PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wiązac plecaczek- problem biustowy...



olivia38
30-06-2008, 14:38
Bardzo marze, zeby w koncu nauczyc sie nosic Jaska w plecaczku, wstyd sie przyznac, ale wciaz mi to nie wychodzi .
Jas ma juz 15 mies, od ponad roku nosze go , przewaznie w 2x, ale pleaczek to moje niespełnione marzenie.
Zwracam sie do mam z.. duzym biustem, bo sama takowy posiadam (karmie wciaz Jaśka ), i choc moze to zabrzmi jak zart, to wlasnie to stanowi dla mnie problem.
Jakie wiazanie plecaczka w takiej sytuacji polecacie, jakie wykonczenie??

Troche krepuje sie o to pytac, no ale ok, mam taki problem, ze jak zawiaze plecaczek , to wydaje mi sie ze wszyscy beda gapic sie na moj przod zamiast podziwiac jaki synus w chuscie piekny ..
Macie podobne dylematy...??

yerba
30-06-2008, 15:04
rozwiązaniem jest prosty plecak - czyli coś takiego jak na fotce poniżej

(tu foto stareńkie z warsztatów Ekomamy, autorstwa Vegi - ale widać dobrze rozwiązanie problemu :))

http://images26.fotosik.pl/103/1067116eda007317med.jpg

babolek
01-07-2008, 01:29
Mam podobny problem :) niestety ja nie bardzo lubię prostego plecaka :/ bo Fran ciężki juz od dawna i jak nie mam stabilizacji ramion to za długo nie ponoszę. Ja mimo wszystko stosuje wszystkie wiązania chest belt, tybetańskie, plecak z krzyzem ... niestety problem nie znika :) mozna starac sie zawiazac nad 'zbednym balastem'. Chyba najmniej wygodne jest tybetanskie potem chest belt a najwygodniej jest w plecaku z krzyzem bo fajnie mozna rozłozyc materiał na piersiach i nic sie nie wpija. To oczywiście odczucia czysto subiektywne. Kazdy sam musi stwierdzic ze w tym mu dobrze :). Ja plecaczka uczylam sie naprawde dlugo i nie bardzo mi wychodzilo ... mysle jednak ze to byla sprawa bardziej psychiki niz techniki ;) trzymam kciuki za Twoje zmagania :) noszenie w plecaczku to jednak inny wymiar :)

Budzik
01-07-2008, 22:21
No właśnie, co z tym biustem? Ja nawet nie mam dużego, a i tak problem jest. Naciągać materiału na piersi nie lubię, bo mnie gniecie, zawiązany nad piersiami lub skrzyżowany między nimi powoduje, że biust wygląda idiotycznie, jakoś tak nienaturalnie wyeksponowany :?
Barrbarra, jeśli chodzi o biust, to szałowe zdjęcie 8)) Mogę Ci tylko pozazdrościć :wink:

Kasia
02-07-2008, 09:17
Jesli jest Ci niewygodnie z prostym plecakiem, sprobuj przed poprowadzeniem pasow w dol ramion skrecic kazdy pas chusty wokol wlasnej osi dwa razy. To niektorym osobom pomaga w utrzymaniu sie pasa na ramieniu. Mozna jeszcze podniesc komfort noszenia poprzez utrzymanie pasa w miejscu za pomoca tzw. wiazania estonskiego. Przewlekasz koniec chusty przez pas idacy z ramienia,tworzac petelke. Przez te petelke jeszcze raz przeciagasz pas chusty i dociskasz jak przy zawiazywaniu wezla.

.

zulam
02-07-2008, 17:47
Nie rozumiem który przez co :( (prawy przez prawy, na krzyż?) Może jakaś fotka?

olivia38
02-07-2008, 18:58
Dziewczyny dziekuje za odpowiedzi, widze ze nie jestem sama w swiecie wielkobiustowym :)
Prosze Kasie o moze jakies zdjecie, bo ciezko mi polapac sie ..., a naprawde mam ochote plecak wreszcie uskutecznic!!! :
pozdrawiam...

andziulindzia
02-07-2008, 21:01
Mozna jeszcze podniesc komfort noszenia poprzez utrzymanie pasa w miejscu za pomoca tzw. wiazania estonskiego. Przewlekasz koniec chusty przez pas idacy z ramienia,tworzac petelke. Przez te petelke jeszcze raz przeciagasz pas chusty i dociskasz jak przy zawiazywaniu wezla.

Prawy koniec chusty przewlekasz przez chustę z prawego ramienia, lewy koniec chusty przez chustę z lewego ramienia. w ten sposób nic się nie krzyżuje ani na biuście ani na brzuchu.

Kasia
03-07-2008, 07:02
Dobrze Andziulindzia prawi:

Prawy koniec podklada sie pod pas idacy z prawego ramienia, tworzac petelke, przez ktora znow sie przewleka prawy koniec i dociska. Lewy pas w tym czasie trzymamy miedzy udami badz pod lewa pacha, zeby nie puscic naprezenia, ktore sobie wypracowalismy zmudnie dociagajac chuste. Zamieniamy strony i lewy koniec pod pas idacy z lewego ramienia, tworzymy petle, przez ktora nadal lewy przewlekamy i dociagamy jak supel.

http://www.chustomania.pl/online/chustomania/cis-web2_chust_media.nsf/vwImagesView/41AE942A687CA243C125747B001B5F5E/$File/estonczyk.jpg

Linda
03-07-2008, 13:00
Ja, jak nosze w prostym plecaku, to wlasnie robie, takie, jak podala Kasia, wykonczenie estonskie.Chcialam tylko zwrocic uwage na jedna sprawe dotyczaca tych bardziej biusciastych mam, takich jak ja :wink:Â*Â* Kuruje sie teraz z bolesnego zapalenia piersi (mastatis).Â* Moje dwie kolezanki napisaly mi ostatnio, ze dostaly zastoju, podejrzewaja, ze to wina ucisku pasow chusty na biust przy wiazaniu krzyzowym.Â* Ja tez dwa dni temu usilnie probowalam wiazac plecach krzyzowy, pasy chusy opinaly mi piersi, doszlam w koncu do wnisku, ze to wiazanie jest nie dla nas.Â* Na necie czytalam, ze mastatis moze spowodowac tez za ciasny stanik, lub za duzy ucisk na piersi...Â* Ja kiedy nosze malego w chuscie, to robie prosty plecaczek z wykonczeniem estonskim..

arra
03-07-2008, 15:37
ale czad, muszę koniecznie spróbować :D

andziulindzia
03-07-2008, 18:17
Linda, ja kiedys dostałam zastoju w piersi bo spałam tak ułożona, że miałam przyciśnięte pół piersi. Także bardzo możliwe, ze ucisk skrzyżowanej chusty na piersiach zaskutkowało ci zapaleniem. Je przyznam, że w czasie karmienia wolałam nie prosty plecak a ten z krzyżem i zawsze krzyżowałam chustę na piersiach (a biust miałam wtedy pokaźnych rozmiarów ;) ) ale z duuużą starannością i uwagą prostowałam chustę na piersiach żeby nie mieć za dużo fałdek i zagnieceń.

Andzia

Kasia
04-07-2008, 13:21
Co prawda biust konkretny jest mi nieco obcy, ale tez wole estonczyka niz tybetanczyka - jakos estetyczniej mi lezy. Poza tym latwiej sie wtedy dziecko zdejmuje z plecow.
Niektore mamy karmiace lubia tez np. plecak wiazany na krzyz z pojedynczym wezlem nad biustem - po dobrym dociagnieciu pol plecaka mozna sobie regulowac wysokosc wezla z przodu tak, zeby nic nie uwieralo.

.

Linda
04-07-2008, 23:44
Sprobuje z wezlem nad biustem :)