PDA

Zobacz pełną wersję : do używających papierki ;)



xbetkax
23-07-2010, 21:09
powiedzcie mi: Miłoszek dalej robi rzadkie kupki, ale wiadomo - jak zje coś innego niż moje mleczko, to od razu w pieluszce ląduje, czasem są to kawałki czegoś, czasem same "farfocle". Pieluszek mi szkoda, bo robi czasem kilka kupek dziennie i zastanawiam się jaką przepuszczalność mają papierki... Trudno to może opisać, ale: czy cała rzadziocha przecieknie czy np. tylko trochę koloru kupki będzie na pieluszce?

tysia
23-07-2010, 21:29
Ja miałam papierki Popolini. Nic przez nie nie przeciekało. No chyba że się zawartość nie zmieściła i wypłynęła bokiem ;)
Były wytrzymałe i szczerze je polecam na mleczne kupy.

P.S. Ale nie wiem gdzie można teraz kupić Popolini bo ich strona mi się nie otwiera...

Pati778
23-07-2010, 21:53
mam CP i imse vimse, wg mnie przy mlecznych kupach papierki sobie nie radzą, jakieś zabrudzenia przeciekną na pieluszkę

jul-kaa
23-07-2010, 22:28
Ja używam papierkÓW Bambinex, a Jaś tylko na piersi. Przepuszczają, ale stał część kupki (farfocle) zostaje na papierku, dzięki czemu mniej jest spłukiwania i lepiej się dopiera. Ja generalnie polecam :) Ale rzeczywiście pielucha i tak jest żółta.

pasqda
24-07-2010, 01:04
Też mam CP i mleczne kupy przeciekają. Mam jednak wrażenie, że papierek lepiej działa niż spłukanie pod prysznicem - lepiej się spierają.
A jak ktoś odkryje gdzie można kupić Popolini to dajcie znać ;)

a tutaj (http://www.chusty.info/forum/showthread.php?14688-Papierki) jest podobny wątek o papierkach

peluche
24-07-2010, 01:24
od niedawa też mam papierki imse vimse i choć przepuszczają kolor, to chociaż nie muszę spierać całej kupy ;) tylko ewentualnie plame z pieluszki, więc jest o niego lepiej, ogólnie nawet na mleczne kupy polecam papierki i szkoda, że odkryłam je dopiero teraz.... :(

xbetkax
24-07-2010, 07:39
i o to właśnie mi chodziło ;) dzięki dziewczyny - jeśli papierki zatrzymują tej rzadziochy choć trochę, to kupuję ;)

mamru
24-07-2010, 09:14
a ja niedawno odkryłam papierki z ekobaby, są r e w e l a c y j n e! Grubsze od imse vimse i dłuższe, mojemu najmłodszemu przecinam papierek na pół, ale jeśli nie jest zbrudzony kupką to można je kilkakrotnie prać i są dalej w świetnym stanie. Ale papierki z imse vimse też bardzo lubię ;)
no i od początku przy mlecznych kupkach nam się sprawdzały, mniej do spłukania i pieluszka jest zdecydowanie mniej pobrudzona.

jul-kaa
24-07-2010, 10:21
a ja niedawno odkryłam papierki z ekobaby, są r e w e l a c y j n e!

Zalinkuj proszę :)

mamru
24-07-2010, 10:28
Zalinkuj proszę :)
proszę uprzejmie: http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=17&id=139&ec=0

Wiewiórka
24-07-2010, 11:06
proszę uprzejmie: http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=17&id=139&ec=0
A to są te celulozowe Poppolini na mleczne kupy? Bo podobnie wyglądają papierki Bambinexu, też są w rolce

mamru
24-07-2010, 11:37
A to są te celulozowe Poppolini na mleczne kupy? Bo podobnie wyglądają papierki Bambinexu, też są w rolce
to nie jest ani popolini ani bambinex, niestety wyrzuciłam etykietę ale z tego co pamietam produkowane w Niemczech. Z resztą zaraz zapytam Anię ;)

jul-kaa
24-07-2010, 13:42
własnie właśnie, bo ja też mam bambinexowe papierki z pieluszkarni i chętnie spróbuję innych :)

mamru
26-07-2010, 10:32
już wiem, papierki są firmy Lenya i szczerze polecam!

pelasia
26-07-2010, 12:19
co prawda przy mlecznych kupach używałam jednorazówek, więc nie wiem, jak przy takich się sprawdzają, ale te z ekobaby są naprawdę mocne i wytrzymałe- wytrzymują kilka, jak nie kilkanaście prań (u nas kupa już jedna na dzień, więc często tylko zasikany papierek ląduje w pralce z pieluchami). aż zdziwiona byłam, że takie mocne są

Olban
26-07-2010, 15:29
Ja, po podpowiedzi tonyii, używam zamiast papierków wkładek stay dry. efekt ten sam, a ładnie trzymają kupę (choć nadmiar się ulewa bokami- nic w przyrodzie nie ginie ;) ) i łatwo się pierze, suche są w zasadzie zaraz po wyjęciu z pralki, a jeszcze dzieciowi w pupcię sucho ;) więc same plusy. aha, i jeszcze nie trzeba co rusz szukać i nabywać papierków... :)

jul-kaa
26-07-2010, 15:54
ja pociełam ikeowski kocyk polarowy na wkładki i ich używam. Papierki się skończyły, samochód w naprawie, więc nie pojadę po nowe, na pocztę nie chcę wydawać, więc na razie sam polar będzie :)

xbetkax
04-08-2010, 22:05
Kupiłam (te z ekobaby), włożyłam do pieluszki i czekałam na kupę. Przeczekałam z 7 papierków i wreszcie zrobił, ogromną! A ja sobie ją na papierku do kibelka i tyle.
Nie wiem czemu ich nie kupiłam wcześniej... jak sobie przypomnę spieranie tych kupek, to sama się sobie dziwię... Tymbardziej, że używamy IB SIO i ta kupa rozlewała się po tych wkładkach.