PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy rodzaj nosidełka ;-)))



Budzik
29-06-2008, 10:38
http://www.bujane.pl/opis.php?tow_id=51 ... =17&fraza= (http://www.bujane.pl/opis.php?tow_id=51&jezyk_id=1&skad=kategoria&kat_id=17&fraza=)
Nie wiem, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że wcześniej nazywali rzecz po imieniu, czyli chusta. A teraz to nosidełko :shock:
I od kiedy Amazonas już nie jest Amazonasem?

Jazzoo
29-06-2008, 10:43
Rzeczywiscie dziwne okreslenie, i mi sie nie podoba.

Mag
29-06-2008, 10:49
te carry sling widziałam w jednym francuskim sklepie netowym,też nie było,że to amazonas,aż pomyślałam o dziwnym braku jakiejś nazwy :lol:

Budzik
29-06-2008, 10:51
No tak, ale wydaje mi się, że kiedyś nawet na stronie bujane.pl występowała nazwa Amazonas. Myślałam, że zmienili nazwę (w sensie nazwa marki, nie chust).

hanti
29-06-2008, 10:53
zdecydowanie nie podoba mi się zacieranie różnicy między chustą a nosidłem.

Jazzoo
29-06-2008, 11:09
No tak, ale wydaje mi się, że kiedyś nawet na stronie bujane.pl występowała nazwa Amazonas. Myślałam, że zmienili nazwę (w sensie nazwa marki, nie chust).

Aha... :hmm: tego to tez nie wiem. :?

marmez
29-06-2008, 20:51
Dziwić się nie ma co. Bo nosidełko jest lepszą nazwą handlowa niż chusta. Chcą więcej sprzedać i tyle. W słowie "nosidło" jest zastosowanie tego urządzenia, ze słowa "chusta" nie wynika nic. Chust są miliony do wszystkiego, to jak by nazwać coś "kawałkiem materiału", Można oczywiście mówić "chusta do noszenia dzieci" ale sami widzicie, ze to strasznie długie ;)

A że będzie to wprowadzać nieporozumienia to niestety trudno. Zawsze lepiej że sprzedają chusty jako nosidła, niż nosidła jako chusty ;)

grimma
29-06-2008, 20:58
a chusta nie jest nosidlem?
jesli sluzy do noszenia ...;)

Budzik
30-06-2008, 08:07
a chusta nie jest nosidlem?
jesli sluzy do noszenia ...;)

Idąc dalej tym tropem, można by ręce określić jako "nosidełko", wszak też służą do noszenia :lol:
Mnie nie przyszłoby do głowy nazwać chusty nosidełkiem.
Chociaż może to rzeczywiście niegłupi pomysł, bo ktoś szukający rzeczywiście nosidełka wpisze w google "nosidełko", trafi na chustę i już po nim 8))