PDA

Zobacz pełną wersję : panel i pasy w MT - pytanie do szczupłych



malgos
29-05-2010, 13:05
No i mam pożyczonego pierwszego mietka. I od razu klops. Jestem wysoka i raczej szczupła (rozmiar bluzek noszę 36/38, czasem 38/40) - pasy sztruksowe, rozmiar standardowy czyli 10cm, wypełnione, ale dla nas jakoś za szerokie sie wydają - jak próbuję je ułożyc na ramionach, to albo mi podjeżdżają na szyję i ją trochę uciskają, albo też opierają się na tych wystających kościach barkowych (a raczej nie mam tam za duzo tłuszczyku) i po chwili bolą mnie całe ramiona od odgniotów. Zmierzyłam mój plecak turystyczny - tam pasy mają 8cm i nosi mi się wygodnie. Czy jest tu ktoś noszący w MT z pasami szerokości 8cm?

No i druga sprawa - pasy są wszyte pod kątem 45 stopni. Ale jak je próbuję ułozyć na ramionach, to wydaje mi się, że górna część panela się luzuje i odstaje od córeczki - nie jest dociągnięta, nie otula karczka na gładko. Co jest nie tak, mam za szeroki panel u góry? Na dole szerokość panela wydaje się ok... Może powinnam mieć pasy wszyte pod innym kątem, niż standardowe 45 stopni? Tylko pod jakim? Proszę o jakąś radę.

Zaznaczam, że mam drobną córeczkę, prawie 10 miesięcy i 7kg wagi, wzrost 71cm i też jest szczuplakiem.

Ania
29-05-2010, 13:24
nosisz z przodu czy na plecach?

kasia wska
29-05-2010, 15:00
a może mogłabyś wrzucić fotki?