PDA

Zobacz pełną wersję : kółkowa - czy mogę nosić w takiej pozycji?



oladronia
29-06-2010, 13:52
Hej - napiszcie mi, czy mogę tak nosić moje maleństwo (Nie znalazłam nigdzie takiej pozycji). Nie wiem czemu, ale ona nie za bardzo przepada za pozycją "leżącą" (kołyską). Proszę wytykać wszystkie błędy :)

http://images37.fotosik.pl/304/e41b0fc9294a5a1e.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/310/f522a90f1464745e.jpg (http://www.fotosik.pl)

Winoroslinka
29-06-2010, 13:56
ponoc mozna w pozycji brzuszkowej, ale chyba ciezej jest podociągać porządnie i wg. mnie nózki za mało w pozycji żabki, ale raczej poczekaj na opinie doświadczonych chuściarek

paskowka
29-06-2010, 14:10
Oczywiście, ze mozesz:) Bardzo ładnie sie uwiązałaś, ale rzeczywiście złap za łydki i nóżki troszkę wyżej, tak na wysokość pępka. I żeby się utrzymały w tej pozycji, dociągnij troszke dolna krawędź chusty.

oladronia
29-06-2010, 14:15
No własnie mam problem - bo jak dociągam to ta nóżka od strony kółek jest trochę wyżej...

Zelda
29-06-2010, 14:16
ja bym nie polecala, maluch bedzie krzywo...

paskowka
29-06-2010, 14:32
No własnie mam problem - bo jak dociągam to ta nóżka od strony kółek jest trochę wyżej...

No tak, bo bardziej ściąga z tej strony. Nie bardzo wiem jak ci to napisać - ja robiłam tak, że zbierałam/ściągałam tą krawędź chusty, która biegnie pod nóżkami - ręcznie, nie poprzez ściąganie kółek, a zaczynałam od tej drugiej strony niż kółka, zbierałam ten luz, prowadziłam pod pupkę i nóżką blizęj kółek i jak cały luz znalazł sie bliso kółek to dopiero wtedy go wyciągałam przez kółka:)

Kanga
29-06-2010, 18:14
ja podobnie do Gosi Nubik - nie polecałabym tej pozycji - jest niesymetryczna - jedna nóżka jest troszkę bardziej. Jeżeli już to możesz nosić na biodrze, gdzie nóżki dziecka będą "w linii prostej".

oladronia
29-06-2010, 18:41
Ale Madzia nie trzyma jeszcze główki, także na biodrze nie bardzo... No trudno - będziemy uskuteczniać kołyskę aż się przyzwyczai :)

b.szczelna
29-06-2010, 18:44
od takiej chusty i takiej pozycji zaczynałam przygodę z chustowaniem, nozki były rowniutko;)
musiałam gdzies widziec takie wiązanie bo raczej sama bym nie wymyslila;]

kółka miałam daaalej od Dziecia;]

wrapsodia
29-06-2010, 19:15
Ta pozycja jest lepsza niż kołyskowa więc nie rezygnuj! wg niektórych szkół można tak nosić maluszka od urodzenia. Dociągając chustę rób to równolegle do kieszonki, możesz podnosić w trakcie pupkę. Materiału zostaw tyle co po uszka, a reszte wsuń pod pupkę. Żeby było bardziej równo przesuń maluszka troszkę bardziej w stronę biodra. Rączki dziecka skieruj do góry. Miłego noszenia! :D

paskowka
29-06-2010, 19:15
Ale Madzia nie trzyma jeszcze główki, także na biodrze nie bardzo... No trudno - będziemy uskuteczniać kołyskę aż się przyzwyczai :)

Nie musi trzymać, wystarczy że schowasz rączki:)

mart
29-06-2010, 19:19
jak nie trzyma główki to kółkowa raczej dla zaawansowanych nosicielek imo. da się symetrycznie ale to wymaga wprawy. sporo też zależy od samej chusty i materiału.

a czemu nie tkana i kieszonka?

i ile ma dziecię mcy?

mart
29-06-2010, 19:20
Nie musi trzymać, wystarczy że schowasz rączki:)

... i dobrze "podkręcisz" miednicę. ale na biodrze taki malec lubi się przekrzywiać nawet bardziej niż na brzuchu.

Mayka1981
29-06-2010, 23:57
Że tak powiem - a nie mówiłam? :ninja:

Jak przy mocniejszym dociągnięciu jest krzywo - to odpuść, bo ani słabo dociągnięta chusta ani krzywe nóżki wiele dobrego nie zrobią...
Spróbuj ew. na biodrze ale jak mart napisała może się przekrzywiać.

Kup no tkaną, kółkowa jeszcze się przyda później :D

A w kołysce nie chce leżeć bo jeść jej nie dajesz a wygląda, jakbyś miała dać :lol:

oladronia
30-06-2010, 08:42
Widzę, że zdania są podzielone... choć bardziej doświadczone z was odradzają - i tego będę się trzymać.



A w kołysce nie chce leżeć bo jeść jej nie dajesz a wygląda, jakbyś miała dać :lol:

Właśnie tak się zachowuje - złości się :)
Chyba rzeczywiście będę musiała naciągnąć męża na tkaną, hehe
Dzięki dziewczyny