PDA

Zobacz pełną wersję : MT dla dwóki dzieci w różnym wieku



Wika
29-06-2010, 08:39
Mam pytanie, czy da się kupić takie Mt lub inne miękie nosidło, które miałoby rozmiar odpowiedni zarówno dla prawie-dwulatka jak i 7-miesięczniaka? Chcisłabym kupić taki, zeby i hania i marta ogły z niego korzystać. Wiem, że są pomiary i rozmiary, ale może dałoby się? Może jakieś regulowane są? Pomóżcie...

sowa_m
29-06-2010, 09:00
da się:) wczoraj był u nas 10 miesięczniak, na którego akurat było nosidło Natalii (26 miesięcy), a na nia jest ciut za duże:)
no ale pewnie twoje dzieci różnią się gabarytami:)
z gotowych: nosidło ergonomiczne manduca - ma rozsuwany panel. w przypadku dwulatka szerokość nosidła już nie będzie miała aż takiego znaczenia, więc wazne żeby młodsza miała je od kolanka do kolanka, manduca ma dodatkowo wkładkę redukcyjną, jesli by panel okazał sie za szeroki.
jesli byś szyła- górę nosidla czy mt można uszyć jako łuk, nie na prosto, wówczas będzie można go wywijać, dzięki czemu dla młodszej będzie krótsze. z szerokością - jak wyżej - trzeb liczyć pod małą. jełśi napiszesz którejś z szyjących mam wymiary dzieciaków, to na pewno zaprojektuje mt tak, żeby oba dzieciaki dało się nosić.
podsumowując: spróbuj pożyczyć manducę od kogoś do sprawdzenia, czy mam rację, a potem albo ja kup, albo szyj nosidło ergonomiczne albo mt.

Wika
29-06-2010, 09:27
da się:) wczoraj był u nas 10 miesięczniak, na którego akurat było nosidło Natalii (26 miesięcy), a na nia jest ciut za duże:)
no ale pewnie twoje dzieci różnią się gabarytami:)
z gotowych: nosidło ergonomiczne manduca - ma rozsuwany panel. w przypadku dwulatka szerokość nosidła już nie będzie miała aż takiego znaczenia, więc wazne żeby młodsza miała je od kolanka do kolanka, manduca ma dodatkowo wkładkę redukcyjną, jesli by panel okazał sie za szeroki.
jesli byś szyła- górę nosidla czy mt można uszyć jako łuk, nie na prosto, wówczas będzie można go wywijać, dzięki czemu dla młodszej będzie krótsze. z szerokością - jak wyżej - trzeb liczyć pod małą. jełśi napiszesz którejś z szyjących mam wymiary dzieciaków, to na pewno zaprojektuje mt tak, żeby oba dzieciaki dało się nosić.
podsumowując: spróbuj pożyczyć manducę od kogoś do sprawdzenia, czy mam rację, a potem albo ja kup, albo szyj nosidło ergonomiczne albo mt.

dzięki sowa_m, spróbuję i popytam

Mag
29-06-2010, 10:08
mt z rozszerzanymi pasami:)
panel rozmiarowo na młodsze dziecko,a na starsze- pasy,które rozłożone od podkolanka do podkolanka przedłużają panel.
w manducy miałam dwulatkę,może i na długość ok,ale po półgodzinie mówiła,że nogi ją bolą,tak jej wisiały.

sonyc
29-06-2010, 13:04
mt z rozszerzanymi pasami:)


ChustoMt (nasz panel jest już od pół uda do pół uda i nadrabiamy pasami :P) no i MT z panelem w "łuk"

marta-la
29-06-2010, 21:16
Można zrobić nosidło dwurozmiarowe, wystarczy boki zrobić "podcięte" czyli zwężające się. Dla maluszka można wtedy przed wiązaniem wywinąć pas dolny na panel i dopiero zawiązać w pasie. Wtedy panel staje się krótszy o szerokość pasa dolnego a nóżki maluszka wypadają w tym węższym miejscu. Trzeba też brać pod uwagę że starszak najczęściej nosi już rączki na wierzchu więc panel nie musi być wysoki. Chyba że dzieć jest moją 3,5 letnią Zochą która łapki zawsze chowa pod pasy ;)