PDA

Zobacz pełną wersję : wysadzanie bardzo małych maluszków



mart
28-11-2007, 10:20
Annamamaalexa, czy zastanawiałaś się nad samą czynnością wysadzania. Ponieważ weszło to już na stałe do naszego dnia codziennego (!) mam jedną małą wątpliwość. Ani Magda, ani Twój

Anna Nogajska
29-11-2007, 18:17
ja też się kiedyś nad tym zastanawiałam i nieco skorygowałam pozycję wysadzania. tutaj jest link http://www.topffit.de/in-der-praxis/haltepositionen.htm gdzie są pokazane dwie pozycje, ja wysadzam zgodnie z tą drugą, tyle, że nad miseczką. za tydzień przyniose książkę, w której jest więcej zdjęć. przede wszystkim dziecko nie powinno wisieć w twoich dłoniach. najlepiej jak wsparte jest na twoich przedramionach. u mnie tak jakby alex siedział między moimi udami i pleckami wsparty jest o mój brzuch. jesli wysadzasz nad zlewem to madzia powinna być oparta o twój brzuch i na przedramionach. nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć, przy najbliższej okazji pokażę :lol:

mart
29-11-2007, 19:25
Zgodnie z obrazkiem to nawet tak nam to wychodzi. Magda jest oparta plecami o brzuch ale jednak trochę "wisi" - postaramy się być za tydzień to podpatrzymy u Ciebie :D

La Loba
16-01-2008, 17:14
a jak małego maluszka można zacząc wysadzać?
kiedy najwcześniej można zaczynac ec?

Anna Nogajska
17-01-2008, 21:32
ec moyna zaczac od urodzenia, ja z drugim swoim dzieckiem na pewno tak zrobie :lol: nie polecam jednak wysadzania od razu, bo wiadomo: mama jest w nowej sytuacji, oslabiona porodem itd... warto jednak wykoryzstac pierwsze tygodnie, kiedy to mamy sporo pomocy osob trzecich i kiedy i tak spedzamy duzo czasu z maluszkiem w lozku na jego obserwacje i dawania sygnalow si si i ee ee. w praktyce: warto jak najczesciej rozbierac malenstwo i obserwowac. niektore dzieci maja bardzo staly rytm wyproznenien w stosunku do por karmienia i spania. moje niestety nie :(
uwazam, ze mozna zaczac wysadzac dziecko miesieczne, trzeba je oczywiscie odpowiednio podtrzymywac. jesli nie mamy odwagi. mozna klasc niemowlaczka na pieluszce. na pewno do okolo 3 miesiaca zycia dziecki wyprozniaja sie podczas karmienia. mozna wiec je rozbierac i podkladac pieluszke lub recznik, albo podsatwiac malutka miseczke. nie jest to jednak wykonalne w pierwszych dniach, bo wtedy mama koncentruje sie na technice karmienia.