PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy tak bedzie w Polsce???



Lulka
21-07-2008, 22:36
wlasnie namowilam moja znajoma na przejscie na strone ciemnej mocy wielorazowek i wiecie co?
mieszka w uk i dostannie za to ze zakupila takowe pieluszki 50 F w nagrode 8))

Linda
21-07-2008, 23:27
Jestem ciekawa kto da jej te pieniazki... nie slyszalam o tej akcji...

Nymphadora
22-07-2008, 07:35
ja kilka razy juz slyszalam, ze w niektorych miastach Niemiec pieniadze sa od zarzadu osiedla/wpolnoty mieszkancow za to, ze mniej smieci (wiec mniej kosztuje ich wywozenie) :)

yena
22-07-2008, 09:53
wlasnie namowilam moja znajoma na przejscie na strone ciemnej mocy wielorazowek i wiecie co?
mieszka w uk i dostannie za to ze zakupila takowe pieluszki 50 F w nagrode 8))

Hmmm... pierwsze słyszę...

Lulka
22-07-2008, 13:40
zwraca council :)

natala
22-07-2008, 13:41
niektore council'e sa w tzw. Real Nappy Network Scheme i one wtedy daja bon do wykorzystania przy kupnie pieluch wielorazowych. ale niestety tylko niektore, moja dzielnica np. nie jest :(

Anna Nogajska
22-07-2008, 14:15
super, jestem przekonana, że u nas też tak będzie :):)
trzeba tylko lobbinbg zrobić w odpowiednih miejscach, ministerstwo środowiska zainteresować...proste, nie :lol: :lol: :lol:

aggie
27-07-2008, 21:26
super, jestem przekonana, że u nas też tak będzie :):)
trzeba tylko lobbinbg zrobić w odpowiednih miejscach, ministerstwo środowiska zainteresować...proste, nie :lol: :lol: :lol:

Marze o znizkach w czynszu za segregowanie smieci, ograniczanie smieci wlasnie przez uzywanie pieluch wielo, ale w naszym milym inaczej kraju moze sie to skonczyc smieciami w lasach :(

Przykre ale prawdziwe. Za wywoz wiekszych smieci trzeba placic, wiec gnija pod smietnikami. Mieszkancy domkow podrzucaja swoje smieci pod smietniki blokowe. Ze nie wspomne o moim sasiedzie, ktory brzydzi sie wchodzeniem do smietnika, wiec zostawia swoje smieci pod smietnikiem, nawet nie zawiazuje torby, a wiatr rozwiewa wszystko.

Ech, a tak mi sie marzylo, zeby czynsz malal od mniejszej ilosci smieci...

Lulka
27-07-2008, 21:29
moi sasiedzi a mieszkam w kamienicy od kiedy mamy kosz do segregacji segreguja rewelacyjnie i przykladem swieca :D

u moich rodzicow za segregacje smieci w domkach jednorodzinnych placi sie mniej za ich wywoz ( przywoza specjalne smieci na rozne tworzywa)

Anna Nogajska
28-07-2008, 09:32
w niemczech jest policja smieciowa. jeśli ktoś zostawi śmieci pod smirtnikiem, albo ich nie posegreguje to policja grzebie się w tych smieciach i szuka np. kopert z adresem itd...karty są ogromne!

Lulka
28-07-2008, 10:01
tak byc powinno wszedzie!!!
u moich rodziciow jest takie male przejscie i tam ktos NOTORYCZNIE zostawia worki ze smieciami typu pudelka od jedzenia etc
czaje sie na tego delikwenta juz od dluzszego czasu ale naprawde to jest obrzydliwe

Agmani
02-08-2008, 13:33
ja kilka razy juz slyszalam, ze w niektorych miastach Niemiec pieniadze sa od zarzadu osiedla/wpolnoty mieszkancow za to, ze mniej smieci (wiec mniej kosztuje ich wywozenie) :)

Tylko niestety w bardzo niewielu :evil: . W dodatku to sa czesto male pieniadze (np. 35 €) i ich przyjecie oznacza, ze sie nie dostanie WindelmĂźll, wiec przy rodzinie to skorka za wyprawke. Jestesmy 100 lat za Austriakami :oops: Na naturwindeln byla ostatnio dyskusja na temat.