PDA

Zobacz pełną wersję : czyżby przełom??



Anna Nogajska
17-07-2008, 23:09
powiem tylko nieśmiało: oby :lol:

jak wam już kiedyś pisałam od grubo ponad miesiąca mieliśmy totalną recesję nocnikową...dzisiaj wróciłam do domu i niania oznajmiła mi, że alex wysiusiał się do nocniczka 7 razy :):):).
oczywiście zapytany gdzie się robi siusiu zawsze entuzjastycznie wskazuje na nocnik, ale gorzej z praktyką...nawet jak ktoś do nas przychodzi to pokazuje na nocnik i mówi siiiiii.

jeśli przełom nastąpił to powierdzi się fakt, że kryzys zwiazany był z intensywnym rozwojem ruchowym. od 3 dni alex dosyć sprawnie chodzi, a przynajmniej ewidentnie preferuje pozycję pionową:)

tak więc ciekawa jestem co będzie dalej.

irla
27-07-2008, 21:09
Brawo dla

slawka
27-07-2008, 22:44
Ania, jakoś Twojego maila przegapiłam o buncie

lila4
05-08-2008, 10:10
Gratulacje! Sara jest starsza o 2 miesiące i na nocnik usiądzie,ale nie nasika :cry: ale próbujemy.

mart
05-08-2008, 10:48
slawka, jakbym czytała o nas sprzed miesiąca - było identycznie z pogonią za młodążeby jej cokolwiek na tyłek założyć 8))
ale to minęło i nocnik znów jest "ee" :)
cierpliwości - marek później pewnie przechodzi etap szybkiego rozwoju ruchowego i dlatego bunt jest teraz.

slawka
06-08-2008, 22:10
Od dwóch dni z nocnikiem lepiej. Postawiłam na wizualizacje ;). Robione siku musi być widać :) A więc wysadzam Marka tak aby mógł widzieć, że siusia :). Wczoraj w gościach załatwił się dwa razy na wisząco do wielkiej czerwonej michy (gospodarze pozwolili) ;). Przez dwa dni do 15 tylko jedno siusiu w pieluchę. Wysadzamy pluszową krówkę na nocnik. Aby Marek nie uciekał z nocnika i posiedział na nim troche, daje mu nowe przedmioty którymi się do tej pory nie bawił: dwa plastikowe koty, trzepaczkę, pędzel itp. Oglądamy siusie w nocniku i kupki też :) Marek chce kupę i siusiu dotykać, ale nie daje mu ;) Razem spuszamy wodę w toalecie po zawartości nocnika. Jak zrobił kupę w pieluche po południu, oglądaliśmy ją a ja mu tłumaczyłam jakie to niefajne mieć taką kupę na pupie. W sumie nigdy takiej brudnej pieluchy nie oglądał. (Pokazywanie pieluchy to rada z książki superniani, którą pożyczyłam). Mamusia pogladowo zostawia drzwi otwarte do łazienki ;) Marek ma wtedy niesamowitą radochę. (Sorry za opisy i wynurzenia ;). To też rada Superniani.
Miejmy nadzieje, że trend "powrót do nocnika" się utrzyma. O dziwo łatwiej akceptuje Marek robienie siku niż kupkę na nocnik. Wcześniej było zawsze na odwrót. Musze się przyzwyczaić trochę, że ostatnio pewne rzeczy dzieją się u nas na opak....