PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy, czyli mętlik w głowie od nadmiaru ;) - pierwsza długa tkana



nasteria
23-06-2010, 22:53
Hej ;-) Jestem tu nowa i zielona :p ale muszę przyznać, że totalnie zwariowałam na punkcie chustonoszenia. Mój synek Piotruś ma 2 miesiące i do tej pory nosiłam Go w kieszonce, którą dostałam od znajomej. Wprost uwielbia noszenie w chuście ale mamie powoli wysiadają plecy, no i zaczyna z niej wyrastać. Chciałabym nam zrobić prezent i kupić pierwszą długą tkaną chustę. Niestety pomimo czytania forum, oglądania mam mętlik w głowie. Chciałabym, żeby chusta była uniwersalna, na każdą porę roku i mogę na nią przeznaczyć 200-300 zł. Pomóżcie zagubionej w świecie chust :confused:

Winoroslinka
23-06-2010, 23:01
na pewno dostaniesz zaraz duzo rad od bardziej doświadczonych, ale ja powtarzam jedna jaka sama dostałam jak miałam taki sam mętlik jak Ty: kup to co Ci sie podoba, do czego serce ciągnie, potem i tak pewnie bedziesz zmieniać, albo kupisz kolejną ;) Warto tez spotkać sie z chustomamami i troche pomacać, ponosic choc chwile. Ja dopiero po kilku sprzedażach/wymianach doszłam do tego co mi pasuje a co mniej. Wiec za pierwszym razem ciezko trafic w dziesiątkę.
No i zapraszamy na chustobazarek, mozna spokojnie poprzeglądać propozycje

JJ
23-06-2010, 23:14
witaj na forum
kazdy ma metlik jak przybywa w ten swiat chust
a chust tysiace na okolo
moze zagadaj do dziewczyn w tym watku http://www.chusty.info/forum/showthread.php?9081-%C5%81%C3%B3dzkie-pogaduszki-cz-III-)/page40
dziewczyny sa z Lodzi - umow sie z ktoras na spotkanko
poogladaj chusty pomacaj sobie
a pozniej napewno cos fajnego zdecydujesz sie wybrac dla siebie :)

ja osobiscie lubie girasole
miekkie fajne i barwnie kolorowe

mozna tez troche poczytac dzial RECENZJE CHUST
i wtedy napewno bardziej sprecyzujesz swoje chustowe oczekiwania
powodzenia

pati291
24-06-2010, 05:48
Potwierdzam to co napisane jest powyżej:)
Wybierz sobie chustę taką jaka ci się podoba.
Dla mnie to każda nadaję się na wszystkie pory roku. Przynajmniej te które ja mam;)
Też polecam bazarek. Chust mnóstwo do wyboru, w różnych cenach.

AS
24-06-2010, 06:41
na pewno dostaniesz zaraz duzo rad od bardziej doświadczonych, ale ja powtarzam jedna jaka sama dostałam jak miałam taki sam mętlik jak Ty: kup to co Ci sie podoba, do czego serce ciągnie, potem i tak pewnie bedziesz zmieniać, albo kupisz kolejną ;) Warto tez spotkać sie z chustomamami i troche pomacać, ponosic choc chwile. Ja dopiero po kilku sprzedażach/wymianach doszłam do tego co mi pasuje a co mniej. Wiec za pierwszym razem ciezko trafic w dziesiątkę.
No i zapraszamy na chustobazarek, mozna spokojnie poprzeglądać propozycje
Rada - strzał w 10. :D Macałam chusty u mam chustowych, zbierałam ich opinie i... miałam jeszcze większy mętlik w głowie, na szczęście loteria mnie obdarzyła chustą - zupełnie inną w dotyku niż macałam :) A chustobazarek to super sprawa - chusty nie ma się dożywotnio :)



kazdy ma metlik jak przybywa w ten swiat chust
a chust tysiace na okolo

Może też pomoże Ci ten wątek, oprócz recenzji chust, spojrzenie na chustę od trochę innej strony http://www.chusty.info/forum/showthread.php?31875-Kt%C3%B3re-chusty-najszybciej-si%C4%99-niszcz%C4%85/page3

Powodzenia w poszukiwaniach!

szokam
24-06-2010, 08:15
a ja jednak doradzę konkretne. polecam żakardy Didymos (ja mam np romby-Julian,jest też Paul w kolorach chlopięcych no i żakardami są też fale, wejdz na strone didymos i będzie dział"jacquard") dla małego dziecka są super, bo mięciutkie, zajmuje mało miejsca bo cienka i dość przewiewna. mam 2 inne a nosze tylko w tej mojego 3 mies. synka. no i ważna jest długość. na wiązanie w kangurka wystarczy 3,6-3,8 i wtedy cena nie będzie za wysoka.

nasteria
24-06-2010, 10:36
a ja jednak doradzę konkretne. polecam żakardy Didymos (ja mam np romby-Julian,jest też Paul w kolorach chlopięcych no i żakardami są też fale, wejdz na strone didymos i będzie dział"jacquard") dla małego dziecka są super, bo mięciutkie, zajmuje mało miejsca bo cienka i dość przewiewna. mam 2 inne a nosze tylko w tej mojego 3 mies. synka. no i ważna jest długość. na wiązanie w kangurka wystarczy 3,6-3,8 i wtedy cena nie będzie za wysoka.

Oglądałam..faktycznie wyglądają super :) Właśnie myślałam o jakimś żakardzie..jakoś ciągnie mnie do nich ;p. Myślałam o nati 'grecja' ciemny fiolet ale boję się że latem się w niej ugotujemy. Mam jeszcze pytanko..jaka długość chusty jest mi potrzebna jeśli chce nosić Małego w kieszonce, mam rozmiar 40. Dzięki wielkie za pomoc...i proszę o jeszcze :)

paskowka
24-06-2010, 10:43
Wystarczy ci M czy tez 5, czyli innymi słowy 4,2-4,5 m:) No i powodzenia w szukaniu tej pierwszej:)

JJ
24-06-2010, 10:46
Oglądałam..faktycznie wyglądają super :) Właśnie myślałam o jakimś żakardzie..jakoś ciągnie mnie do nich ;p. Myślałam o nati 'grecja' ciemny fiolet ale boję się że latem się w niej ugotujemy. Mam jeszcze pytanko..jaka długość chusty jest mi potrzebna jeśli chce nosić Małego w kieszonce, mam rozmiar 40. Dzięki wielkie za pomoc...i proszę o jeszcze :)

prosze bardzo :)
http://www.chusty.com.pl/artykuly.php?numer2=1603080230350658

nasteria
24-06-2010, 11:02
A myślicie, że dam radę nauczyć się wiązania kieszonki samodzielnie? czy będę raczej potrzebowała konsultacji bezpośrednich? ;)

paskowka
24-06-2010, 11:03
A myślicie, że dam radę nauczyć się wiązania kieszonki samodzielnie? czy będę raczej potrzebowała konsultacji bezpośrednich? ;)

Dasz radę, porobisz fotki i zdalnie też uzyskasz poradę:) Ale w łodzi dużo dziewczyn nosi, mysle, że warto sie spotkac z jakas chustomamą.

Winoroslinka
24-06-2010, 11:27
ja dałam rade, więc Ty też dasz ;) Wklejałam swoje zdjecia tutaj na forum z prosba o poradę i ocene, obserwowałam też inne zdjęcia i uwagi, czytałam porad jak dociagać (np. bezcenna dla mnie rada ze ciagnac nie w góre ale w bok :) i spokojnie sama mozesz sie nauczyc

nasteria
24-06-2010, 11:54
No to świetnie, bo jak tylko zakupię chustę będę pewnie chciała od razu ćwiczyć :) Spróbuję dorwać jakąś łódzką chustomamę do pomocy oczywiście.
Wiecie może które z chust w fiolecie lub bordo są dobre, mogą by te wzorzaste, pasiaste..ale i te gładkie?? :)

nemhain
24-06-2010, 12:06
Fajne są Didymosy, Strocheweige, Girasolki, Elleville, Nati.... mają dodatki lnu, bambusa, jedwabiu, wełny czy kaszmiru, zresztą wszystkie są fajne :D wybierz tą która Ci się najbardziej podoba i to będzie najlepszy wybór :D

kinia
24-06-2010, 21:30
mnie też radzono, by wybrać tą, która się najbardziej podoba, i coś chyba w tym jest ;)
a potem zobaczysz, czy Ci się dobrze nosi i możesz spróbować czegoś innego

nasteria
25-06-2010, 08:12
Przeglądałam, oglądałam...i natknęłam się na Storchenwiege Leo bordeaux. Miłość od pierwszego wejrzenia! :) Co o niej sądzicie? Nadaje się na pierwszą? Może służyć jako całoroczna? ale się na nią nakręciłam ;P

hexi
25-06-2010, 08:22
tak i tak :)
jak sie zakochalas - bierz bedzie idealna :)