PDA

Zobacz pełną wersję : szukam pomocy w doborze chusty tkanej :)czy moje dzicko jest antychustowe?ichyba bedzie tylko miecio



mTuśka
27-05-2010, 21:25
witam.byłam włascicicelką juz chusty kieszonki a teraz mam chustę elastyczną firmy pentelka.szczerze jestem z niej zadowolona ale moja córcia waży juz 9 kilogramów i coraz cieżej mi sie ją nosi(i tak juz dawno powinna to byc chusta tkana).Stad moje pytanko.Jakiej firmy i jka tak naprawde chuste powinnam kupic .młodej nie nosze może bardzo dużo ale w każdym razie codziennie prawie.chodzi mi o jakąś porządniejszą (nie np.z bwełny pościelowej jakie można spotkac na allegro :) ) i w takiej cenie w miare jako że portfelo nieprzepełniony.moga to byc tez chusty używane czy jakąs konkretną możecie mi polecic?bede bardzo wdzieczna za pomoc :)

edoro
27-05-2010, 21:52
zajrzyj na nasz Stragan, poszukaj, pooglądaj i...kupuj co ci się spodoba:thumbs up: tutaj na forum nikt ci badziewia nie sprzeda, same firmówki:lol: Także kup taką, która będzie CI się podobała, i pomyśl sobie że to przecież PIERWSZA chusta (zawsze możesz kupić następną:mrgreen:)
Ja mam 1 chustę ale chyba 5 z kolei (sprzedawałam i kupowałam następną;))

POWODZENIA:thumbs up:

silver
27-05-2010, 21:56
określ kolor i granicę cenową- w znalezieniu takich informacji możemy pomóc :)
każda z nas lubi nosic inne chusty, więc podpowiedziec obiektywnie niemożemy :)

lawendax
27-05-2010, 21:59
witam.byłam włascicicelką juz chusty kieszonki a teraz mam chustę elastyczną firmy pentelka.szczerze jestem z niej zadowolona ale moja córcia waży juz 9 kilogramów i coraz cieżej mi sie ją nosi(i tak juz dawno powinna to byc chusta tkana).Stad moje pytanko.Jakiej firmy i jka tak naprawde chuste powinnam kupic .młodej nie nosze może bardzo dużo ale w każdym razie codziennie prawie.chodzi mi o jakąś porządniejszą (nie np.z bwełny pościelowej jakie można spotkac na allegro :) ) i w takiej cenie w miare jako że portfelo nieprzepełniony.moga to byc tez chusty używane czy jakąs konkretną możecie mi polecic?bede bardzo wdzieczna za pomoc :)
Zacznij od tkanej bawełnianej, najlepiej zaczynać od pasiaków. Firm godnych polecenia jest wiele, co kto lubi i ile chce wydać. Poszukaj takiej która Ci sie spodoba wizualnie, i będzie pasować do większości ubrań.

martuszka
27-05-2010, 22:08
a najlepiej spotkaj się z kims kto nosi, albo pożycz sobie najpierw i spróbuj. w wielu miastach organizowane są spotkania mam chustowych, które chetnie doradzą:)

Ania
27-05-2010, 22:49
no tak......standardowo:hide: a czytanie NIEboli, a szukanie NIEgryzie......
ajlowdisgejm:lol:

mTuśka
28-05-2010, 09:25
Ja czytam i szukam,ale chodzi mi o to jaką byscie polecały ,i po to zamiesciłam posta a nie po to zeby ktoś mnie beształ. jak tak ma to wyglądac to dziekuje Ania
:mad

mTuśka
28-05-2010, 09:27
innym dziekuję za info :)

edoro
28-05-2010, 09:37
no to podpowiedz- co Ci się podoba- jakie kolory/wzory, i jaki przedział cenowy Cię interesuje (dla każdego 'cena w miarę' oznacza co innego:D) Wtedy będzie łatwiej podsunąć Ci konkretne chusty:thumbs up:

JJ
28-05-2010, 09:47
a skad jestes ?
napewno kolo Ciebie ktos organizuje warsztaty i moglabys sobie isc i szmatki poogladac i podotykac na zywo

ja mialam girasola - fajny na lato i sie dogadywalismy i do noszenia na plecach i z przodu / zobacz sobie na straganie jakie ma piekne kolory bo wlasnie go sprzedaje /
oraz chusty z bambusem lubie bo sa mieciutkie jak kaczuszka ;-)
indio jakos mnie nie urzeklo

i nie lubie chust z skosami na koncach - wole jak sa zakonczone prosto

mTuśka
28-05-2010, 10:03
taki przedział cenowy to tak do 200 zeta,a kolory raczej coś zywego ,brązy i szarosci odpadają.żeby nie była sztywna i zeby łatwo się ja motało bo nie jestem mistrzem :)

mTuśka
28-05-2010, 10:03
a i jestem z katowic.

edoro
28-05-2010, 10:19
Do 200 da się kupić dobrą chustę- np. Nati- polskie, dobre chusty :D polecam Ci z bambusem- baaardzo mięciutka chusta, albo grecje też miękkie są...
Posiedź trochę na straganie, albo ew. na allegro- jak coś znajdziesz to pytaj, albo czytaj w dziale Recenzje chust- co piszą dziewczyny o danej chuście:D Nie będzie to prosty wybór, o nie:lol: Powodzenia:thumbs up:

edit- a jaka długość cię interesuje? O- Koira za 180zł- piękna chusta! http://www.chusty.info/forum/showthread.php?33619-Koira-4-6

JJ
28-05-2010, 10:31
popatrz ile tu mam ze slaska
http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?97-%C5%9Al%C4%85sk

pisze privka

Ania
28-05-2010, 11:57
dobra, chcesz konkretów, proszę- KUP SOBIE STORCHENWIEGE ULLI UŻYWANĄ 4,6 m

moze być?

Stivel
28-05-2010, 12:05
pozwolę sobie podpowiedzieć Ci jak zadawać tego typu pytanie, żeby uzyskać ciut konkretniejsza odpowiedź, która naprawde będzie dotyczyć Twojej sytuacji
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?33444-Huzia-na-Cobrę&p=693596#post693596

jak dołożysz do tego kilka szczsegółów typu preferowana cena, potrzeba zakupu polskiej chusty z patriotycznego poczucia obowiązku, częstotliwość bujania się na boki podczas stani aw kolejce sklepowej ;) to na pewno zdasz sobie sprawę, że użycie wyszukiwarki w takim wypadku nie będzie trudne, a my w miarę możliwości podsuniemy Ci jaieś pomysły.

v
28-05-2010, 12:08
poszukaj sobie watkow o chustach na lato, tam na pewno cos ci dodatkowo namiesza w glowie ;)

mTuśka
28-05-2010, 23:21
tak wiec ....odnosząc sie do opd stivel i http://www.chusty.info/forum/showthr...596#post693596 (http://www.chusty.info/forum/showthread.php?33444-Huzia-na-Cobrę&p=693596#post693596)

jestem mama w rozmiarze ok.44 i mam 10 miesieczna córke wazaca jak narzie 9 kilo.poszkuje chusty raczej miekkiej najchętniej używanej i złamanej bo podobno taka łatwien motac.szukam raczej cienkie chusty dobrej na lato ,dobrej do noszenia w róznych pozycjach ale tez takiej w której bedzie mógł nosic Młodą takze tata(spory tata) ...............lecz co do firmy firmy i rodzaju to nie mam pojęcia. prosze o podpowiedzi chetnych do pomocy:)

JJ
28-05-2010, 23:28
tu masz tabelke jak okreslic dlugosc chusty http://www.chusty.com.pl/artykuly.php?numer2=1603080230350658

a wjakich kolorach?

na lato Girasole piekne ,miekkie ,kolorowe
http://www.girasol.pl/chusty.php

Jasnie Pani :)
28-05-2010, 23:37
raczej miekkiej najchętniej używanej i złamanej bo podobno taka łatwien motac.szukam raczej cienkie chusty dobrej na lato
no i tu nastepuje konflikt interesow ;), bo cienkie chusty sie trudniej wiaze niz grube ;)
a jesli o rozmiar to 4.6 ci wystarczy na wszystkie wiazania.
Moja rada - uderz w pasiaki Nati albo Didka i wybierz kolor, ktory ci sie najbardziej podoba.
Teraz tyle firm i roznych rodzajow, ze trudno cokolwiek poradzic nie bedac podejrzewanym o lobbowanie firm :(

Stivel
28-05-2010, 23:40
jestem mama w rozmiarze ok.44 i mam 10 miesieczna córke wazaca jak narzie 9 kilo.poszkuje chusty raczej miekkiej najchętniej używanej i złamanej bo podobno taka łatwien motac.szukam raczej cienkie chusty dobrej na lato ,dobrej do noszenia w róznych pozycjach ale tez takiej w której bedzie mógł nosic Młodą takze tata(spory tata) ...............lecz co do firmy firmy i rodzaju to nie mam pojęcia. prosze o podpowiedzi chetnych do pomocy:)

- z rozmiarem chusty bym nie szalała, bo ja nosząc 40-42 wiążę wszystko co chę z 4.2m a przy 4,6m mam dłuuugie ogony - więc standard wystarczy.
- jeżeli chcesz kupic używkę, to w zasadzie wszystkie są już miękkie
- ciensze są najczęściej żakardy, czyli chusty ze wzorem - Nati motyle (z lnem), teraz nowe dmuchawce (z bambusem, a w zasadzie bambusowe z bawełną - ponoć super na lato), Didymosowe Indio i Romby, Vatanai wielorybki, Strochenwiege Leo, Girasole, Zary;
Możesz kupić 100%bawełny, albo mieszanki (len, jedwab, bambus, wełna, kaszmir, merynos, pokrzywa ;) ) - z reguły poprawiają nośnośc chusty, ale moga utrudniac pielęgnację, zwiększać grzanie chusty, zwiększać poślizg podczas wiązania - różne drobiazgi.

Popatrz co Ci się podoba, kolor, wzór - poszukaj podobnych rzeczy na straganie i kupuj - jak ci się nie spodoba to na 90% odsprzedasz dalej

edoro
28-05-2010, 23:41
nie chcę być posądzona o lobbowanie:lol:, ale naprawdę Nati na początek będzie świetna- i tania- zajrzyj na allegro!

Stivel
28-05-2010, 23:45
to ja też patriotycznie zakrzyknę NATI!!!

mTuśka
29-05-2010, 00:20
dzieki dziewczyny ,a czy na chłopa 185 105 kilo zywej wagi zawiąże na plecach i na bzuchu(nie wiem doładnie ja sie to wiazanie nazywa)?bo Małz tez bedzie nosc

Stivel
29-05-2010, 00:22
kangurka i plecak prosty zawiąże na 100%, na biodrze tak samo.
czy kieszonkę i 2X to nie dam sobie nic uciąć, ale pojedynczy X też zawiąze.

JJ
29-05-2010, 00:25
ja bym mezowi 5,20 proponowala

mTuśka
29-05-2010, 11:48
a co sądzicie o beblulu rapalu?ale chodzi o ta nowsza bo tamta starsza podobno szrtywna i cieżko sie łamała?

Ania
29-05-2010, 11:57
a co sądzicie o beblulu rapalu?ale chodzi o ta nowsza bo tamta starsza podobno szrtywna i cieżko sie łamała?

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?31203-nowa-cienka-rapalu

lalika
29-05-2010, 12:05
Tu masz fajna Anne:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?33543-Sprzedam-Storcha-Annę-7-Nati-Grecję-z-wełną-6-zdjęcia-Anny-w-akcji

JJ
29-05-2010, 12:08
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?1990-Bebelulu-Rapalu-(chusta-wi%C4%85zana)

hexi
29-05-2010, 12:10
meza mam w podobnych gabarytach, bez 5m nie podchodz ;)
i za kolezankami zgodnym churem zakrzykne -Nati! :)

mTuśka
29-05-2010, 12:24
Nio dzieki ,tak czytam i czytam i litery mi juz skaczą przed oczyma i chyba ta ta nati.ale teraz czy len czy bambus czy cos tam innego i bedcze czychac na jaks okazje jak tylko bede miala kaske a to poczatku przyszlego m-ca to kupuje tylko prosze o odp,bambus?ponoc ok?

JJ
29-05-2010, 12:30
w dziale RECENZJE CHUST
sa watki tylko z recenzjami warto tam zagladnac

tu np.natka z bambusem o ktorej rozmawialysmy na priv
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?7718-Bambus-Nati

Ania
29-05-2010, 12:34
w dziale RECENZJE CHUST
sa watki tylko z recenzjami warto tam zagladnac

tu np.natka z bambusem o ktorej rozmawialysmy na priv
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?7718-Bambus-Nati

szkoda ze trzeba czytac ;)

mTuśka
29-05-2010, 12:51
raczej juz sie zdecydowałam na ta nati z bambuskiem i bede czekac i szukac okazji.dzieki za pomoc,pozdrawia Was CZYTAJĄCA:)

Ania
29-05-2010, 13:04
raczej juz sie zdecydowałam na ta nati z bambuskiem i bede czekac i szukac okazji.dzieki za pomoc,pozdrawia Was CZYTAJĄCA:)
:thumbs up::applause:

JJ
29-05-2010, 13:09
OT Aniu zdradz mi tajemnice jak wkleic ruchomy avatarek ? obiecuje ze nie wkleje sobie takiego samego :twisted::twisted::twisted:

Ania
29-05-2010, 13:13
musisz znaleźc taki co nie przekracza rozmiaru mozliwego do zastosowania na tym forum (normalny animowany awatar o stosunkowo małęj "wadze", wysokości i szerokosci w pikselach)

acha- i normalnie zapisujesz sobie go w gif. na swoim kompie i z niego ladujesz

JJ
29-05-2010, 14:19
musisz znaleźc taki co nie przekracza rozmiaru mozliwego do zastosowania na tym forum (normalny animowany awatar o stosunkowo małęj "wadze", wysokości i szerokosci w pikselach)

acha- i normalnie zapisujesz sobie go w gif. na swoim kompie i z niego ladujesz

wlasnie ten co znalazlam jest za duzy :( i nie wiem ja go zmniejszyc :(

kuneg
29-05-2010, 14:25
kangurka i plecak prosty zawiąże na 100%, na biodrze tak samo.
czy kieszonkę i 2X to nie dam sobie nic uciąć, ale pojedynczy X też zawiąze.
2X powinien zawiązać ze standardu Nati (4,6 + skosy)
mój mąż ma 184 cm i 98 kg wagi, a dzieć miał około roku i 11 kg wagi, jak go tatuś z przodu sobie zawiązał w 2 X właśnie :)



Nio dzieki ,tak czytam i czytam i litery mi juz skaczą przed oczyma i chyba ta ta nati.ale teraz czy len czy bambus czy cos tam innego i bedcze czychac na jaks okazje jak tylko bede miala kaske a to poczatku przyszlego m-ca to kupuje tylko prosze o odp,bambus?ponoc ok?
Len trudniej się w nowej chuście wiąże, jak z lnem, to tylko porządnie złamaną.
Na początek polecam samą bawełnę tkaną skośnokrzyżowo - najłatwiej ją będzie dociągnąć - np. pasiaki Nati, Storchenwiege, Didymos i inne.
Żakardy zostaw sobie na później, jak już opanujesz w pełni motanie się w tkane chusty - to tak z mojego doświadczenia.

Edit:
Co do bambusa, to pamiętaj, że jest to WISKOZA otrzmywana w procesie chemicznym z bambusa, czyli włókno sztuczne (nie mylić z syntetycznym!). Ma to to właściwości zbliżone do naturalnych włókien roślinnych (np. do bawełny), ale jest bardziej miękkie i niestety, bardziej wymagające w użytkowaniu. W praniu w zbyt wysokiej temperaturze potrafi się czasem zbiegać nawet 20-30% początkowej długości! Ja się wyleczyłam z bambusa po tym, jak się dowiedziałam, w jaki sposób to włókno się otrzymuje.

Ania
29-05-2010, 14:39
wlasnie ten co znalazlam jest za duzy :( i nie wiem ja go zmniejszyc :(
no ja tez nie umiem zmniejszac gifów, dlatego szukam gotowców

malkaz
29-05-2010, 14:55
marciasone, ja tez z katowic. Jak chcesz to mogę Ci pokazać na żywo kilka moich chust, żebyś sobie dotknęła. Mam Nati, bebebelulu i girasola z tkanych. Jak coś to pisz na priv, umówimy się!

mTuśka
31-05-2010, 08:17
dziekuje Wam wszystkim za okazana chec pomocy.W sobote spotkałam znajoma i okazało sie że ma na zbyciu mt i po swojej córce i spróbowalismy i ponosilismy wczoraj kilka godzin i podoba nam sie w szczegolnie moj mąz jest zadowolony bo nauczył sie wiazac i jest zachwycony bo nawed do elastyka ja go musiałam wiązac,nawed przeboleje to ze nie mozna wiazac mt na biodrze(choc niektórzy wiąża).wiec narazie nie bedziemy kupowac chusty.dziekuje wam bardzo serdecznie i dziekuje i przepraszam za zawracanie głowy

lawendax
31-05-2010, 08:32
dziekuje Wam wszystkim za okazana chec pomocy.W sobote spotkałam znajoma i okazało sie że ma na zbyciu mt i po swojej córce i spróbowalismy i ponosilismy wczoraj kilka godzin i podoba nam sie w szczegolnie moj mąz jest zadowolony bo nauczył sie wiazac i jest zachwycony bo nawed do elastyka ja go musiałam wiązac,nawed przeboleje to ze nie mozna wiazac mt na biodrze(choc niektórzy wiąża).wiec narazie nie bedziemy kupowac chusty.dziekuje wam bardzo serdecznie i dziekuje i przepraszam za zawracanie głowy
MT i chusta to dwie inne bajki.
Jednak namawiam do wypróbowania chusty. Rynek zbytu w razie czego jest :-)

Lialam
10-06-2010, 07:02
Cześć dziewczyny, padlo i na mnie - kupuję chustę:D Proszę Was o radę co wybrać. Będzie to pierwsza chusta. Synek ma pół roczku, mam jeszcze dwulatkę ale jej nie będę chyba nosić - za duża mi się wydaje. Sama jestem wysoka i dośc postawna:D, wiem że mój rozmiar to 4,6, lubię odcienie niebieskiego, fioletu, różu - ale to dla dziewczynek. Chusty będę używać w domu, na dworze, na zakupach. Do tej pory udało mi się przymierzyć Zarę, Didymosa Indio, Nati Japan. Jako nowicjuszka wielkiej różnicy nie widzę:confused: Zastanawiam się nad Leo Marine/Turkus (ciekawe jakie są na żywo, czy też tak intensywne głębokie kolorki), Didek Paul, oraz Inka lub Anna. Poradźcie coś plizzz. Jak brakuje jakichś informacji, to dopiszę.

Winoroslinka
10-06-2010, 07:22
e, to taka nowicjuszka to juz nie jesteś jak juz tyle pomacałaś ;) Mi kiedys tu kiedys na poczatek udzielono takich rad: jak sie na razie nie widzi różnicy to wybierz ten wzór który Ci sie spodoba. Tylko ze lepiej nic grubego bo lato! Na lato bambusy, jedwabie i in. ponoć. Ja obecnie wycofałam w upały tylko grubą zarę

Lialam
10-06-2010, 07:25
Uuu jedwabie drogie.... A ten żakard Paul? Na stronce piszą że na lato. Jak on nosi? Do ilu kg jest git? Aaa jeszcze myślałam o Nati motylkach.

mTuśka
14-08-2010, 22:16
no i nosimy w mt te kilka miesiecy i jestesmy super zadowoleni
jednak chusta kusila i kusi nadal
jako ze brak funduszy chusty nadal nie kupilsmy
z pomoca przyszla nam Fusia u użyczyla chusty,na poczatek poszedł poszedł leos a teraz mamy zakardowe indio rubinrot
wszystko byloby ładnie pieknie gdyby moje dziecko nie bylo antychustowe,tzn z przodu z kieszonke ok da sie zamotac ale juz w plecak nie,wygina sie i prezy(w mt nie mam z tym problemu),moze jest niecierpilwe ale nie daje sie zachustowac i koniec.nawed gdy m. ja przystrzymuje to sie wierci
:(
moje dziecko jest tylko mietkowe? :(

Mayka1981
14-08-2010, 23:33
do noszenia na plerach przyzwyczajaliśmy się dłuuugo (kto widział nasze pierwsze wrzucanie na plecy ten wie...) - na początek zabawa w konika, potem motanie "byle jak" byleby widział, że szmata na nim jest a mama podtrzymuje, teraz się daje ładnie zamotać i dociągnać to co trzeba... Widać cierpliwosci dziecku brak a mama pewnie zestresowana że dziecko stresuje i się oboje nakręcacie...

Jak jesteście oboje z mietka zadowoleni fajnie! i bez przesady, nie ma czegoś takeigo jak wyższość chusty nad nosidłem (ups... zaraz mi się oberwie :P), ma Wam być wygodnie i już!

może ruskim targiem chusto-MT ? :D

Najwyżej z drugim spróbujesz od urodzenia :D

mTuśka
15-08-2010, 10:27
no i znowu prubowalismy ale mloda ciagle sie przezy,na dodatek żeby tego bylo malo rwie mi wlosy.....i robi to ciagle i bez przerwy aż mam ochote obciac sie na zapałke bo doprowadza mnie to do szału a czasem tak mnie poszarpie ze aż mnie glowa caly dzien boli tzn skora glowy bo cale kepki wlosow wyrywa
a i cio to takiego? http://www.youtube.com/watch?v=RCen4tQA41g&feature=related bo nie wiem :(

Mayka1981
15-08-2010, 10:45
nie chce mi się filmik odpalić, ale chodzi Ci o podegi? zwane też u nas pod albo podaeghi i tym podobna pisownia...
to taki mietek ale bez dolnych pasów:) tzn prostokąt tylko z dwoma pasami naramiennymi które się oplata podobnie jak w mietku - tu masz trochę opinii (http://www.chusty.info/forum/showthread.php?4552-Podaegi-My-pod-by-Nelles-%29)
jest jeszcze onbuhimo (http://www.chusty.info/forum/showthread.php?15936-onbuhimo-WOOLLOOMOOLOO) - coś jak podegi ale ma dwie szlufki po bokach i robi się z niego takie fajne siedzisko dla dziecia, przy czym ciężar jest na samych ramionach bo w pasie się nie przeplata - dla mnie bomba zwłaszcza w ciąży... tak mi się spodobało że mam nawet swoje osobiste uszyte przez Martę, muszę w końcu zrobić foty w akcji i się pochwalić nim brzuszek zniknie :)

mTuśka
15-08-2010, 11:29
dziekuje ci bardzo dobra kobieto:)