PDA

Zobacz pełną wersję : nie umiem zawiązać plecaka:( - prostuje nóżki post 14



belfe
13-07-2010, 15:05
Pomocy

nie umiem zawiązać plecaka:(
staram sie jak mogę , ale nic mi nie wychodzi
nie umie dociągnąć górnych połów i wrzucić małej na plecy :(, wierci się kręci i szarpie za włosy:/

JJ
13-07-2010, 15:09
spokojnie
moze sprobuj od prostego plecaka
http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,5722204,Wiazanie_chusty___prosty_plecak.h tml

albo taki plecak http://pl.lennylamb.com/articles/5_plecak_%22chest_belt%22

i si nie denerwuj
jak nie wychodzi
zostaw chuste
i sprobuj jeszcze raz pozniej albo na nastepny dzien :)
ja tak wlasnie robie


powodzenia

kasia
13-07-2010, 15:26
spoko looz:) dla dziecia to zupełnie nowa sytuacja, więc ma prawo się powiercić. powrzucaj ją kilka razy, niech się oswoi z ruchem:)
ja rozkładam sobie chustę na łóżku, sadzam małą, między nóżki wpycham jak najwięcej chusty, drugą krawędź zarzucam nad karczek i hop siup na plery, od razu obie poły mocno naciągam, żeby małą troszku unieruchomić;) a następnie powolutku, dokładnie sobie dociągam.
a teraz to w ogóle wiążę plecak z krzyżem i rewelacyjnie mi się wiąże:)

paskowka
13-07-2010, 15:29
Ja też zaczynałam od sadzania małej na łóżku, przysuwałam się plecami i ja tak jakoś pociągałam w chuście do siebie. Teraz ma frajdę jak ją przerzucam przez ramię, no i moja nauczyła się współpracować:) Mówię" Lidzia, przytul sie do mamy" i ona myk przytula się do pleców. A że potem mnie podrapuje, ostatnio mi pieprzyka zdrapała, to inna sprawa:)

Behemot
13-07-2010, 15:51
spróbuj wziac mała razem w chusice i sprobuj plecak hanti-mi łatwo (az za) poszlo -fajnie trzyma i dobrze sie dociaga

tumtum
13-07-2010, 16:01
mnie zaczęło lepiej wychodzić, jak się przełamałam i zaczęłam wrzucać czy to z biodra, czy z półobrotu ;)
przez dociąganie wstępne na fotelu marnowałam tylko cenny czas pierwszych minut kooperacji ;)

i rzeczywiście plecak z krzyżem w pewnym momencie łatwiej mi się wiązało, właśnie przez to że w pierwszym etapie dziecko jest z grubsza przywiązane i potem można się spokojnie bawić w dociąganie

teraz znowu wolę prosty :)

Alix
13-07-2010, 16:09
Jak juz masz dziecko na plecach to nie garb sie podczas dociagania tylko trzymaj plecy proste. Mnie taka uwaga BARDZO pomogla dociagnac gorne poly.
Poza tym tez mamy problem z plecaczkiem :roll: W prostym non stop wysuwa mu sie wszystko spod pupy, a pozostalych bez asysty nie zawiaze, bo Maciek tak sie wierci, ze nie wiem czy trzymac chuste, czy jego... :hide:

belfe
14-07-2010, 20:34
próbuje już wszystkiego i klapa , ciężko mi ja wrzucić na plecy, jak już się uda to jak chusta nie wyjeżdża z pod pupy, to nie umie dociągnąć
nie ma to jak być osłem:hide:

Behemot
14-07-2010, 20:54
jest taki myk -posadź małą na chuście-złap za chustę pod paszkami a drugą wyciągnij miedzy nóżkami(dużo) i tak wrzuć na plecy. Zawiązując trzymaj cały czas za tę część pod pupcią, drugą ręką wiąż.A jak mała nie trzyma jeszcze rączek nad chustą to jakoś koło szyi złap. Nie wiem czy dobze wytłumaczyłam ale ten rzut mi pomógł w plecaku.

belfe
01-08-2010, 14:11
aaaaaaaaaaa

udało się , w końcu :D, bez nadmiernego wysiłku i zlania potem , zawiązałam plecaczek i nawet się super trzymał do momentu aż córcia zaczęła prostować nózki i się jakoś poluźnił :(
czemu?
a dobrze po dociągałam , aż ciasno troszke miała

peluche
01-08-2010, 15:59
a może fotki, byloby łatwiej zobaczyć co jest nie tak... nam tez długo nie wychodziły oplecaki, a teraz to nawet hanti wiążemy, nie jest źle ;) dacie radę!

czarna_zaba
01-08-2010, 17:21
Jak sie ocenia czy plecak dobrze dociągnięty? Bo jak dla mnie to ta pani na edziecko, to ma luzy na górze i niewpadniętą pupę...ale może ja sie czepiam....
Sory Belfegoreczka za wtrącenie sie na wątku:)

belfe
02-08-2010, 18:49
wkleje fotki , ale dopiero po urlopie bo na razie aparat jest w naprawie:0

dzisiaj próbowałam wyjść w plecaku na miasto , ale sie nie udało, - nie umiałam dociągnąć i chust z pod pupy wyłazi :(

belfe
03-08-2010, 08:45
już na prawde nie wiem co robie zle - później postaram się wrzucić fotki

jak już wrzuce małą na plecy to ona się wierci wygina na boki, a jest ciasno zawiązana , i prostuje nózki tak jakby chciała się uwolnić :(
dlaczego?
może że nie jest przyzwyczajona?

sylabelle
03-08-2010, 11:26
myślę, że się wierci po części dlatego właśnie, że nie jest przyzwyczajona, albo za nisko ją wiążesz i nic nie widzi zza twoich pleców. MOja Jula też tak czasami robi... czego niecierpię bardzo, bo jak już mi się uda dobrze ją zawiązać, to wolałabym ją trochę ponosić :evil:

Karolcia
03-08-2010, 15:35
Ja zaczynałam od plecaka z krzyżem. Sadzałam na chuście na krześle, kucałam przed krzesłem i ściągając poły od razu wiązałam nad biustem. W ten sposób Weronika siedziała na dobrej wysokości. Potem podnosiłam się i motałam krzyż.
Dobrze jest posadzić dziecko jak najwyżej, tak żeby patrzyło przez Twoje ramię. I nie pochylać się zbyt mocno.

belfe
03-08-2010, 16:02
dziekuję za rady , na pewno sie do nich dostosuje i prosze o wiecej ;)

rafandynka
03-08-2010, 21:25
Mnie się nigdy nie udało syna zawiązać, bo ujeżdżał mnie jak konia. Dopiero teraz jak ma 2,5 roku czasem się udaje. Z córką sama w plecaku nie wyjdę, bo robi mi takie numery, że się pręży na maxa do tyłu. Więc niestety to nie takie proste, ale próbuj próbuj :)
Plecaki proste są wg mnie proste tylko z nazwy ;) Myślę, że plecak Hanti wybacza wiele niedociągnieć i zawsze jest materiał dodatkowo skrzyżowany pod pupą, więc może ten spróbuj.

peluche
04-08-2010, 00:00
a ja mam takie pytanie: wrzucasz dziecia z tobołka?
poza tym: moim zdaniem plecak hanti na początek ja bym sie nie porywała z motyka na księżyc, ale to moje zdanie. dopiero jak w miarę ;) opanowałam plecak prosty teraz próbuję hanti i powiem szczerze, że za każdym razem jesteśmy obie nieźle zmordowane...

gouraanga
04-08-2010, 00:07
hanti zdecydowanie na potem. jak chcesz kombinować to lepiej z krzyżem (supłem zamiast krzyża) - bo dzieć jako tako siedzi i możesz spokojnie dociągać resztę.
ale na początki to faktycznie chyba prosty.

ps: i to chyba taki wiek, że nóżki prostują i chcą WSZYSTKO widzieć;)