PDA

Zobacz pełną wersję : Pieluszki wielorazowe - rynek wtorny - pilne pytania



Aoi
08-07-2008, 12:23
Witajcie.

Wczoraj znalazlam w ciucharni pieluszki wielorazowe i wacham sie przed ich kupnem, bo:

a) czesc z nich ma wklad poliuretanowy - to dobrze?
b) wieksza czesc z nich to pieluszki do plywania - jak na basenach patrza na wielorazowki?
c) niektore maja wklad pvc (polichlorekwinylu) - tu to juz kompletnie nie wiem, czy dobre to czy zle, ale chyba niezbyt dobre.
d) ;) pieluszka (a moze to utulacz) jest rozowa, a ja mam syna ;).
e) cenowo od 6 do 9 zl.


Jak to widzicie? Mozecie cos podpowiedziec? co kupic? czy kupic?

Agmani
08-07-2008, 12:50
Witajcie.

Wczoraj znalazlam w ciucharni pieluszki wielorazowe i wacham sie przed ich kupnem, bo:

a) czesc z nich ma wklad poliuretanowy - to dobrze?

dobrze, nie przemakaja
PUL to wlasnie tkanina (z reguly poliester - tak sie pisze po polsku?) z warstwa ochronna poliuretanowa (PolyUrethane Laminated)
Jezeli chcesz zupelnie naturalnie, to musisz unikasz skrotow PES (odpadaja mikrofazy, microsuede, microfleece, wszystkie polary) i PUL. Czyli odpadaja wszystkie AIO, wszystkie pockety, wszystkie pieluszki do plywania i wiekszosc systemowych



b) wieksza czesc z nich to pieluszki do plywania - jak na basenach patrza na wielorazowki?

nie wiem

c) niektore maja wklad pvc (polichlorekwinylu) - tu to juz kompletnie nie wiem, czy dobre to czy zle, ale chyba niezbyt dobre.

nie, pvc w Polsce nazywa sie pcv, to jest cholerstwo, tylko tanie. Ja bym sobie przemyslala, czy jezeli nie chcemy miec tego na podlodze w mieszkanu, to czy chce, ze moje dzioecko mialo to tuz przy skorze

d) ;) pieluszka (a moze to utulacz) jest rozowa, a ja mam syna ;).

zrob zdjecie, to ocenimy

e) cenowo od 6 do 9 zl.

zalezy za co. Otulacze bez kosztow przesylki mozna tak juz kupic w sumie, pieluchy basenowe sie raczej kiepsko sprzedaja, wiec mozna czesto miec za 1 € bez kosztow przesylki. Jak dojdzie 3,90-4,50 € przesylki, to sie zmienia spiewka (dlatego ja sie staram kupowac w okolicy, zeby podjechac samochodem albo zestawy).


Jak to widzicie? Mozecie cos podpowiedziec? co kupic? czy kupic?

PVC nie kupuj, reszte w miare potrzeb.
Mozesz mi powiedziec, jakie firmy te cuda, to dojdziemy po zdjeciach w necie, czy to pieluszki basenowe czy otulacze.
[/b]

erithacus
08-07-2008, 12:52
W takiej cenie bierz wszystkie :) Najwyżej wkleisz fotki na forum i na pewno znajda się amatorzy. (Ja się piszę na różową, o ile nie będzie za mała ;)

Sama używam wielorazówek na basen (mam dwie, też z lumpka). Byliśmy już na kilku basenach i nigdzie nie zwracano uwagi w jakiej pieluszce wprowadzam dziecko.

Wkład poliuretanowy to PUL, czyli warstwa nieprzemakalna i oddychająca.

Agnen
08-07-2008, 12:54
bierz wszystkie poza pvc, najwyżej tu sprzedasz

Agmani
08-07-2008, 12:59
Nie kazdy PUL jest oddychajacy. Popatrz np. na neptunefabrics.

erithacus
08-07-2008, 13:06
O kurcze, a ja myślałam, że PUL to PUL. A czy miałaś w ręku taki i taki? Można to jakoś rozróżnić?

Aoi
08-07-2008, 13:08
No to idę do sklepiku.
Pieluszka była jedna, ta różowa ;) (a może to otulacz był? Już sama nie wiem).
Reszta to do pływania na 100%, bo miały wpisane "Swim". I to one były najdroższe.
Postaram się dogadać, że ewentualnie oddam, ale marnie to widzę ;).

No nic, raz się żyje ;).



Witajcie.

Wczoraj znalazlam w ciucharni pieluszki wielorazowe i wacham sie przed ich kupnem, bo:

a) czesc z nich ma wklad poliuretanowy - to dobrze?

dobrze, nie przemakaja
PUL to wlasnie tkanina (z reguly poliester - tak sie pisze po polsku?) z warstwa ochronna poliuretanowa (PolyUrethane Laminated)
Jezeli chcesz zupelnie naturalnie, to musisz unikasz skrotow PES (odpadaja mikrofazy, microsuede, microfleece, wszystkie polary) i PUL. Czyli odpadaja wszystkie AIO, wszystkie pockety, wszystkie pieluszki do plywania i wiekszosc systemowych
A co z wkładkami z mikrofazy (był ostatnio taki wątek na fotum o wkładach ze ściereczek mikrofazowych)? Bo ja tak strikte naturalnie to nie muszę. Jeszcze za mało wiem, aby tak szaleć :lol:.




c) niektore maja wklad pvc (polichlorekwinylu) - tu to juz kompletnie nie wiem, czy dobre to czy zle, ale chyba niezbyt dobre.

nie, pvc w Polsce nazywa sie pcv, to jest cholerstwo, tylko tanie. Ja bym sobie przemyslala, czy jezeli nie chcemy miec tego na podlodze w mieszkanu, to czy chce, ze moje dzioecko mialo to tuz przy skorze
No właśnie coś z tym naszym pcv mi się kojarzyło, z tą wykładziną. Fakt, cholerstwo to to wstrętne jest.

Agmani
08-07-2008, 16:13
O kurcze, aj myślałam, że PUL to PUL. A czy miałaś w ręku taki i taki? Można to jakoś rozróżnić?

jak kupujesz, to masz opisany (1 mil, 2 mil, breathable, sandwich usw.)
jak nie ma opisow, to trzeba kombinowac (2 mil jest gubszy i ciezszy, breathable to bym sprawdzala dmuchajac :wink:
Wiekszosc wyrobow jest z normalnego PULu, zdania odnosnie sensu uzywania 2 mil sa podzielone.
Aha, jak sie szyje z pulem, to warto sobie probki zrobic, czasami sensowne moze byc polecenie po szwie impregnatem.

Agmani
08-07-2008, 16:26
A co z wkładkami z mikrofazy (był ostatnio taki wątek na fotum o wkładach ze ściereczek mikrofazowych)? Bo ja tak strikte naturalnie to nie muszę. Jeszcze za mało wiem, aby tak szaleć :lol:.

No to nie ma problemu. W stanach niektorzy szyja tak, ze po jednej stronie daja cos sztucznego, ale dobrze chlonacego, a po drugiej cos naturalnego. Stosunkowo najwiecej uczulen jest na microfleece, z tego co sie zorientowalam czytajac fora.
Jak ktos chce zupelnie naturalnie, to odpowiednia pielucha (frottee, jesli ma byc elastyczne, ma dodatek do 20% PES, takze nawet tu trzeba uwazac) plus welniany otulacz.
Aha, te gumki w otulaczach (takie do obszywania, Falzgummi po niemiecku, nie wiem, jak po polsku) nie powinny byc bawelniane, bo wtedy nasiakaja wilgocia, jak mnie uswiadomila pewna mama szyjaca z niemieckiego forum.




No właśnie coś z tym naszym pcv mi się kojarzyło, z tą wykładziną. Fakt, cholerstwo to to wstrętne jest.

To daja tez do tanszych imitatow skory. A rzeczywiscie niektorzy probuja zastepowac PUL imitatami skory (efekt podobno kiepski), w ten sposob tlumacze sobie obecnosc pvc w pieluszkach.

aha, ja mam troche nawalone na punkcie materialow :wink: , ale to sie juz pewnie wszystkie zorientowalyscie, ze z pieluchowym swirem gadacie :mrgreen:

Aoi
08-07-2008, 17:25
Agmani, wykład o materiałach rewelacja. Jako że ja ciut szyjąca, to chętnie taką wiedzę chłonę :D.

Niestety, pieluszkowe zakupy nie udały się :(
Po pierwsze: 2 śliczne różowe miały wkład z EVA, i o ile się nie mylę, jest to po prostu folia :( (Ethylene vinyl acetate).
Kolejna miała CPF lub CPE - napis częściowo zamazany. Wolałam nie ryzykować. Czy ktoś wie co to za skrót, bo ja się nie doszukałam.
No a tak poza tym, to wszystkie uszyte były z takiego materiału (na zewnątrz) jak stroje kąpielowe. Więc wydaje mi się, że były to po prostu pieluszki do pływania :? .

Chyba przyjdzie mi ściągnąć PUL i samej uszyć ;).

Agmani
08-07-2008, 19:17
[b:1xkv8l57]

Linda
09-07-2008, 00:31
Ja na codzien preferuje pieluszki z kieszonka: mam bumgenius, wonderoos, pocket bots (genialne), Fuzzi Bunz, Nature Babies Stuffable Lites w piekna rozowa kratke, choc mam chlopczyka :) :D Mam 5 takich rozowych, nie moglam ich nie kupic, bo byly na wyprzedazy po £3 za sztuke, wiec wszystkie kupilam, oraz 6 sztuk dla ewentualnego przyszlego chuscioszka :) Kiedy zdejmuje malemu szorty i widac te rozowa pieluszke, to niektore mamy dziwnie sie na mnie gapia :wink:

Anna Nogajska
09-07-2008, 15:29
AIO wszystko mają zintegrowane, wkąłdka jest wszyta na stałe, czyli krótko mówiąc są tak proste w uzyciu jak jednorazówka.

bardzo podobne są pieluszki z kieszenią, czyli pocket, tyle, że wkładkę można wyjąć, włożyć ewentualie inną lub dodatkową.