PDA

Zobacz pełną wersję : eko(?) jednorazówki w rossmanie



pelasia
03-07-2010, 16:45
Będąc ostatnio w Rossmanie, zerknęłam na półkę z pieluchami (w sumie to nie wiem po co, bo już jesteśmy całkowicie na wielorazówkach; chyba z rozpędu) :-) i wpadły mi w oko "ekologiczne pieluchy jednorazowe". Cena za paczkę 29,99, sztuk w paczce 44, czyli cena b. przyjazna, bo 68 gr/ szt.
I zastanawia mnie na ile one są naprawdę ekologiczne? Z opakowania dowiedziałam się tyle, że wyprodukowane w 100% bez użycia chloru, a w 50% biodegradowalne. Absorbent posiadają- może inny niż w standardowych jednorazówkach?

Mamusia Jasia
03-07-2010, 20:37
To są pieluchy firmy babydream? Nie wiedziałam,że są ekologiczne. :) Ja mam synka 22 miesięcznego, który w dzień chodzi już w majteczkach i siusia na spacerach i niekiedy w domu na stojąco! Pielucha tylko jeszcze na noc! Ach.... musiałam się pochwalić....

słoneczny_blask
03-07-2010, 20:47
Nie wiem jakie to są, ale chyba nie babydream, bo te są zbyt "pampersowate". Wątpię, żeby były eko, chyba że EKOnomiczne. Mogę się mylić.

pelasia
03-07-2010, 20:52
pieluchy babydream, ale z napisem oko (nie wiem jak tu wstawić to niemieckie o z kropeczkami) :-)

Musli
03-07-2010, 21:00
oko to jest ichniejszy test jakosci jesli sie nie myle. ichniejszy niemiecki znaczy.

pelasia
03-07-2010, 21:28
oko test- tak, to test jakości, ale te pieluchy miały tylko to oko (czyli eko) w nazwie. tego znaczka oko testu, który btw mają niektóre kosmetyki babydream, te pieluch nie miały

CABabies
03-07-2010, 21:39
Te pieluszki podlegaja biodegradacji, przynajmniej w jakims wysokim %. Zwykle pampersy potrzebuja ok 500 lat. Wiec sa na pewno bardziej ekologiczne.
Wydaje mi sie tez, ze nie maja tego zelu wchlaniajacego wilgoc w srodku a zamiast maja zwykla watke w dodatku wybielana bez chloru.
Jezeli nie wielorazowe, to te wydaja sie dosc dobra opcja. I faktycznie cena mnie powalila z nog. Bardzo tanie!

sunflower
03-07-2010, 21:52
oglądam właśnie moje opakowanie babydream i nie ma żadnego znaczka, więc chyba to nie te (?) :(
ale w opisie produktu mają, że nie wybielane chlorem i nie zawierają naturalnego lateksu

słoneczny_blask
03-07-2010, 22:32
Patrząc na to jak wchłaniają i do czego są podobne - powiedziałabym, ze pampers je robi i ze w środku jest ten sam żel, co w pampersach firmy pampers.

sunflower
04-07-2010, 09:14
o nie nie, na pewno nie ten sam co w pampersach. Milenka na pampersy źle reaguje, za dużo tam tego zielonego, pachnącego i w ogóle chemi w brud, a w tych pieluszkach wydaje się jakby mniej chemii (chociaż na oko) no i żadnych kłopotów pupkowych po nich nie ma.

Musli
04-07-2010, 12:57
Moja mama kupiła wczoraj nowa paczkę baby dreamów i chyba im się wkład zmienił? Kiedys nie był zielony... nie wiem czy skład też się zmienił?

sunflower
04-07-2010, 13:00
ooł... czyżby popsuli pieluszki? ale to te eko, które teraz kupiłaś?

Musli
04-07-2010, 13:03
A nei mam pojecia, bo nie ja kupiłam. My jestesmy na wielo, tylko jak Alik u mojej mamy jest to na wyjscia ma pampka. Sprawdze jak u niej będę

wiki100
08-07-2010, 00:20
ja też widziałam te pieluchy w rossmanie i czytałam opis po polsku- mają być EKOLOGICZNE, przynajmniej bardziej niż te zwykłe.. A że my wciąż jesteśmy (z różnych względów) pól- pompersowi to wkrótce kupię i wypróbuję i napiszę.

kasia wska
08-07-2010, 08:05
mamy:)!
na opakowaniu jest dzieć w trawie, po tym można rozpoznać, z tyłu maczkiem jest tekst po polsku też.
póki co fajne, bardzo podobne do huggiesów, tylko sporo taniej wychodzą :omg:!
przewiewne.
jakieś pytania :mrgreen:?

kammik
08-07-2010, 08:35
. Wątpię, żeby były eko,

Bo tanie? We Francji widziałam pieluszki marki własnej kerfura - zwykłe kosztowały 8 euro, ekologiczne 10. Niebotyczne ceny ekologicznych produktów w Polsce to w dużej mierze sprawa ich mikrej sprzedaży, a co za tym idzie - dużych kosztów dystrybucji. Sieciówki sobie z tym problemem radzą.

wiki100
10-07-2010, 21:35
kupiłam i używam. niezłe są. zwłaszcza że moje dzieco z tych wymagających. nie wyglądają na jakieś super eko, ale zawsze coś. wydaje mi się że warstwa wierzchnia przypomina Wionę (miałam kilka na próbę). niedługo wybieram się gdzieś gdzie nie ma pralki,ciepłej wody ani śmietnika więc chyba je zabiorę bo jak wyrzucę- "w krzaki" to mają szansę nie zalegać tam 500lat.

qqrq5
10-07-2010, 21:43
my tez od jakiegpos czasu uzywamy Rossmanowych
ide zobaczyc czy sa eko ;)

słoneczny_blask
10-07-2010, 21:52
Bo tanie? We Francji widziałam pieluszki marki własnej kerfura - zwykłe kosztowały 8 euro, ekologiczne 10. Niebotyczne ceny ekologicznych produktów w Polsce to w dużej mierze sprawa ich mikrej sprzedaży, a co za tym idzie - dużych kosztów dystrybucji. Sieciówki sobie z tym problemem radzą.Nie chodziło mi o cenę, tylko wydawało mi się, że robi je firma pampers, jak zresztą już pisałam. Kształt, takie same rozciągliwe paski, falbanki, rzep i klej. Tak samo obrazki na pasku, tylko brak oznaczenia środka (dokąd przyklejać) i biały kolor wkładu, a nie morski. Ale chyba z pół roku ich nie kupowałam.

pelasia
10-07-2010, 22:36
hmm, wątpię żeby firma pampers produkowała rossmanowe pieluchy. pampersy marki pampers to były najbardziej śmierdzące pieluchy, jakie wąchałam ;-) (mam lekkie zboczenie jeśli chodzi o zapachy, zwłaszcza takie chemiczne) a zapach pieluch babydream był jak dla mnie ok

espejo
10-07-2010, 22:41
Sporo koncernów robi asortyment dla tanich marek siecowych czy supermaketowych, choc nie wiem, czy akurat P&G :) znakomita wiekszosc rozni sie tylko ceną i opakowaniem, zawartość markowa i ta tania od tego samego producenta to najczesciej to samo:)
kurczę, a bylam dzis w rossmanie i moglam popatrzec - na wyjazd by mi sie przydalo...

Wiewiórka
12-07-2010, 20:33
Byłam dziś w Rossmannie w Szczecinie i widziałam te pieluchy babydream Öko. Wygladają zachęcająco, cena również. Miałam jednorazówki babydream ale zwykłe, nie eko i byłam z nich bardzo zadowolona, mimo że puchate. Dobrze, że powoli można w lokalnym sklepie kupić jednorazówki ekologiczne, a nie być skazanym tylko na internet. U mnie w sklepie medycznym jest bezchlorowa Bambolina, pełna rozmiarówka. Dziwi mnie tylko, że nie ma pełnej rozmiarówki, tylko od 4kg. Ciekawe czemu? Zel pewnie posiada, ale każda ekologiczna go posiada tylko że mniej (tushies były bez żelu, ale już są raczej niedostępne). Dla mnie to alternatywa jeśli są sytuacje, że jednorazówka jest potrzebna, to jakby mniejsze zło

pelasia
12-07-2010, 20:58
u mnie w Bydgoszczy były tylko czwórki, dziś, w Sopocie widziałam pełną rozmiarówkę

Wiewiórka
12-07-2010, 21:42
Na opakowaniu podane są rozmiary (najmniejszy od 4-9kg), a pełna rozmiarówka jest przy zwykłych babydream

magnolia
06-08-2010, 14:13
czyli nie ma noworodkowych wogóle? bo ja właśnie miałam się zaopatrzyć w jedną paczkę na początek na wszelki wypadek, no i klops bo potrzebuję od 3 kilo raczej... widział ktoś (bo w necie są tylko od rozmiaru 3)

aladw
06-08-2010, 21:22
http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24542&lId=6696&prId=61051#1
o te chodzi??
na zwykłych babydream przynajmniej na stronie tez pisza ze bez cholru lateksu itp cudów

sunflower
06-08-2010, 21:36
ale nie rozumiem ich polityki szczerze mówiąc.... te eko są teraz droższe o 10zł od normalnych, i tak naprawdę gorzej się na pupie trzymają, bo zlikwidowali gumkę z tyłu - i jak to ma zachęcać do eko?

pelasia
01-09-2010, 11:04
teraz te eko są tańsze od normalnych- zwykłe kosztują 33,99zł/40 sztuk, a eko 29,99zł/40szt.- jak dla mnie super polityka cenowa. kupiłam na wyjazd, jak przetestuję, dam znać jak się sprawdzają, sciągacza z tyłu rzeczywiście nie mają- dziwne... zobaczymy

aurora
01-09-2010, 11:57
Mi ten brak ściągacza nie przeszkadza, pieluszki sprawdzają się super. Rzepy mogłyby być ciut mocniejsze, bo czasem je urywam przy zapinaniu.

wanderluster
01-09-2010, 16:55
My kupujemy te eko od sierpnia i wg mnie dobrze rossmann napisal: 50% jest biodegradowalne. Czyli w krzaki bym w zyciu nie rzucila, bo i tak 500 lat rozkladac sie bedzie, tyle ze nieco mniejsza ilosc.

Ale musimy uzywac jednorazowek w nocy (najbardziej pancerne wielo Marcel przesikiwal), wiec z dwojga zlego kupuje te, ktore mniej szkodza.

Wiewiórka
01-09-2010, 17:11
na zwykłych babydream przynajmniej na stronie tez pisza ze bez choloru lateksu itp cudów
Ale na opakowaniu samych zwykłych pieluch w składzie chlor jest, zwykle piszą że są bez lateksu
Cytat z opakowania zwykłych babydream (mam przed oczami), nie eko:
"celuloza (wybielona dwutlenkiem chloru i tlenem)"
Tutaj jest o tym, że nie zawierają lateksu (o chlorze nie ma mowy):
http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24542&lId=6696&prId=40973#1
Dla porównania babydream eko:
http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=24542&lId=6696&prId=61051#1

martita
01-09-2010, 18:38
ooo! diobvrze wiedziec ze takie pieluchy sa dostepone od reki w sieciowym sklepie, a nie tylko przez internet...

z dwojga zlego mysle, ze i tak lepsze od zwyklej - nieeko - jednorazowki...

Wiewiórka
01-09-2010, 20:49
też myślę, że to mniejsze zło

sheana
01-09-2010, 21:01
Testujemy. Pasują. Choc wizualnie jakoś też róznicy nie widzę. Wydają mi się bardziej sztywne niż rossmann-nie-eko.

pelasia
01-09-2010, 21:59
przetestowane- brak ściągacza z tyłu zupełnie nam nie przeszkadza, może przy mniejszym dziecku i mlecznych kupkach to byłby problem (chociaż nam wyciekały czasem na plecy mimo ściągacza :-/)

magdzia
01-09-2010, 23:17
My używaliśmy przez pewien czas (jesteśmy pół na pół z wielo) i było ok.. Niestety do czasu. Ostatnio kupiliśmy 2 paczki - na zapas i.. bach, odparzenie! I to jakie! Nic nie pomagało! Wylądowaliśmy u pani doktor- przepisała tormentiol. Używaliśmy - pomogło. Myślałam, że to przecież niemożliwe by przez eko. Kilka razy na pupci i.. znów odparzenie wróciło :( Pieluszki oddane koleżance (która na razie nie narzeka). 2 dni tormentiolem, z jednorazówek huggisy i znów pupcia wzorcowa :) Krótko mówiąc chyba na jakieś feralną partię trafiliśmy:|

kammik
02-09-2010, 08:27
Wylądowaliśmy u pani doktor- przepisała tormentiol.

Stosowanie tormentiolu u niemowląt i dzieci jest ZABRONIONE! Poguglaj, poczytaj http://forum.gazeta.pl/forum/w,659,25341984,25372169,Re_tormentiol_.html

Ania
02-09-2010, 10:07
straszeni syfne te ekologiczne rossmanki- rzepy urywają sie nagminnie i chocby z tego wzgl. juz ich nie kupie :(

espejo
02-09-2010, 10:13
A ja nie widzę roznicy - huggisy czy rossmanowe - choc uzywam malo - tak ze 3 szt na tydzien jak gdzies jade i chce bagaz zmniejszyc ;), bo jednak wielo zajmuja wiecej miejsca w torbie

sheana
02-09-2010, 11:36
Kurcze, ile pup tyle opinii ;)
U mnie pierwsza noc w rossmann-eko. I zupełnie ok. Ale nie wiem czy będe kupować jak znów cena będzie jakoś znacząco wyższa. Jesteśmy na mieszanym, większość w wielorazówkach, jedno na noc właściwie. No zobaczę.
espejo - tu ja czuję róznicę - mnie Huggissy z zapachem nie odpowiadają. Choć nie są tak koszmarne jak pampersy, które po prostu śmierdzą. H. mają też jakiś dziwny zapach.

espejo
02-09-2010, 12:01
Nie, no zapach :) to insza bajka
a ja sie w sumie dziwię - ze wolicie jednorazówki na noc (a tez tak kiedys, jka zaczynalam przygodę z wielo, robilam) - jednorazówki mi nie wytrzymują nocy - wielo tak, sprawdzilam ostatnio na wakacjach kiedy wielo mało wzięłam i musiałam jedno uzywac.

sheana
02-09-2010, 14:03
No ja pracuję nad mężem, w ciągu dnia sobie szeleję z wielo, noc i poranki w jedno. Powoli idzie, ale niedługo będę miała formowankę, więc jakiś nocny test zrobimy pewnie ;)

Wiewiórka
02-09-2010, 14:48
Stosowanie tormentiolu u niemowląt i dzieci jest ZABRONIONE!
Od niego wiele niemowląt poszło do piachu z powodu kwasu bornego. Bez tego kwasu jest Tormentalum http://www.doz.pl/apteka/p20806-Tormentalum_Masc_z_pieciornika_30_g

pani_olo
02-09-2010, 16:54
Młoda ma właśnie pierwszą eko rossmanową na tyłku (i właśnie zrobiła kupę). Więz zobaczymy co przyjdzie mi sprzątać :)
a tak na szybko, to cena mi odpowiada. Właściwie nie ma co marudzić, bo używam jedno tylko w nocy.
brak ściągacza na razie mi nie przeszkadza (chyba było by mniej eko z tą gumą ? )
po za tym siki dzieciaka czuć na kilometr, w zwykłych pampkach to jakiś pochłaniacz zapachów tam dają :)))
Dodam małe OT. ostatnio młodej się odparzenia w wielo robią, a nic nie zmieniliśmy??? płacze na ich widok ;(

Ania
02-09-2010, 17:19
Od niego wiele niemowląt poszło do piachu z powodu kwasu bornego. Bez tego kwasu jest Tormentalum http://www.doz.pl/apteka/p20806-Tormentalum_Masc_z_pieciornika_30_g

grunt to subtelność :hide::duh:

sheana
02-09-2010, 17:41
OT - Pani Olo, polar? Włączyło się uczulenie? Jestem przewrażliwiona, bo u nas to. A może się proszek nie wypłukuje, złogi?

pani_olo
02-09-2010, 19:22
OT - Pani Olo, polar? Włączyło się uczulenie? Jestem przewrażliwiona, bo u nas to. A może się proszek nie wypłukuje, złogi?

no właśnie nie polar :( mam BG i minkowe kieszonki, one jakiś welur mają? ostatnio nawet za każdym razem piorę na 90 st. masakra jakaś :(

sheana
07-09-2010, 16:59
Poużywałam w weekend i jednak są takie sobie. Znalazłam zachomikowane w torbie spacerowej nie-eko i faktycznie jest różnica na niekorzyść. Wyczułam, ze sztywniejsze, rzepy faktycznie nie mają takich gumek - mniej fajnie się zapinają. I bardziej obciskają na nogach niż nie-eko. A to w ogóle ciekawostka, bo eko mam rozmiar większe... Chłoną za to w porządku, nie przeciekają no i są atrakcyjne cenowo.

mgosia
08-09-2010, 09:09
I ja nabyłam rossmanowskie eko- jednorazówki i powiem, że jak na moje potrzeby są ok. Może nie aż takie wypaśne kolorystycznie i trochę bardziej sztywne, ale to mi nie przeszkadza. Dopasowanie też ok. Jak dla mnie super. Cena ok no i nie mam takich strasznych śmieciowych wyrzutów sumienia...

metis1
13-09-2010, 19:36
Od parę dni eko-jednorazówki kosztują 26 zł (czy 26,9?).
Mi bardzo odpowiadają. Nie mam zbyt wielkich wymagań - pieluszka nie moze przeciekac i powinna byc w miare miękka, a takie sa rossmanówki. Wiec łączymy je z wielo. :)

sheana
13-09-2010, 21:12
Mąż dla porównania kupił rozmiar 3 nie-eko. Brrr. One są w środku zielone...jakiś super chłonny coś. Wracamy do eko. Może sztywniejsze i gorsze rzepy, ale chyba wolę tak. Choć mąż ostatnio jakoś mniej marudzi na wielo, więc może z mieszanego przerzucimy się całkiem ;)

Wiewiórka
08-10-2010, 17:41
Promocja jest znowu od wczoraj przez 2 tygodnie na eko bebydream

One są w środku zielone...jakiś super chłonny coś.
ty piszesz o babydream? Bo nie zauważyłam żeby były zielone. Zielone wiem, że są Pampersy i Happy

sheana
08-10-2010, 20:25
Tak, nie-eko babydream rozmiar 3 ma zielony wkład. 1 i 2 były w środku białe, tak samo białe są eko. Brr.

A dziś się załapaliśmy na promocję :)

Wiewiórka
08-10-2010, 21:12
To widocznie coś sie zmieniło, bo ponad 2 lata temu zielonego wkładu w żadnych babydream nie było

peluche
08-10-2010, 23:21
ale tez trzeba uwazać, bo babydream sa dwa rodzaje, jedne sa eko, drugie nie, może mówisz o tych nieeko?

Wiewiórka
09-10-2010, 07:07
Wiem, że trzeba uważać. Promocja jest na eko, na normalne babydream nie pamiętam, bo po nie już raczej nigdy nie sięgnę (mimo że fajne były). A tak na marginesie babydream są 3 rodzaje...

tamyk
09-10-2010, 13:41
Ja też jestem z tych eko zadowolona. Nic na nie przecieka. Używamy przy brzydkiej pogodzie jak pranie nie wyschło :)

sheana
09-10-2010, 13:48
Zieleń jest w nie-eko. A kiedyś w nie-eko jej nie było. Nie wiem, czy we wszytskich rozmiarach, bo pierwsze 2 nie miały (używaam tylko nie-eko, w moim rossmanie nie widziałam eko 1 i 2 - są w ogóle?)
Teraz mamy 3 eko na noc i wyjścia. Raz mąż kupił nie-eko i stąd odkrycie zielonego wkładu. Nic nie namieszałam teraz chyba.
A promocja była tylko na eko ;)
Plus na podkłady do przewijania, chyba chusteczki nawilżane też, ale powoli przestajemy ich używać

Wiewiórka
09-10-2010, 13:55
ekologiczne babydream są od 4kg, czyli od rozmiaru 3, z listu wysłanego do Rossmanna dot. rozmiarówki wynikło, że będę gadać z producentem nad produkcją mniejszych rozmiarów, na razie najmniejsze są od 4 kg.

aginia
14-01-2014, 14:01
Widział ktoś może w swoim rossamnie te pieluszki w najmniejszym rozm? Całkowicie zniknęły czy jeszcze można gdzieś je dostać?

hanna
14-01-2014, 14:16
Całkowicie zniknęły, już ich nie produkują :( Bardzo szkoda, bo były fantastyczne, przynajmniej nam bardo pasowały, zwłaszcza cenowo ;) porównując do innych eko-jednorazówek

Mag
14-01-2014, 14:37
aginia, faktycznie, nigdzie nie ma, pytałam w rossmanie, sprawdzali w bazie czy czyms takim, szkoda, bo nie mam teraz alternatywy do polecania.
moltexy są na allegro, tyle że naturalnie drozsze (dla Ciebie noworodkowe 30zeta za 28 sztuk bez przesyłu)

Wiewiórka
14-01-2014, 15:21
Widział ktoś może w swoim rossamnie te pieluszki w najmniejszym rozm? Całkowicie zniknęły czy jeszcze można gdzieś je dostać?
ekologiczne? jak tak to u mnie juz nie ma. Jak normalne to są. Alternatywą oprócz innych dostępnych w sklepach internetowych są jednorazówki wwybielane bez uzycia chloru takie jak Fun&fit z rossmana i chyba jego następca (ale nie sprawdzalam, trzeba by bylo sprawdzic, ale to całkiem mozliwe) oraz Happy Belli równiez wybielane bezchlorowo (ale nie kazde, sprawdzic trzeba na opakowaniu). Zawsze to o dioksyny mniej w porównaniu do innych jednorazowek

hanna
14-01-2014, 15:22
swego czasu widziałam eko-pampersy na allegro, z Niemiec babka sprowadzała, ale nie śledze juz tego... Były w miarę przystępnej cenie, jak normalne pampersy.

emelbe
13-03-2014, 23:35
Widział ktoś może w swoim rossamnie te pieluszki w najmniejszym rozm? Całkowicie zniknęły czy jeszcze można gdzieś je dostać?
Przy pierwszym dziecku używałam tych eko pieluch, więc teraz, gdy się spodziewam drugiego "ssaka", zaczęłam się rozglądać po Rossmannie i nigdzie ich nie widziałam. Produkować ich nie przestali, bo są dostępne w niemieckich Rossmannach, i niestety nadal tylko od rozmiaru 3. Jak drugie dziecko do nich dorośnie, to chyba będę musiała poszukać kogoś, kto mógłby je przywieźć:confused:

annia
14-03-2014, 00:45
Przy pierwszym dziecku używałam tych eko pieluch, więc teraz, gdy się spodziewam drugiego "ssaka", zaczęłam się rozglądać po Rossmannie i nigdzie ich nie widziałam. Produkować ich nie przestali, bo są dostępne w niemieckich Rossmannach, i niestety nadal tylko od rozmiaru 3. Jak drugie dziecko do nich dorośnie, to chyba będę musiała poszukać kogoś, kto mógłby je przywieźć:confused:
Jeśli już będziesz chciała ściągać z DE, to lepiej zajrzeć do DM, nie Rossmana. W DM mają eko-jednorazówki od rozmiaru 1: http://www.dm.de/de_homepage/babylove/produkte/windeln/nature-oeko-windeln/
Cena bodajże koło 6-7 euro za paczkę, więc całkiem spoko. Nie śmierdziały mi.

emelbe
14-03-2014, 00:51
Jeśli już będziesz chciała ściągać z DE, to lepiej zajrzeć do DM, nie Rossmana. W DM mają eko-jednorazówki od rozmiaru 1: http://www.dm.de/de_homepage/babylove/produkte/windeln/nature-oeko-windeln/
Cena bodajże koło 6-7 euro za paczkę, więc całkiem spoko. Nie śmierdziały mi.
O, dzięki. A nie wiecie, czy w jakiś zwykłych drogeriach w Belgii można dostać jednorazówki eko? Teściowa jedzie w poniedziałek - przydałyby mi się na początek, zanim kikut pępowinowy odpadnie, bo potem to już wielo.

jul
14-03-2014, 02:41
nie czekałam na odpadnięcie kikuta ze stosowaniem wielo (choć używałam jednorazówek w szpitalu, a i po wyjściu nie od razu przeszłam całkowicie na wielkorazówki), chyba nie ma takiego wymogu ;) w każdym razie położna środowiskowa nie skomentowała w żaden sposób, bo, skomentowała że wielo, ale nijak odnośnie kikuta. Wydaje mi się, że kikut odpadł szybciej i jakoś mniej był emocjonujący, niż to było u moich kikuto-pampersowanych dzieci ;)

Elayla
14-03-2014, 09:01
ja tez stosowalam wielo jeszcze zanim kikut odpadl, nie przeszkadzalo mi to w niczym, nie podraznialo nic, choc co ciekawe jeden dziec mial nizej pepek od drugiego :)
ale raczej nie ma przeciwwskazan co do wielo w tym okresie, przeciez kiedys nie bylo pampersow..

a co do ekologicznych rossmannowskich pieluszek to juz pare miesuecy temu szukalam, jednak nigdzie ich nie ma, ale dzieki za cynk ze w niemczech sa, to mi ktos przywiezie

świetlik
17-03-2014, 22:05
Chciałam Wam powiedzieć jedną ważną rzecz o rossmanowych pieluchach - na nich jest skład!!! Dla mnie, konsumentki czytającej nałogowo etykietki, to super zaleta. Mogę sobie w netku sprawdzić, co dzieciory mają na odwłokach.
Pisałam kiedyś do producenta pieluch Happy, co to właściwie jest ten "stosowany od wielu lat superabsorbent" - nie dostałam ŻADNEJ odpowiedzi... A jakoś zakupy w ich sklepie internetowym dawałam radę robić, więc wygląda to na celowe zignorowanie klienta.
Wiecie, ja po prostu nie lubię chamskiej ściemy.

A jeszcze co do pieluchowego smrodu - część z Was narzekała na Pampersy... Cóż, z tej marki dostaliśmy kiedyś kilka paczek nawilżanych chusteczek. Takiego paskudztwa dawno nie widziałam - zamiast czyścić obklejały skórę jakąś lepką mazią i śmierdziały, że ojojoj. Zupełnie nie rozumiem, czemu to takie popularne.