PDA

Zobacz pełną wersję : odpieluchowywanie po niemiecku - cd.



Nymphadora
09-07-2008, 14:44
na razie nie mozemy sie za bardzo pochwalic sukcesami...

bylismy w przedszkolu, na rozmowie wstepnej i tam panie wychowawczynie stwierdzily, jak wspomnialam, ze probujemy malego odpieluchowac, ze teraz to za wczesnie (2,5 roku), ze dochodzi do tego jeszcze stres zwiazany z poczatkami w przedszkolu, ze w zeszlym roku wszystkie nowe dzieci (w wieku ok. 2,5-3 lat) nosily pieluchy jak przyszly do przedszkola... zeby zostawic to na jesien (do przedszkola idzie w sierpniu)

trace motywacje... :(

Anna Nogajska
09-07-2008, 14:57
biedna....no ale takie jest właśnie podejście: jak wsyzstkie zapieluchowane, to jest ok, bo zjednym odpieluchowanym problem: trzeba ewentualnie biegac do toalety...


nie poddawaj się, może po prostu w domu bezpieluszkuj? mały powinien bez problemu rodzielić te sytuacje dom/ przedszkole.

Mag
09-07-2008, 15:08
zrobiłabym jak Ania radzi, przecież on ma 2,5 roku,świetnie zrozumie, jak mu wytłumaczysz,że pielucha w przedszkolu to w razie żeby nie biegł siusiu, a w domu to co innego, a na jesień chłopak sam już się pewnie odpieluchuje.
przynajmniej jak zasmakuje wolności bez pieluchy to potem już sam jej nie zechce.
tak mi się wydaje (Maja nie chciała w ogóle pieluch, musiałam jej w nocy nakładać tylko jak mocno już spała).

Kasia
09-07-2008, 15:53
Pomysl sobie, ze po pierwsze podczas eingewohnungsphase bedziesz z maluchem w przedszkolu - wiec pierwsze 2 tyg ewentualnych wpadek sa na Twojej glowie, nie ich.

Po drugie - do jesieni kawal czasu jeszcze :) serio, serio!

Po trzecie - pewnie i tak maly nie bedzie dluzej na poczatek niz do 12.00. A to daje Ci spore pole manewru.

A grupe masz mieszana wiekowo czy rownolatkow? To zmienia podejscie, bo przy mieszanej tych najmlodszych bedzie tylko kilkoro, a starszaki chetnie wezma udzial w toaletowym nianczeniu malca.

Nie przejmuj sie podejsciem, jasne, ze dla nich 2,5 latek bez pieluch jest cudem natury - Felix poszedl do przedszkola jako 3-latek, a z pieluchami sie rozstal dobre kilka miesiecy przedtem - i tez na rozmowie bylo ACH! OCH NAPRAAAWDE?

I tak dajesz dziecku pelna wyprawke na zmiane, dorzucisz jeszcze pare par majtek, spodni, skarpetek i ew kapcie na zmiane i bedzie dobrze. Oni przeciez maja jeszcze przydzialowe ubranka w szafie w razie czego.

bedzie dobrze, zobaczysz!

Araminta
10-07-2008, 13:50
:shock:a w polskich przedszkolach nie chcą zapieluszkowanych maluszków, a przynajmniej niechętnie takich przymują.

Nymphadora
10-07-2008, 20:48
a w polskich przedszkolach nie chcą zapieluszkowanych maluszków, a przynajmniej niechętnie takich przymują.

co kraj to obyczaj :wink:



nie poddawaj się, może po prostu w domu bezpieluszkuj? mały powinien bez problemu rodzielić te sytuacje dom/ przedszkole.

mam taka nadzieje, bo przedszkolanki sprawialy naprawde wrazenie jakby im bardzo zalezalo, zeby jak zacznie chodzic do przedszkola to nosil jeszcze pieluchy

dzieki za Wasze slowa, bo po tym jak sie ze wszystkich stron spotykam tylko z krytyka (bo podobno wywieram nacisk na dziecko...), zastanawialam sie juz czy sobie nie odpuscic

Bogusia
10-07-2008, 21:25
wiecie co , a mojej koleżanki synek poszedł w wieku 2lat i 1 miesiąca do przedszkola, i właśnie wtedy go odpieluchowali , 2 lata skończył w czerwcu , w lipcu chodził do przedszkola, w sierpniu odpieluchowali, nikt nie widział problemu. Teraz z perspektywy mojego dziecka i innych , stwierdzam że musiał byĆ strasznie mądry by ten chłopczyk :)

Agmani
10-07-2008, 22:57
Lulka poszla do przedszkola/zloba (Kita z grupami mieszanymi wiekowo) w wieku 20 mies. odpieluchowana i napierw paniom sie mozdzki lasowaly, jak patrzyly na ten dziw przyrody, a potem usilowaly wiedziec lepiej. W efekcie nalozyly Luli pieluche i ta histerii dostala. Powiedzialam wiec, ze zabraniam i bielizna na zmiane jest. To sie znowu zdziwily, bo nie popatrzyly wczesniej do jej szafki, bo jak takie male dziecko... Poniewaz niespecjalnie mialam ochote tracic czas na sluchanie, panie skulily uszy po sobie i sie dostosowaly. Ostatecznie to Twoje dziecko, a nie ich i maja wykonywac Twoje polecenia i juz. U mnie takie stanowisko podzialalo. Teraz bedzie przeprawa z Tagesmutter (pora by zaczac castingi na opiekunke mlodego), bo mlodemu nie dam zalozyc pampka, bo jeden pampers to tydzien walki z Windeldermatitis.