PDA

Zobacz pełną wersję : Czy 3-miesięczniak może spędzić cały dzień w chuście?



Asia_k_19
02-08-2010, 11:15
Jest jakiś dzienny limit czasowy na noszenie niemowlaka w chuście? Noszę ją w kieszonce bo jeszcze nie trzyma główki całkiem pewnie.
Za miesiąc jedziemy w góry, Ala oczywiście w chuście noszona będzie ale nie wiem czy te kilka godzin ciągiem codziennie to nie będzie za dużo?

paskowka
02-08-2010, 11:21
Wszystko zależy od dziecka i ciebie oczywiście. Ale na pewno powinnaś ja co jakis czas rozwiązać, położyć na kocyku, niech pokiwa nóżkami. Możesz ja rozwiazywac w trakcie przerwy na picie i jedzenie.
Ja osobiście ciagiem kilka godzin bym nie nosiła, myslę, że dwie h to już sporo!

Asia_k_19
02-08-2010, 18:17
No tak, przerwy na karmienie, pieluchę to wiadomo. Nie wiem tylko, czy nawet mimo tych przerw to nie będzie zbyt długo.

Olban
02-08-2010, 21:51
No właśnie, a jak się to ma do postulatu pani Lidloff by nosić, nosić, nosić... ???

Musli
02-08-2010, 22:02
Ja trzymiesiecznego alka nosilam i po 3- 4 godziny, jak spal. Jemu to odpowiadalo, nie wiem jak Twojemu dziecku. Ja myślę że kilka dni większość czasu w chuście nie zrobi dziecku krzywdy ;) Musicie być tylko elastyczni- jakby co skrócić spacer, popiknikować troche itp.

annya
02-08-2010, 22:06
Obserwuj swoje dziecko-ono będzie najlepszym wyznaczniekiem.
Inna sprawa, że nie forsuj się nadmiernie. Twój organizm także ma pewne ograniczenia.
Miłego wypoczynku!!!

akana
02-08-2010, 23:18
Mój maluch miał nieco ponad 2 miesiące jak byliśmy w Krakowie i 4 miesiące jak pojechaliśmy na urlop "tacierzyński" w góry i zdarzało się, że sporo czasu w ciągu dnia spędzał w chuście (od 9 do 18 z przerwami na cycusia, pieluszkę i mój posiłek). Na co dzień tyle nie noszę, ale w takich wyjątkowych sytuacjach wydaje mi się to całkiem w porządku. Brusiek był ukołysany i większość czasu po prostu spał, i nie ukrywam, że to dzięki chustom udało nam się zrobić kilka całkiem porządnych wycieczek górskich i zapewnić trochę atrakcji starszej córce i nam :D
Życzę miłego wypoczynku!

Asia_k_19
02-08-2010, 23:20
Dziękuję za odpowiedzi :)
Alicja jest chustośpiochem totalnym, przypuszczam, że bez protestów spędzałaby cały czas w chuście.

jakasia
02-08-2010, 23:32
Alicja będzie wyznacznikiem z całą pewnością, a kolejnym pogoda:-)

Cobra
03-08-2010, 01:19
imo samo dziecię da znać, gdy już bedzie czas na przerwę. u nas się nosiłyśmy (i nosimy ale teraz nieco mniej bo raczkujemy) wiele godzin dziennie i dobrze jest :) pyzak zdrowy, zadowolony :D
tylko sprawdź na ile ty dasz radę

dorotamakota
03-08-2010, 01:42
Granice rozsądku tez się czasem przydają :)
Wiadomo, ze co za dużo to nie zdrowo, ale w wyjątkowych sytuacjach można przecież... zrobić wyjątek. Udanego wypoczynku.

słoneczny_blask
03-08-2010, 06:11
...