PDA

Zobacz pełną wersję : trochĂŞ mi głupio ale zapytam...



april
01-07-2008, 22:27
trochę mi głupio ale zapytam...
o co chodzi z tymi skrótami typu IMO? nigdzie nie mogę tego znaleźć i nie wiem co oznaczają :oops:

Jasnie Pani :)
01-07-2008, 22:31
:wink: tez kiedys nie wiedzialam, ale znalazlam to:


Slang internetowy – slang tworzony i wykorzystywany przez użytkowników Internetu. Ułatwia i przyspiesza komunikację poprzez zmniejszanie liczby kliknięć w klawiaturę.

W slangu internetowym stosuje się akronimy wyrażeń, przede wszystkim pochodzące z języka angielskiego (np. eAP - As soon as possible - tak szybko jak możliwe; LOL - laughing out loud[1][2][3] – śmieję się na głos; IMHO – In My Humble Opinion – moim skromnym zdaniem), emotikony, pisownię fonetyczną (np. CU/CYA – ang. see you – do zobaczenia), pseudo-tagi języka HTML (np. <ironia> ... </ironia>), składnię języków programowania (głównie języka C), oraz hack mowę (ang. leetspeak).

Slang internetowy stosowany jest w komunikacji internetowej: na czatach internetowych, forach dyskusyjnych, IRC-u, w poczcie elektronicznej i komunikatorach internetowych. Nowi, niedoświadczeni użytkownicy często mają problemy ze zrozumieniem wyrażeń slangowych. Dlatego, jak każdy żargon, slang internetowy może tworzyć pomiędzy użytkownikami wrażenie wtajemniczenia.

april
01-07-2008, 22:37
:wink: tez kiedys nie wiedzialam, ale znalazlam to:


Slang internetowy – slang tworzony i wykorzystywany przez użytkowników Internetu. Ułatwia i przyspiesza komunikację poprzez zmniejszanie liczby kliknięć w klawiaturę.

W slangu internetowym stosuje się akronimy wyrażeń, przede wszystkim pochodzące z języka angielskiego (np. eAP - As soon as possible - tak szybko jak możliwe; LOL - laughing out loud[1][2][3] – śmieję się na głos; IMHO – In My Humble Opinion – moim skromnym zdaniem), emotikony, pisownię fonetyczną (np. CU/CYA – ang. see you – do zobaczenia), pseudo-tagi języka HTML (np. <ironia> ... </ironia>), składnię języków programowania (głównie języka C), oraz hack mowę (ang. leetspeak).

Slang internetowy stosowany jest w komunikacji internetowej: na czatach internetowych, forach dyskusyjnych, IRC-u, w poczcie elektronicznej i komunikatorach internetowych. Nowi, niedoświadczeni użytkownicy często mają problemy ze zrozumieniem wyrażeń slangowych. Dlatego, jak każdy żargon, slang internetowy może tworzyć pomiędzy użytkownikami wrażenie wtajemniczenia.
ciut mi rozjaśniło ale jakbyś mi tak jeszcze te najczęściej tu używane potłumaczyła to wdzięczna bym była :mighty:

Jasnie Pani :)
01-07-2008, 23:01
A których nie rozumiesz?
nie pamietam za bardzo teraz, ktorych tu lejdis używaja. Teraz do głowy mi jeszcze tylko przychodza:

BTW - Przy okazji,

Fiona
01-07-2008, 23:12
no patrz!
Ja też pojęcia nie miałam o co chodzi z tymi skrótami :roll:

Mag
01-07-2008, 23:23
ja aż miałam wątek zakładać z OMG,wszystko sobie rozszyfrowałam ale jak na to natrafiłam to z sensu wypowiedzi nie dało się za chiny domyśleć :lol:

ProzacVodka
02-07-2008, 01:08
http://www.urbandictionary.com/

wiekszość skrótowców angielskich tu jest, tych starych i nowych...

Goska Sucharska
02-07-2008, 08:24
To są po prostu AKRONIMY.
Z angielskiego, pierwsza litera wyrażenia. Dlatego pisane wielką literą.
Przywędrowały z IRCa a upowszechniły się dzięki grupom newsowym.

Podręczny słownik akronimów (skrótowców) (http://agatek.no-ip.info:8604/?akronimy)

april
03-07-2008, 09:53
dzięki dziewczyny!
wreszcie wiem o co chodzi :oops:

marmez
03-07-2008, 15:02

Jasnie Pani :)
03-07-2008, 15:11
marmez i jezcze dopisz, ze wcale tego nie przekopiowałes tylko na gorąco pisales :lol: :lol: :wink: :wink:

polaquinha
03-07-2008, 15:22
impressive :shock:
ale odpadłam w połowie lektury "a" -za gorąco! :lol:

marmez
03-07-2008, 15:40
marmez i jezcze dopisz, ze wcale tego nie przekopiowałes tylko na gorąco pisales :lol: :lol: :wink: :wink:
ROTFLBTCUTS
Jaaasneeee :P :twisted: ale faktem jest że musiałem się trochę naszukać i dobre kilka wyników google przejrzeć by znaleźć taką rozbudowaną listę :) i też to na jakimś forum znalazłem ;)

Fiona
03-07-2008, 21:50
tylko ja bardzo proszę nie używajcie wszystkich tych arkonimów w jednym poście, bo naprawdę nie chce mi się ich uczyć na pamięć :roll: :wink:

blanka
08-07-2008, 11:11
Mamrez - imponujące :)
Kawał dobrej roboty ;)

serafinka
08-07-2008, 21:15
OMG

Goska Sucharska
09-07-2008, 09:03
CŻMPZPP









chcesz, żeby mi palca zabrakło przy przewijaniu? :twisted:

Ania z Tulikowa
09-07-2008, 22:20
Marmez powaliłeś mnie :lool:

sil (377)
01-09-2008, 11:37
Marmez, jesteś the best! :lol: W połowie czytania oczy zaczęły mi łzawić ...ze śmiechu!...że to dopiero połowa, hehhehe...