PDA

Zobacz pełną wersję : Loveybums formowane z szerpy



mamuśka
08-08-2010, 11:50
Znacie? Jakie są? Zainteresowały mnie ze względu na rozmiarówkę (nawet do 20 kg).

Moja mała ma dopiero 10 kg ale taką budowę ciała, że niektóre pieluszki przeznaczone do 16 kg (większość się kończy na 15-16 kg. wg producentów) są na nią na styk albo uciskają.

Ciekawi mnie co to za materiał "szerpa" podobno jakaś bardzo chłonna odmiana bawełny....

Są tutaj:
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=47_59&product_id=254

mamuśka
13-08-2010, 17:32
No i musiałam sama wypróbować ;-)

Na razie użyta 1 raz. Wygląda jak z mikrofibry, jest leciutka i puchata. Bawełna jest w niej zmechacona podobnie jak w pieluszkach storchenkinder... tylko jakaś taka lżejsza jest. Schnie dosyć szybko (szybciej niż storchen), mniej więcej jak mikrofibra. Pochłonęła niewiele, ale jak wspomniałam była użyta na razie tylko raz.

Pozytywnie nastroiła mnie rozmiarówka ;-) Z zapartym tchem wzięłam rozm. duży (od 8 do 13,5 kg) i świetnie pasuje na moje 10 kg szczęścia i widać, że jeszcze posłuży bo jest zapas. Tymczasem wiele markowych pieluszek przeznaczonych do 16 kg. jest na styk....

mama-japonka
08-09-2010, 13:06
Szerpa to specjalnie tkana bawełna. Te z szerpy mają dodatek poliestru (żeby lepiej schły), ale nie przy pupie, żeby przy pupie dziecko miało całkowicie naturalnie. Optymalna chłonność po kilku przepraniach...