PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalę się Misiaczkiem



Ajka
06-07-2008, 07:57
Mój Misio od ok 3 tygodni chodzi bez pieluszki i coraz częściej woła że chce siku, w dzień śpi również bez pieluchy i wstaje przeważnie suchy nawet po dłuższej drzemce pieluszkę zakładamy na noc i jak gdzieś jade chociaż Misiek długo wytrzymuje i najczęściej wracamy z suchą pieluchą. No i właśnie mam dylemat bo szkoda mi wyrzucać suche pieluchy ale one po kilku założeniach tylko do kosza się nadają bo są wymiętoszone i myślę o jakiejś wielorazówce bo chciałabym go pomału w nocy też nauczyć spać bez i mam kłopot bo te pieluszki które polecacie są nie na moją kieszeń ale znalazłam coś takiego http://www.allegro.pl/item391544230_baw ... html#photo
i takie coś http://www.allegro.pl/item391544230_baw ... html#photo
co o tym myślicie bo nie chciałabym kasy w błoto wyrzucać.

swebe
06-07-2008, 10:01
ok, juz bylo kilka razy ale wg. mnie te pieluchy ni esa zbyt fajne - takie male rzepy na skos nie beda raczej dobrze trzymac. polecam ci popolini - dla wiekszych dzieci w sam raz, Misiek bedzie czul ze ma mokro, pieluchy szybko schna. z tym ze otulacz to raczej imse vimse - sa niezastapione.
albo tylko troche drozsze za to bardziej zgrabne motherease od Ani na ekobaby.

Mag
06-07-2008, 10:17
a ile Twój Misiek waży? przecież to od 5 do 10 kilo po pierwsze, a po drugie, potrzebujesz tylko dwóch szybkoschnących pieluch kieszonek, ewentualnie jeden otulacz i np. pieluchy frotowe, czy bambusowe, też niewiele.
(te z allegro to bawełniane i też wymagają otulacza).
ale najlepiej jakbyś kupiła dwie pieluszki kieszonki (nature albo bumgenius), nie muszą być nowe tylko używane, więc taniej.
mają wkładki w środku, nature ma dodatkowe wkładki na noc ja używam kieszonki+ dwie wkładki i idealnie starczy) też mam kupione używane.
schną tak szybko,że jak rano zdejmiesz, upierzesz ręcznie, wkładki namoczysz w gorącej wodzie z detergentem i wypierzesz to masz suche już na wieczór.(szczególnie bumgeniusy, bo na początku miałam tylko dwa i częściej prałam ręcznie).

swebe
06-07-2008, 11:15
magdo - wiesz ze ja tez na noc stosowalam pancerne majtki - bg i dwie wkladki a teraz sam otulacz i jedna wkladka i jest suche cala noc to ustojstwo! rano wysadzam a potem wysadzam i cos czuje ze zaraz sie bede pozbywac mojego stosu pieluch :lol:

Mag
06-07-2008, 11:35
wiesz, właśnie miałam takie podejrzenia co do Maryśki,że ona w nocy tylko raz sika około 1, a potem dopiero rano :D
chyba mi to teraz potwierdziłaś, szczególnie że Twoja jest młodsza.
ale widzisz, mi się nie chce wstawać rano i jej pieluchę zmieniać 8))

nie pozbywaj się najbardziej chłonnych wkładek, bo potem może rzadziej sikają, ale jak raz sikną to cała pielucha pełna :lol: