PDA

Zobacz pełną wersję : Little lamb



bania
24-07-2010, 13:46
Czy ktoś z Was zna moze te pieluszki? Używa? Jakie są Wasze opinie?

A jakie formowanki byscie polecaly dla drobnego raczej 3-miesiecznego dziecka?

Pozdrawiam.:D

filipinka
24-07-2010, 14:27
mam formowanke z mikrowlokna - to nasza ulubiona:) jest miekka i puchata, zakladam ja malej w takie upaly bez otulacza. no i przy dobrym odwirowaniu wyciaga sie ja z pralki prawie sucha

bania
25-07-2010, 09:16
A jest raczej szeroka czy waska - szczególnie w kroku ? Na drobne dzieci bedzie pasować czy raczej ogromniasta będzie?

bessi
25-07-2010, 09:31
na moje oko to raczej wąska formowanka
miałam bambusowe, długo schły - jak to bambus ;(

Malina
25-07-2010, 18:27
mialam bambusowa, bawelniana i z mikrofibry w rozm1.
Pierwsze dwie fantastyczne, ta ostatnia juz mniej;)
I w zwiazku z tym w rozm2 kupie tylko te dwie pierwsze.
Bambusowa i bawelniana zgrabne i waskie, mikrofibrowa znacznie mniej. Chlonnosc tez zmniejsza sie odpowiednio wrac z czasem schniecia;)
Tylko nei wiem, czy wszystkim dzieciom roz1 wystarczy do 9miesiaca. Mloda jest dosc drobna i duza i chyba po8miesiacu odlozylam je na bok, bo rzepy zaczely sie jakos obcierac o brzuszek.

bania
25-07-2010, 18:57
Wielkie dzięki za informacje!

kundzia
09-01-2011, 18:10
my testowaliśmy mikrofibrowe i otulacze tej firmy rozm 1. U nas mikro zgrabnie leżała na pupie, baaaardzo chłonna i błyskawicznie wysychała ;) otulacze po prostu rewelacja. nie ważne czy z formowanką czy z tetrą, czy z ręcznikiem ikeowym, wszystko przetrzymały, nawet mega sika ;)

agahk
21-01-2011, 00:10
Ja mam 2 formowanki mikrofibrowe kupione z drugiej ręki, więc juz sporo uzywane, bardzo jestem z nich zadowolona, bo są bardzo chłonne i zgrabne, świetnie leżą na pupie. Ostatnio kupiłam sobie na ebay'u z bambusa i z bawełny, dostałam do tego gratis wkładkę chłonna i wkładkę sucha pielucha, która jest niesamowicie miękka i przyjemna w dotyku, aż miło dziecku założyc, zamierzam jeszcze zakupić otulacz tej firmy. Ogólnie polecam, chyba moje ulubione pieluchy. na 3-miesięczniaka pasuje rozm. 1.

Andzia
01-02-2011, 21:25
Jakie sa zakresy masy w size 1 i 2?

Majanka
05-03-2011, 02:00
Trochę późna ta odpowiedź ale dopiero się do was dosiadłam ;)
Wszystko znajdziesz na http://www.littlelamb.co.uk . Podają tu, że r1 jest do 9kg, r2 do 17. My mamy właśnie r1, mała waży 8kg i spokojnie jeszcze poużywamy. Co do rodzajów, to kupiłam właśnie u producenta zestaw startowy (formowanki: bambusową, bawełnianą i mikrofibrową, otulacz, kieszonkę i te wkładki sucha pielucha) - wyszło atrakcyjnie cenowo a i przesyłka nie była droga. Nie przepadam za tą mikrofibrową ale babus i bawełna jak pisały dziewczyny - super. Otulacz też trzyma. Rzepy trochę twardnieją (używamy od 10 miesięcy). Ale pieluszki fajne, i ja je polecam.
A i widzę, że rozbudowali ten "trial pack" - jest więcej pieluch, kolorki,no i droższy przy okazji.

Foxy Lady
14-03-2011, 22:08
bambuska little lamb dawno temu bo już ponad rok minął była moją ulubioną, mimo że schła długo
zgrabna miękka ładna porządny bambus

jeśli kiedyś będę jeszcze potrzebowała, to pewnie kupię jeszcze

ktosikowa
28-03-2011, 12:32
aaa!!!!
Własnie kupiłam w lumpku pod domem 6 formowanek rozm 1 (nie wiem z czego... mikrofibra? bambus?- taka milusia frotka?)każda z dwiema wkładkami jeszcze i otulacz. Nówki niesmigane, bielutkie, po rzepach widac, że nawet pralki nie widziały!!! Zapłaciłam... 20 zł... 3 sliczne czekaja na mnie do jutra z nadzieja, że kasa przyjdzie, bo prawie najostatniejsze pieniądze na nie wydałam:)

Majanka
29-03-2011, 23:58
Szczęściara ;)
Mikrofibra (przynajmniej w tych, które mamy - kupowanych rok temu) jest najcieńsza i najbielsza (trochę jak wata). Bawełniana jest matowa no i jak to bawełna po kilku praniach sztywna. Może trafiłaś na bambus (kolor trochę niejednorodny) - miękka u nas nawet po tym prawie roku używania. A otulacz, mimo że niepozorny bardzo dobrze trzyma, bez przecieków. Co do rozmiaru - u nas przy 8kg jeszcze dają radę (aczkolwiek powoli robią się za płytkie :)
Gratulacje

Paulinina
17-12-2011, 23:57
Plus jeszcze taki widzę littlelamb, że mają fajne zabezpieczenia rzepów do prania. Mamy bawełnianą, faktycznie zrobiła się już trochę sztywna, ale za to dobrze chłonie.

Może kogoś zainteresuję promocja na stronie www.fill-your-pants.com - bambusowe są tańsze niż na stronie producenta, po 6L zamiast 9, zamówiłam już jedną na spróbowanie.

arta
18-12-2011, 11:16
to ja podbijam temat w związku z ostatnim postem o promocji. A jak się prezentują te formowanki między nogami? Są w miarę wąskie?
ops, już doczytałam. Wąska. To chyba zmówię.

Martulec
20-02-2013, 18:26
A kieszonki jak sie sprawdzaly?

koleszna
20-02-2013, 21:35
Ja miałam dwie kieszonki i nam nie pasowały. Jakoś tak trudno było je dopasować. Plus za to, ze w komplecie dostałam dwa wkłady duży i mały:)

Martulec
21-02-2013, 00:44
Dzięki.
Zastanawiam się właśnie nad zakupem, muszę przemyśleć temat :)
Ale jak obejrzałam te kieszonki to już widzę że układ nap jakiego nie lubię.

bania
17-03-2013, 12:50
Wypróbowałam sama :) i...
To moje ulubione formowanki (obok mother ease i baby kicks). Bawełnana -super na dzień, bambusowa - na noc, (choć na dzień też oczywiście). Zgrabne, chłonne. Jedyny minus, to że szarzeją rzepy. Jak dla mnie super pieluszki.

mist
08-08-2013, 09:09
Od ilu kg powinny pasować formowanki bambusowe 1?

RoxieSTB
08-08-2013, 12:26
nam pasowala od ok 4.5kg wczesniej tez moglam uzywac ale robila ogromna pupe.
ps to nasze ulubione formowanki ;)

mist
24-01-2014, 13:49
Czy ktoras z was ma porownanie little lambow 2 z np. totsbotsami albo lollipopami 2? Mam lamby tylko 2 i sa ogromne, natomiast z pozostalych firm mam 1 i juz sa ledwo na styk na dlugosc (cora ogolnie duza, wazy 6,5, ale dluga wyjatkowo)... czy lepiej kupic lamby 1, bo troche jeszcze posluza, czy jednak sprobowac juz pozostalych 2?

kustafa
24-01-2014, 14:02
Czy ktoras z was ma porownanie little lambow 2 z np. totsbotsami albo lollipopami 2? Mam lamby tylko 2 i sa ogromne, natomiast z pozostalych firm mam 1 i juz sa ledwo na styk na dlugosc (cora ogolnie duza, wazy 6,5, ale dluga wyjatkowo)... czy lepiej kupic lamby 1, bo troche jeszcze posluza, czy jednak sprobowac juz pozostalych 2?

czy masz na myśli formowanki? ja mam LL 2 (jest jak w sam raz na moje dziecię 10,5 kg) i 2 totsbotsy bamboozle stretch, które są bardzo duże i bardzo szerokie w kroku (ok. 20 cm). tak więc dla 6,5kg dziewczynki ich nie polecam. jednak z tego, co czytałam na forum, różne modele TB mają różną rozmiarówkę. tak więc niewykluczone, że inne formowanki tej firmy mają mniejszy rozmiar 2.

mist
24-01-2014, 15:04
hehe, no tak, nie dopisalam, ze chodzi mi o formowanki bambusowe ;)

ja mam kolorowe totsbotsy i lollipopy, takie bez regulacji na dlugosc napami, ale one jakies strasznie krotkie sa... mam tez totsbots bamboozle (chyba, nie pamietam nazwy) i tez takie krotkie, ale za to bardzo szerokie... ledwo pupe zakrywaja :(

kustafa
24-01-2014, 17:05
a próbowałaś formowanek babyetty lub ecodidi? to niby OS ale z tych zgrabniejszych, z regulacją długości. są wersje sucho/mokro od pupy.

eM.
22-04-2017, 10:45
Odkopię z otchłani.
Mam kilka formowanek LL bambus i mikrofibra i coś się z nimi dogadać nie mogę.
Może ktoś z was używa obecnie i poradzi.
Córka waży ponad 4 kg, może 4,2 kg i jak sama formowanka leży i wygląda super tak z otulaczem LL mam problem. Nie mogę go jakoś dopasować żeby nie było luzów przy nóżkach i przecieków. Ogólnie po złożeniu otulacza wygląda trochę jak zawodnik sumo ;)
Czy otulacze są jeszcze za duże czy ja po prostu nie potrafię ich prawidłowo zamontować? Szukałam w sieci jakiś podglądowych zdjęć żeby zobaczyć jak na niemowlaku wygląda formowanka+otulacz, ale nie mogę nic znaleźć. Używał ktoś może tych formowanek z innymi otulaczami? Jakimi? Te LL wydają mi się długie i te rzepy takie sztywne :neutral: Chyba, że to ma tak wyglądać.

kornflejka
22-04-2017, 11:05
Odkopię z otchłani.
Mam kilka formowanek LL bambus i mikrofibra i coś się z nimi dogadać nie mogę.
Może ktoś z was używa obecnie i poradzi.
Córka waży ponad 4 kg, może 4,2 kg i jak sama formowanka leży i wygląda super tak z otulaczem LL mam problem. Nie mogę go jakoś dopasować żeby nie było luzów przy nóżkach i przecieków. Ogólnie po złożeniu otulacza wygląda trochę jak zawodnik sumo ;)
Czy otulacze są jeszcze za duże czy ja po prostu nie potrafię ich prawidłowo zamontować? Szukałam w sieci jakiś podglądowych zdjęć żeby zobaczyć jak na niemowlaku wygląda formowanka+otulacz, ale nie mogę nic znaleźć. Używał ktoś może tych formowanek z innymi otulaczami? Jakimi? Te LL wydają mi się długie i te rzepy takie sztywne :neutral: Chyba, że to ma tak wyglądać.
Ja też się nigdy nie dogadałam z tymi otulaczami. A na formowanki LL zakładam na przykład Flipy i dają rade

eM.
23-04-2017, 13:13
Dzięki kornflejka.
Próbowałam dzisiaj mikrofibrę z flipem, ale lekki przeciek był, na dole przy nóżce jednej. Może mój Flip ma luźne gumki, albo A. ma za chude nóżki ;)
Spróbuję jeszcze się zaprzyjaźnić z LL, a jak się nie uda to trzeba będzie się pożegnać.

edycja: z innymi wkładami Flipy ok, to te formowanki jakieś dziwne są :mad

kornflejka a od jakiej wagi dziecka używałaś LL?

eM.
25-04-2017, 18:09
Użyłam otulacza TotsBots, jest bardziej miękki niż LL i na razie nie ma przecieków.

Ogólnie formowanki są dla mnie dziwnym wymysłem :p Całe nasiąkają i potem cała pupa jest mokra. Jakoś się nie mogę do nich przekonać, no ale używam :rolleyes:

kornflejka
25-04-2017, 19:59
Pzepraszam przegapiłam Twoje pytanie. Pytasz o otulacze LL? Bardzo szybko się ich pozbyłam jeszcze przy synku, przy Irence nie uzywalam w ogole. Formowanek rozmiar 2 uzywa Irenka nadal (ma około 9 kg)

eM.
26-04-2017, 12:18
My używamy roz. 1 na razie, waga 4,5 kg.

Jak na razie otulacz TB jest ok, przetestuję raz jeszcze Flipa, zobaczymy.

Dziękuję kornflejka za pomoc.

kornflejka
26-04-2017, 12:28
My używamy roz. 1 na razie, waga 4,5 kg.

Jak na razie otulacz TB jest ok, przetestuję raz jeszcze Flipa, zobaczymy.

Dziękuję kornflejka za pomoc.
nie ma za co :) aha - jedynki tez uzywalismy. tylko z chyba z noworodkowymi otulaczami kokosi albo z welnianymi gatkami stochenwiege