PDA

Zobacz pełną wersję : LennyLamb /od 3 str recenzje nowego modelu



mTuśka
09-06-2010, 16:34
Znalzłam wlasnie pieluszki LennyLamb.czy ktoś juz miał lub sie skusił i bedzie niedługo testował?http://pl.lennylamb.com/nodes/13_pieluszki_wielorazowe

pelasia
10-06-2010, 13:32
nie skusiłam, ale Twoim linkiem czuję się kuszona ;-) swoją drogą to fajnie, że poszerza się oferta tańszych wielorazówek

mTuśka
10-06-2010, 22:07
no mnie tez kusi heh
tylko nie wiem jakie sa bo to chyba nowosc.
Pieluszki wielorazowe maja byc bardziej ekonomiczne - no ie wiem nie wiem skoro tak kusi że az trzeba kupic hehehhe i kupuje sie i kupuje hehehhe

espejo
10-06-2010, 22:15
Ja się skusiłam, ale niestety... okazała się za mała:( - mam simple (wciąz wisi na bazarku:)) kupiłam niby jako one size a ona tylko do 9 kg - właśnie doczytałam...

mTuśka
10-06-2010, 22:43
a ona ma te niby 3 wklady w komplecie?i jakie jest ogolne wykonanie? ja sie niestety na twoja nie skusze bo moja Z. juz dziewatke przekroczyla:)

agni
10-06-2010, 22:58
też się właśnie na ich stronie natknęłam i kuszą żeby sprawdzić - ktoś jeszcze coś wie?

Pentla
10-06-2010, 23:06
Na testy by się przydała:ninja:

mTuśka
11-06-2010, 00:15
ja tez sie pisze na testy.:)

mama-japonka
11-06-2010, 01:20
Ja testuję od ok. tygodnia, ale nie wiem, czy to jest wersja ostateczna, bo miało się coś jeszcze pozmieniać. Jutro dopytam.

paskowka
11-06-2010, 09:33
ja tez sie pisze na testy.:)

Testy będą, dzisiaj po południu popełnie watek:) prosze śledzić, bo nie przepisuje z tego:)
Wszystkie pieluszki amja po 4 wkładki, dwie z mikrowłókna, dwie z flanelki bawełnianej.

arta
16-06-2010, 12:57
Podbijam watek, bo wlasnie sie rozgladam za pieluchami (jestem bardzo bardzo poczatkujaca-dziecie jeszcze sie nie wyklulo) i dlatego jestem ciekawa waszych opini, na ktorych bede bazowala przy zakupie pieluch :) Wiec piszcie prosze jakie one sa!

gingerr
17-06-2010, 07:57
Podbijam watek, bo wlasnie sie rozgladam za pieluchami (jestem bardzo bardzo poczatkujaca-dziecie jeszcze sie nie wyklulo) i dlatego jestem ciekawa waszych opini, na ktorych bede bazowala przy zakupie pieluch :) Wiec piszcie prosze jakie one sa!

Arta, a Ty jesteś teraz w Polsce?
Jeśli tak, to może wybierzesz się do Gniezna w sobotę?
Organizuję otwarte spotkanie (między innymi o chustach będzie) i przyjedzie LennyLamb ze swoją ofertą - będą pokazywać między innymi pieluchy. Będzie można pomacać, dopytać.
Szczegóły na temat spotkania w dziale Warsztaty/Spotkania
Zapraszam

arta
17-06-2010, 09:46
Arta, a Ty jesteś teraz w Polsce?
Jeśli tak, to może wybierzesz się do Gniezna w sobotę?
Organizuję otwarte spotkanie (między innymi o chustach będzie) i przyjedzie LennyLamb ze swoją ofertą - będą pokazywać między innymi pieluchy. Będzie można pomacać, dopytać.
Szczegóły na temat spotkania w dziale Warsztaty/Spotkania
Zapraszam
gingerr - dzieki za zaproszenie!!! :) niestety wrocilam miesiac temu do Wloch i do wrzesnia pewnie sie w Polsce nie pojawie :( A to pech! Posta o pieluszkach Lenny lamba doczytalam juz po moim wyjezdzie. Ale moze nastepnym razem: generalnie kiedy sie znow pojawie mam zamiar nadrobic wszystkie chustowe i pieluszkowe spotkania :)

blabla0
22-06-2010, 16:04
kupiłam ostatnio LL ale nam nie odpowiadaja podwójne napy, nawet jej nie uzywałam, tylko przymierzyłam. wisi na bazarku nowka ;)

Guest
10-07-2010, 19:53
Ja jestem własnie po testach, co prawda miały do mnie trafić mikrofibra i welur ale narazie dotarła tylko mikrofibra.
Jak paskowka utworzy nowy watek z recenzjami pzeniosę ją.

Moje spostrzeżenia: miły pull, bardzo miły, niesprawiający wrażenia sztuczności a przy tym delikatny.
Mikropolar faktycznie utrzymuje suchość przy pupie nawet gdy wkładki pływają, mi jako nowy wytrzymaywała jeden porządny sik z kompletem wkładek.
Chętnie bym nabyła same wkładki bawełniane, jedyne co mnie zmartwiło to to, że można je prać tylko w 30 stopniach, ja prałam w 40 nic im się nie stało.
A teraz co na mnie dobrego wrażenia nie sprawiło: pierwsze co to bardzo mała dziura do wkładania wkładek w kieszonke, co sprawia, że trudno sie to robi, po drugie kieszonka jest bardzo szeroka w kroku, niemalże jak stare wonderos a przy tym za krótkia w związku z czym pieluszka układa się brzydko bardzo odznaczają się wkładki i pupa kwadratowa. Rzepy niestety też nie zrobiły na mnie wrażenia, za wąskie i jak zapięłam małej to odstawały rogi, a propo rzepów brakuje zaślepek do prania.
Podsumowując: jak na nową dość chłonna, miła w dotyku ale brzydko się układa, rzepy za słabe oraz nieproporcjonalne jak dla mnie długość kieszonki do szerokości.
Dziekuje za możliwość testowania.

zapomniałam dodać: gumki nie odciskałay się i testerem była 16 mies dziewczynka :)

Olik
20-07-2010, 12:21
I ja jestem po testach. Dużo nie testowałam, Nela miała na pupie 3 razy.. I wyprałam w 60 stopniach kurka... ale wsio OK.

W sumie mogę się podpisać pod tym co napisała Baryłka... Ten PUL cudny, śliczna naszywka z owcą, ale wkładki ciężko wepchnąć przez małą dziurę i pupa strasznie kwadratowa. Poza tym jest za szeroka, za krótka (ale Nela 14 kg i 90 cm wzrostu!) i rzepy słabe. Na plus to że ani razu nam nic nie przeleciało bokiem i nie przesiąkło.

paskowka
20-07-2010, 12:31
Dziewczyny, dziekuję za opinie. Myślę, że nie będę tworzyła osobnego wątku z recenzjami wystarczy ten jeden.

malucka
26-07-2010, 21:30
Testowałam SIMPLE Membrana (3-9kg). Po raz pierwszy używałam kieszonek więc moja ocena może być kiepska.
Pozytywy: miła w dotyku, niewielka, dość szybko schnie, kupa szybko wyczuwalna, siku dziecko samo wyczuwało i dawało znać.
Co mi się nie podobało: wkładki albo się zwijały albo rozstawiały nóżki, napy ciężko się zapinało na ruchliwym dziecku, mam nadzieję, że jak potestuję FIT to z rzepami będzie nam bardziej po drodze.
W sumie bałam się trochę je intensywnie testować bo dziecko pełzające, mocno się brudzące a nie chciałam aby ją gdzieś np rozdarło. Wydaje mi się taka delikatna.
Dziękuję bardzo za możliwość testowania.

agni
30-07-2010, 22:59
ja właśnie mam ( SIMPLE Membrana (3-9kg)) i niestety u nas klops, bo na moją 8kg (ale szczupłą, bo długą) dziewczynę nie pasuje ni w ząb. Próbowałam też ze standardowymi miękkimi wkładami mikrofibrowymi, ale też nie chciała się dobrze dopasować (jest na krótka - a to przecież nie biodrówki..). Moim zdaniem producent, żeby mieć czyste sumienie. powinien zmienić opis na 3-6, max 7kg. Wiadomo, że dzieci są różne, więc może na jakieś 8 czy 9 kg wejdzie, ale to chyba byłyby wyjątki (np jakieś "krótkie" a "szeroki"..). Na udkach też ledwo się dopięła na ostatni nap. minus też taki, że niektóre napy dość lekko trzymają.
Materiały użyte do kieszonki bardzo delikatne, polar bardzo fajny - widać że "kulkuje" się na drobno. Pul miękki, jak już pisały dziewczyny, ale nie pasuje mi do napek (ciągnie się).
Dla kontrastu wkładki bawełniane sztywne - przez to w miekkiej kieszonce źle się układają.
Będę testować chłonność wkładów w innej kieszonce.

blabla0
31-07-2010, 00:03
jak dla mnie to najgorsza kieszonka jaką widziałam- zaraz po naughty baby. napy wyglądaja jakby sie miały zaraz rozpaść :omg: nie można tego zapiąć, takie delikatne, kształt kieszonki dziwny- szeroka a krótka, tym bardziej że mój dzieć chudziutki i dość długi jest ;) jedyne na + to PUL miły w dotyku i naszywka z owieczka ok- bo lubie owieczki :D wkłady kolorowe takie miłe dla oka
podsumowując- nie kupiłabym tej kieszonki nawet za połowe jej ceny :(

agni
03-08-2010, 21:54
może jednak producent zdecyduje się na jakieś poprawki w wykroju. Szkoda takich miłych materiałów ;-) Swoją drogą ciekawa jestem czy materiały są też polskiej produkcji, a jeśli z importu to dlaczego nie wkłady z czegoś bardziej miękkiego? (obecny wybór, jak dla mnie, usprawiedliwiają tylko braki na polskim rynku)

moje testy wkładów również nie wypadły pomyślnie - mniejsze wkładki dobrze wchłonęły, a te grubszy chyba za wolno bo były przecieki, a po wyjęciu wyglądało to właśnie tak, że mniejsze były mokre, a grube lekko tylko nasiąknięte.

podsumowując mój test (simple membrana)
na minus:
-niedopasowany, mało uniwersalny wykrój / zakres wagowy do max 7kg (przykładałam do IttiBitti S sio i są porównywalne)
-kiepskie napy, do tego "ciągnące" delikatny PUL
-ciasne gumki przy nóżkach
-sztywne wkładki - źle układają się w miękkiej kieszonce i w ogóle między nóżkami
-mało chłonna wkładka podstawowa (gruba)
-zakres temp. prania (do 40st.)

na plus:
+materiały do samej kieszonki (PUL i polar)
+jakość szycia
+dość chłonne wkładki dodatkowe
+ładna owieczka :-D

pani_olo
30-08-2010, 18:08
Szukałam w szukaczu, ale nie znalazłam tematu, więc...

natrafiłam właśnie na pieluszki wielo w sklepie lenny lamb. Czy ktoś z Was używa może i wie coś więcej na ich temat? Jaka jest różnica między Pul a membraną? Jak schną? Jak się piorą? Itd.

Nie ukrywam, cena dość zachęcająca, poza tym w Polsce produkowane. :) Szkoda tylko, że na rzepy...bo ja nie lubię :(

blabla0
30-08-2010, 18:11
był gdzies wątek..
ja miałam LL i szybko sie pozbyłam, kiepsko uszyta, nieforemna, napy robiły wrażenie jakby sie miały zaraz rozleciec
najgorsza pielucha jaką miałam niestety

tonya
30-08-2010, 18:12
są w testach ale jakoś nikt się nie kwapi żeby napisać recenzję a szkoda bo też jestem ciekawa - musiałam zrezygnować z testów

pani_olo
30-08-2010, 18:20
o już znalazłam wątek :) można skasować :)

autumnfaerie
16-09-2010, 22:48
Ja po testach niestety zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami: sama kieszonka milutka w dotyku, mięciutka, ale bardzo "kwadratowa" przez sztywne wkładki i szeroka w kroku prawie jak wonderoos. Z chłonnością nie było problemu, ale zakładaliśmy tylko dwa razy, bo bałam się, że pieluszka się rozpadnie - PUL wydaje się za cienki i przy rozpinaniu napek się niepokojąco naciąga, a w dodatku jedna z pieluszek dotarła do mnie już z rozwarstwionym PUL-em (jakby odklejała się miejscami folijka od spodu) - a byłam dopiero trzecia do testów! Generalnie nie kupiłabym niestety...

KaiDo
19-09-2010, 12:29
A ja mam pozytywne wrażenia. Pieluszkę nabyłam od BlaBla0, i jak na razie, na naszej 3 tygodniowej chudzince sprawdza się najlepiej z kieszonek które mamy - bo najzgrabniej się układa. Co prawda stosuję mniejsze wkładki niż te, które były w komplecie. Zobaczymy jak będzie za parę miesięcy, ale na razie jest ok.

Mamusiaanusia
29-09-2010, 01:10
Testowałam SIMPLE Membrana (3-9kg) - niestety doszła do mnie, gdy Marcela miała powyżej 8 kilo i już było po ptakach! Nie miałam sumienia dobrze jej przetestwoać na tym pulchnym ciałku, nałożyłam raz na ostatnie napki...

NA PLUS:
- bardzo delikatny PUL, mięciusieńki, taki wyobrażam sobie dla noworodka! Tak delikatny, że zmieści się w dłoni, o proszę:
http://lh4.ggpht.com/_1Yhxk4Mt7zA/TJ0S5VXts6I/AAAAAAAAA4Q/_Trb6InUmcw/s288/IMG_8102.JPGhttp://lh4.ggpht.com/_1Yhxk4Mt7zA/TJ0S835T0bI/AAAAAAAAA4Y/h1_pVyfKVLQ/s288/IMG_8106.JPG
- i kolor śliczny!
- delikatne gumeczki przy udkach
- mikropolarek jest bardzo miękki, po tylu praniach skulkował się tylko odrobinkę:thumbs up:
- owieczka obłędna:D

NA MINUS:
- powinna być membrana przepuszczająca powietrze, a jest... folia?:omg:
http://lh6.ggpht.com/_1Yhxk4Mt7zA/TJ0SysiijHI/AAAAAAAAA4E/l5imsiTF1vs/s288/IMG_8098.JPGhttp://lh4.ggpht.com/_1Yhxk4Mt7zA/TJ0S2toYBcI/AAAAAAAAA4M/APaDHZwiPx4/s288/IMG_8100.JPG
i to taka cieniutka, że bałam się, że ją rozerwę przy upychaniu wkładów!:eek:
- wkłady straszne! bo twarde jak tektura, płaskie jakieś i szerokie, nie byłam w stanie włożyć tego na dziecko:frown, włożyłam do środka miękką mikrofibrę i pieluszka od razu wyglądał lepiej!:rolleyes:

Trochę dziwne te napki, wyglądają na bardzo delikatne, nie wiem czy wytrzymają długie pieluchowanie!
REASUMUJĄC: żeby kupić tę pieluszkę potrzebuję na 8 kilo większy rozmiar, niż proponuje mi producent, zdecydowanie inne wkłady i chcę się dowiedzieć, czy ta "membrana" się rozwarstwiła (może ktoś uprał w zbyt gorącej wodzie?), czy tak ma być?

panthera
30-09-2010, 14:22
testowałam pieluszki z membraną i z rzepami i na napy. ta na napki - za mała faktycznie max do 7 kg - bardzo krótka a szeroka. to ze szeroka byłoby dobre dla małego - nieraczkującego jeszcze dziecka.
PUL sie rozwarstwia niestety, ale to wada produkcyjna i myślę ze zostanie wyeliminowana.
materiał pieluchy - najmilszy, najbardziej miekki jaki miałam w rekach PUL - rewelacja, polarek też mięciutki, milutki i dobrze odciąga wilgoć od pupy. owieczka super.
gumki sie na nózkach nie odciskają. mimo rozwarstwionego pul-a pielucha nie przeciekła.
rzepki - kiepskie - sugeruję zmienić bo odstają, w praniu się odczepiają i jakoś słabo trzymają - choć tez są bardzo miękkie.
wkładki :
flanelkowe - miekkie i miłe w dotyku - błyskawicznie schną - cieniutkie - samodzielnie na jedno sikniecie.
grubsze - sztywne nieco choc miłe w dotyku - mi się sprawdziły na spanie i do chusty - bo chodzenie juz utrudniają.
chłonności chyba nabrały - bo nie przeciekły przez 3 godz (wsadzone 2 - Maciek w chuście)
wkładki testowałam tez w innej kieszonce i w otulaczach.

KaiDo
10-11-2010, 13:00
Niestety, w obecnej chwili już nie mam tak dobrego zdania o tej pieluszce, bo zaczęła przeciekać....a używamy dwa miesiące zaledwie. Teraz więc korzystam tylko z wkładek, a sama kieszonka leży...

ewaibartek
19-11-2010, 10:34
mialam na testach ta sama co mamusiaanusia i kupiłabym ja gdyby:
-byłam węższa w kroku
-lżej zapinało sie guziki
-gdyby miała normalny PUL i wkładki wkładało by sie bez trudności

Plusy:
-wkładki(na poczatku wydawalo mi sie po co wogole robic takie cienkie,ale w sumie fajne sa,tylko zeby wezsze byly)
-pieluszka malutka,mieciutka,latwo sie ja układa,ale jakos nie pasuja mi te rogi ktorymi sie zapina pieluche
Dziekuje za mozliwość testowania :)

Blanka_1982
30-11-2010, 23:55
My juz po testach. Pierwsze wrażenie bardzo fajne, potem, niestety, już mniej.
Najpierw pozytywy, bo tych mniej:
- ładne, przyjemne w dotyku materiały
- cienkie, ale dość chłonne wkłady

Wady:
- wkłady twarde, jak tektura- może stałyby się delikatniejsze po suszeniu w suszarce, ale w regulaminie testów nie pozwolono na to, więc nie sprawdzałam. Do tego są bardzo szerokie. Niezbgrabnie wyglądają- dziecku jest niewygodnie, bo nóżki ma baardzo szeroko.
- w środku jakaś dziwna "folia"- to pewnie ta membrana. Tragedia. Delikatne to to, jak diabli, bałam się wsuwać wkłady, żeby nie uszkodzić.
- napy to jakaś masakra, nie mogłam ich zapiąć, bo co chwilę sie rozpinały. wyglądają na cienkie i niezbyt solidne. Przy cienkim materiale i tej membranie ma się wrażenie, że się zaraz wszystko rozerwie
- źle dobrana rozmiarówka- do 9kg na pewno nie starczą

Generalnie nie polecam. są tanie, ale za te same pieniądze można mieć dużo lepsze jakościowo pieluszki. Skusiłabym się gdyby materiał to był zwykły pul, wkłady byłyby profilowane(węższe w kroku, wtedy nie czepiałabym się twardości, bo nie uwierałyby dziecka), a napy solidniejsze. W wersji obecnej to niestety jedna z najgorszych pieluch, jakie miałam w rękach. Czekam jednak na poprawę, może nowsze wersje będą lepsze.
-

charlie
14-12-2010, 22:15
Jestem tuż po teście pieluszki Simple Membrana (3-9 kg).
Niestety najgorszą recenzję wystawiła pieluszce moja córa - wytrzymała w niej raptem pół godziny. Nawet nie wiem co jej przeszkadzało. Sztywne i szerokie wkłady? Odciskające się na udkach gumki?

Moja ocena:

Pierwsze wrażenie jest super - kieszonka jest mięciutka, owieczka taka jak na chuście więc przesłodka :)
Drugie wrażenie już jest gorsze - wkłady są sztywne i (subiektywnie) bardzo szerokie. Nie wiem czy wkłady były sztywne od początku czy na skutek prania przez różne testujące. Nie eksperymentowałam z ich zmiękczaniem.
Trzecie wrażenie było już całkiem kiepskie - przy wsuwaniu wkładów do kieszonki natknęłam się na rzeczoną membranę i od razu pomyślałam, że to rozwarstwiony PUL. Jakoś nie mam przekonania do tego rozwiązania. Bałam się, że uszkodzę membranę podczas wsuwania wkładów.
Gumki przy nóżkach okazały się za ciasne na moją 5,5 kg córę (obecnie 10 centyl) mimo umieszczenia ich dokładnie w pachwinach.
Napy totalnie do kitu.
O chłonności nic nie napiszę bo przez 30 minut, które wytrzymała w pieluszce córa, nie wpadły do niej nawet siuśki.

Dobrym rozwiązaniem byłyby profilowane wkłady. I te napy koniecznie trzeba zmienić.

jul
20-12-2010, 01:21
Dziękuję za możliwość testowania.


ja kupowałąm na prezent i po paru praniach odkleił się laminat więc niezła kicha
czyli że jednak pul rozwarstwiony, a nie jakieś dziwne rozwiązanie (że miałam wątpliwości w tej kwestii to szukałam w testowej pieluszce choćby kawałka miejsca przyklejenia laminatu do materiału - nie udało mi się).

Trochę żałuję, że nie zajrzałam tu przed testowaniem - wtedy bym zrezygnowała z testów - bo oczywiście na moje ośmiokilowe bobo pielucha była zdecydowanie za mała - z tyłu mu wystawał przedziałek jak wypiętemu hydraulikowi w reklamie posterisanu, zapięcie najluźniejsze byłoby ok - gdyby nie to, że jeden z zatrzasków (słabiutkie są) zaraz się odpiął... O chłonności się nie wypowiem, bo długo na pupie pieluszka nie pobyła. Wielki plus - mięciutka warstwa zewnętrzna.

Do prób z większym rozmiarem zrażają przepisy prania - jeszcze rozumiem kieszonka z pulem, ale żeby tak niskie temperatury prania i zakaz suszenia w suszarkach miały też wkładki?

kasia_mb
05-01-2011, 16:40
ja właśnie mam ( SIMPLE Membrana (3-9kg)) i niestety u nas klops, bo na moją 8kg (ale szczupłą, bo długą) dziewczynę nie pasuje ni w ząb. Próbowałam też ze standardowymi miękkimi wkładami mikrofibrowymi, ale też nie chciała się dobrze dopasować (jest na krótka - a to przecież nie biodrówki..). Moim zdaniem producent, żeby mieć czyste sumienie. powinien zmienić opis na 3-6, max 7kg. Wiadomo, że dzieci są różne, więc może na jakieś 8 czy 9 kg wejdzie, ale to chyba byłyby wyjątki (np jakieś "krótkie" a "szeroki"..). Na udkach też ledwo się dopięła na ostatni nap. minus też taki, że niektóre napy dość lekko trzymają.
Materiały użyte do kieszonki bardzo delikatne, polar bardzo fajny - widać że "kulkuje" się na drobno. Pul miękki, jak już pisały dziewczyny, ale nie pasuje mi do napek (ciągnie się).
Dla kontrastu wkładki bawełniane sztywne - przez to w miekkiej kieszonce źle się układają.
Będę testować chłonność wkładów w innej kieszonce.

Mogę się pod tym niestety podpisać. Do mnie dotarła pieluszka juz z rozwarstwionym pulem. Byłam przedostatnią osobą do testów.
Wkłady sztywne takie dziwne. Polar i materiał pul mięciutkie, fajne. Tylko krój pomylony niestety.
Na mojego synka 8 kilowego ledwo zapiełam - i to jeszcze mu się z pupki zsuneła.
Także niestety poza ładnym kolorem i miłymi materiałami to nie mogę więcej nic powiedzieć dobrego.
Tak naprawdę nie miałam okazji jej przetestować bo była za mała.
Ciekawe jak ten system nap by się sprawdził, bo napy takie "rozszerzające się" były, z tego co pamiętam.

Pozdrawiam! i dziękuję za możliwość testowania!

sara
15-01-2011, 18:59
DO nas pieluszka trafiła jako do ostatnich z listy testujących. Syn miał zaledwie półtora tygodnia, gdy mu założyłam te pieluszkę. Pierwsza wielorazówka na jego pupie. Syn ważył 3700 przy wypisie ze szpitala. teraz po 3 tygodniach waży - 4600. Podaje te dane, bo wydają mi się istotne z punktu widzenia testów. Po założeniu jej na pupkę od razu miała wrażenie, że jest za luźna i że siuśki wyceikna góra. I dokładnie tak się stało. Może to wina wkładów - spłaszczone, twarde, niemiłe w dotyku - robiły wrażenie niechłonących. W każdym razie pielucha przeciekła, ubrania były zmoczone. jak na pierwsze doświadczenie z wielorazówką - można by sie zniechęcić do wielorazowych. Pomyslałam, że może lepiej by było, gdyby zamiast tych napów były zwyczajne rzepy - mogłabym wtedy lepiej zapiąć pieluchę.

Poza tym gdy się włoży te wklady pielucha jest sztywna, gorzej niż jednorazówka. Włożyłam swoje wkłady z mikrofibry i pielucha od razu zrobiła się mięciutka.
Oczywiście rozwarstwiony materiał PUL mnie zszokował na dzień dobry. też mi przyszło do glowy, że to jakiś eksperyment i folię doszył producent.

Podsumowując:
- przmyślałabym kategorię wagową, bo mój 4 kg miał ją niedopasowaną , zbyt luźną
- może lepiej rzepy zamiast napów?
- trzeba coś zrobić z tym PULem
- wkłądy zdecydowanie do ponownego przemyślenia!

Dzięki za testy.

myszka
03-02-2011, 13:45
ja kupowałąm na prezent i po paru praniach odkleił się laminat więc niezła kicha







a ja w prezencie dostalam :) mamoHani - po pierwszym praniu w 60 stopniach juz sie odkleila membrana.... gorzej niz w PULu ktory sama usilowalamm wyprodukowac - tam po 4 sie odkleil....

paskowka
04-02-2011, 18:54
Do wszystkich używających/testujących pieluszki LennyLamb - mam dla Was oświadczenie producenta dotyczące tych pieluszek właśnie:


"Pierwsze pieluchy nie były niestety udane, głównie ze względu na membranę, która się odkleiła. Zaskoczyło nas to niestety tak samo jak użytkowników. Błąd podczas klejenia membrany. Pierwsza partia pieluszek była testowa i bardzo nieliczna. Jak tylko zorientowaliśmy się, że się rozklejają zostały wycofane ze sprzedaży. Realizujemy oczywiście zwroty reklamacyjne, oddajemy pieniądze.


Zależy nam, aby stworzyć polską pieluszkę, produkowaną zgodnie z zasadami Fair Trade. Szukamy więc Polskich producentów i dostawców. Dajemy pracę polskim szwalniom i wszystkim nam zależy dobrej jakości. Ponieważ produkt nie jest prosty zrobienie idealnej pieluchy trochę potrwa. Liczymy na waszą wyrozumiałość. Zdawaliśmy sobie sprawę ze słabych punktów pieluszki, jakim były napy, ale chcieliśmy mimo wszystko sprawdzić ją u konsumentów. Efekt niestety niemiło nas zaskoczył (mimo uprzednich testów - błąd w klejeniu ujawnił się dopiero po pewnym czasie)

Pieluszek z Waszych opinii nie ma już w sprzedaży.

Nowe kieszonki, posiadają trwały PUL. Pierwsze 4 kolory są welurowe. Gumki są silikonowe więc nie chłoną wody. Mikropolar dobrej jakości no i innowacyjny wkład z bambusem, wygodny, chłonny i bardzo szybko schnący. Zapraszamy do testów :)"

A testy nowych pieluszek będą niebawem - śledźcie wątek z testami:)

jul
18-05-2011, 22:33
czy ktoś się skusił na te nowe wkłady bambusowe? Jakieś wrażenia? Szukam dla koleżanki czegoś niedrogiego.

ewaibartek
20-05-2011, 11:38
ja miałam na testach ale nie spodobały mi sie,za szerokie a przy tym troche twarde,dla chodzacego absolutnie na nie,dla lezacego w sumie tez nie,
plus za dlugosc i mozliwosci roznego skladania,ale jak sie zbierze kilka warstw to jest juz ciasno i twardo.
LL musi nad nimi popracowac bo pomysl jest fajny:)

jul
20-05-2011, 11:41
dzięki - synek koleżanki chodzący, wiec odpada :(

Lamia
28-05-2011, 00:35
Dziewczyny ale Wy testujecie na różnych dzieciczkach wielorazówki? I co pierzecie to? Pytam bo nie używałam nigdy takich pieluch a zaciekawiło mnie jak rozmawiacie?

ewaibartek
28-05-2011, 06:52
no tak,po tescie trzeba wyprac i posłac dalej
pewnie sie dziwisz ze sie nie brzydzimy? tez sie czasami dziwie ,haha

Lamia
29-05-2011, 21:37
nie myśłalam nawet o brzydzeniu się, ale o bakteriach, które ta drogą mogą się przenosić:)

Mon
03-06-2011, 15:44
Moje pierwsze dwie pieluszki to Lenny Lamb, zakupiłam je tydzień temu, więc mam te z najnowszej (ulepszonej kolekcji). Może najpierw plusy: kieszonki bardzo dobrze wykonane, z miękkiego PUL, nawet jak coś przecieknie to wewnętrzny mikropolar jest suchy dla skóry dziecka, obszycia przy nóżka były udoskonalone (tak pani w sklepie mówiła) i zgadzam się z tym że idealnie są dopasowane, nic nie odstaje, bardzo podoba mi się kolorystyka - uwielbiam pasiaki :) metalowe napki w niczym nie przeszkadzają, a nawet efektownie wyglądają, poza tym błyskawicznie schnie zarówno kieszonka jak i wkłady, ogólnie kieszonka jak najbardziej na "+". Problem natomiast stanowią wkłady:( niestety od razu zakupiłam większą ilość i to był błąd, synek właśnie jest na etapie nauki raczkowania a ja mam wrażenie że one są tak twarde że blokują mu ruchy, dlatego jak na razie lepiej sprawdza się zwykła tetra a ja obecnie przeszukuję forum na temat miękkich wkładów i wąskich w kroku pieluszek (może ktoś od razu coś poleci dla raczkującego malucha??). Wkłady przetestuje następny tydzień i jeśli nadal się nie przekonam to chyba wystawię do sprzedania może dla jeszcze leżącego maluszka bardziej się przydadzą, obecnie zakładam je na noc lub podczas dziennej drzemki (x2), jak się obudzi Filipek zrobię jakąś fotkę i załącze;)

libra
10-11-2011, 12:32
overview

babolek
19-11-2011, 15:28
Niestety jest niedopracowana, odnosi się wrażenie, że projektant niewiele wie o pieluchowaniu i o tym jakie cechy powinna spełniać dobra pielucha.



Projektant pieluchował wielorazowo 3 dzieci, ostatnie własnie wychodzą z pieluch, tematem pieluchowania wielorazowego interesuje się od lat 4,5 ... być może moje oczekiwania i Pani po prostu się wymijają ... sama mam bardzo dużo pieluch innych marek i przy bliźniakach sprawdzały mi się zupełnie inne wzory i fasony (dziewczyny są dwujajowe, mają zupełnie inną budowę ciała, wzrost i wagę). Obecny fason jest kompromisem pasującym na oba modele.



- mikropolar łapiący wilgoć (nie, nie jest zatłuszczony) - normalnie widać mokrą plamę jak na bawełnie;


Nawet trudno mi to sobie wyobrazić, poliester nie chłonie wilgoci, polar nie przyjmuje wilgoci z zasady, nawet kiepski polar tego nie robi ... czasem polar od środka jest bardziej wilgotny ... ale powodu wilgotnej plamy na polarze nie umiem znaleźć... może pieluch nie była wyprana przed użyciem ?
Nasze pieluchy miały różne problemy, ale zawsze mikropolar miał i ma bardzo dobre opinie



-rzepy - tragedia:thumbs down: - nie dość że zwykłe najtańsze, to jeszcze ślepe o połowę mniejsze - nie łapią całego rzepa i koniec się wywija w praniu (i tak juz zostaje), czepia sie wszystkiego - więc prać trzeba zapiętą pieluchę;


Na jakiej podstawie wysuwa Pani wniosek, że są najtańsze? Pomijając fakt, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, chciałam nadmienić, że rzepy mają certyfikaty i gwarancję jakości na 10 000 odpięć i zapięć, i to tez jest już "naste" rozwiązanie, które testujemy. Osobiście uważam, że obecne rzepy spełniają bardzo dobrze swoje zadanie. Nie polecamy tego, ale moje pieluchy każdorazowo suszyłam w suszarce, żeby przyspieszyć nieco proces "niszczenia" się pieluch i rzepów. Po kilkudziesięciu takich cyklach rzepy wyglądają prawie jak nowe i tak też działają.

Owszem, brzegi pieluchy wywijają się nieco, ale doszycie rzepa do końca pieluszki nie sprawdzało się ponieważ ostre krawędzie rzepa mogą drapać dziecko.

Uznanie za wadę faktu, że rzep czepia się wszystkiego jest nieco zabawny dla osoby pieluchującej wielorazowo :) a jak mogłoby być inaczej ? przecież o to w rzepie chodzi :) oczywiście, że do prania trzeba zapinać pieluchę, ja dodatkowo rzepy chowam do środka kieszonki...



- mało chlonny wkład - ja dostałam inny - długi z niebielonej froty bawełnianej - nie jest taki twardy jak ten bambusowo-poliestrowy, ale chłonie gorzej niż zwykła tetra:thumbs down:


Czy bawełniana frota ma naszytą frotę bambusową (jaśniejsza frota naszyta na 1/3 długości froty niebielonej) ? jeśli otrzymała Pani samą frotę bawełnianą (być może przez pomyłkę) to faktycznie chłonność może być kiepska, proszę zgłosić reklamację produktu.


Odpowiadając jeszcze na problem Mon z wkładami. Oczywiście każdy z nas ma swoje preferencje.. Swoistą sztywność wkładów, ja osobiście uważałam za zaletę bo nie rolowały się i nie przesuwały, przez co powierzchnia chłonąca zawsze była duża. Lada dzień do sprzedaży wprowadzimy miękkie wkłady bambusowo bawełniane. 100 % bawełny + 100 % bambusa naszytego na 1/3 długości bawełny. Ma już bardzo dobre opinie nieliczych użytkowników.

libra
20-11-2011, 20:55
Wkład to jednowarstwowa frota bawełniana i nic więcej.

Projekt pieluszki - zgadzam się - każdy lubi coś innego, ale raczej z przewagą wąskiego kroku, no chyba, że główną cechą ma być mega chłonność, ale tu tego nie mamy.
Co do rzepów - ich "taniość" stwierdziłam na podstawie subiektywnego odczucia "badziewności", zwłaszcza porównując z rewelacyjnymi rzepami w formowankach totsbots.
Może się czepiam - nomen omen ;-)-ale uważam, że rzep powinien się czepiać rzepa, a nie wszystkiego i osobiście nie lubię wyjmować z pralki pieluch wraz z przyczepionymi getrami :?
A nie można było dać ślepych rzepów tej samej szerokości? Albo wąski ale do przyczepienia części dystalnej rzepa - myślę że załatwiłoby to sprawę.
Jak napisałam wcześniej - mimo wszystko pieluszka mi się podoba i właśnie ją stuningowałam, tzn wyprułam rzepy (a łatwo nie było) i nabiłam napki. Jest zdecydowanie lepiej:thumbs up:

babolek
21-11-2011, 17:00
Wkład to jednowarstwowa frota bawełniana i nic więcej.

... chłonność, ale tu tego nie mamy.


Co do rzepów - ich "taniość" stwierdziłam na podstawie subiektywnego odczucia "badziewności", zwłaszcza porównując z rewelacyjnymi rzepami w formowankach totsbots.

Może się czepiam - nomen omen ;-)-ale uważam, że rzep powinien się czepiać rzepa, a nie wszystkiego i osobiście nie lubię wyjmować z pralki pieluch wraz z przyczepionymi getrami :?
A nie można było dać ślepych rzepów tej samej szerokości? Albo wąski ale do przyczepienia części dystalnej rzepa - myślę że załatwiłoby to sprawę.

Jak napisałam wcześniej - mimo wszystko pieluszka mi się podoba i właśnie ją stuningowałam, tzn wyprułam rzepy (a łatwo nie było) i nabiłam napki.

- proszę napisać do nas (contact@lennylamb.com) w sprawie wymiany wkładu bo ten to zdecydowanie jest nie taki jak powinien być, i jak Pani przetestuje tamten wówczas będzie Pani mogła ocenić chłonność

- rzepy faktycznie "nie wyglądają", ale nie to w rzepach jest najistotniejsze. Obecnie w naszych pieluchach doszywamy ślepy rzep takiej samej szerokości.

- nadal jednak utrzymuję, że niezabezpieczony odpowiednio rzep, zawsze będzie łapał ( nawet zaślepiony) szczególnie wełniane getry, przynajmniej moje wszystkie (w sensie nie tylko naszej produkcji ) tak miały. Ale chętnie poznam rzep, który czepia się tylko rzepa wówczas przestanę wydawać tyle pieniędzy na rajstopy, które owe rzepy niszczą mi strasznie (oczywiście nie podczas prania tylko przy przewijaniu - tzn walce podczas przewijania - ale...to już przeszłość:) dziewczyny odpieluchowały się niespodziwanie :D )

- napki są bardzo dobrym rozwiązaniem, nic się czepiać nie będzie :), choć zapinanie u ruchliwego malucha trwa nieco dłużej

Mayka
01-12-2011, 18:04
Zakupiłam dwie kieszonki bo wyglądały bardzo ładnie i przede wszystkim miały obszycie przy nóżkach żeby materiał sie nie wywijał.

Pielucha wygląda kształtnie, dobry rzep, dobre napki. ale....
....z tymi wkładami, to jakoś do ładu nie mogę dojść. Nie chcą chłonąć wilgoci- prałam je już ze 3-4 razy, jak wyjmuję z pralki, to prawie suche są no i jak dziecko nasiusia, to mocz zamiast wchłonąć we wkładkę to "ucieka" na boki i przesiąka przez zszycie na ubranko...

Włożyłam inny wkład i przecieków nie było.

Wkład to polyester z bambusem (20%)

Nika_i_Nikodem
23-01-2012, 23:12
Mam 5 kieszonek LL.
Najpierw kpiłam jedną, potem skusiłam się na więcej. Z początku było ok, ale w miarę upływu czasu jest coraz gorzej. Wygląda na to, że PUL traci swoje właściwości i naciąga wilgocią. Cała pielucha robi się mokra.
Używamy pieluch kilku firm, mamy różne wkłady, pieluchy na pewno nie są zatłuszczone.
Poza tym mam jeszcze dwie uwagi: rzepy rzeczywiście nie prezentują się najlepiej moje zaczęły się "zwijać", i nie wiem, ile bedzie musialo wazyc moje dziecko, żeby gumeczki przy dobrze przylegaly.

Mayka
24-01-2012, 18:58
Mi na razie nie przeciekają, ale dlatego, że Ida nosi je na pierwszą ranną kupkę i nie za długo ma na pupie:)
Plusem sa nieuciskające gumeczki przy nóżkach. Rzepy nawet w porządku.

Wkładów oryginalnych w ogóle nie używam.

tytanowa@
28-07-2012, 00:37
Ja niestety nie jestem zadowolona z dwóch kieszonek ll one size jakie kupiłam, o takie: http://www.chustownia.pl/pieluszki/114-pieluszka-wielorazowa-fit-pluszowa.html#nclid=c912078ea4003d57117a71cae612f3 52
Nie wiadomo o co cho, od pierwszego użycia ( jak mała była na prawdę mała, bo pieluszki kupiłam jeszcze w ciąży) do teraz ( sprawdzam regularnie) za każdym razem pieluchy przeciekają (mam dwie). Aż są mokre z wierzchu. Ze swoimi wkładami czy nie przebieranie gotowe. Do tego stopnia, że nie wystawiam na bazarku bo jak dla mnie to badziew i nie chcę, żeby mnie ktoś później szukał z widłami i pochodnią. O nie, wolę zakopać w lesie. Na razie mam nadzieję, że im się odmieni. :(

Alassea
28-07-2012, 08:03
Z tego co widziałam, na stronie LL nie ma już pieluch w ofercie.

gabba
28-07-2012, 10:06
Z tymi pieluchami, oprócz wygladu, wszystko było nie tak. Fajnie jakby mieli jakies nowe dobre pieluchy bo ogólnie lubię tą firmę. Właścicielka jest bardzo sympatyczna.

spadłamznieba
30-07-2012, 23:18
miałam dwie. sprzedałam szybko. nie pasowały mi. nie polecam

ewaibartek
11-10-2012, 13:23
a takie ktos miał ? http://pl.lennylamb.com/products/show/329_pieluszka-wielorazowa-formowana-bambusowo-bawe%C5%82niana---niebieska
http://pl.lennylamb.com/products/show/342_pieluszka-wielorazowa-all-in-one-z-wk%C5%82adem---niebieskie-i-pomara%C5%84czowe-paski

spinek
24-10-2012, 12:34
dodam tylko, ze niestety szybko ulegają degradacji, słabsze niż inne firmowe, zagraniczne pieluchy

rzepy szybciej ulegają niszczeniu, materiał bleknie, wyciera się

dominiq
04-01-2013, 20:50
ewaibartek
a takie ktos miał ? http://pl.lennylamb.com/products/sho...na---niebieska
http://pl.lennylamb.com/products/sho...%84czowe-paski

Dołączam się do pytania - miał ktoś?
Myślałam nad formowanką na noc, ale trochę zwątpiłam :roll:

ewaibartek
24-04-2013, 09:37
odkopuję bo dzisiaj napiszę recenzję :)

Ronja
24-04-2013, 22:37
Bardzo dziękuję za możliwość testowania.
Pierwszy raz to robiłam i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żadnej pieluchy obejrzeć tak wnikliwie ;)


KIESZONKA

Pierwsze wrażenie po wypakowaniu z koperty było bardzo pozytywne. Pieluszka jest ładnie uszyta, ma fajny PUL (raczej grubszy, ale bardzo miękki), a wkład z brązowego bambusa z zieloną dzianiną też wygląda bardzo dobrze i jest mięciutki. Tu zdjęcia:
https://lh5.googleusercontent.com/-U-Zj6Ycd3-k/UXgtbTiXrPI/AAAAAAAAFFg/qiTjQmOmu50/s400/IMG_4977.JPG

Wkład - do pieluszki składa się na 3.

https://lh5.googleusercontent.com/-xsAGnF3lpfk/UXgtdIrQrtI/AAAAAAAAFFs/-DNFprlqWGY/s400/IMG_4979.JPG


Zdziwiło mnie, że gumka przy nóżkach jest wszyta tylko w warstwę mikropolaru, a nie jest w żaden sposób przyszyta do PULu. Po pierwszym założeniu okazało się jednak, że to się bardzo ładnie układa.
https://lh5.googleusercontent.com/-sGIC7kPO0pY/UXgtgA4orsI/AAAAAAAAFF0/f39qcvRpUxg/s400/IMG_5003.JPG


Na testerze pieluszka wyglądała tak:
https://lh6.googleusercontent.com/-qNUWEyum5k0/UXgteIj1pXI/AAAAAAAAFFw/4x0J-l6fc1s/s400/IMG_4983.JPG


Byłam sceptycznie nastawiona do tego braku gumki w PULu, ale przy dwóch użyciach z pieluszki nic nie wyciekło, cała wilgoć poszła we wkład, więc najwyraźniej to się sprawdza. Myślę, że jeszcze sporo by wchłonęła, ale testowaliśmy w dzień, więc synek był przewijany na bieżąco.


Oceniłabym tę pieluszkę bardzo dobrze, gdyby nie jeden bardzo poważny mankament: rozmiar! Z przyzwyczajenia zapięłam tę pieluszkę tak, jak Charlie Banana. Z wielkim trudem tego dokonałam, po czym okazało się, że brzuszek dziecka jest okropnie ściśnięty, więc szybciutko poluzowałam zapięcie – i to już były ostatnie napki z brzegu! Przy porównaniu z ChB okazało się, że co prawda napki z przodu są identycznie nabite, ale za to skrzydełka w Lenny Lamb są sporo krótsze, przez co cała pieluszka wychodzi mniejsza. No i niestety uważam, że jest to wada dyskwalifikująca. Moje dziecko jest raczej z tych szczupłych, pieluszki niektórych firm zapinam mu "na zakładkę", a w LL ledwie się zmieścił (ma 5 miesięcy). Uważam, że powinno być więcej napek z przodu, gdyż jest ku temu sporo miejsca, lub dłuższe skrzydełka. Ciekawa jestem dalszych testów, gdyż podejrzewam, że większe dzieci mogą się w tej kieszonce w ogóle nie zmieścić. Znalazłam też inną, pomniejszą wadę, mianowicie nie wszystkie napki się dobrze zatrzaskiwały, tak jakby były zbyt luźno nabite.
Poniżej porównanie rozmiaru LL i ChB:
https://lh5.googleusercontent.com/-WlXZ3rFA_OI/UXgte3pphNI/AAAAAAAAFFM/cGRL_VgIIsw/s400/IMG_5004.JPG


Reasumując: do zalet zaliczam nietypowe wszycie gumki i fajny PUL w kieszonce, wkład chłonny też wart jest uwagi. Nie było przecieków. Wady – krótkie skrzydełka!!! i niedbale nabite napki.



TETRA BAMBUSOWA
Tetrę bambusową oceniam bardzo dobrze. Jest mięciutka, jedwabista, ma gęsty splot i świetnie chłonie. Jestem ciekawa, jak bardzo się skurczy. Nie zmierzyłam jej niestety przed pierwszym praniem, ale po pierwszym i drugim praniu mierzyła tyle samo: 63x73cm.

ewaibartek
25-04-2013, 08:19
To teraz ja. Testowałam otulacz i formowankę, oraz tetrę.
Otulacz
http://images40.fotosik.pl/2027/fac2488d743552fcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/1801/ac4b940bad1affc7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/1815/40ad18c0de6d5b36med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Nie mam do czego sie doczepić. Pul mięciutki, taki elastyczny jeśli można tak napisać, ładnie się układał, napek dużo do regulacji, aczkolwiek uszy mogłyby być dłuższe, bo jak widać na zdjęciu, napki są niewykorzystane, a otulacz założony na tetrę, a Sara waży tylko 8 kg.
Gumki przy nóżkach delikatne i cienkie,co dla mnie jest plusem.
Bardzo ładny odcień niebieskiego.

Formowanka.
http://images43.fotosik.pl/1815/92ac088c7f4daa59med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pieluszkę zmniejsza sie poprzez wywinięcie. W przypadku tej pieluszki jest to niewypał, zapiełam jej,ale w związku z tym ,że za mało jest napek po wywinięciu, to wyszły jej zaraz uszy od spodu. Na focie przesadnie pokazane,ale chciałam,żeby było wiadomo o co chodzi.
http://images42.fotosik.pl/847/a2f426bc7c0a628bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
tutaj zapięłam bez wywinięcia i ślicznie się ułozyła, bardzo mi sie podoba :)

Tutaj formowanka na Ksawerym,waga jakieś 16kg, w pasie miał ciasno ale nie tak bardzo, bo nie protestował :mrgreen:
Też bardzo ładnie się układa .
http://images47.fotosik.pl/1801/26f25ed4820cde5amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/2027/81f8d7a07bb42937med.jpg (http://www.fotosik.pl)

O formowance jeszcze, bawełna po 2 praniach lekko sie zmechaciła, niewiele,ale to normalne raczej, bambus od srodka mięciutki i bardzo przyjemny, wkład wszyty raczej dzienny, jak sie dołoży wkład jakiś, można na nockę dać.
Falbanki przy nóżkach mają odpowiednią wielkość, nie lubię tych sporych tak popularnych :ninja:

Tetra cudnie miękka, jak to tetra bambusowa :heart::heart::heart:

Ogólnie ocena 4/5
Dziękuje za możliwość testowania.

Judyta
29-04-2013, 17:02
Testowaliśmy pieluszkę AIO i tetrę bambusową.

Pierwsze moje wrażenie było takie, że ta pieluszka jest strasznie mała. Tester - 13mcy i 10kg. Zapięłam na przedostatnią napkę. Ułożyła się bardzo ładnie, dobrze przylegała, a nie uciskała. Z samą wkładką wszytą udało się nam testować bez przecieków :) Młody, sikacz wielki nie przesikał pieluszki, chociaż pul z zewnątrz wyglądał jakby był troszkę mokry, choć mokry nie był.
Pieluszka łatwa w użyciu, jak to AIO :)
Schnie krórej niż bumgenious i bambino mio z wyciąganym językiem, ale i tak trochę dłużej niż kieszonki ponieważ ma wszyty bambusowy wkład. Cienki, ale za to bardzo chłonny.

Tetrę bambusową testowaliśmy w otulaczu z malutkim wkładem mikrofibrowym. Zwykła tetra takiego testu nie przeszła pozytywnie, a ta ku mojemu zdziwieniu zdała egzamin! W dotyku milutka, jakby jedwabna, cieniutka i za razem niesamowicie chłonna.

Gdyby nie rozmiar pieluszki na pewno zaopatrzyłabym się w takie, ale mam obawy, że szybko młody wyrośnie. Chociaż na napki regulujące wysokość miał przedostatnie, czyli tak jak w każdej innej pieluszce, więc może na jedną się skuszę ;)

Ode mnie 4+/5

Dziękujemy za możliwość testowania!

mamaUlki
09-05-2013, 11:16
Testowaliśmy pieluszkę AIO i tetrę bambusową, kawaler 7 miesięcy, 10 kg :)

Pieluszki AIO to moje ulubione i te wszyte gumki też bardzo lubię jak w real easy czy woonderosie. Pieluszka zrobiła bardzo dobre pierwsze wrażenie :) starannie uszyta i bardzo bardzo mięciutka, jeszcze tak mięciutkiej AIO nie miałam w ręku, a już dość dużo pieluch przetestowałam.
Zapieliśmy pieluszkę w pasie na przedostatnie napki i w sumie wydawało mi się, że można by jeszcze nabić więcej napek z przodu pieluszki, to zapięłabym wszystkie 4 napki a nie tylko 2, w udkach napki zapięłam na ostatnie, chociaż z prawej strony nie zapięłam, bo napki ciężko wchodziły. Trochę zakręciłam ;)
Pieluszka na pupie układa się super, ładnie przylega, jest zgrabna, nie robi dużej pupy, gumki nie uciskają co ważne dla mojego pulchniaka ;)
Do środka dołożyłam testową tetrę bambusową i wszystko ładnie wytrzymało.
Pieluszka schła dłużej niż real easy, ale nie jakoś masakrycznie, można ją łatwo przewrócić na drugą stroną i schnie migusiem.

Sama tetra bambusowa jest super mięciutka, taka lejąca się, aż szkoda na pupę zakładać ;)

Ogólnie ocena 4+/5

Dziękuję za możliwość testowania.

Agis
23-05-2013, 23:03
Testowaliśmy pieluszkę AIO i tetrę bambusową, Jasiek ma 2 lata 5 miesięcy, 12,5 kg

To zacznę od tetry bambusowej. Mięciutka i chłonna, jestem ciekawa czy się skurczy bardzo z czasem.
Fajnie obszyta, tetrę bambusową uwielbiam, więc polecam.
Wkładałam ją jako dodatkowy wkład do kieszonki AIO.
Taki zestaw dał radę u mnie na noc. Pieluszka była tylko lekko wilgotna przy nóżkach, za to wkłady były mokre bardzo.
Plusy:
- miękki i cienki pul
- sposób wszycia gumek, pieluszka ładnie się dopasowuje w pachwinach i nie uciska
- sposób wszycia wkładu, można pieluszkę przewrócić na lewą stronę, wyjąć jęzor i w ten sposób dość szybko schnie
-chłonność bez dodatkowego wkładu w kieszonce raczej dzienna, ale wystarczająca
Minusy:
- dość szeroka w kroku
- napki, niektóre słabo nabite, generalnie na przednim panelu przydałoby się nabić jeszcze przynajmniej po jednej z każdej strony, za to na uszkach napki przesunęłabym bardziej do krawędzi, bo gdy są tak odsunięte to po pierwsze pieluszka jest węższa w pasie, poza tym po zapięciu materiał na uszkach wywija się.
Zapinałam pieluszkę na ostatnie napki, a on szczupły jest raczej i w innych pieluszkach zapinam albo na wszystkie albo tylko dwie napki są odkryte.

Ogólnie ocena 4/5

Dziękuję za możliwość testowania.

ignasiamama
25-05-2013, 03:43
Testowaliśmy również AIO i tetrę bambusową. Tester Ignaś ma rok i 4 miesiąca, 10 kg żywej wagi.
Tetra bambusowa okazała się bardzo miła i chłonna. Ma dość zwarty splot w porównaniu do innej, którą kiedyś miałam w ręku. Użyłam jej dwa razy osobno w otulaczu i dała radę około 2 godzin bez przecieku. Zmierzyłam ją po pierwszym praniu i miała 69x58cm, więc się dość znacznie skurczyła. Ogólnie bardzo ją polubiłam.
Z AIO miałam podobny problem jak poprzedniczki tzn. za mało i jakoś źle nabite w pasie. Synek jest szczupły a ledwo go dopięłam na pojedynczą napkę (tę najbardziej zewnętrzną). W związku z tym, że obok są jeszcze drugie napki, które się nie dopięły to wbijały mu się w boczki. Nie wiem czy precyzyjnie się wyraziłam. Druga sprawa, że syn za drugim razem przesikał pieluchę po godzinie mniej więcej. Nie była wilgotna, ale naprawdę mokra na wierzchu i od strony pachwin i na brzuszku. Za pierwszym razem udało się, ale zdjęłam ją z dupki prawie suchą.
Także u nas AIO się nie sprawdziło niestety :frown, choć muszę powiedzieć, że schnie szybciej niż AIO BG organiczne.

ewaibartek
27-05-2013, 14:37
a gdzie pozostałe recenzje ? ogrom czasu minęło :confused:

tucharzenka
27-05-2013, 23:50
mam nadzieję, że tym razem recenzji nie wywieje w kosmos
Pieluszka testowana na niedużej, 6 kilogramowej dziewczęcej pupie (4 miesiące)

Kieszonka z wkładem
- bardzo przyjemny w dotyku pul, taki mało "plastikowy", delikatny
- mikropolar w środku - miałam wrażenie, że łatwo się do niego czepiają różne farfocle, na tym białym było wyraźnie widać
- ciekawe wykończenie przy nóżkach, całkiem fajnie się układa
- główny i podstawowy minus - napy! Ronja wyżej pisała o napkach z przodu i na skrzydełkach, podpisuję się pod tym obiema rękami. Poza tym na skrzydełkach są wg nabite za daleko od krawedzi i przez to po zapięciu odstają (jak mi ktoś powie jak teraz się wstawia zdjęcia z picassa to wstawię, a na razie link, mam nadzieję, ze widac o co mi chodzi https://plus.google.com/photos/111242987529528862609/albums/5563135074442802897/5882778099187427842?banner=pwa&pid=5882778099187427842&oid=111242987529528862609
- nie jestem zwolenniczką pieluszek OS od urodzenia i ta pielucha też to potwierdza. Po zmniejszeniu musiałam się trochę nagimnastykować, żeby ładnie ją ułożyć (nie lubię jak coś wystaje, odstaje lub bokami wychodzi). Ale przy większych dzieciach ten problem przestaje być aktualny:)
- wkład wydaje się być bardzo chłonny i jednocześnie nie jest bardzo gruby

Tetra bambusowa
- bardzo miękka i przyjemna, nie zmierzyłam jej niestety a ciekawa jestem, jak zmieni swój rozmiar po iluś tam praniach:) takich nówek bambusowych to az mi szkoda na pupę zakładać

Kreska
28-05-2013, 15:54
Testowaliśmy również AIO i tetrę bambusową.
...
Zmierzyłam ją po pierwszym praniu i miała 69x58cm, więc się dość znacznie skurczyła. Ogólnie bardzo ją polubiłam.
.

Po jednym praniu z 70x70 robi się 69x58???
A co po dłuższym używaniu?
Jakieś macie doświadczenia?

aptonia
29-05-2013, 17:21
Już dawno po testach.... aż wstyd że dopiero teraz piszę :oops:
Tester 5-cio miesięczny 7-mio kilowy kawaler.
Do testu dostaliśmy formowankę, otulacz i tetrę bambusową.

Uwielbiam formowanki wszelkiego typu, LL okazała się bardzo zgrabną pieluszką na ten niewielki tyłeczek ;-)
Co do jej chłonności to chyba nie wiele mogę powiedzieć, mały był trzecim testującym i mam wrażenie że dopiero po kolejnych kilku praniach nabrałaby większej chłonności, ale dwa siki pochłonęła a po drugim praniu miałam wrażenie że sik już się zaczął rozłazić ;-)

Otulaczyk super mięciuśki i bardzo delikatny, aż bałam się go używać ;-)

Tetra bambusowa........ no tu to mogłabym się rozpływąć nad delikatnością i miękkością i szczerze powiem że używałam jej tylko do przykrywania małego :) bo na upały, które wtedy nas dopadły była idealna. Dzięki niej Maciupki zaczął zasypiać ze szmatką na twarzy :)

Uwagi mam co do wielkości pieluszki. Wydaje mi się że na tyłki ponad 10 kilowe mogłaby być za mała. Ja małemu zakładałam ją bez zmniejszania. I mogę potwierdzić to co napisała ewaibartek Zmniejszenie tej pieluszki poprzez wywinięcie jest niewypałem. Rzeczywiście za mało jest napek po wywinięciu, uszy wychodzą od spodu.
Natomiast nie zmniejszona pieluszka jest bardzo zgrabna i nawet u Maksa nie robiła dużej pupy.

morfffina
04-06-2013, 11:53
Testowałyśmy z Monią kieszonkę z wkładem bambusowym. Monia ma 7 miesięcy i waży około 7,5kg, szczuplak,

Plusy:
- piękny kolor brązowy
- bardzo miły polarek, lepiej wygląda po używaniu i praniu niż CB
- bardzo fajny PUL, też uważam że lepszy niż CB, mięciutki ale porządny
- wkład chłonny bardzo!
- wąska w kroku
- mała na pupie, zgrabna
- szybko schnąca kieszonka
- miejsce na wkład jest dobrze uszyte, łatwo włożyć i wyjąć wkład a przy tym nic się nie wywija, zawija, cuduje
- gumeczki nie obciskają

Minusy:
- napki - w całej przestrzeni coś z nimi nie tak, i jakoś źle rozmieszczone, i nie klikają
- ta gumka wszyta w polar a nie w PUL nie przemawia do mnie jednak, nie przeciekło ale moje dziecko nie miało okazji zrobić w LL kupę więc nie wiem jak to by było z kupą która nam zawsze gdzieś się wymknie :)
- wolno schnący wkład


Podsumowując i porównując do CB i NappiMe!
Lepsza niż NappieMe i porównywalna do CB a za pewne w lepszej cenie :)

aniaszew
15-06-2013, 19:56
Czas na moja recenzję.
Testowana pieluszka AIO i tetra bambusowa.
Testowała Monika rok i 3 mies, waga- niecałe 10 kg.

Pieluszka AIO
Pieluszka mięciutka, milutka.Bardzo ładnie uszyta. Kolor -fiolecik , w którym się zakochałam:-) Bardzo chłonna . Testowaliśmy najpierw bez dodatkowego wkładu i było dobrze, potem z dodatkiem , czyli bambusowa tetrą i było super- nic nam nie przeciekło, a Monia chodziła ponad 3 godziny w pieluszce.Wszystko byoby super . gdyby nie napki. Tak jakoś dziwnie wszyte ,że nie mogłam zupełnie ich dopasować i zapiąć. Próbowałam zapiąć na dwie napki z jednej strony, ale zupełnie nie dawałam rady, a córka przecież nie taka duża. Moim zdaniem zupełnie nie dopasowane. Wydaje mi się ,że za chwilę w ogóle bym nie mogła zapinać tej pieluszki.
Czas schnięcia jak to AIO , - wisiała u mnie na suszarce 2 dni.

Tetra bambusowa
Wygląda jak szmatka, ale to tylko pozory. Ma same zalety
-miękka
-milutka
-baaardzo chłonna
-szybka schnie.
Do tej pory nie używałam takiej pieluszki jako wkładu, ale ta jest tak super chłonna, że z powodzeniem można ją używać. Po złożenie nie tworzy jakieś grubej kopy , tylko jest cieniutka. Spokojnie można włożyć do pieluszki. W naszym przypadku przynajmniej 3 godz z głowy.

Podsumowując
Pieluszce mówię nie ze względu na napki, tetrze bambusowej - bardzo tak.

rodzynka007
20-06-2013, 22:15
pupcia mojego synka - 10,5 kg, wiek 16 miesięcy testowała pieluszkę AIO + tetra bambusowa

Zalety pieluszki :

- fajny żywy kolorek
- mięciutki mikropolarek, który super zapiera się, (bo oczywiście mój synek ochrzcił pieluszkę na dzień dobry)
- fajny pomysł na wszycie gumek (nie miałam nigdy pieluszek LL i takie wszycie gumek mi się podobało)
- bardzo chłonna pieluszka, nosiliśmy coś koło 3 godzin i nie przeciekła
- przetestowana w nocy (z tetrą bambusową) i się sprawdziła nic nie przeciekło :)

o tetrze nie będę się rozpisywać gdyż byłyby to same superlatywy (chłonna, szybkoschnaca, mięciutka), gdyż od bodajże 6 miesięcy używamy głównie tetry bambusowej lub wkładek bambusowych.

Minusy pieluszki :

- napki - nie mogłam ich ogarnąć poza tym że było ich dużo miałam bardzo duży problem z zapięciem pieluszki na synku i zazwyczaj kończyło się na tym że pieluszkę zapinałam na uszka tylko na pierwszą napkę, druga nie pasowała nigdzie... :(
- troszkę za długo schnie, 1,5 dnia mimo że wywróciłam ją wszytym wkładem do słoneczka.


Jeżeli poprawią się napki to z chęcią taką pieluszkę zakupie na dłuższe wyjścia lub nocne pieluchowanie.


Dziękuję za możliwość testowania pieluszki :)

Przepraszam ale z wrażenia że testujemy pieluszkę nie zrobiłam zdjęć :(

randia
25-06-2013, 15:44
Testowałam kieszonkę z Tolkiem - 22 msc, ok. 12 kg
Przede wszystkim kieszonka była za mała i nie dało się przypiąć dwóch napek na skrzydełku. Gdyby napki były ponabijane do końca wzdłuż górnej krawędzi pieluchy, pewnie dałoby się zapiąć na ostatnie, ale tak to zapięłam tylko na chwilę końcówki skrzydełek do ostatniej napki (a i tak była ciasna).
Było to dla mnie o tyle dziwne, że sama pieluszka ładnie obejmowała pupę i miała nawet zapas, pewnie dałoby się ja nawet skrócić o jeden rząd napek.
Dla porównania w Babyettach zapinam Tolka tak, że skrzydełka się stykają z przodu, w Applecheeksach zapinam na drugie napki od końca, w Bumgeniusach na trzecie od końca.
Wkład chłonny, chociaż sprawia wrażenie jakby miał się dość szybko zszargać.

Plusy:
- ładny nasycony kolor
- miękki choć dość gruby pul
- chłonny wkład
- dobrze dopasowuje się w udkach, nie odciska się
- zgrabnie otula zadek, nie robi odwłoku
- ciekawy patent z pulem, który nie dotyka do udek w zgięciu, myślę, że dobre rozwiązanie dla wrażliwców
Minusy:
- za mała w uszach:) przez co starczy na dość krótko, na pewno nie do 13 kg
- napki źle rozmieszczone, trzy z napek nie zapinały się już poprawnie

Podsumowując - pieluszka moim zdaniem będzie zbyt obszerna na noworodka, starcza na dość krótko ze względu na mały maksymalny obwód i w połączeniu z kiepskimi napkami nie uznałabym jej za dobrą inwestycję.

Tetra bambusowa - nie prałam bo i tak wszystko schło wieczność, ale milsza w dotyku od nowych bambusowych kikko i wydaje mi się, że nieco cieńsza/mniej mięsista. Podobała mi się.


Po jednym praniu z 70x70 robi się 69x58???
A co po dłuższym używaniu?
Jakieś macie doświadczenia?
Ja mam z innymi tetrami - po pół roku intensywnego prania i suszenia w suszarce pokurczyły się do wymiaru 40 na 60 cm - używam ich jako bardzo chłonnych wkładów:) Niestety o każdą bambusową tetrę trzeba dbać, by nie kurczyła się za bardzo.

Betka
12-07-2013, 09:56
Testowana kieszonka, 9 miesięcy, 8kg w porównaniu z obecnymi kieszonkami pul minkee z mikropolarem

Przyznam się szczerze, że miałam obawy, czy uda mi się jeszcze założyć pieluszkę Wojtusiowi, ze względu na wcześniejsze recenzje, że pieluszka jest mała na dzieci młodsze od Wojtusia. Ale okazało się, że Wojtuś jest na tyle mały ( 15 centyl), że jeszcze był zapas napków.
Pierwsze co zauważyłam po założeniu, że bardzo zgrabnie leży na pupci. Pieluszki, których obecnie używam, są takie wielgachne wizualnie, a jak widać na zdjęciach wcale nie są większe od testowej pieluszki.
https://lh5.googleusercontent.com/-C1GYPe8p4p8/Ud77Y7EPAfI/AAAAAAAAPBg/JoHgtbBVssI/s288/DSC_9622.JPG https://lh3.googleusercontent.com/--sDMllz-x1g/Ud77i3mVPvI/AAAAAAAAPBo/W1bMYzcUn3w/s288/DSC_9624.JPG

Coś co mi się spodobało, to to, że materiał wewnętrzny jest rozciągliwy - w obecnych tego nie mam i może stąd efekt wielkości. Kolejna rzecz to duża ilość napków, więc można dowolnie pieluszkę zapinać. choć nie we wszystkich mogłam się połapać - przypuszczam, że w przeciwieństwie do obecnych, które mogłam zacząć używać dopiero po 6 tygodniu, tą pieluszkę mogłabym zacząć zakładać od drugiego tygodnia.
https://lh4.googleusercontent.com/-qPPCdo_1D3M/Ud78AH1JZVI/AAAAAAAAPBw/I75mLGBtxro/s288/DSC_9626.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-rXjKnX33Jrk/Ud78Q08XzzI/AAAAAAAAPCI/SUAT0sKmfyc/s288/DSC_9631.JPG

Kolejna rzecz - gumki w ściągaczach wokół nóżek - bardzo delikatne, nie pozostawiały u nas odciśniętych śladów, a jednocześnie pieluszka przylegała dokładnie i nic nie przeciekało bokiem ( w obecnych mam tak, że albo jest za mocno, albo za luźno, ale to też kwestia mniejszej ilości napków)
https://lh3.googleusercontent.com/-tI1ml4jcvrY/Ud78FkYekzI/AAAAAAAAPB4/nV0CHWog0r8/s288/DSC_9628.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-Sz9Vcc2jx4o/Ud78Li9oNVI/AAAAAAAAPCA/5Gomh5r-g0Q/s288/DSC_9630.JPG https://lh6.googleusercontent.com/-zdhH1n58TWk/Ud78UPaHFCI/AAAAAAAAPCQ/-Kv2iVvAeLY/s288/DSC_9632.JPG
Materiał zewnętrzny - może nie jest tak kolorowy jak w tych pieluszkach co mam, ale generalnie mi się w dotyku bardzo podobał, prawdopodobnie tez i w utrzymaniu czystości byłby łatwiejszy.
https://lh5.googleusercontent.com/-U3KrjN9CeBg/Ud78XoZIA5I/AAAAAAAAPCY/NAE-_KefIWg/s288/DSC_9633.JPG

Wkład - nie mam zdjęć wkładów do porównania, ale ponownie jest jakiś taki zgrabniejszy - niby składany na 3, ale wogóle tego nie czuć, ani nie widać w pieluszce po założeniu. Nie udało się przesikać wkładu, ale to pewnie kwestia indywidualna, poza tym, my się już nocnikujemy, więc pieluszka głównie była założona podczas snu, a po śnie wiadomo - nocnik. Ale z tego co widziałam, jak była mokra, to do 3ciej wartswy wkładu dotarły zaledwie jakieś kropelki.

Minusy? Ciut za dużo napków - ciężko się w nich połapać, który do którego dopiąć i faktycznie skrzydełka mogłyby byc ciut dłuższe

Niezapominajka
12-07-2013, 11:03
Na początek dziękujemy za mozliwość testowanai AIO

Tester 8 miesięczna Florka waga 7200g, na pierwszy rzut oka pieluszka miła w dotyku i zgrabna, pul miękki i elastyczny, ale już kolejne spojrzenie ujawnia niedbałość w nabiciu napek, krzywo jest po prostu, ciekawym rozwiązaniem są gumki wszyte w polarek już oczami wyobraźni widziałam przecieki na spodniach, a tu niespodzianka..... SUCHO. Ciekawyam rozwiązaniem jest kieszonka niespotykana przeze mnie w AIO, zawsze można dołożyć wkład, tym razem wlozyłam tetrę bambusową dołączoną do testów.
Chociaż muszę powiedzieć że długo się zastanawiałam czy taką militką tetrę do pieluchy wkładać...
No to testujemy, założyłam pieluszkę z tetrą wewnątrz kieszonki, zakłada się łatwo, gumki dobrze przylegają przy nóżkach tylko te napki, są dwa rzędy, a ja tego niższego nijak dopasować nie mogłam, górne troche lepiej ale chyba zakładki powinny być dłuższe bo zapięłam na ostatnie.
Pieluchę zdjęłam po 4h spacerze, bez przecieków ku mojemu zdziwieniu wielkiemu, tetra wewnątrz była mokra ale myslę że jeszcze jedno siknięcie by wytrzymała.
To hop do prania i tu kolejne zdziwienie, pieluszka schnie całkiem ok, zwłaszcza ze wkład wyciąga się ze środka.
Reasumując
Aio bardzo udane, gdyby tylko poprawić napki to chciałabym taką mie w swojej kolekcji

Pozdrawiam

kamilajka
15-07-2013, 16:27
Pieluszkę testowała Natalka, 12,5 miesięca, 8,3 kg, szczuplaczek z brzuszkiem :). Piszę jeszcze przed wysyłką.

Kieszonka
Kieszonka uszyta starannie. Kolor ma przepiękny!! Uwielbiam taki nasycony, czekoladowy brąz. Wizualnie - bardzo pozytywne wrażenie
Chłonność: bardzo dobra. Testowałyśmy na nockę, czyli u nas to wychodzi ok. 10-12h :hide: Obecnie posiadane chinki nie dają rady, natomiast kieszonka LL była sucha, nie pachniało moczem, spokojnie jeszcze mogłaby zostać na pupie. W czasie dnia też sprawdziła się dobrze, wkład zmoczony w połowie. 1,5-2h.

Niestety napki nam też nie podeszły. Mała jest szczupła, a ledwo weszła. Dałam radę zapiąć z jednej strony tylko jedną z 3 napek (na ostatnią napkę tylnego skrzydełka), z drugiej strony też tylko jedną z 3 napek, tu na drugą napkę od brzegu. Minusem jest to, że napki w przedniego skrzydełka są bardzo szeroko rozstawione, mają jakby przerwę szerokości 1 napki - przez co pasują do co drugiej napki, a więc u nas wyszło właśnie tak, że zapięłam do drugiej z brzegu, a pierwsza była "wolna" i nic nie trzymała, dolna napka w ogóle do niczego nie dociągnęła. A więc rozmiar już za mały, żeby pieluszkę teraz kupować. A nominalnie powinna spokojnie wejść w tę rozmiarówkę.

Wkład mi się spodobał. Składa się na 3 - pomysł dobry, sprawdza się. Teraz schnął od 19 do ok. 15, a więc prawie dobę - na lekko nagrzanym grzejniku. Według mnie to dość dobry czas. Zwłaszcza przy tej chłonności. Kolor też ładny. Aha, pupcia nie była zbyt duża.

Tetra bambusowa - mięciutka, szalenie przyjemna. Nie użyłam jej jako wkładu, trochę żal, trochę nie wyszło. Ale jest tak cieniutka, że mogłaby służyć za wkład dodatkowy nie powiększając pupy zbytnio.

Ogólnie - pieluszka dla nas za mała, trzyma się ju tylko na 1 napce. Gdyby poszerzyć skrzydełka przednie, napki nabić bliżej siebie (te z przodu), zapięcia byłyby ściślejsze i bardziej stabilne. Wtedy rozważyłabym kupno, zwłaszcza za ten kolor! Wkład kupiłabym :)


Dziękujemy za możliwośc testowania.

Potem doślę zdjęcia, są u męża na komórce.

weci
16-07-2013, 20:15
Na początek dziękuję za możliwość testowania :)

Testowałam kieszonkę i tetra bambusową
testowane na dziecku- 6 mies. 8 kg

plusy:
Pieluszka wygląda bardzo ładnie, starannie uszyta, kolor bardzo przypadł mi do gustu- ale tu nie o kolory chodzi ;)
Chłonność bardzo dobra, testowałam na konkretnym sikaczu ok 2,5 godz i spokojnie dała radę. Nic nie przeciekło- na pewno to zasługa falbanek, które b.dobrze przylegają do nóżki

minusy:
Tak jak dziewczyny wyżej napisały, niestety sporym minusem jest wielkość pieluszki i rozmieszczenie nap. Ledwie dopięłam Ignaca.

wkład bambusowy:
Bardzo przyjemny dla oka, po prostu mi się podobał ;) chłonność też bardzo przyzwoita.

Podsumowując:
Pieluszkę jak najbardziej polecam, myślę że użytkownik się nie zawiedzie, ale zdecydowanie jako pieluchą do 6 mies. nie jako one size.

sweetrose
24-07-2013, 15:58
i ja ze spóźnioną recenzją... myślałam, że już tu swój ślad zostawiłam a najwyraźniej robiłam tylko podejście :oops:

Dziękuję za możliwość testowania pieluszki ;)

testowaliśmy zestaw - AIO + tetra bambusowa...
testował mój synek - 2,5 roku 14,5kg

tetra bambusowa cudna, miękka, delikatna a do tego mega chłonna i szybko schnąca...
po złożeniu nie robiła odwłoka jak u mrówki ;p użyłam jej samej i w połączeniu z wkładem bambusowym
sprawdziłam razem z testowym AIO jak również ze swoim otulaczykiem czy kieszonką ;)
mam porównanie tylko z tetrą bambusową kokosi, i naprawdę żal było mi się z nią rozstawać ;p
co prawda doszła do mnie już przykurczona a nie jak w pierwotnej postaci 70x70, ale przez to była już zwarta i nabrała chłonności ;)

odnośnie samego AIO:

- pierwsze wrażenie jaka maleńka pieluszka, jak w nią wcisnąć 2,5 latka:rolleye::bduh: pul mięciutki... kolor nawet fajny choć bez szału dla chłopca...
- rozmiar ok - starczyłby nam na długo (młody 2 tyg przed testami miał zawirowania zdrowotne i mi z wagi prawie 1,5kg zjechał,
a już miałam nadzieje, że napiszę, że mój 16kg idealnie się w nią wpasował, a tu nagle 14,5kg na testach...
- także w AIO spokojnie wejdzie 2,5 latek wzrost 98cm i waga 14,5kg

- strasznie wkurzały mnie te źle nabite napki... młody się wiercił, nie chciał pieluszki, troszkę się nagimnastykowałam, żeby mu ja nałożyć i żeby trzymało także duży minus za niechlujnie i niestarannie nabite napki
- kolejna sprawa krój - średnio nam podszedł, może i fajna pieluszka, ale moim zdaniem dla mniejszych dzieci...
dla chodzących troszkę za szeroka, aczkolwiek na nockę to nie ma znaczenia... - tyle, że mój po kąpieli i ubraniu mu AIO zamiast iść spać
łaził i wariował po mieszkaniu i pieluszka strasznie mu się podwijała i odgniatała między nogami... uszka wychodziły :evil:
do tego upewniłam się tylko w tym, że wolimy kieszonki i AIO (ogólnie pieluszki) z przeszyciami przy nóżkach...
- i niestety nam przemakała :evil:

Podsumowując

pieluszka może być za duża na noworodka i chude niemowlaczki, ale z kolei zbyt rozlazła w kroku dla wiecznych odkrywców,
na noc mogłaby być fajnym rozwiązaniem, ale nam krój nie podpasował, wolimy przeszycia przy udkach,
źle nam się układała/podwijała w kroku przez co przemakała ;(

dla pulchniejszych dzieci na krótko starczy, mój szczuplaczek pomimo wzrostu 98cm i wagi 14,5kg wszedł bez problemu,
ale gdyby bym testowała jak miał roczek i ważył 13kg był pulchny jak kluseczka to byłby problem go w nią wcisnąć,
także przydałyby się dłuższe skrzydełka ;)

tetra bambusowa jest cudowna pod każdym względem ;)

ogólnie w tej chwili nie inwestowałabym w tą pieluszkę, krój mnie nie powalił a napki doprowadzały do szału :(

weci
07-10-2013, 00:13
Bardzo dziękuję za możliwość testowania

Testujący 6 mies 7,5 kg

Testowaliśmy zestaw:
Zestaw kieszonka z wkładem + tetra 100% bambus

Kieszonka:
Bardzo ładna, zgrabna. Po ubraniu rewelacyjnie trzyma formę.
Rozmieszczenie nap pozwala na b.dobre dopasowanie pieluszki do rozmiarów dziecka.
Wcześniej nie spotkałam się z takim rodzajem falbanek, ale sprawdziły się rewelacyjnie !
Żadnych przecieków mimo naprawdę długiego używania.

Moim zdaniem pieluszka jest z tych mniejszych, wątpię aby w naszym wypadku sprawdziła się na cały czas pieluchowania choć syn nie należy do największych.

tetra bambus 100%:
Rewelacyjna !!! naprawdę nic więcej nie muszę dopisywać.

Z czystym sumieniem bardzo polecam !

JagodowaMama
15-10-2013, 16:57
Testowa pieluszka to AIO i tetra bambusowa
Testerka - 16 m-cy i ok.10kg.

Pierwsze wrażenie pieluszka mięciutka, w bardzo ładnym fioletowym kolorze, ładnie odszyta, super szerokie gumeczki,
wkład mięsisty. Pieluszka dosyć mała i jak już zauważyły przedmówczynie przydałoby się więcej napek w pasie.
Małej idą ząbki, więc sik ma porządny a pije też dosyć dużo. Założyłam jej pieluchę na spacer bez tetry za to z cienkim
wkładem bambusowym i wytrzymała równe dwie godziny po czym po powrocie do domu przemokła.
Zawiodłam się, ale chciałabym wypróbować jeszcze pieluszkę z tetrą bambusową.
Nie dałam rady tego zrobić, bo pieluszka schła dwie doby z hakiem.
Trudno mi wystawić jednoznaczną ocenę, ponieważ czuję niedosyt.

Tetra bambusowa cudowna: chłonna, mięciutka, bardzo przyjemna.Już wiem, że ją chcę.
(zauważyłam zerwaną nitkę, ale nie szkodzi to w użytkowaniu.)

Bardzo dziękuję za możliwość testowania.

greeneddie
15-10-2013, 23:00
Miałam przyjemność testować kieszonkę z wkładem i tetrę bambusową. 9 miesięcy - 9 kg

Kieszonka ładnie odszyta, zgrabna, ciekawie wszyte gumki przy nóżkach, raz nam przemokła, ale pozostałe użycia były ok.
Napek w pasie za mało - wystarczało, ale wolę mieć większą rozpiętość przy One size.

Wkład chłonny bardzo fajny, można według potrzeb składać i mieć więcej warstw w pożądanym miejscu, całkiem fajnie chłonny.
Kolor niestety za ciemny, ponieważ przy praniu zawsze jakieś drobne paproszki się uwalniają i przyklejają się na białe mikropolary kieszonek. Podczas intensywnego używania wkład dookoła się strzępi, nie wiem jak długo obszycie wytrzyma.

Tetra bambusowa rewelacyjna, mega miękka, chłonna - świetna. Niestety przy brzegach zaczęła się troszkę rozchodzić i strzępić.

Generalnie pieluszka fajna, spisywała się bardzo dobrze, tetra super.

Bardzo dziękuję za możliwość testowania :kiss: i bardzo przepraszam za brak zdjęć, w ogóle nie pomyślałam o tym :hide:

asienkie
17-10-2013, 15:40
To teraz kilka slow od nas :)

Zestaw (kieszonka + wklad + tetra bambusowa) testowany na prawie 21 miesiecznym chlopaku, o wadze ok 9,8 kg - mega ruchliwym ;) Choc testowany przede wszystkim podczas snu, bo to nasze ostatnie pieluchowe chwile. Jeszcze tydzien, dwa i musialabym zrezygnowac z testow :)

+ nieprzepuszczalnosc - Mikropolar jest super wg mnie (ale to osobiste preferencje). Nawet po porzadnym siku podczas snu pupa pozostaje suchutka, chociaz wklad mokry porzadnie. Nic nie przecieklo, nawet bokami nie poszlo chociaz w innych pieluszkach sie to zdarza.

+ wklad - pierwszy raz sie z takim spotkalam i powiem szczerze, ze chetnie bym nabyla (gdyby bylo kogo pieluchowac). Fajne jest w nim wlasnie to ze mozna go dowolnie skladac ;) i swietnie pochlania cala mokrosc :)

+ tetra bambusowa - pierwszy raz mialam w dloniach cos co nie bylo sklepowa cienizna i jestem pod wrazeniem miekkosci, grubosci i chlonnosci.

- rozmiar - jak dla mnie one size powinno miec wiekszy zakres rozmiarowy. Mateuszowi ledwo zapiela sie na pupie - na maksymalnej rozpietosci, choc on drobinek jest w rozmiarze rocznego dziecka.

Podsumowujac: Dla mnie pieluszka zdecydowanie dla mniejszego dziecka - przy wiekszym nie zda rezultatu. Ja lubie rzeczy, ktore sluza dlugo, wiec to by mnie pewnie odstraszylo od zakupu. Choc jakos jest swietna. W tym zestawieniu jakie testowalismy - bardzo chlonna, przynajmniej przy spiacym dziecku - nie wiem jakby sie zachowywala kiedy Mati jest na maksymalnych obrotach ;)

Barszo dziekuje za mozliwosc testowania :)

hubertowa
26-10-2013, 21:35
Testowaliśmy AIO i pieluchę tetrową 100% bambus. Testujący: 10 m-cy, 8kg.

Na początku chciałam nadmienić, że miałam już okazję korzystać z kieszonki LL i jestem nią bardzo rozczarowana - przecieka w 90% mimo, że postępuję zgodnie z instrukcją prania. Żadna z innych pieluch nie ma takiej ilości wpadek, a właściwie rzadko której się to zdarza. W przypadku kieszonki LL - nagminnie. Widać, że PUL jest chyba bardzo słabej jakości - po przecieku widać normalnie mokry materiał na zewnątrz. Próbowała już w różnych konfiguracjach - zmniejszałam i zwiększałam rozmiar napkami, ale nic to nie daje!

Niestety, AOI udało mi się użyć tylko 2 razy w przewidzianym na testy czasie, więc jej skuteczność oceniam na 50%. Za 1. razem przeciek (była na pupie max 1,5h). Za drugim razem dopakowałam ją tetrą bambusową (testową) i BINGO! Nie zaliczyliśmy przecieku, ale nie wyobrażam sobie żebym miała synka na codzień tak napakowanego puszczać. Miał zdecydowanie za dużo między nogami!

Poza tym, że wg mnie pieluszka nie spełnia podstawowego kryterium, czyli nie zatrzymuje moczu, inne wady czy zalety są chyba nieistotne. Dodam więc tylko, że dobrze chyba, że w odróżnieniu od kieszonki ta ma szerzej między nogami - wygląda to nieco pewniej. I sądzę też, że zwiększenie ilości nap pomogłoby, bo ciężko mi było pieluszkę dopasować w pasie.

Tetra bambusowa swoje zadanie spełniła - pochłonęła sporo wilgoci, a przy tym szybko schnie, więc jesteśmy zadowoleni. Myślę, że w przyszłości bym się na kilka sztuk skusiła, bo tetry bawełniane jednak sporo mniej chłoną.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam moją opinią - wyrażam jedynie swoje zdanie i mam nadzieję, że dzięki tym testom pieluszki zostaną ulepszone.

onka
29-10-2013, 18:41
Testowałam kieszonkę z wkładem bambusowym. Testerka jest sporym dzieckiem, ma pół roku i waży prawie 9.5 kg.

Pieluszka bardzo starannie uszyta, tutaj nie mam zastrzeżeń. Ciekawym rozwiązaniem są gumeczki przy nóżkach naszyte trochę dalej od krawędzi. Miałam obawy, że będzie to powód przecieków, ale nie zaobserwowałam takowych. Po założeniu pieluszki dziecku okazuje się, że nie jest ona zbyt wielka. Co więcej wg mnie mogłoby być więcej nap nabite w poziomie pieluszki. Pulpecika mojego dopięłam na przedostatnie napki, przez co napki na skrzydełkach dalej od krawędzi nie miały do czego być przypięte, pomimo że materiału jeszcze trochę miały pod sobą. Podsumowując pieluszka bardzo fajna, ale zbyt mała dla nas i za mało napek do regulacji.

Wkład bambusowy bardzo fajny. Schnie w miarę szybko, chłonie sporo. Można sobie go tak poskładać, aby najwięcej wkładu było tam gdzie potrzebujemy. Tutaj nie mam uwag, bardzo fajne rozwiązanie.

Dziękuję za możliwość udziału w testach.

fensterka
30-10-2013, 23:59
Testowałam kieszonkę z wkładem i tetrę bambusową. Tester to chudziaczek, 17 miesięcy, ok 10 kg,

kieszonka szyta na wzór wonderoosa, więc się bardzo ucieszyłam (bo tylko on nas ostatnio nie zawodzi), niestety u nas kompletnie nie zdała egzaminu,
- wogóle nie potrafiłam jej dopasować w pasie, choć mój synek to chudziak, jak już w końcu go zapięłam na ostatnie czy przedostatnie napki to końcówka z przedniego panelu dyndała radośnie w środku zawijając/zwijając się jak tylko można, lepszym wyjściem było dopasowanie do drugiego/ tego dolnego rzędu nap na panelu przednim czy dolnej napki na skrzydełku do górnego rzędu nap na przednim panelu, koniecznie trzeba by nabić większą ilość nap w poziomie na przednim panelu,
- na prawym skrzydełku pierwsza napa nie zgrywa się (rozpina się) z druga napą na przednim panelu,
- bez problemu za to udało się dopasować długość (mają 3 stopniową regulację w pionie), ale i tak uważam, że napy są za blisko siebie nabite,
- ładne za to jest wykończenie polarku przy wejściu na wkład chłonny, marszczy się, ale nie wałkuje, ani nie wyłazi
- polarek nie jest jeszcze skulkowany, ale niestety łapie kłaczki,
- gumeczki wszyte od środka nie obciskają nóżek,

- pieluszka była u nas użyta w dzień na wyjście z wkładem chłonnym, wkład chłonny miękki i długi złożony w nefralgicznym miejscu dla chłopca niestety nie wytrzymał, zaliczyliśmy mega przeciek przy nóżkach,
- wydaje mi się, że wkład jest nie dopasowany do kieszonki, jest po prostu za wąski, no i mógłby być spinany wtedy by się nie przesuwał,
- tetrę bambusową użyłam do otulacza ecodidi z wkładką sucha pielucha milovia i wytrzymała standardowo 2 siki, trochę się strzępi i rozchodzi przy brzegu, ale szybko schnie,

podsumowując, ta kieszonka to nic specjalnego, raczej dla niemowlaczka, bo dla nas już za mała.

Magenta
12-11-2013, 00:18
Testowałyśmy kieszonkę z wkładem 50%bambus 50%bawełna i tetrę bambusową.

Testerka rok i 3 miesiące waga ponad 10-11 kg

Kolorek nie nasz, ale pierwsze wrażenie miłe, miękki pul i bardzo fajny polarek. Niestety nie przekonały mnie te przeszycia na polarku, obawiam się przecieków przez nie. No i drugie niestety muszę się dopisać do narzekających na rozmiar i napki, przez ich złe dopinanie po rozpięciu napki w LL córka zaczęła mi podczas przewijania mocować się ze wszystkimi napkami w każdej pieluszce :frown rozmiar dla nas stanowczo za mały, zapinałam na ostatkach, przez co pieluszka jakoś źle się układała i odechciewało mi się jej w ogóle ubierać :frown. Córka ważyła już w 8-9 mcu 9 kg, więc warto pomysleć nad powiększeniem zapasu w brzuszku ;-) aby zachęcić do zakupu pieluszki, zwłaszcza że wkład mi bardzo odpowiadał, długi, mogłam go ułożyć tak jak lubię,(córa moczy pieluszki z przodu:lol:) szkoda tylko, że taki ciemny chyba lubię widzieć czy została plama :wink: Pieluszka tetrowa bambusowa boska, moja mała zasypia z tetrą przy buzi, mam ochotę jej takich kupić ze trzy i wyrzucić te szorstkie zwykle tetrówki!

dziękujemy za możliwość testowania :D

marynarka
19-11-2013, 00:00
Kieszonkę z wkładem i tetrę bambusową testowała dziewczynka: 5 miesięcy i 15 dni, waga ok. 7,5 - 8 kg.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :D Kieszonka starannie wykonana, mięciutki i cieniutki pul, mikropolar cienki i przyjemny w dotyku. Tetra bambusowa miękka i delikatna. Wkład ciekawy, miękki i porządnie obszyty.

KIESZONKA z wkładem była na pupce młodej ponad 3 godziny (drzemka + czas aktywności).
Kieszonka ma fajnie wszytą gumkę przy nóżkach, tak jak woonderos. W związku z tym mimo znacznego zachodzenia pieluszki na udka, nie odciska się ona na skórze.
Ciekawie wymyślony system zmniejszania rozmiaru (zapinamy od dołu), w związku z czym pielucha ładnie wygląda z przodu :) Lubię gdy pielucha ma dwa rzędy nap: u góry muszą być 2. Ta pieluszka właśnie taki system posiada, więc bardzo mi podpasowała. Duży minus, to długość boków. Pierwszy raz zabrakło mi dziurek do zapięcia, w związku z czym pieluszka z lewej strony dziecka byłą zapięta tylko na jedną górną napkę. W ogóle coś z tymi napkami było nie teges, troszeczkę miałam problem z dopasowaniem. Skrzydełka odstają po zapięciu.
Mikropolar świetnie izoluje wilgoć :thumbs up: Moja mała jak tylko siknie w pieluchę wielo, a nie jest mocno zajęta zabawą, to od razu zaczyna się marudzenie o wymianę, bo czuje wilgoć, a w tej pieluszce nic takiego nie miało miejsca :)
Pieluszka nie krępowała ruchów córki :D Wyschła w jedną noc, więc za to też plusik.

WKŁAD. Posiadam wkłady LL 20% bambus, 80 % poliester, dlatego forma wkładu nie była dla mnie zaskoczeniem. Dla mnie minusów wkładu nie ma :D no może oprócz niemożności suszenia w suszarce bębnowej. Tych wkładów co mam, tez nie można suszyć w suszarce, ale ja suszę na własną odpowiedzialność i jak na razie mają się bardzo dobrze (suszę tak już ze 3 miesiące, co 3 dni, bo ciągle w użyciu są) :). Nie skurczyły się i są bardziej miękkie :D Może czas na testy suszenia wkładów w suszarkach??? :ninja:
Wkład porządnie obszyty (trochę się strzępi, ale ja nie lubię wkładów z overlockowym obszyciem, bo ono się później robi takie bardzo twarde i się zawija), wąski i bardzo, bardzo chłonny. Składanie umożliwia zwiększenie grubości warstwy chłonnej tam, gdzie potrzebujemy. Podoba mi się kolor brązowy, bo nie będzie widać plam po wiadomo czym :) mi nie obszedł w praniu. Wyschnął w jedną noc za co też plus.

TETRA BAMBUSOWA. Spodobała mi się bardzo za miękkość i chłonność. Trochę rozchodzi się na boczkach, bo to tak jakby, luźny splot :hmm: No i nie jest kwadratowa :? Bo się skurczyła...

Dziękujemy za możliwość testowania. Gdyby nie napki, to z chęcią zakupiłabym taką kieszonkę.


ZDJĘCIA:

http://imageshack.us/a/img13/444/vtzh.jpg

http://imageshack.us/a/img4/9065/vxmf.jpg

http://imageshack.us/a/img845/9528/2jvl.jpg

http://imageshack.us/a/img833/3215/juus.jpg

AneczkaG
22-11-2013, 00:39
Testowaliśmy AIO, ja i mężczyzna 4 miesiące, ponad 9 kg.
Założona dwa razy - raz na dzien (zupelnie bezproblemowo), raz na noc - razem z tertą babmbusową wytrzymala spokojnie pół nocy (czyli jak nasze inne AIO "nocne")
Plusy:
- ładna, milutka, dobrze leży na pupie, nie daje wielkiego odwłoka ;)
- zaciekawiły mnie te gumki wszyte nie w szew, tylko w warstwę wewnętrzną - są ok, choć początkowo sie trochę obawiałam,
- w środku mięciutka
- chłonna, szczególnie z dołączoną tetra bambusową

Minusy:
- długo schnie (jak to AIO i bambus), ale zdecydowanie dłużej niż nasze AIO TB (wisiały obok siebie), troche pomaga wywyrocenie na lewą stronę, ale też bez szału,
- trochę krótkie "uszy" do zapinania, za mało napek - młody ma pokaźny brzuszek i zapinalismy na ostatnią napkę,
- denerowowaly mnie troszke te odstające końcówki "uszek" po zapięciu, ale to bez znaczenia dla samego użytkowania, choć ja bym bardziej na brzegu napki nabiła.

Tetra bambusowa:
Same plusy - milusia, chłonna, rozmiar w sam raz, żeby zmieścic się w AIO/kieszonce - szybko schnie, więc testowana w sumie ze cztery razy (chyba dwa razy z naszą kieszonką), fajnie odszyta, nie szczępi się...

Dzięujemy za możliwośc testowania.

Tasia
30-11-2013, 15:23
Testowałam pieluszkę AIO (nowy typ) + tetrę 100% bambus, na 10 kg. 14 miesięczniaku płci męskiej


Zacznę od tetry bo zawładnęła moim sercem, mięciutka, chłonna, cudna … na pewno chciałabym nabyć dla następnego :baby:


Pieluszka na pierwszy rzut oka reprezentuje się bardzo schludnie i zgrabnie. Jest starannie wykończona, szczególnie zwraca uwagę tył, w miejscu wyjścia wkładu, nic nie wystaje po założeniu, nie uciska, ładnie się układa.

Mi przypadły do gustu jeszcze gumki przy nóżkach, są szerokie i nie wpijają się przez to
Jest zgrabna, nawet po upchaniu w nią tetry, co do chłonności takiego zestawu nie mam zastrzeżeń, ale my rzadko zaliczamy przesikanie (nawet jak Babcia czy Tata zakłada pieluchę :wink: )

Schnie też przyzwoicie, u nas 24h i sucha jak pieprz, powiesiłam obok bambusową formowankę i ona jeszcze trochę wilgotna była
Co mi przeszkadzało: jest jej za mało w brzuszku, nie mogłam dobrze pozapinać, bo T. ruchliwy i ciągle mi „skrzydełka” z rąk uciekały, jak się udało to na ostatnie napki, a syn mój to raczej chudziaszek w tych rejonach

myślę, że skusiłabym się na jej zakup


no i tyle z mojej strony, dziękuję za możliwość testowania i poszerzenia pieluchach horyzontów :wink:

WiOlcia
04-12-2013, 03:29
Nic nowego nie wniosę do opinii, ale co tam;)

AIO z tetrą bambusową testowało 10,5 miesięczne, 8,5kg dziecię

tetra:
Mój pierwszy bambus. Włożyłam do zwykłej kieszonki, bardzo fajnie się sprawdziła. Chłonie wodę i ją trzyma, że nie ścieka z niej, a można tę wodę wyrżnąć, jak z mopa:hide: Mam zwykła tetrę podobnej wielkości i tradycyjna pod względem chłonności i gabarytów po złożeniu powinna pójść na szmatę...
Jest mięciutka, że aż jej szkoda do pupy:whistle:

aio
zalety:
-z widzenia jest zgrabniutka
-mięciutki pul :beat:
-z tyłu na pupie wygląda ładnie
-gumki przy nóżkach się nie wpinają
- testowałam z mikrofibrą i w tym zestawieniu przeciek był po 2,5-3h (body było wilgotne, ale nie mokre; a normalnie po 1,5-2h body jest mokre)

wady:
-trzeba kombinować przy zapinaniu nap [nie polecam zwłaszcza tym, którzy nie posiadają dyb (dybów?), żeby okiełznać dziecko przy przebieraniu:mad:] - źle ułożone względem siebie? za mało ich? nie wiem
-skrzydełka brzydko się układają (w poruszaniu się raczej dziecku nie przeszkadzają, ale brzydko wygląda to pod body od przodu)
- mam wrażenie, że pulchniejsze dziecko by w nią nie weszło...

Dziękuję za możliwość testowania:hey: