PDA

Zobacz pełną wersję : 10 miesiecy - czy nie za pozno?



Skoki
02-07-2008, 00:12
Dziewczyny, sory, ze zadaje pytania, na ktore w watkach jest na pewno odpowiedz, ale nie mam za duzo czasu na siedzenie na forum i jeszcze nie zdecydowalam sie na wychowanie bezpieluchowe, watkow jest tu sporo, na pewno wszystko przeczytam, jezeli podejme decyzje na tak.

Przeczytalam poki co przyszpilowny dlugi artykuł, gdzie jest napisane (o ile dobrze zrozumialam), ze 8-12 msc. to tez dobry moment. Moj syn 10 lipca skonczy 10 mies. Czy jest sens zaczynac w tak "poznym" wieku?

Bo gdzies slyszalam, ze jak sie do 4 miesiaca nie zacznie to juz przepadlo.

Agnen
02-07-2008, 10:02
W sumie będzie Ci i trudniej i łatwiej.
Trudniej bo młode już jest ruchliwe nie daje się tak łatwo obserwować i najprawdopodobniej już nie sygnalizuje że będzie sikać; a łatwiej bo siku nie jest co 10 min tylko rzadziej, kupsko też nie za często i można wpaść w rytm.
Powodzenia :)

Anna Nogajska
02-07-2008, 11:34
każde dziecko jest tak naprawdę zupełnie inne. dopóki nie spóbujesz to po prostu nie będziesz wiedziała. musisz zacząć od tego, aby zdjąć małemu pieluszkę i przez parę dni poobserwować jego rytm, zobaczyć jak reaguje na wysadzanie.
fajnie sprawdzają się spodenki bawełniane lub takie grubsze ala dresowe. ja kupiłam kilkanaście par w szmateksie. w takie dresowe jedno siku wsiąka idealnie.

przy okazji: co u nas? alex skończył właśnie rok. od jakiegoś miesiąca zupełnie bojkotuje siadanie na nocniku. powody mogą być dwa: zaczyna chodzić i mamy zmianę niani, której do końca jeszcze nie zaakceptował.
wysadzanie toleruje, ale mnie nie wolno go podnosić, więc koło się zamyka. niania jakoś nie ma motywacji do wysadzania niestety. mamy więc ostatnio sporo zasikanych spodni. od dwóch tygodni za to po zrobieniu siusiu głosno melduje: mama sisisi. robi to jednak tylko jeśli ma ubrane spodenki, albo majteczki i wkładkę, czyli wtedy kiedy czuje mokro. jesli wychodzimy i założę mu sucha pieluszkę nie melduje mi o zrobieniu siku.
Acha, i co najlepsze reakcja na pytanie: alex gdzie się robi siusiu?: natychmiast szuka nocnika, wkłada o niego palec i mówi sisisi....

Anna Nogajska
02-07-2008, 11:36
za szybko enter...

poczytaj na mojej stronie, tam zebrane jest wszystkow jednym miejscu wg. okreslonego porządku. polecam też książkę "pożegnanie z pieluszkami", którą znajdziesz na www.chusta.pl (http://www.chusta.pl).

grimma
02-07-2008, 12:48
za szybko enter...

poczytaj na mojej stronie, tam zebrane jest wszystkow jednym miejscu wg. okreslonego porządku. polecam też książkę "pożegnanie z pieluszkami", którą znajdziesz na www.chusta.pl (http://www.chusta.pl).

strona jest: UNDER CONSTRUCTION :(