PDA

Zobacz pełną wersję : prosi na nocnik, nie chce pampów i co dalej robić



arbuziczek
26-07-2010, 11:27
Witam. Siedzę i czytam o tych i pieluszkach i treningu nocniczkowym i juz nie wiem co mam robić. Może któraś z was pomoże.
Moja córa ma rok i 3 miesiące i już w domu biega czasem w samych majtach i prosi sama na nocnik ale czasem jej się zdarzy ze narobi na podłogę no i zakładam jej pampa do spania. Nie chce już kupować kolejnej paczki pampów bo już ona umie bez nich chodzić.Więc czego potrzebuje - a nie mam nic- jeżeli chodzi o pieluchy otulacze i inne wkłady. Czy ktoś może to tak bezproblemowo wyjaśnić??

Musli
26-07-2010, 11:33
Wiesz co my teraz juz używamy tylko welnianych otulaczy plus tetra. Alik w nocy jeszcze siknie czasem, rano na nocnik, czasem jak sie zapomni to popusci troche w tetre.

ledunia
26-07-2010, 15:05
Gacie wełniane to IMO dobry pomysł, bo dziecku też nie kojarzą się z pieluchą (majtki mama też nosi) :) My tak robimy (z tetrą oczywiście). Jak wyprałam i zalanolinowałam obie pary gaci i otulacz zaczęłam zakładać - to normalnie nie chce. Ucieka, pręży się.
U nas różnie. Jak były upały to Lena mało sikała i czasami przez cały dzień udało się w pieluchę nie zrobić. Na nocnik raz chce sama a raz ją parzy.
Teraz zęby idą i przelewa wszystko na maksa. Nasika do wanny (czasami też w wannie na nocniku posiedzi a czasami podczas podmywania ją namówię na sik) a za chwilę w pieluchę na full. Chyba jeszcze tak nie miałam.

arbuziczek
26-07-2010, 15:47
Z tego co rozumiem wystarczy kupic wełniany otulacz i wkładac do niego pieluchy tetrowe - zwyczajne . A jakiś wkładów nie trzeba kupować?? A są rozmiary tych otulaczy?

Szczypiorek
27-07-2010, 21:54
wystarczy 20 tetr i otulacz. Otulacze mają rozmiary, które odpowiadają wadze dziecka.