PDA

Zobacz pełną wersję : LOVEYBUMS otulacz wełniany, ktoś już ma?



kammik
26-05-2010, 20:41
Visenna ma, to wyczytałam w wątku obok, napisala, że doskonały :) Czy ktoś jeszcze się zgadza z tą opinią?

Guest
01-06-2010, 21:53
jak przyjdzie to Ci napiszę ;)

Pati778
03-06-2010, 22:39
czekam na recenzje, bo się nad nim ostatnio zastanawiałam

NiLLi
03-06-2010, 23:05
Też się na niego czaję, więc czekam na opinie. No i jeszcze co włożyć do otulacza...? prefoldy Bambino Mio będą odpowiednie?

Guest
04-06-2010, 23:25
przyszedł - piękny kolor
ale rozmiar
myślę że trzena się skontaktować ze sprzedawcą bo waga to jedno a budowa dziecka to drugiei chyba jeszcze bym wzięła pod uwagę czy na formowanki czy na samą tetrę
po kuracji lanoliną spełniał swoje zadanie

NiLLi
05-06-2010, 09:34
Baryłka, a jaki masz rozmiar?

Guest
05-06-2010, 10:11
kupiłam xl

NiLLi
05-06-2010, 10:12
Bo mój synio ma 11,5kg i planuję kupić L. Ale On to klusek jest, więc myślę, że będzie dobry.

Guest
05-06-2010, 10:15
najlepej moim zdaniem poprosić o dokładne pomiary mamy- japonki

aladw
05-06-2010, 10:44
nie rozumiem
to są raczej wielkie czy raczej za małe czy na chudziaki czy pulchne uda tez wejdą?

Mag
05-06-2010, 10:47
najlepej moim zdaniem poprosić o dokładne pomiary mamy- japonki
baryłko, a te wymiary pod zdjęciami na stronce są złe?

Guest
05-06-2010, 10:58
magda mi się wydaje że rozmiarówka jest zawyżona - zgodna z opisem producenta

jak bedę wieczorem w domu to pomierzę tą XL- kę

Mag
05-06-2010, 11:04
czyli to dla XL jest dobre,chodzi mi o wagę? młoda ma właściwie 13 kilo,jest tłusta po prostu i nie wiem czy L czy XL,w końcu nie schudnie (choć XL otulacza już nie ma,ale sa gatki).
XL (bardzo duży)13 - 18 + kg
wysokość 44,5 cm
pas 33 - 61 cm
nóżki 25,5 cm +

mama-japonka
05-06-2010, 12:02
No włąśnie z tą rozmiaróką to problem od pczątku. Bo ja mam XL - mój waży 18 kg i jak dla mnie jest nawet ciut przyduża - oczywiście na formowankę lub3-4 pieluchy składane. Do tego odrobinę się rozciąga przy używaniu. Ja zawsze doradzam, żeby kupić mniejsze gatki (bo o gatki mi chodzi), ale Wasze doświadczenia mogą być inne.
Baryłka odpiszę Ci jutro, ok?

Guest
05-06-2010, 12:08
mama-japonka oki naskrobałam coś przed chwilą ;)

magda napisałm pw

jamamajka
06-06-2010, 22:26
Która to jest wersja otulacza? Ta najgrubsza? Bo na stronie producenta znalazłam 3 rodzaje wełnianych otulaczy: wool crepe, wool jersey i lightwight wool jersey. I u nas są chyba te "crepe". Jaka jest ich grubość? Na przykład w porównaniu z takim amsterdamem? Kurcze, szukam otulacza wełnianego i nie mogę się zdecydować... :roll:

Guest
06-06-2010, 22:32
w porównaniu z amsterdamem jest mega mięciutki i jakby cieńszy

mama-japonka
06-06-2010, 23:22
Otulacze wełniane to wool crepe, a gatki to wiadomo :-) cieńsze np. wool jersey według producenta mogą w nocy przepuścić wilgoć. A te się nadają na dzień i na noc.
Acha te XL są naprawdę mega, na mojeo 18 kilogramowego gatki są nawet ciut przyduże....choć koleżanka stweirdziła, że na jej 16 kg córcię były na styk...sama już się w tym gubię, najlepiej chyba lecieć po konkretnych wymiarach.

lemniscus
20-06-2010, 12:24
dziewczyny i jak sie sprawdza ten otulacz?? jak on sie ma do np storchenkinder bo takie mamy teraz
chciałam majce kupic gatki bo tak nam najwygodniej zmieniac pieluszke i sie zastanawiam czy warto

Mag
20-06-2010, 14:56
mnie się sprawdza lepiej niż storchen.może dlatego,że storchen to dzianina,natomiast lb to gładka wełna.
oczywiście jest bardzo drogi i decyzja o kupnie właśnie dlatego jest taka trudna,natomiast same gatki są mięciusie,świetnie się dopasowują ze względu na swoją elastyczność i co najważniejsze sprawdzają się cały czas w nocy.to jest bardzo dobry produkt,choć nie wiem jak za jakiś dłuższy czas będzie wyglądał czyli jaka jest jego jakość,no ale ja piorę tylko w rękach wełnę,więc myślę,że dzięki temu bardzo długo będzie zadbany.
po prawdzie to tylko cena mnie powstrzymuje przed zakupem kolejnej sztuki:)

adusia2000
20-06-2010, 15:09
Magda wklej koniecznie fotke!

kubutkowa
20-06-2010, 18:03
Ja czekam na otulacz (nie gatki) jestem bardzo ciekawa jak sie sprawdzi!

wiki100
23-06-2010, 23:43
I jak dziewczyny? sprawdza się? jak z grubością i ze szczelnością?

lemniscus
02-07-2010, 16:59
mamy od kilku dni gatki rozmiar L majka ma 10 kg niecale sa ciut zaduze ale nie zjezdzaja i leza lepiej niz storchenkinder rozmiar M
wydaje mi sie ze nie rozciagaja sie az tak bardzo nozki sa wyzej wykrojone i fajnie wygladaja u gory nie ma gumki tylko szeroki sciagacz co tez jest plusem
sa cieniutkie i nawet niezalanolinowane nieprzeciekly (musze jeszcze w nocy je sprawdzic)
jedyny minus to wczepiaja sie w nie psie kudly ale jest to w sumie nieduzy problem
zobaczymy jak dalej na razie raz prane i zalanolinowane i trzymaja super :)
a no i kolor orchidea sliczny :)

klusiecka
07-07-2010, 20:47
Zakupiłam właśnie otulacz, dlatego że ładny ( może nie tak jak mój ulubiony)ale te kolorki :omg: i wełniany, a to rzadko idzie w parze. W dodatku zapinany na NAPY!
Za kilka dni się pewnie wypowiem dalej.


Dzisiaj dotarł i.... jestem bardzo rozczarowana, jest niemiły, wręcz szorstki a i kolor znacznie gorszy niż na zdjęciach, zobaczymy jak się sprawdzi w użytkowaniu.

kammik
10-07-2010, 15:56
Mam i swoją orchideę, L, na napy. Póki co jestem zachwycona, chociaż wciąż sie zastanawiam, czy nie warto byłoby jednak wziąć mniejszego. Ewka waży 10,6, wiec teoretycznie się łapie w rozmiarówkę L, ale mam wrażenie, że jej zwisają za duże luzy. Ale pakuję tam tylko tetrę, więc jak ktoś jakieś większe formowanki to pewnie będzie ok.
Zapakowałam go do lanoliny, której próbka była dołączona do otulacza, ale po wyciągnięciu i wyschnięciu mam wrażenie, że jej było za mało, ale może to złudne wrażenie.

lemniscus
10-07-2010, 19:42
nam starczylo :) tylko my mamy gatki i na poczatek mozcylam tylko 15 min tak jak byla instrukcja na stronie i w sumie nic nie przecieklo
teraz robilam juz tak jak zawsze tzn 1/2 lyzeczki lanoliny troche mydla szarego i lekko podgrzana zupka z gatek;) i trzymaj super
wogole bardzo je lubie choc tez niestety tez sie rozcigaja ale nie tak jak storche
no i w taka pogode jak teraz sa idealne :)

Pati778
10-07-2010, 21:35
mam orchideę L i jestem z niej bardzo zadowolona. Używam jej na noc, do bambusowej xl i super się mieści. Nic nie przecieka, mimo iż, mój synek potrafi nieźle siusiać, jak na rocznego chłopca przystało. Tak mi się spodobał otulacz, że postanowiłam wypróbować inne produkty tej firmy. Ale jest też ale, bo o ile z formowanką jest super, to z tetrą jakoś nie widzę współpracy.

kammik
12-07-2010, 20:12
Ja tylko tetrę pakuję do wełny :) Na formowanki to tylko gatki. Formowanka i napkowy otulacz to jak dwie pary majtek, nie mogę się przemoc psychicznie :D

Lemniscus, no tak, mogłam doczytać, że 15 minut :( A ja machnęłam tak, jak z kuracją lanolinową IV, na parę godzin :)

klusiecka
19-07-2010, 22:56
Mam juz ten otulacz trochę czasu :
- na zdjęciach wygląda ślicznie w rzeczywistośi jest brzydki, blady kolor i jest taki szorstki i mechaty
-z zalet- nie przecieka
- napy są super
- ma dużą regulację rozmiarów
- rozmiar wg producenta pasuje na dziecko ( nie jest ani zawyzony ani zaniżony)
- jest cieniutki i nie robi wielkiej pupy

aginia
25-01-2011, 22:34
Podczepię się pod ten wątek:) Mam pytanie odnośnie otulacza loveybums ale polarowego. Ktoś ma, jak się spisuje?

Dr.Obinka
25-01-2011, 22:56
Ja mam polarowy i wełniany. Wolę polarowy, bo leniwa jestem i nie chce mi się lanolinować. Byłam ciekawa, jak polar może nie przeciekać, no i jakoś daje radę. Oczywiście, nie testowałam, jak długo wytrzyma. Czasem mam jednak wrażenie, że jest lekko wilgotny na zewnątrz (tak jakby przepuszczał wilgoć, ale jej nie zatrzymywał w sobie), ale może to tylko moje wrażenie - przy wełnianym też je mam. Generalnie jestem zadowolona. Mam rozm. L na niecałe 10kg synka.

Podejrzewam, że lato lepsza będzie wełna - przetestuję i dam znać

aginia
26-01-2011, 18:22
Tak się zastanawiam czy taki otulacz polarowy ma te same właściwości co pulowy? Skoro piszesz, że wydaje się wilgotny to raczej oznaczałoby, że może przeciekać.... Czemu polarowe otulacze są droższe od pulowych? Bardziej naturalne? Szalenie mi się podobają loveybums, tylko ta cena....

Dr.Obinka
26-01-2011, 18:41
PUL imo nie oddycha. Tak są reklamowane, ale jeśli spróbujesz przez niego pooddychać, to długo nie pociągniesz ;) Polar jest pod tym względem taki jak wełna, tyle że wełna jest naturalna. Jedne dzieci są uczulone na wełnę, inne na polar. U nas na szczęście nie ma takich problemów. On mi się wydaje trochę wilgotny, ale nigdy mi jeszcze nie przeciekł - jak pisałam, to tylko moje wrażenie.
Cena odstrasza, to fakt, ale PUL to dla mnie trochę jak folia. Mam też pieluszki z pulem, ale zakłam je na przemian z polarem (przez tą cenę mam tylko 1 sztukę :cryy:)

Natomiast jak to się dzieje, że ten polar nie przecieka - nie mam pojęcia. Może ktoś mi to wytłumaczy?

lemniscus
27-01-2011, 00:28
a nasz ukochany otulacz ma dziure :cry:
zrobila sie dziurka przy metce z tylu :(
i nie wiem co teraz?
nie beda nam przeciekac jak po prostu zszyje?
czy takie cos mozna reklamowac? orientuje sie ktos ?

Wiewiórka
27-01-2011, 00:32
mi się wydaje, że nie powinno przeciekać, wątpię żeby przeciekało. a z reklamacją nie wiem

mama-japonka
28-01-2011, 01:14
a nasz ukochany otulacz ma dziure :cry:
zrobila sie dziurka przy metce z tylu :(
i nie wiem co teraz?
nie beda nam przeciekac jak po prostu zszyje?
czy takie cos mozna reklamowac? orientuje sie ktos ?

Z reklamacją raczej nie ma problemu :-) Trzeba mieć tylko paragon ...
Ale z drugiej strony wydaje mi się, że wełniany, jak się zszyje i zalanolizuje powinien byc ok, PUL-owy na pewno przecieknie, ale wełniany i tak się trzyma dzięki lanolizacji...choć w sumie nie mam doświadczenia ze zszywaniem wełniaka :-)

bianka2009
28-01-2011, 07:24
Czy ten otulacz wełniany rozmiar L będzie dobry na 15kg 2,5latkę. Musimy jeszcze zakładać pieluchę na noc bo jak mocniej zaśniej to jest wpadka. Chciałam dla niej coś naturalnego i przewiewnego. Myślałam o tym otulaczu. Dla oddania jej rozmiaru - mieści się jeszcze w otulacz flip rozpięty po całości.

lemniscus
28-01-2011, 10:45
rozmiar L jest chyba do 13 kg tzn gatki
Maja ma 11 kg i z wieksza formowanka juz ciezko
sprawdz sobie na stronie rozmiary wydaje mi sie ze dosc dobrze sa opisane

bianka2009
29-01-2011, 08:47
Do 13 kg oj to pewnie za mały będzie. Dziękuję za odpowiedź. Zerkne jeszcze na stronę w poszukiwaniu opisu rozmiaru.

jul
25-05-2011, 16:27
może kto mnie wspomoże i napisze, co będzie się lepiej nadawało na prostokątne wkładki - gatki czy otulacz? Zastanawiam się, co będzie mi łatwiej włożyć przy moim dzidziu-w-fazie-obracania-się-przy-przewijaniu.

Nigdy nie miałam do czynienia z wełnianymi gatkami - one niby mają ten sam zakres wagowy co otulacze - są aż tak elastyczne? Czy wpierw za luźne a potem na styk? Bo jak kupuję, to oczywiście wolałabym żeby starczyło na dłużej. No i jak z pulchnymi udkami - czy gatki się jakoś nie odciskają albo trudno je włożyć, albo jeszcze co innego, czego sobie jeszcze nie wyobrażam?

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie uwagi ;)

ps. gdzie najlepiej kupić, bo w Krainie... rozmiaru brak - od producenta, czy kto ma jakiś sklep wart polecenia?

kawiareczka
25-05-2011, 21:09
ja miałam gatki storcha i powiem szczerze, że jak ktoś mi powie, że zakłada je na tetrę to będzie miszczu;) wg mnie gatki tylko do formowanek a do tetry/wkładek tylko otulacz.

aginia
25-05-2011, 21:14
Ja do wełniaków w ogóle nie używam wkładek, tylko tetra ( złożona w latawiec czy jakos tak:) ). Jak dla mnie z wkładką zbyt duże ryzyko, że coś wyląduje poza wkładką i wełniak do prania:frown No i oczywiście formowanki.

jul
25-05-2011, 22:32
Dzięki wielkie :)
U nas latawiec nigdy nie wyszedł - jakoś nie potrafiłam włożyć do jedynych naszych otulaczy, czyli flipa, poza tym w ogóle nie polubiłam się z tetrą bo za mało chłonna (inna sprawa, że w odpowiednim momencie miałam tylko zwykłą tetrę, która jest szmatką do wszystkiego a nie łapania siusiek) i sprawdzała się jedynie jako wkładka dodatkowa. Teraz kupy zgęstniały, nie koniecznie wyłażą poza wkładkę, ale rzeczywiście przy pierwszych pieluchach to właśnie ta kwestia mnie do wełniaków zniechęcała.

morla1
21-06-2011, 07:55
Kupiłam ten otulacz dla mojego noworodka - mam orchidee rozmiar s na napy, używam go z tetrą spiętą snapi i powiem szczerze jestem zachwycona!!!Otulacz trzyma na mur beton - ale lanolinowałam go gdzieś ze 3 h. Jest cieniutki ale niezawodny, pomimo że tetra przemoknięta..a że z rozmiaru s za chwilę wyrośniemy zakupiłam już otulacz rozmiar M i gatki M - zakochałam się po prostu w tej firmie.

Mon
22-06-2011, 16:17
Cześć dziewczyny,
proszę oświecie mnie albo przekierujcie na odpowiedni link, jestem początkującą wielopieluszkową Mamą i już nie nadążam, jak to jest z tymi wełnianymi otulaczami Levebums??? nie muszę ich prać tylko lanolizować??? jak będę stosować z tetrą, co wiadomo oznacza częste przesikiwanie i zmienianie, to ten otulacz używam i używam aż co....??? a jak zastosuję z pieluszką formowaną to aż tak często nie muszę zmieniać??? szukam jakiejś alternatywy, bo mój Filipek ma wciąż zaczerwienienie przy susiaku (raz mniejsze raz większe) stąd też i zaczęłam z wielo, ale jakoś nie pomogło (myślałam że PUL przepuszcza powietrze...), może więc ten wełniany otulacz. BYliśmy u lekarza, przepisana maść nie działa, kąpiel w nadmanganianie potasu też nie, przy przebieraniu zawsze się tam drapie, staram się sporo wietrzyć..... dlatego chcę spróbować jeszcze z tym wełnianym otulaczem, jak nie wyjdzie to sprzedam... jak ktoś będzie mieć czas to czekam na wskazówki

kawiareczka
22-06-2011, 21:02
pul przepuszcza powietrze. Jakby nie przepuszczał to pupa by się tam ukisiła w tej tetrze czy formowance;)
z wełniakiem jest tak, że jak jest wilgotny od siuśków, to go wietrzysz. Jak brudny od kupy, to masz problem;)pierzesz od czasu do czasu. Lanolizujesz tylko na początku i potem w trakcie jak zobaczysz że puszcza wilgoć.
A w którym miejscu on ma to zaczerwienienie? robiłaś badanie moczu? może tam siakaś bakteria siedzi.

Mon
24-06-2011, 11:54
Kawiareczko dzięki za odpowiedź, chyba się skuszę, trochę ta cena.... ale czego się nie robi dla dziecka:) na badanie moczu się wybieram, ale dziś znów po nocy ładny susiak, zero zaczerwienienia (na noc miał flipa z wkładką bambusową i "mam sucho"), ale sprawdzić mocz musimy, dam znać jak zakupię i przetestuje

Mon
24-06-2011, 11:58
a jeszcze nie dodałam, że zaczerwienieni nie jest na samym siusiaczku tylko nad, na skórze - takie szorstkie podrażnienie, więc dlatego zwlekałam z badaniem moczu, ale teraz pomyślałam sobie że może mocz ma coś w sobie, że go uczula na skórze (pieluszkę staram się zmieniać jak najczęściej)

Pat
26-10-2012, 20:08
Odgrzebuję wątek w związku z nowym zakupem - wciąganych majtek LB. Kupiłam dla Maksa M-kę. Teoretycznie jest do 10 kg, a w sklepie napisali, że zazwyczaj wystarczają na dłużej. No i mam problem... Bo ten otulacz kończy się na maksowej pupie jeszcze pod rowkiem... :wink: Czy tylko ja tak mam? :wink: One są takie niskie? Z drugiej strony na szerokość ładnie wchodzi... Przy nóżkach jest nawet ciut luzu. Zgłupiałam. Maks z tych pulchnych, ale żeby aż tak?

mirabel
26-10-2012, 22:38
majtki czyli "gatki"LB?
z moich doświadczeń to powiem Ci, ze dziwnie jakoś jest z rozmairówką LB
Najpierw zakupiliśmy otulacz LB na rzepy i wydawał mi się baaardzo zaniżonym rozmiarem, były luzy że hej. Ale sam otulacz przyjemny.
Jakiś czas potem, zakupiłam gatki LB (identyczny rozmiar na metce 16-30 hlb) i te były znowu mocno zaniżone pod względem rozmiaru. Moim zdaniem góra do 11-12 kg (a mam szczuplutkei dziecko, takie "chude" w pupie), jakoś tak małe były zarówno na na szerokość i na długość.
no i takiem sposobem gatki LB za ponad 100 zł były załażone kilka, góra kilkanaście razy

Pat
27-10-2012, 09:31
Tak, chodzi mi o gacie ;) Ciekawe, co jest grane, bo raczej spotkałam się z opiniami, że są większe. Moje dziecię ma raczej sporą pupę, ale nie spodziewałam się, że gacie dedykowane na pupę do 10 kg będą za małe... :( Lubię je i zamówiłam teraz L-kę, ale szkoda, że z M-ką pożegnamy się tak szybko. No i ciekawe, czy z kolei przy L-ce nie będzie przecieków przy nóżkach.