PDA

Zobacz pełną wersję : a co się robi, kiedy...



Em
09-06-2010, 15:44
świeżo dopieluchowane dziecko woła "idzie kupa" a jesteśmy:
- na placu zabaw,
- w jadącym samochodzie, na środku mostu
- w stojącym w korku samochodzie, na środku mostu
- w sklepie bez wc

Stesuje mnie to:duh:

Olapio
09-06-2010, 15:46
kupujemy chinski nocniczek? i znajdujemy ustronne miejsce?

ulala.v
09-06-2010, 15:49
a Twoje dziecko w wogóle zrobi kupę poza domem? Tak pytam, bo mój starszak robi tylko we własnym kibelku i woliu nie zrobić 3 dni niż zrobić na obcym terenie ;)

na placu zabaw robi się kupę na duży liść, po czym zbiera i wyrzuca do pojemnika na psie kupy :)

Guest
09-06-2010, 16:39
aż głupio zapytam co to chiński nocniczek?

ala
09-06-2010, 16:41
my lazimy z nocnikiem chinskim ale niestety czesto kupa w majty

Luthienna
09-06-2010, 16:46
a ja chyba będę nosić pudełko po margarynie :)

AJ
09-06-2010, 19:10
kupujemy chinski nocniczek? i znajdujemy ustronne miejsce?
To aż głupio zapytam: co potem z chińskim nocniczkiem? Trzymamy sobie w reklamówce? ;)

Em, a miałaś taką sytuację czy tak hipotetycznie pytasz? Bo moje dziecko tez jakoś wyjątkowo w niedogodnych miejscach woła najwyżej siku. Tzn. woła tak samo na siku i kupę, ale kupy w pieluszce nie było od dawna.

b.szczelna
09-06-2010, 19:14
hihi a ja mam plan
nosić obrecz plastikową
i zalozoną na nią folię;D
obrecz zeby sie latwo pod dzieckiem trzymało
i folię zeby wywalić i juz;)

taki jest plan, zycie zweryfikuje;)

Olapio
09-06-2010, 20:27
To aż głupio zapytam: co potem z chińskim nocniczkiem? Trzymamy sobie w reklamówce? ;)

Em, a miałaś taką sytuację czy tak hipotetycznie pytasz? Bo moje dziecko tez jakoś wyjątkowo w niedogodnych miejscach woła najwyżej siku. Tzn. woła tak samo na siku i kupę, ale kupy w pieluszce nie było od dawna.

moj ma dopiero 9 miesiecy wiec jeszcze nie zweryfikowałam :D

jamamajka
09-06-2010, 20:32
a ja chyba będę nosić pudełko po margarynie :)

:lool::lool::lool:
Ja przepraszam że nie w temacie, ale padłam! :mighty:

miluśka
09-06-2010, 20:33
bardzo ciekawy wątek :) wszystko jeszcze mnie czeka... a Wasze pomysły są świetne :D

kamilcia.xt
09-06-2010, 20:37
jak moja była świeżo odpieluchowana to wolałam wychodzić z domu po zrobieniu kupy (rano robiła) a jak nie zrobiła rano to jesli wybierałyśmy się np na kryty plac zabaw albo do centrum handlowego to zakładałam pieluchę, jesli na dwór - to robiła gdziekolwiek, trawnik, parking, a ja potem sprzątałam do torebki jak po psie :)

marza
09-06-2010, 20:47
Na dłuższe dystanse samochodem zakładam pieluche.
Przed wejsciem do sklepu robimy siku,przy placu zabaw szukamy krzaczka,a jak idzie coś grubszego to rozkaładam chusteczke i wyrzucam całość do śmietnika:)

mamka_klamka
09-06-2010, 20:52
a ja chyba będę nosić pudełko po margarynie :)

Krzyś raz robił kupę do kubeczka jednorazowego, bo nic innego nie miałam pod ręką ;)

manna
09-06-2010, 21:17
A jak nauczyć dziecko robić siku na trawkę? Bo moja nie chce i już, nie pozwala się wysadzić ... pręży się, wygina, krzyczy... myslałam, że może w kucki zrobi... nie i już... tak samo do kibelka w supermarkecie nie i już...
Macie jakiś pomysł?

Em
09-06-2010, 22:13
a Twoje dziecko w wogóle zrobi kupę poza domem? Tak pytam, bo mój starszak robi tylko we własnym kibelku i woliu nie zrobić 3 dni niż zrobić na obcym terenie ;)

na placu zabaw robi się kupę na duży liść, po czym zbiera i wyrzuca do pojemnika na psie kupy :)

Dobre:ninja:
narazie żadna z powyższych sytuacji się nie zdarzyła.
Nie ma problemu z robieniem siusiu poza miejscem zamieszkania.

calineczka
09-06-2010, 23:16
siku poza domem to nie problem, ale fakt kupa to cos innego ;-)
generalnie dziecko od dawna na ec da radę :-)
mówię: tutaj nie ma łazienki, ale jest np. w tamtym sklepie, u babci, w domu, w urzędzie-wytrzymasz?
no i wytrzymuje
ma tak od momentu jak skończył 10 mies.
byłam w salonie z sukniami ślubnymi. m. dzwoni i mowi: Młody chce kupe
poszłam po niego ale dopiera jak sie wyplątałam z tych koronek, ubralam (a była zima), ale nie chciał w obcej lazience, potem kilka razy próbowliśmy w centrum handlowym, na stacji benzynowej itp. ale jak tylko wrociclismy do domu (a bylo to wieczorem) to zrobil od razu do kibelka :-)

a najfajniejsza sytuacja kupowa:
lecimy samolotem, przez cały lot nic, chociaz bylismy w łazience.
lądujemy, włącza sie sygnalizacja zapiąć pasy.
Konrad mówi: mama kupe chce
ja mówię pan pilot musi najpierw wylądaować (a pieluchomajty wtedy miał) wytrzymasz? taaak
no i dał radę
nawet więcej-wytrzymał, aż dojechaliśmy samochodem czyli ok.1,5 godz. po tym wszystkim, jak byliśmy już u siostry w domu

pomidore
09-06-2010, 23:25
hihi a ja mam plan
nosić obrecz plastikową
i zalozoną na nią folię;D
obrecz zeby sie latwo pod dzieckiem trzymało
i folię zeby wywalić i juz;)

taki jest plan, zycie zweryfikuje;)

To mi się podoba :) ale jaka obręcz? skąd/od czego?

Sama myślałam o chińskim noniczku i jakims woreczku na to, ale takie kólko to tez jest myśl.

Aloha
10-06-2010, 09:18
Luthienne - pomysł z pojemnikiem po margarynie .:lool:.... to już wiem po co panie w przedszkolu każą nam znosić opakowania po jogurtach, serkach itp :D

Ja z młodszym nie miałam do tej pory takich przygód, poza domem mu się nie zdarzyło nawet chcieć … za to córka choć starsza jest pod tym względem totalnie nie przewidywalna … zdarzało nam się stać w korku na obwodnicy trójmiasta i jej się chciało …. Całe szczęście jak doszło co do czego i wysiadłyśmy to na siusiu się skończyło …

Ale co powiedzieć dziecku na autostradzie ??? Tam nawet na siku nie można stanąć .. i nocnik chiński na niewiele się zda .... gimnastykowanie się w pędzącym samochodzie ?



A to ja jeszcze zapytam skoro taki temat już jest: po psach się każe sprzątać, a po dzieciach jak zrobią grubszą sprawę w parku na przykład zbieracie ?

Luthienna
10-06-2010, 09:55
raz swojego przyłapałam jak sie pręzył i zrobił w krzaczkach. Chwyciłam przez torebkę foliową i sprzątnęłam. Tak jak nie chcę wdepnąć w kupę zwierzątka tak i nie chcę w żadną inną :) I ze swojej strony chcę zadbać aby ktos inny nie wdepnął :)

A ja mam obręcz i to z trzymakiem. Hurrrra od baniek mydlanych - koło akurat na obwód dupinki mojego syna :)

shilo
10-06-2010, 13:01
Dziś właśnie miałyśmy sytuację kupową, byłam z małą sama, duży sklep, ale bez kibelka dla ludu, brak możliwości szybkiego przerwania zakupów. No więc mówię - musisz w pieluszkę. Zrobiła, i liczę na to, że świeżo podleczony tyłeczek znów czegoś nie złapie :/ Ale tak ogólnie nie mam pojęcia jak to zorganizować. Myślę właśnie nad jakąś miseczką z pokrywką. No i fakt, najbardziej przeraża mnie wizja autostrady...

sunflower
10-06-2010, 13:10
a czemu u nas nie są popularne turystyczne nocniczki? ja rozmyślam nad ich zakupem, a nie rozmyślałabym tylko brała od razu gdyby tylko w niższej cenie były, no i gdyby dało się je w Polsce normalnie kupić.

mam takie tescowe wiaderko a'la nocnik chiński, ale ono sporo miejsca zajmuje tak naprawdę, i do sklepu czy coś to raczej nie będę z nim chodziła.

marza
10-06-2010, 13:11
a czemu u nas nie są popularne turystyczne nocniczki? ja rozmyślam nad ich zakupem, a nie rozmyślałabym tylko brała od razu gdyby tylko w niższej cenie były, no i gdyby dało się je w Polsce normalnie kupić.

W Mothercare są:)
Prostszy kosztował coś ok 45zł,inny ok 80zł:)

sunflower
10-06-2010, 13:50
W Mothercare są:)
Prostszy kosztował coś ok 45zł,inny ok 80zł:)
ale w Polsce da się dostać? możesz podać jakieś namiary?
edit: o, na allegro się pojawiły jakieś Potette

marza
10-06-2010, 13:53
We Wrocławiu,w Mothercare są na pewno:)

Edit:
Nawet podobne;)

zochmama
10-06-2010, 14:04
na placu zabaw robi się kupę na duży liść, po czym zbiera i wyrzuca do pojemnika na psie kupy :)

ekm, u nas nie tropiki żeby odpowiednie liscie rosły :) paten ten sam na dziecko jak na psa: cos do zbierania, najlepiej tekturowe-u nas mozna w parku takie brać przy koszach na psie kupy. Choć niewypróbowany bo jeszcze nie było okazji.

Fusia
10-06-2010, 20:31
a Twoje dziecko w wogóle zrobi kupę poza domem? Tak pytam, bo mój starszak robi tylko we własnym kibelku i woliu nie zrobić 3 dni niż zrobić na obcym terenie ;)

na placu zabaw robi się kupę na duży liść, po czym zbiera i wyrzuca do pojemnika na psie kupy :)
ja tez mam problem z załatwianiem sie gdze indzej niz w domu:hide: