PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak Jordana - jest genialny :)



aniuki
12-07-2008, 14:40
po pierwsze: już przy pierwszej próbie udało mi się go dobrze zawiązać, w przeciwieństwie do plecaka z krzyzem (zawsze minimum 2 podejścia )
co prawda posiłkowałam się lustrem przy motaniu drugiej poły ale i tak fajnie

po drugie: jest mało chustożerny, wystarcza mi 3 m

po trzecie: jest wygodny jak plecak z krzyżem ale łatwiejszy imho

po czwarte: nadaje się do mojej samoróbki - bardzo dobrze mi się dzisiaj niosło 12kg królewny + 2 kg zakupów i to przez ok. godzinę. ramiona były odcisnięte oczywiście i pod koniec miałam dosyć ale to dlatego że nie zawiązałam tybetańskiego wykończenia no i dlatego ze to jednak cienka samoróbka bawełniana

ogólnie jak dla mnie Jordan to odkrycie sezonu :)
korzystałam z tego linka:
http://pl.youtube.com/watch?v=VU4N_ALGjYw

pinaska
12-07-2008, 15:20
Ja zawiązałam go do tej pory raz, Dzięki pomocy Mart:D
Też jestem zdania, że jest bardzo wygodny.
Niestety na te upały tyle warstw to dla nas za dużo....

kamilcia.xt
12-07-2008, 15:34
ale czy mi się wydaje czy tam sa dwie warstwy tylko..?

aniuki
12-07-2008, 16:58
kam.xt, tak tam jest jedna warstwa ta poczatkowa jak w każdym plecaku i potem idzie druga która powstaje gdy druga połę się otula dookoła dziecka (jak w plecaku z krzyżem)
pierwsza poła idzie jak w prostym plecaku pod nóżkami więc nie stanowi dodatkowej warstwy

dla mnie nie ma optymalnego wiazania na upały, jedna warstwa czy dwie, i tak mamy obie wilgotne koszulki po pół godzinie
ale koszulki w upale szybko schną :)

mart
12-07-2008, 20:26
kam.xt, tak tam jest jedna warstwa ta poczatkowa jak w każdym plecaku i potem idzie druga która powstaje gdy druga połę się otula dookoła dziecka (jak w plecaku z krzyżem)
pierwsza poła idzie jak w prostym plecaku pod nóżkami więc nie stanowi dodatkowej warstwy


no chyba coś nie tak: wg mnie są normalnie trzy warstwy bo ten plecak to odwrócona kieszonka - 2 poły po skosie jak plecaku z krzyżem i na to poła pozioma, ta co w plecaku z krzyżem jest na samym spodzie. czyli warstw tyle samo, co w bwcc.

ja jordana też lubię, ale w upał uznaję tylko prosty plecak (przeprosiłam się z nim skutecznie) i to bez żadnych kombinacji przy pasach, tylko proste szelki do tyłu.

kamilcia.xt
12-07-2008, 21:06
aha, bo w tym filmiku z którego korzystała Aniuki jest wersja jakby oszczędniejsza: ta poła która ma stanowić trzecią warstwę idzie pod nózkami zamiast na dziecku, jak to powinno być w klasycznym jordanie (np jak tu: http://pl.youtube.com/watch?v=Affg6Wh2BYw&NR=1 )

czyli jest to wesja lepsza na upały, ale chyba mniej stabilizująca plecki, lepsza (IMO) dla starszych dzieci...?

aniuki
12-07-2008, 21:26
he no faktycznie można uznac że jest to Jordan zmodyfikowany
i mnie się dobrze nosi i jakos nie czuję aby podparcie było mniejsze
ale moja córka to już jest dorosła prawie :)

pinaska
12-07-2008, 21:31
czyli nie ogarnęła mnie pomroczność :)
pamiętam trzy warstwy jak nic
ale za to świetnie otulają i dziecko jest bardzo stabilne

andziulindzia
12-07-2008, 22:02
A ja nie przepadam za tymi niesymatrycznymi plecaczkami. Fajnie się je wiąże i poczatkowo wzbudzały mój entuzjazm. Jednak po dłuższym noszeniu zawsze mi się dziecko skrzywiało na jedną stronę.

Andzia

Kasia
13-07-2008, 18:39
Zgadzam sie z andziulindzia - plecaki niesymetryczne nie sa najszczesliwszym rozwiazaniem - i dla dziecka (latwo sie przekrzywia) i dla plecow noszacego (niesymetryczne obciazenie moze skutkowac nadwerezeniem miesni). Na krotkie noszenie jest jak najbardziej, ale na dluzej juz niestety nie bardzo.

.

aniuki
14-07-2008, 22:34
oki dziewczyny
troszke przyhamowałam z tym entuzjazmem ;)
dzieki za zwrócenie uwagi

(ale i tak lubie to wiązanie :) )