PDA

Zobacz pełną wersję : Ergo czy patapum toddler? no i decyzja już jest;)



buns
14-07-2008, 08:51
marzy mi się nosidło ergonomiczne...Aga w chuście już być nie chce, w MT na plecach owszem.

ithilhin
14-07-2008, 08:58
Aniu - musisz przymierzyc, jesl imasz gdzies okazje, bo z tego co wobserwuje to rozne nosidla odpowiadaja roznym osobom. prawdopodobnie zlaezy to od budowy ciala i .. dziecka.
mi w patapum bylo niewygodnie, natomiast moj maz bardzo sobie chwalil. w manduce odwrotnie - Tomek mowil, ze Michas jakos mu sie zle uklada a ja bylam zachwycona. ergo jeszcze nie probowalismy, ale z relacji tych, ktorzy probowali to pelen zachwyt.
no i na przyklad Tomkowi lepiej sie nosilo w manduce Macka niz Michala.
takze to kwestia chyba osobistych preferencji jest.

buns
14-07-2008, 09:09
Tak właśnie myślałam....niestety potestować mogę tylko patapum - Dagusiajot ma (nie wiem czy baby czy toddler) i to tyle.... manduca i ergo są "poza zasięgiem"....

Mag
14-07-2008, 09:17
bez testowania na zakup manducy to teraz Vega zbiera zamówienia, ale czy właśnie będzie Wam pasować?

Kanga
14-07-2008, 09:32
buns Dagusia ma patapum Baby..


każdy sam powinien poprzymierzać.. Patapum baby co go ma Dagusia od patapuma toddlera różni się tym, ze toddler ma ciut ( niewiele) wyższy panel i takie dodatkowe pasy pod nogi - moim zdaniem każdy faktycznie sam powinien poprzymierzać.. .

olivia38
14-07-2008, 10:15
polecam Ergo.
Pożyczyła mi Petisu na probe, bo chcialam zobaczyć czy mi Jaś bedzie chcial na plecach siedziec i super sie udalo.
Naprawde fajnie sie nosi, a Jaś zadowolony i jak uciekał mi gdy probowalam zawiazac plecaczek z chusty wiazanej- to w ergo spokojnie da sie zapakowac!!!
Pozdrawiam!!!

Kanga
14-07-2008, 10:38
Buns - w przyszłym miesiącu chyba do Tarnowskich gór (jeżeli będzie tam spotkanie organizowane) powinien dotrzeć i patapum toddler i może jakaś manduca klubowa wiec może jeżeli wytrzymasz to jeszcze popróbujesz :)

buns
14-07-2008, 10:49
Aga - ja potrzebuję na teraz, tzn.jeszcze w lipcu...
Olivia a ile ma Jaś?

hanti
14-07-2008, 10:56
buns to przyjeżdżaj na chustoOGNICHO :lol: wszystko sama zobaczysz i ocenisz :wink:

hanti
14-07-2008, 11:00
a tak na marginesie, ale w temacie :D
miałam ergo pożyczone i swoją mam manducę. Manducę kupiłam TYLKO dlatego że ma dłuższy panel, pod każdym innym względem wolę ergo... Manduca jest szmatkowata a ja takich rzeczy nie lubię.
Noszą jak dla mnie tak samo.

Kanga
14-07-2008, 11:36
to tak szczerze jakbym z tych dwóch miała wybierać też bym wybrała Ergo.. panel Patapuma toddlera niewiele większy od Ergo ( choć większy - to jego plus dla większych dzieci )
wady patapuma - materiał ( przynajmniej ten co ja mam) jest bardzo "czepliwy" - zbiera wszystkie pyłki i brudki, no i te paski pod nóżkami dziecka - niby lepiej podtrzymują ciężar, ale powodują, że przez to trudniej wyjąć z nosidła śpiące dziecko.. no i nie śpące też :) - dla niektórych to ogromna zaleta patapuma, dla mnie wada - wolę rozwiązanie z Ergo.

plusem patata jest to, że można na niego uszyć "koszulke" ;)

olivia38
14-07-2008, 12:24
Aga - ja potrzebuję na teraz, tzn.jeszcze w lipcu...
Olivia a ile ma Jaś?

Buns, nasze maluchy to prawie rowieśnicy- Jas urodzony 11 marca 2007.
Choć podejrzewam ze na pewno jest cięższy od Twojej coreczki. :wink:

witbor
14-07-2008, 13:21
Od dziś mam Manducę i córki nr 3 jeszcze nie wsadziłam, za to pospacerowałam sobie z moją 2,5-latką. Super :!:, a córce też się podoba, chociaż ona nie chowana raczej na chustach...
Manducę kupiłam głównie dlatego, żeby móc w niej wygodnie nosić właśnie zarówno najmłodszą, jak i średnią.
A co do szmatkowatości, to rzeczywiście wobrażałam sobie, że będzie raczej jak materiał z plecaków campusa, a jest raczej jak len i konopie 8)) (tak ekologicznie wygląda) - ale mnie to akurat odpowiada.

buns
14-07-2008, 15:01
Buns, nasze maluchy to prawie rowieśnicy- Jas urodzony 11 marca 2007.
Choć podejrzewam ze na pewno jest cięższy od Twojej coreczki. :wink:

ehh...no nie wiem, mój Mały Pudzianek już 11,5 kg waży:)

polaquinha
14-07-2008, 15:14
mam patapum toddlera i jestem w sumie zadowolona.
komfort noszenia jest wysoki choć panel mógłbybyc dłuzszy jak dla nas. Manu jeszcze nigdy mi w nim nie zasnął ale podejrzewam, że wisiałby koncertowo. Kapturek to za mało niestety.

Ja akurat cenie sobie neutralnosć kolorystyczną (mam khaki, który jest raczej żółto-beżowo-oliwkowo-khaki niż po prostu khaki) Kiedyś nie podobała mi się ale teraz jednak cenię wyzej komfort noszenia od wrażen estetycznych.

Mam w domu psa bezowego i mnóstwo siersci dookoła i na tym patapku nie widać.

Pasy są cuudnie wypełnione!
Pas biodrowy -sztywny -doskonale usztywnia odcinek lędźwi noszącego -dla mnie ogromna zaleta bo mam z tym kawałkiem kręgosłupa najwięcej problemów.

nie umiem wkładać do niego Manu samodzielnie. Natomiast nigdy nie mam problemów z wyjmowaniem -nawet jak odpinam obie klamerki -Manu jest bezpieczny -dzięki własnie tym dodatkowym paskom pod nózkami.

W weekend ropzmawiałam z meżem Doominiki, który nosił w Manduce i po przemyśleniu wszystkich za i przeciw -chyba jednak nie bede sprzedawać patapka (choć ten długasny panel w Manduce bardzo mnie kusi, oj bardzo!!)

A Ergo bardzo chciałabym kiedyś wypróbować :D

Linda
14-07-2008, 15:32
Probowalam i patapum i ergo, oba fajne, ale oba nie dla nas... Ja wole, jak to Hanti napisala, takie bardziej 'szmaciate' materialy na nosidla, mniej usztywniony pas biodrowy, wiec dlatego nie mam ani ergo ani patapum.

natala
14-07-2008, 15:34
my od paru dni mamy Ergo :) jeszcze nie probowalam - bo ono malza jest - ale malzu zachwycony :D dziec tez lubi - na razie na brzuchu noszony i na krotkie dystanse tylko - ale jak byl zmeczony to zasnal po jakis 100 metrach...

buns
14-07-2008, 15:44
DZiewczyny, na Was zawsze można liczyć:) DZiękuję za odpowiedzi i opinie. Teraz już muszę "tylko" sprzedać hoppa i zbierać pieniądze;)

aneta.s
14-07-2008, 18:32
buns co wybrałaś??? Bo my też nosidło ergonomiczne będziemy mieli :)

Zuzia
14-07-2008, 19:25
Ja też się szykuję do nosidła ale też raczej wolałabym wypróbować, z wyglądu to jakoś Manduca mnie najbardziej przekonuje.

aneta.s
14-07-2008, 19:52
dziewczyny musimy się kiedyś z tymi wszystkimi nosidłami spotkać ;) będzie co porównywać :)

doominikaa
14-07-2008, 19:55
W weekend ropzmawiałam z meżem Doominiki, który nosił w Manduce i po przemyśleniu wszystkich za i przeciw -chyba jednak nie bede sprzedawać patapka (choć ten długasny panel w Manduce bardzo mnie kusi, oj bardzo!!)


Tym razem Dominik :)

Potwierdzam sporo nosiłem w maju w manduce Mateusza ok13kg. bardzo łatwo się zakłada i wyjmuje, dobrze układa się na plecach dziecka. Jednak wg mnie manduca jest troszkę za twarda tzn. ma bardzo sztywny pas biodrowy i ramiona (paski są poprowadzone przez całą długość ramion). Ma jeszcze jedną zaletę ma kieszonkę do której zawszeć można jakieś małe przewianie wrzucić.

W sobotę wypróbowałem Papatka toddlera i w porównaniu z manducą jest:
Bardzo miękki, pas biodrowy i ramiona są bardzo miękkie i rozciągliwe bardzo duży plus (paski są przyszyte do miękkich grubych ramion). Super się układa Mateusz nie chciał z niego wyjść. Trudniej się zakłada i zdejmuje ale myślę, że to kwestia wprawy.

Reasumując za kilka dni będziemy mieć papatka bo na manducę nie mogliśmy się doczekać. A jak będą manduki to będziemy mieć 2 nosidła :-D

Pozdrawiam serdecznie dominik małż dominiki

Araminta
14-07-2008, 22:17
Buns, napisałam do Ciebie na PW :)

buns
15-07-2008, 08:29
No i zadecydowaliśmy że...ani nie ergo ani nie patapum tylko nosidło ergonomiczne 7panel:) yuppi:) Ola ma cudowne materiały,już się nie mogę doczekać:)
Dziewczyny dziękuję za opinie i privy:)

ithilhin
15-07-2008, 10:20
wlasnie dzis o Was myslalam i o tym, zeby napisac o ergonomikach Oli :-) bo jakos tak mi do Was pasuje cudnosc tych materialow :-)

Zuzia
15-07-2008, 10:27
Ania super! Bardzo mi sie podobają ergo Oli, poza tym kusi mnie żeby wspierać rodzime biznesy więc cieszę się że będę miała gdzie obejrzeć to cudo.

polaquinha
15-07-2008, 10:28
no własnie!
zapomniałem o Oli, a przeciez planowałam sobie, że to będzie nasz następny ergonomiczny zakup :)

Bund potestuj i dawaj opinie na forum :lool:

buns
15-07-2008, 11:00
Ja dostałam oczopląsu widząc materiały Oli, są cudne....wybraliśmy żółwiki:) (Aga chyba będzie zoologiem bo kocha zwierzęta; najbardziej Pandy, ślimaki i właśnie żółwie hehe)
Jak tylko ponoszę to zaraz napiszę co i jak:) no i obfotografuję:)

martu
15-07-2008, 11:05
Ja dostałam oczopląsu widząc materiały Oli, są cudne....wybraliśmy żółwiki:)

to czekam na fotki,bo adriana_p ma już u siebie swoje żółwiki ,a zdjęć nie dała:(

Mag
15-07-2008, 11:09
a tak prawie :wink: nie w temacie :lol:
ja Cię Buns w ogóle nie widziałam w manduce, papatumie, no może trochę w ergo (ale brązowym) :lol:
jakoś mi do nich nie pasujesz, wiesz, sportowy dizajn :wink: i temu podobne
za to w Olowym nosidle jak najbardziej
i rozumiem wybór bardziej szmaciatych nosideł, dlatego sama nie mam manducy,ergo czy papatumka :D

Zuzia
15-07-2008, 11:16
Sportowy disajn do Buns - jak najbardziej - przecież to jest bardzo wysportowana dziewczyna :-)

buns
15-07-2008, 11:17
:)

ktosia
15-07-2008, 12:19
7panel:) yuppi:) Ola ma cudowne materiały,już się nie mogę doczekać:)

Gratuluje :)
Ja rowniez czekam na nosidelko od Oli (iguana w kolorach zielonkawo niebieskich z bezami ... mam nadzieje ze juz na daniach bedzie :D ).

pinaska
15-07-2008, 13:26
widzę, że się narodziła nowa świecka tradycja :D

nosidło (u nas manduca) dla męża
nosidło ozdobne Oliodgirasoli dla żony (u nas panel kwiatowy, choć żółwiki kusiły bardzo :D)

niestety na oba trzeba swoje w kolejce odstać :(