

A czy ktoś testował franiszki AIO?

mamuśka
27-01-2011, 18:12
Mnie też kusi to rozwiązanie -jeśli ktoś próbował, to bardzo proszę o refleksje.

Ja będę wiedzieć w przyszłym tygodniu :-)

tra
27-01-2011, 19:50
. Czy za dodatkowe życzenia tego typu płaci się więcej??

Nie, zapłaciłam normalnie jak za otulacz.

Vena
29-01-2011, 16:19
Napiszcie jeszcze, proszę, ktore z franiszkowych tkanin naturalnych najlepiej sprawdziłyby się jako warstwa wewnętrzna w kieszonkach?
Czy ktoś testował tkaniny z bawełny organicznej? Czym się od siębie różnią (np. 'interlock' od 'collage' http://www.franiszki.pl/bawelna_organiczna.html )?
A czy tkanina konopie 70% bawełna 30% http://www.franiszki.pl/tkaniny_konopne.html (używana głównie na wkładki) sprawdziłaby się jako środek w kieszonce?

moli1978
29-01-2011, 19:44
Mam 3 pieluchy franiszki - uszyte dokładnie pod moje dyktando. Nigdy mi nie przeciekły, leżą na pupie bardzo zgrabnie. Nie mogę się do niczego przyczepić. Zdecydowanie zadowolona jestem.

mamuśka
30-01-2011, 11:46
Napiszcie jeszcze, proszę, ktore z franiszkowych tkanin naturalnych najlepiej sprawdziłyby się jako warstwa wewnętrzna w kieszonkach?
Czy ktoś testował tkaniny z bawełny organicznej? Czym się od siębie różnią (np. 'interlock' od 'collage' http://www.franiszki.pl/bawelna_organiczna.html )?
A czy tkanina konopie 70% bawełna 30% http://www.franiszki.pl/tkaniny_konopne.html (używana głównie na wkładki) sprawdziłaby się jako środek w kieszonce?

Ja miałam do czynienia (w zestawieniach z kiszonką, formowanką lub myjkami) z
- polarkiem,
-coolmaxem,
-drylinerem,
-tkaniną bambus 48% bawełna 24% poliester 18% konopie 10% ,
-tkaniną konopie 70% bawełna 30%,
-tkaniną bambus 50% jedwab 50%,
-tkaniną bambus 53% bawełna 47% (kolorowa)
-oraz frottę bambusowo 90%- poliamidową 10%.


Najlepsze uczucie suchości daje polar, potem coolmax i dryliner - po równo. Lubię coolmax bo ma takie mini dziurki i jest mniejsza możliwość zapchania kremem gdy trzeba posmarować pupę.

Z naturalnych:

Najbardziej chłonna jest wg mnie tkanina bambus 48% bawełna 24% poliester 18% konopie 10% i zarazem najmilsza w dotyku, wg mnie najlepsza z wypróbowanych przeze mnie na wkładki oraz warstwę przy pupie w kieszonkach (gdy chcemy mieć naturalną tkaninę i nie przeszkadza nam uczucie mokrego).

Tkanina konopie 70% bawełna 30% jest przez niektórych określana jako "koszulowa" i rzeczywiście jest bardzo cienka i delikatna, jakoś nie wyobrażam sobie jej na wkłady, chyba że z wielu warstw. Co do niej jako tkaniny przy pupie w kieszonkach też jakoś jej nie widzę, nie jest miękka, raczej taka właśnie "koszulowa", będzie chyba dosyć zimna kiedy zmoknie przy pupie.

Tkaninę bambus 50% jedwab 50% właśnie testuję. Jest bardzo cienka i delikatna, mięciutka. Mam ją w kieszonkach, daje uczucie mokrego, ale szybko schnie (prawie jak polar). Nie chłonie za dużo. Jeśli Ci chodzi o naturalną tkaninę przy pupie, nie chłonącą za dużo ale dzięki temu szybko schnącą, no i dziecko może czuć mokro to może właśnie ta?

Z frotty bambusowo 90%- poliamidowej 10% mam myjki. Bardzo trwała i dobra tkanina, używam myjek już bardzo długo a bambus nie stwardniał. Przypomina trochę frotę w bambusowych Bambinexach formowanych. Myślę, że wkłady z niej byłyby bardzo chłonne.

Tkanina kolorowa bambus 53% bawełna 47% może być chłonna ale nie tak jak bambusowa frota czy opisane powyżej bambus 48% bawełna 24% poliester 18% konopie 10%.

Vena
01-02-2011, 00:00
Mamuśka, dzięki Ci dobra kobieto za ten bardzo pomocny opis!!!!

Już mi się powoli koncepcja klaruje, choć ciekawa byłabym jeszcze opinii o bawełnie organicznej - ktoś ma może?

Vena
03-02-2011, 19:59
Ja będę wiedzieć w przyszłym tygodniu :-)
Mamuśka, czy już masz pieluszki na gumki, przetestowalaś?

mamuśka
03-02-2011, 23:22
Pierwsze testy mam za sobą. Materiał od pupy bambus 50% jedwab 50% i gumki do regulacji.

Materiał jak pisałam bardzo cienki i delikatny, szybko schnie. Myślę, że jeśli już decydować się na naturalną tkaninę, dającą uczucie mokrego to chyba wolę bambus 48% bawełna 24% poliester 18% konopie 10% lub frottę bambusowo 90%- poliamidowej 10% bo po prostu więcej pochłonie, tylko wtedy trzeba założyć dłuższy czas schnięcia.

Co do gumek mam mieszane uczucia (miałam kiedyś Fuzzi Bunz z gumkami i też miałam mieszane uczucia ;-) )
Ponieważ moje dziecię jest już duże, pieluszkę one size na napy ma rozłożoną na największą długość - i świetnie otacza nóżki. W przypadku gumek do regulacji - mam wrażenie, że one jakoś tak mniej dokładnie/pewnie otaczają nóżki = mogą być przecieki (chociaż na razie mi się nie zdarzyły). Te gumeczki są po prostu delikatniejsze i może dlatego nie mam wrażenia takiej niezawodności jak gumki w pieluszkach regulowanych napami.
Z kolei gdy wspomnę pieluszki regulowane napami gdy moje dziecię było mniejsze i pieluszka była "skrócona" - to pamiętam, że napki (w pieluszkach różnych firm, nie tylko Franiszki) często się otwierały podczas zakładania pieluszki.

Podsumowując: dla dziecka malutkiego, które ma rosnąć z pieluszką wybrałabym regulację na gumki. Natomiast dla starszego brzdąca te z napkami (lub po prostu rozmiar L). A wogóle jakbym miała zapas gotówki to wybrałabym rozmiarówki ;-)

Vena
05-02-2011, 13:36
Dzięki, Mamuśka, za relację!
Mój Dzieć Maleńki, więc pewnie spróbujemy gumeczki.
A powiedz, proszę, czy Twoim zdaniem ten system na gumki sprawdziłby się w otulaczu?

mamuśka
05-02-2011, 15:15
Myślę, że tak, chociaż nigdy nie probowałam z otulaczem.
Jesli Twój dzieć malutki to rzeczywiście brałabym gumki, napki lubią się odpinać przy naciąganiu/zakładaniu pieluszki.

Tolusia30
05-02-2011, 15:27
chciałam dopytać jeszcze o ten coolmax. Zrezygnowałam ze wszystkich kieszonek, bo Mała odparza się od polaru i idąc na spacer pakuję ją w huggiesa, żeby jak siknie to miała sucho przy pupie. Czy ten coolmax żeczywiście izoluje od wilgoci i nie odparza(w końcu to też sztuczne tak jak polar)??????????

mamuśka
06-02-2011, 22:58
Moja córka po drzemce w pieluszce z polarem ma zawsze czerwoną pupę. Natomiast po drzemce w pieluszce formowanej bambusowej, nawet jeśli można ją wręcz wykręcać bo jest tak mokra, pupa nie jest czerwona. Myślę, że odparza ją właśnie sztuczny polar, który po prostu "grzeje".

Coolmax jest sztuczny ale nie "grzeje" tak jak polar - ma "otworki" jest o niebo lepszy, wg mnie nie odparza. Natomiast uczucie suchości jest w nim trochę słabsze od tego w polarze.

sag8
16-02-2011, 11:00
my miałyśmy dwie kieszonki PUL, pieluszki rewelacyjne, ładne, zgrabne bardzo starannie uszyte. wkładka konopna dość cienka, ale chłonna. pupka naprawdę bardzo zgrabnie w nich wyglądała, szkoda, że już nich wyrosłyśmy...

beautygosiek
12-06-2012, 21:51
mam 2 kieszonki PUL, jedna na napy, druga na rzepy, napy wypadaja o wiele lepiej, te zwykłe rzepy (a mam kieszonkę ze zwykłymi) po pewnym czasie zaczynają jednak słabiej trzymać, pewnie po wymianie rzepa znów będzie moją ulubioną bo generalnie lubię rzepy za to że można szybko założyć wierzgającemu dziecku pieluszkę
pieluszki są zgrabne, mają miłe PULe, nie uciskaja nóżek ani pachwin, dla mnie the best

ania_przyszłamama
27-02-2013, 07:36
znalazłam ten dość stary wątek na szczęście a przez tych kilka miesięcy może ktoś jeszcze nabył te pieluchy. Konkretnie intresuje mnie otulacz pulowy. Proszę o recenzje

len_a
03-09-2013, 12:57
strona franiszki nie działa :/ czy może się zmieniła? Można jakoś gdzieś pooglądać?

Niezapominajka
03-09-2013, 13:44
znam panią Marię szyjącą Franiszki, już nie szyje na sprzedaż.....

vinga89
10-04-2015, 17:34
Ostatnio zakupiłam 3 franiszki os ( 2 kieszonki i otulacz) i jestem w nich zakochana! zgrabne, pupcia malutka w nich jest. naprawdę fajnie leżą. wykonanie również porządne.
strasznie ubolewam w tej chwili, że pani Maria już ich nie szyje na sprzedaż :(
jakby komuś zalegały w szufladzie to wiecie gdzie mnie szukać ;) ;)

AnnaM
25-08-2015, 14:36
hopne temat bo nie wiem czy ktos sie orientuje jaka jest nowa strona franiszki gdzie mozna zamowic pieluszki, zwlaszcza welniaki?

kustafa
25-08-2015, 14:41
o ile mi wiadomo franiszki już nie są produkowane

AnnaM
26-08-2015, 11:47
aha, no szkoda, dziekuje :)

100kropek
26-08-2015, 17:01
Też należę do fanek!
Są naprawdę super.