PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie o osłonkach...



Ania
05-12-2007, 23:50
Ma któraś z Was może taką specjalną kupioną (a nie własnej roboty)???
Czy to sie sprawdza w praktyce?
Jesteście zadowolone z zakupu?


w tej kwestii proszę tylko o szczere relacje
(zgadnijcie dlaczego znowu wypytuje- hihihi :wink: )

sylwik
06-12-2007, 11:23
ja mam taka:
http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=319
teraz to mozna to i u Vegi kupic... ja placlam paypalem i kosztwalo mnie to 180 zl z przesylka (wyslane w poniedzialek doszlo w sobote)
wersja deluxe.
Moja Hania ma 6 miesiecy (jest raczej chuda i drobna ale dluuuga) i pod moja kurtka sie nie miescila, a kombinezon, ktory mamy sie rolowal i mial za krotkie nogawki a za dlugi tulow i do chusty musialabym kupowac nowy kombinezon.
Jestem zadowolona bardzo, jak jest okolo 0 stopni to mala jest w body, spiochach i skarpetkach grubszych (oczywiscie szalik, ale mysle o uszyciu golfika i czapka ale jesli zakladam ten kaptur to cieniutka i jest nam obu cieplo.
Slabo to sobie wuobrazam do noszenia na plecach no bo na moja kurtke? nie wiem. Pozatym nie wiem czy bym sobie wtedy poradzila z zalozeniem (to znaczy czy moja Hania mialaby tyle cierpliwosci...)
Zastanawialam sie tez nad kurtka, ale w tej oslonce moze nosic rowniez moj maz, bo zaczyna mu sie to coraz bardziej podobac i malej tez. Nie mniejjednak jest to raczej dla dziecia niechodzacego, albo dla chodziaczka na krotki wypad do slkepu pod domem.
pozdrawiam
sylwia

visenna2
06-12-2007, 11:33
Mam osłonkę polarową Hoppediz i jestem z niej bardzo zadowolona. Była maksymalnie eksploatowana rok temu, kiedy Zuza jeszcze nie chodziła i nosiłam ją w gigantycznej kurtce męża. Zawsze sie suwak rozsuwał i gdyby nie ta osłonka to mlodej wiałoby po nerach. Łatwo sie zakłada i jest naprawde wygodna. Chust Hoppa nie lubię, ale tę osłonke każdemu moge polecić z czystym sumieniem :)

Zuza już z niej wyrosła niestety(głowa nie przechodzi przez golfik :D) ale przy następnym dzieciu na pewno będzie używana.

Kasia
08-12-2007, 01:52
Jak sobie przypomne, z jakimi perypetiami ta oslonka do Ciebie szla, to nadal mnie trzesie ;)


---------------------------------------------------------------------------------------
Kasia z Chustomanii

Mary-Anne
10-12-2007, 18:26
Ja mam też tę Hoppediza od kilku dni, czyli jest na etapie tostowania, ale mogę juz powiedzieć co mi się w niej podoba a co nie.
Plusy: dziecia można nią solidnie okryć, nawet na nogi jestem w stanie mu założyć tę osłonkę, obrze się dół ściąga; wreszcie mi nie podwiewa; jest miękka i ciepła, ale nie przesadnie gruba - taka akurat pod kurtkę na zimę.
Minusy: trochę za mało przylega mi mój golf do szyi - zjeżdża mi i robi sie chłodno, można jeszcze coś pod niego ząłożyć żeby podtrzymało, ale miałam nadzieję, że tak robić nie będę musiała; trudno zasunąć i rozsunąś dziecku suwak pod brodą - szczególnie niewygodne to jest gdy przynoszę śpiące dziecko ze spaceru i chę je z tego rozebrać, na szczęście przy dobrej gimnastyce da sie wyjąć dziecko bez rozpinania suwaka; nie da sie przytrzymać dziecku głowy chustą ggdy zaśnie (to pewnie cecha wszystkich osłonek, które zakłada się na chustę - jeśli nie rozpinam kurtki, nie ma problemu, trzymam mu połą kurtki, gorzej, gdy gdzieś wchodzę i chcę się rozpiąć, żeby dzieć się nie zgrzał.
Ogólny bilans jest jednak na plus :D