PDA

Zobacz pełną wersję : pierwsza chusta dla sporego dziecka



megan
28-05-2010, 17:15
Witam
Poradzcie mi jakie chusty są odpowiednie dla dziecka 9-miesięcznego który waży 9 kilo. Przeglądałam trochę allegro i inne strony ale nadal nie wiem. Chodzi też o to że po ciąży moje plecy pozostawiają wiele do życzenia i ogólnie okrutnie bolą. Widziałam na allegro chuste nati gdzie w jednym wiązaniu ciężar rozkładał się ładnie na całych plecach. Ale no właśnie..czy nadaje się dla takich dużych dzieci i czy to wiązanie faktycznie pomaga w rozłożeniu ciężaru? Może polecicie mi coś innego i niedrogiego na wypróbowanie?
Dodam że chusty nie widziałam na oczy i nie wiem z czym to się je:) ale chciałabym wypróbować.
Pozdrawiam

Guest
28-05-2010, 17:22
megan a Ty nie z Wejherowa?

tysia
28-05-2010, 17:25
Moim zdaniem ;) najlepsza będzie chusta tkana. Jeśli chcesz bardziej konkretnie to ja np dla mojego syna chcę teraz kupić chustę Storchenwiege ...kolor już według uznania.
A jak się boisz chusty to może nosidło ergonomiczne lub MT...wybór jest ogromny :)

megan
29-05-2010, 10:28
Witam ponownie
Baryłka ja nie z Wejherowa :)
Tysia dziekuję za odp. chyba na początek dla wypróbowania zakupię chustę tkaną Lennylamb. Taką sobie ujrzałam, i jest nie droga. Zobaczę jak się sprawdzi i wogóle jak będziemy się z tym czuć. Poczytam jeszcze troszkę na temat nosideł i sie wdrąże:)
Pozdrawiam

hexi
29-05-2010, 10:46
kupuj tkana (i LL i Nati to dobre chusty, wybierz ta ktora bardziej ci sie podoba)
9kg to wbrew pozorom nie duzo (dziewczyny ponad 20gk dzieciani naszaja ;) )
chusta ladnie rozklada ciezar dziecka na plecy, barki i biodra noszacego
poza tym w chuscie nie musisz rownowazyc ciezaru dziecka wyhyleniem w zadna strone wiec odczuwalny ciezar jest mniejszy (obciazenie niejako idzie pionowo )
z nosidlami miekkimi tez warto sie zaprzyjaznic szczegolnie kiedy dziecko zacznie juz pewnie chodzic :)

lalika
29-05-2010, 10:48
Zajrzyj do nas na bazarek, mozesz kupic cos calkiem tanio. Girasole tez sa fajne.

czarna_zaba
29-05-2010, 12:27
Uzywane chust bywają bardziej miekkie i łatwiejsze do wiązania