PDA

Zobacz pełną wersję : Pozbył się pieluchy,ale co dalej?



bigbabs
04-07-2010, 23:52
Moje młode dwuletnie, bez żadnej ingerencji czy zachęty z mojej strony zaczęło korzystać z nocniczka :omg:
100% trafień, pod warunkiem że ma gołą pupcię.
Wystarczą jednak majteczki i wszystko do nich ląduje.
I tu moje pytanie, jak go delikatnie przeprogramować, że majteczki to nie pieluszka?
Chodzi mi o działania bardzo dyplomatyczne i delikatne, nie chcę żeby wyczuł z mojej strony jakieś naciski lub że robi coś nie tak biedaczek :roll:

Nakładać mu majteczki do skutku, aż sam zaskoczy o co chodzi? Czy macie jakieś inne pomysły?

anitanelka
05-07-2010, 09:49
Ja powiedziałam małej, że to są majteczki i zakumała, wcześniej też myślała, że to pielucha. No i, że jak będzie chciała, to ma zawołać to zdejmiemy i zrobi na nocniczek... tak łopatologicznie tłumaczyła, ale od razu chwyciła o co chodzi. Do tego stopnia, że nie chciała pieluchy na noc, bo przecież jest już duża ;)

Wiewiórka
05-07-2010, 10:22
Moja córka też od niedawna prawie odpieluchowana. Jak zaczęła robić na nocnik to też nie chciała nosić majteczek. No to przez kilka dni latała po domu z gołym tyłkiem. Potem jej powiedziałam, że mama i tata noszą majteczki i że jest duża. I że nakładam jej majteczki i spodnie, a jak będzie chciała siusiu czy kupę to ma zawołać. I woła. Już nie chce ściągać majteczek jak ma spodnie. A kupiłam jej z ukochaną świnką Peppą to się zastanawia, które dzisiaj nałoży. Na noc nie protestuje przy zakładaniu pieluchy bo jej powiedziałam, że jak śpi to nie czuje, że jej się chce siusiu albo kupkę, więc pieluszka jest potrzebna i że innym dzieciom mamy też zakładają na noc, nawet większym.

Stella
05-07-2010, 11:46
Mamy dokładnie ten sam problem, liczę że odpowiedzi przydadzą się i nam.

anqa
05-07-2010, 11:50
a widzicie - dzięki za uświadomienie - wcześniej tak o tym nie myślałam. Moje prawie odpieluchowane dziecie ma to samo - jak ma majty to w nie sika, jak goła pupa to nie....a już myślałam, że po prostu znów będe musiała w pieluch pakować.....tylko czy ona zrozumie że to majtki?
nie pozostaje nic jak próbować tłumaczyć :)

ewinka
06-07-2010, 13:37
IMO dwulatkom, to można tłumaczyć, a nawet zademonstrować, że przez pieluszkę nic nie przelatuje, ale przez majteczki tak. I pokazać, że się samemu nosi, ale się je zdejmuje, jak się siada na kibelek.
Natomiast moja po prostu latała kilka dni z gołą pupcią, aż sama założyła sobie spodenki - umiała je zdejmować i zakładać, bo takie łatwe w obsłudze dresiki - majtki trudniej. Więc kilka dni latała w spodenkach bez majtek, bo chciała się sama obsługiwać. Ale jak zaczęła mnie wołać, żeby jej pomagać przy tych spodniach, to założyłam majty.
Więc może daj mu kilka dni (jeśli tłumaczenie nie pomoże) albo załóż luźne spodenki - nie dają takie odczucia jakby była pielucha i jak mu robienie na nocnik wejdzie w krew, to założysz majty.
Powodzenia!

Anqa - Ninkę bym jednak puściła w sukience lub luźnych spodenkach bez majteczek, bo ona Malutka jest - choć tłumaczyć nie zaszkodzi ;)

bigbabs
07-07-2010, 20:36
Tłumaczenia na razie bez rezultatu, do tego chyba trochę mu się pomieszało w głowie od majteczek, bo zaczął sikać tam gdzie stoi nawet gdy jest odmajtkowany.
Dam sobie na razie spokój z majtasami i spodenkami. Niech pobiega z gołą pupą z dwa tygodnie, aż mu nocnik wejdzie bardziej w krew.