PDA

Zobacz pełną wersję : IKEA - czym potraktować ręczniki, jak pociachać kocyk



jul-kaa
27-06-2010, 21:22
Jak w tytule - kupiłam ręczniki Nackten i teraz nie wiem, co z nimi zrobić, żeby zaczęły ładnie chłonąć. I jak ich używać? Złożone na 3 są nadal za wielkie na 7kg Jasia. Jak myślicie, czy 20 takich ręczników (mam jeszcze stos tetry i kupiłam kilka formowanek) to za dużo?

Druga sprawa to kocyk polarowy - jak go pociachać na wkłady? Na prostokąt, czy lepiej na takie owale wcięte w talii?

jul-kaa
28-06-2010, 11:02
Jak to ludziom odwala...
Zauważyłam, że mąż nie kupił kocyka z polaru a z materiału, co to się nazywa fleece. Nie wiem, czym to się różni od polaru, zdążyłam się wkurzyć, że kupił nie to co trzeba, ale oglądając skład pieluch zauważyłam, że właśnie z tego fleece miewają środek. Więc... postanowiliśmy sprawdzić, jak to się ma do polaru.
Położyłam ręcznik mikrofibrowy na pralce, połowę przykryłam polarem, połowę fleecem. Mąż przyniósł strzykawę 50ml, napełniliśmy ją wodą. Ja stoją i dumam, on krzyczy podekscytowany: "no sikaj, no sikaj!". Co miałam robić, nasikałam na obie połowy po równo i obserwuję, jak się ta woda do środka przedostaje. No i fleece szybciej był suchy na wierzchu niż polar. Ale może to dlatego, że polar troszkę grubszy miałam?

Gertruda
28-06-2010, 11:05
Ja kocyk ciachałam w prostokąty, a ręczniki wypierz ze 2-3 razy to będą dobrze chłonąć.

ŁOŁ 20 sztuk to masz niezły asortyment :)

eweknap
28-06-2010, 11:58
Ja również kocy pociachałam w prostokąty, a później te paski składam na 3. A ręczniki poprzecinałam na pół;) - bo jeden cały po złożeniu był dla mnie za gruby. Ręczniki, koce składam na trzy (tak aby nie było za grubo). ( a 20 szt - to naprawdę dużo;) )

jul-kaa
28-06-2010, 12:19
A potrzebne aż 3 warstwy tego polaru/fleece?

Ręczników kupiłam 20 z założeniem, że zacznę używać 10, a resztę ew. sprzedam, jak są takie fajne, to na pewno znajdzie się jakaś mama, która do Ikei ma daleko :)

natala
28-06-2010, 12:27
ja mam takie gotowe wkladki z mikropolaru - prostokatne wlasnie. pojedyncze, ja bym szczerze mwoiac nie dawala grubiej, bo bym sie bala, ze zanim siki sie wchlona to zacznie gdzies przeciekac...

a fleece to polar wlasnie - tzn. moze wystepowac pod nazwa polar fleece. wszyscy znajomi Anglicy tak mowia na swoje bluzy polarowe (fleece znaczy, bez polar ;))...

jul-kaa
28-06-2010, 12:42
a fleece to polar wlasnie - tzn. moze wystepowac pod nazwa polar fleece. wszyscy znajomi Anglicy tak mowia na swoje bluzy polarowe (fleece znaczy, bez polar ;))...

Ciekawe, choć o tyle dziwne, że ten kocyk fleece'owy jest zupełnie inny niż pozostałe polary, które mam.

słoneczny_blask
28-06-2010, 13:13
Podzieliłybyście się fotkami swoich tworów?

margeritta
28-06-2010, 14:26
Matko, to chyba moje dziecko baaardzo dużo sika bo mi 20 ręczników nie starcza :-) a mam też trochę muślinów, bambusów i formowanek
Początkowo też przecinałam ręczniki ale zaczęły przeciekać i stosuję całe. składam na pół i potem na 3. i przy zmianie są całe mokre...